۲۹ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: ضرورتی برای تغییر روسای دانشگاه‌ها نمی‌بینم

سرپرست وزارت علوم با تاکید بر اینکه ضرورتی برای تغییر روسای دانشگاه‌ها نمی‌بینم گفت: هر زمانی که این ضرورت احساس شود تغییرات لازم در این خصوص نیز اعمال خواهند شد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: دوره تولید مقاله به پایان رسیده است

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:دوره تولید مقاله به پایان رسیده است و دانشگاه‌ها باید به تولید علم و فناوری بپردازند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶
سرپرست وزارت علوم:

رویش دانشگاه در گرو پیوند آن با نیازهای اساسی جامعه است

سرپرست وزارت علوم گفت: رویش دانشگاه در گرو پیوند آن با نیازهای اساسی جامعه است.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: ۴۰ درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاهی هستند

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اکنون ۴۰ درصد بیکاران کشور از فارغ التحصیل دانشگاهها هستند که باید روشن شود کدام از واحدها و موسسات آموزشی به سمت بازار کار موفق بوده اند و بیشتر بر روی آنها تمرکز شود.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: تعامل و پیوند دانشگاه‌ها با صنعت و صنایع توسعه پیدا کند

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه ابلاغیه خاصی در خصوص دانشجویان ستاره‌دار نداشتیم و همواره تاکید شده قانون باید اجرا شود، گفت: ما در پذیرش دانشجویان مبنا را قوانین قرار می‌دهیم.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: دیگر به دانشگاه به عنوان کلید حل مسائل کشور نگاه نمی‌شود

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید ضیا هاشمی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در جمع خبرنگاران گفت: «در سال‌های گذشته پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان که در دانشگاه‌ها شکل گرفته‌اند با رشد و توسعه قابل توجهی همراه بوده است. سیاست وزارت علوم نیز این است […]

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: ضرورت ایجاد تحولات جدی در آموزش عالی کشور احساس می‌شود

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رشد کمی نامتوازان و بی ضابطه، کاهش سهم آموزش عالی رایگان، افزایش نسبت دارندگان مدارک دانشگاهی در آمار بیکاران کشور و کاهش شاخص اعتماد مردم به استادان دانشگاه را از مهم ترین چالشهای آموزش عالی در ابتدای فعالیت دولت یازدهم برشمرد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: شاخص اعتماد مردم به اساتید دانشگاه کم شده است

سیدضیاء هاشمی با اشاره به چالش‌های آموزش عالی طی سال‌های گذشته گفت: شاخص اعتماد مردم به اساتید دانشگاه کم شده است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

رییس دانشگاه علم و صنعت: در خصوص تصدی وزارت علوم با من تماسی نگرفته‌اند

رییس دانشگاه علم و صنعت گفت: در خصوص تصدی وزارت علوم از دفتر رییس جمهوری با من تماسی گرفته نشده و برنامه ای هم ارائه نداده ام.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: گزینه پیشنهادی وزارت علوم، مهر معرفی می‌شود

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در نیمه نخست مهرماه شاهد معرفی گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت علوم خواهیم بود که افراد بسیاری می‌توانند در این امر مفید عمل کنند و جای نگرانی وجود ندارد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: دانشگاه پیام نور پیشانی آموزش غیرحضوری و نیمه حضوری است

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پیوند با کشورهای جهان باید در دستور کار دانشگاه ها قرار گیرد، گفت: اکنون در کانون علمی جهان اسلام قرار داریم و دانشگاه های ما نظیر دانشگاه پیام نور باید جهانی و اسلامی باشند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان توسط وزارت علوم نیازمند قوانین دقیق است

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان توسط وزارت علوم نیازمند قوانین و برنامه‌ریزی‌های دقیق است، گفت: در همین راستا رشد بی رویه پذیرش دانشجویان دکتری را در همه زیر نظام های آموزش عالی محدود کردیم.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: دانشگاه نهادی ارزشمند و دارای جایگاهی رفیع است

سرپرست وزارت علوم دانشگاه را نهادی ارزشمند و دارای جایگاهی رفیع برشمرد و گفت: دانشجو هم که جوینده دانش است جایگاه رفیع و برجسته ای دارد اما بالاتر از دانشجو استاد و معلم است که جایگاهی ویژه دارد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست وزارت علوم: ۶۰۰ کد رشته دانشگاه آزاد حذف شد

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از حذف ۶۰۰ کدرشته دانشگاه آزاد خبر داد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶
سرپرست وزارت علوم:

با من برای تصدی مسئولیت این وزارتخانه صحبت شده است

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از گفت و گو با وی به عنوان یکی از گزینه های تصدی مسئولیت این وزارتخانه خبر داد و گفت:رئیس جمهوری درحال بررسی گزینه های پیشنهادی وزارت علوم است و طبیعتا فردی که سرپرستی این وزارتخانه را برعهده دارد نیز در معرض معرفی و انتخاب است.