۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
ناکوزی نماینده فائو در ایران:

تا سال ۲۰۵۰ میزان دسترسی به منابع آب تا ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت

ناکوزی، ناکوزی نماینده فائو در ایران: تکنولوژی قنات را متعلق به ایران است و کشور چین و ایتالیا، این تکنولوژی را از ایران دریافت کرده‌اند انقلاب صنعتی و افزایش تقاضای آب و کمبود منابع آبی،چالش‌های مرتبط با آب را افزایش داده است. تا سال ۲۰۵۰ میزان دسترسی به منابع آب تا میزان ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت. ناکوزی، بر جلب شرکای بیشتر برای حل مشکل پایداری منابع آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و سایر اکوسیستم‌های آبی ایران تاکید کرد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر امور خارجه:

روی IPC باید اجماع ملی صورت گیرد/برجام تمام موانع را برداشت

معاون وزیر امور خارجه گفت: در حال حاضر ۸۰ میلیارد دلار قرارداد در حال مذاکره است و معطلی آن نیز به این خاطر است که روی IPC باید اجماع ملی صورت گیرد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر امور خارجه:

مقصر حل نشدن مشکلات بانکی برجام نیست

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه بلااثر کردن تحریم‌ها باید هر ۴ ماه به تصویب رئیس جمهور آمریکا برسد، گفت: اگر ترامپ بلااثر کردن تحریم‌ها را تمدید کند تکلیف روشن است ولی اگر نکند و تحریم‌ها برگردد، در واقع همان پاره کردن برجام است.

۲۴ مهر ۱۳۹۵
رئیس ستاد پیگیری برجام:

اوفک برخی دستورالعمل های خودش را اصلاح کرد و مسیرهایی را برای تعاملات بانکی باز کرد

رئیس ستاد پیگیری برجام با اشاره به اصلاح دستورالعمل جدید اوفک گفت: اوفک برخی دستورالعمل های خودش را اصلاح کرد و مسیرهای جدید و بهتری را برای تعاملات بانکی باز کرد.

۲۸ تیر ۱۳۹۵

بانک‌های بزرگ هنوز حاضر به وارد شدن به تعاملات با ایران نیستند

معاون وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر یک‌شنبه در نشست خبری گفت: بانک مرکزی گفته است به تمامی منابع مالی‌اش دسترسی دارد و الان تخصیص ارز به روز انجام می‌شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

بودن یا نبودن سوئیفت چندان فرقی ندارد

گزارش/ آنگونه که تجار می گویند اکنون بودن یا نبودن سوئیفت چندان فرقی به حال‌شان ندارد، چرا که هنوز روابط کارگزاری ایران با دنیا برقرار نیست./ فعالان اقتصادی می گویند آن انتظاری که از برقراری سوئیفت در تسهیل مراودات بانکی شان داشتند، محقق نشده است.

۱۵ فروردین ۱۳۹۵
معاون وزیر امورخارجه:

عراقچی: فروش نفت به یک میلیون و ٧٠٠ هزار بشکه در روز رسیده است

معاون وزیر امورخارجه گفت: از دیماه ٩۴ که تحریم نفتی برداشته شد فروش نفت ایران به یک میلیون و ٧٠٠ هزار بشکه در روز رسید، اما رساندن فروش مان به میزان ٢ و نیم میلیون بشکه، ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۵

عراقچی: از روز اول گفتیم تحریم‌های اولیه و غیر هسته‌ای سر جای خود می‌ماند

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه دستور العمل داشتیم که در صورت ورود به بحث موشکی میز مذاکره را ترک کنیم،گفت: بحث موشکی بحث امنیت ملی کشور است و با کسی در این زمینه شوخی نداریم و به هیچ وجه در این باره مذاکره نکردیم.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴

فروش هواپیما به ایران همچنان منتظر اجازه آمریکا

معاون امورحقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه در خصوص دلیل لزوم اجازه دادن آمریکا به فروشندگان هواپیما به ایران در دوران پسا برجام، اظهار داشت: تحریم خرید هواپیما مربوط به تحریم های اولیه امریکا می شود و برای خرید هواپیما آمریکایی ها در برجام تقبل کردند که مجوز فروش هواپیما را به هرکسی که بخواهد به ایران هواپیما بفروشد بدهند.

۱۲ بهمن ۱۳۹۴

عراقچی:وزارت امور خارجه وظیفه خود می‌داند که در حوزه روابط بین‌الملل دانشگاه‌ها فعالیت کند.

به گزارش عیارآنلاین ،معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه گفت: «شکوفایی علمی ایران توانست قدرت‌های بزرگ را پای میز مذاکره بنشاند.» عباس عراقچی در ششمین نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، در دانشگاه شهید بهشتی گفت: «آنچه انقلاب اسلامی به ما عطا کرده، این است که به سمت […]

۱۲ بهمن ۱۳۹۴
در نشست هم‌اندیشی مدیران بین‌المللی دانشگاه‌ها

دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی فعال در امور بین‌الملل تقدیر شدند

در ششمین نشست سراسری هم‌اندیشی معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری که با حضور دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رییس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی این وزارتخانه، معاونان وزیر علوم و برخی از رؤسای دانشگاه‌ها برگزار شد، از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی که فعالیت مناسبی در امور علمی بین‌المللی داشتند، با اهدای لوح وزیر علوم تقدیر شد.

۵ مرداد ۱۳۹۴

تحریم «سوئیفت» تسلیحاتی و موشکی باقی می‌ماند

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تأکید کرد: کسانی که به‌دلایل تسلیحاتی، موشکی و اشاعه‌ای در لیست تحریم باقی می‌مانند، سوئیفت فقط علیه آن افراد خواهد بود.

۱۷ خرداد ۱۳۹۴
عراقچی پیش از ترک وین عنوان کرد

بنای ما در مذاکرات بر بی‌اعتمادی است/۲۰ صفحه متن توافق نهایی با ۴۰ تا ۵۰ صفحه ضمیمه

عراقچی گفت: توافق نهایی بیش از ۲۰ صفحه متن اصلی و حدود ۴۰ تا ۵۰ صفحه مجموعه ضمائم آن است که قسمت‌های مختلف این متن و ضمائم آن هنوز در پرانتز است، بعضی موارد مورد اختلاف است، ولی کار پیش می‌رود، اما خیلی کند و آهسته.

۱۶ فروردین ۱۳۹۴

معمای تحریم‌‌های مرتبط با موضوع هسته‌ای!

شاید تصور شود وقتی صحبت از تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای می‌شود مشخص است که از چه تحریم‌هایی صحبت به میان آمده است. این وضعیت طبیعی است چراکه بیشتر تحریم‌های مهم که علیه ایران اعمال‌شده است در سال‌های اخیر و بعد از تشدید شدن پرونده هسته‌ای ایران بوده است. اما اگر از منظر حقوقی این موضوع را بررسی کنیم، به دریافتی متفاوت از دریافت موجود در سطح عموم جامعه خواهیم رسید.

۲۷ دی ۱۳۹۳
توسط وزیر علوم؛

سالار آملی دبیر اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش عدم تعهد شد

وزیر علوم دبیر اجلاس وزرای علوم کشورهای اسلامی عضو جنبش عدم تعهد را منصوب کرد.