۱۷ تیر ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: سود بانکی با احتساب جریمه تا ۴۰ درصد می‌رسد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی با جریمه و دیرکرد نزدیک ۳۹ تا ۴۰درصد است.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس خانه صنعت:

فقط ۳۰درصد واحدهای تولیدی فعالند، بقیه تعطیل یا نیمه‌فعال هستند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: امروز در مجموع ۳۰ درصد واحدهای تولیدی فعال است که این امر نشان می‌دهد بخشی از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی کشور تعطیل یا با ظرفیت بسیار پایین فعالیت می‌کنند.

۱۱ دی ۱۳۹۵

انتقاد صنعتگران از نپرداختن درآمد هدفمندی یارانه‌ها به تولید و صنعت

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن انتقاد از عدم پرداخت بخشی از درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه ها به حوزه تولید و صنعت، خطاب به قائم مقام وزیر صنعت گفت:” وقتی می گوییم قانون ارزش افزوده کمرمان را خم کرده، می گویید قانون است و باید اجرا شود ولی همین قانون هدفمندی یارانه ها و پرداخت سهم تولید را که خودتان در مجلس قبل، تصویب کردید به ما نمی دهید اگر قانون، قانون است باید اجرا شود.”

۲ مهر ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت، معدن تجارت ایران:

روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی با کندی همراه است

در حالی سخنگوی دولت از پرداخت تسهیلات ۱۶هزار میلیاردی به ۳۰۴۵ واحد تولیدی خبر داد که فعالان تولید این آمار را رد می کنند، وزارت صنعت هم حاضر به انتشار لیست دریافت کنندگان تسهیلات بانکی نیست.

۱۵ مرداد ۱۳۹۵

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت کشور: بهره مرکب کمر تولیدکنندگان را شکست

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: بهره مرکب، کمر تولید و تولیدکنندگان را شکسته است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

تنها ۳ تولیدکننده اصفهانی بین ۲۲۰۰ واحد وام بانکی گرفتند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه هنوز گشایشی در نقل و انتقال ارز انجام نشده است، گفت: از مجموع ۲۲۰۰ واحد تولیدی در استان اصفهان تاکنون فقط ۳ واحد تولیدی تسهیلات جدید دولت برای کمک به واحدهای تولیدی را دریافت کرده اند.

۲۹ تیر ۱۳۹۵
رییس خانه صنعت ، معدن و تجارت خبر داد :

تلاش ستاد اقتصاد مقاومتی برای رفع موانع تولید/ ۷ هزار واحد تولیدی به بانکها معرفی شدند

رییس خانه صنعت ، معدن و تجارت گفت : متولی صنعت وزارت صنعت،معدن وتجارت است و شخص مهندس نعمت زاده نهایت سعی خود را برای رفع موانع تولید در طول دولت تدبیر و امید داشته اند.

۱۹ تیر ۱۳۹۵

رئیس خانه صنعت: دولت به فروشگاه هایی که کالای قاچاق عرضه نمی کنند، معافیت مالیاتی بدهد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی ابتدا باید سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور را بازگرداند، گفت: ایرانیهای حاضر در ایالات متحده آمریکا ۸۰۰میلیارد دلار سرمایه دارند.

۹ تیر ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت و معدن خبر داد:

انتقاد از فروش کالاهای نساجی هند به ایران

رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه ورود کالای قاچاق به کشور حساب شده است، گفت: ۲۰ میلیارد از کل واردات ۵۰ میلیارد دلاری کشور قاچاق است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

لیست متقاضیان وام تولید ارائه شد/ وام با بهره جاری است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه لیست واحدهای تولیدی متقاضی دریافت وام به بانک‌ها ارائه شده، گفت: هنوز ریالی از این وام‌ها پرداخت نشده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

لیست متقاضیان وام تولید ارائه شد.بانک‌ها هنوز شروع به پرداخت نکردند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه لیست واحدهای تولیدی متقاضی دریافت وام به بانک‌ها ارائه شده، گفت: هنوز ریالی از این وام‌ها پرداخت نشده است.

۴ خرداد ۱۳۹۵
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

اگر حمایت از تولید صورت نگیرد، رشد منفی صنعت تکرار خواهد شد

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از وعده دولت برای اختصاص ۱۶هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: اگر دولت حمایت ویژه‌ای را از بخش تولید نداشته باشد به‌طور حتم رشد منفی صنعت تکرار خواهد شد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت و معدن ایران:

۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفت

رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه ۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است، خواستار پیگیری وعده بخشودگی جریمه‌های مالیاتی و حل مشکلات بنگاه‌های کوچک شد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

نباید فکر کنیم خارجی‌ها با آوردن پول به کشور اقتصاد را توسعه می‌دهند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه نباید فکر کنیم خارجی‌ها با آوردن پول به کشور اقتصاد را توسعه می‌دهند، گفت: ما مهمان ناخوانده نمی‌خواهیم تا مانع رشد اقتصاد شود. بلکه می‌خواهیم دولت به جای حرف زدن عمل کند.

۱۴ دی ۱۳۹۴
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خبر داد

شرایط بسیار بد تولیدکنندگان/ بانک ها به عنوان وثیقه سند ملک شخصی را طلب می کنند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه امروز تمام راه‌ها برای تولیدکنندگان بسته شده است، گفت: امروز سیستم بانکی کارخانه را به‌عنوان وثیقه قبول نمی‌کند و از متقاضیان سند ملک شخصی می‌خواهد.