۱۰ تیر ۱۳۹۷

خواسته صنعتگران استمهال دیون بانک و کاهش مالیات بر ارزش افزوده است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خطاب به معاون اول رئیس جمهور گفت: درخواست کردیم که دیون معوق بانکی صنعت فریز شود، آیا اتفاقی افتاد؟ مالیات ارزش افزوده را مطرح کردیم که از سربازان جبهه اقتصادی انتظار نداشته باشید. آیا گذشتید؟

۱۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت:

خواسته صنعتگران استمهال دیون بانک و کاهش مالیات بر ارزش افزوده است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خطاب به معاون اول رئیس جمهور گفت: درخواست کردیم که دیون معوق بانکی صنعت فریز شود، آیا اتفاقی افتاد؟ مالیات ارزش افزوده را مطرح کردیم که از سربازان جبهه اقتصادی انتظار نداشته باشید. آیا گذشتید؟

۶ بهمن ۱۳۹۶
رئیس خانه صنعت :

مصوبه شورای پول و اعتبار در یک ماه و نیم آخر سال رونق ایجاد نمی‌کند

رئیس خانه صنعت در واکنش به مصوبه شورای پول و اعتبار برای تشکیل کمیته ایجاد رونق در ماه‌های پایانی سال، گفت: بعید می‌دانم در یک ماه و نیم باقی مانده از سال رونقی در تولید ایجاد شود.

۱۰ مهر ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: بانک‌ها تسهیلات نمی‌دهند

رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان توانایی دریافت و حتی بازپرداخت تسهیلات طرح رونق را ندارند، گفت: اوضاع تولید اصلا خوب نیست .

۷ شهریور ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: رکود و بهره مرکب بانکی ما را بیچاره کرده است

رئیس خانه صنعت معدن ایران گفت: صنعت وضعیت مناسبی ندارد و شرایط از تعارف گذشته و رکود ما را بیچاره کرده است.

۶ شهریور ۱۳۹۶

رییس خانه صنعت: ۷۰ درصد تولیدات بخش صنعت بازار ندارد

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ درصد تولیدات صنعت در بازار کشور جذب می‌شود و برای حدود ۷۰ درصد تولیدات کشور بازار خالی وجود دارد. در صورتی که تمام مشکلات صنعت و تولید کشور حل شود، صادرات مورد نیاز خواهد بود.

۴ شهریور ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: کاهش نرخ سود بانکی دردی از تولید دوا نمی‌کند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان این که کاهش نرخ سود سپرده بانکی دردی از تولید دوا نمی‌کند، گفت: هنوز هیچ تدبیری برای نرخ سود تسهیلات انجام نشده است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: تجربیات شریعتمداری به بازرگانی در صنعت کمک می‌کند

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت با اعلام حمایت از محمد شریعتمداری به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با حضور شریعتمداری صدای تولید شنیده خواهد شد.

۸ مرداد ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: تسهیلات رونق تولید، منجر به بروز شدن دیون تولیدکنندگان شده‌است

رئیس هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران انتظارات این بخش از دولت دوازدهم را تشریح کرد. عبدالوهاب سهل‌آبادی در نشستی خبری با عنوان انتظارات بخش تولید از دیدگاه صنعت‌کاران و معدن‌کاران با تاکید بر اینکه از دولت دوازدهم می‌خواهیم که در ارتباط با وزرای اقتصادی، انتظارات جامعه صنعتی و معدنی را مدنظر قرار دهد، اظهار کرد: اصلاح ساختار بانکی ضرورتی است اجتناب‌ناپذیر و باید بدانیم که با سود بانکی کنونی نمی‌توان تولید صادرات‌محور داشت. علاوه بر این مشکلات مالیاتی و ارزش افزوده تولید کشور را دچار زیان کرده است.

۷ مرداد ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: وزیر صنعت آینده باید امور را به استان‌ها تفویض کند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: از مسئولان انتظار داریم در انتخاب وزرای اقتصادی در دولت دوازدهم حداقل انتظارات جامعه را در نظر بگیرند، نمی شود با بهره حدود ۴۰ درصد تولید صادرات محور داشتیم.

۱۷ تیر ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: سود بانکی با احتساب جریمه تا ۴۰ درصد می‌رسد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی با جریمه و دیرکرد نزدیک ۳۹ تا ۴۰درصد است.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس خانه صنعت:

فقط ۳۰درصد واحدهای تولیدی فعالند، بقیه تعطیل یا نیمه‌فعال هستند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: امروز در مجموع ۳۰ درصد واحدهای تولیدی فعال است که این امر نشان می‌دهد بخشی از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی کشور تعطیل یا با ظرفیت بسیار پایین فعالیت می‌کنند.

۱۱ دی ۱۳۹۵

انتقاد صنعتگران از نپرداختن درآمد هدفمندی یارانه‌ها به تولید و صنعت

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن انتقاد از عدم پرداخت بخشی از درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه ها به حوزه تولید و صنعت، خطاب به قائم مقام وزیر صنعت گفت:” وقتی می گوییم قانون ارزش افزوده کمرمان را خم کرده، می گویید قانون است و باید اجرا شود ولی همین قانون هدفمندی یارانه ها و پرداخت سهم تولید را که خودتان در مجلس قبل، تصویب کردید به ما نمی دهید اگر قانون، قانون است باید اجرا شود.”

۲ مهر ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت، معدن تجارت ایران:

روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی با کندی همراه است

در حالی سخنگوی دولت از پرداخت تسهیلات ۱۶هزار میلیاردی به ۳۰۴۵ واحد تولیدی خبر داد که فعالان تولید این آمار را رد می کنند، وزارت صنعت هم حاضر به انتشار لیست دریافت کنندگان تسهیلات بانکی نیست.

۱۵ مرداد ۱۳۹۵

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت کشور: بهره مرکب کمر تولیدکنندگان را شکست

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: بهره مرکب، کمر تولید و تولیدکنندگان را شکسته است.