۲۱ مرد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران :

شریعتمداری با سابقه خوب در عرصه عمل و حوزه بازرگانی مورد محک قرار گرفته است

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران ضمن ارزیابی گزینه پیشنهادی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفت : عملکرد آقای شریعتمداری قبلا در عرصه عمل در حوزه بازرگانی مورد محک قرار گرفته است و مسلما باید معاونینی که انتخاب می‌کند تخصص لازم را در بخش مربوطه داشته باشند، چون این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

۱۵ مرد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران:

ثابت نگهداشتن قیمت ارز، از جمله دلایل کاهش صادرات غیر نفتی است

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اقدامی برای توسعه صادرات نشده است، گفت: افزایش نرخ ارز متناسب با تورم یکی از راه‌های ثابت نگه داشتن میزان صادرات است که نرخ آن را هم تصنعی پایین نگه‌ داشته‌اند.

۳۱ خرد ۱۳۹۶

۱۱ بار ادغام و تفکیک؛ تحمیل هزینه دوازدهمین بار میلیاردی

وزارت صنعت،معدن و تجارت از ۹۴ سال قبل تاکنون ۱۱ بار دچار تفکیک و ادغام شده است.سوال این است که دولت با تحمیل هزینه‌ میلیاردی از دوازدهمین تفکیک چه هدفی را دنبال می‌کند.

۲۱ خرد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون توسعه صادرات ایران: تضاد منافع میان بازرگانی و صنعت، ادغام را به شکست محکوم می‌کند

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران گفت:ادغام وزارتخانه صنعت و معدن با وزارت بازرگانی، بدون مطالعه انجام شده بود؛ در این تصمیم منافع مشترک و تضادهای دو حوزه صنعت و بازرگانی نادیده گرفته شد.

۱۶ خرد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران:

ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت اشتباه بود

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ماهیت وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت یکی نیست، گفت: برای جلوگیری از بروز خسارت بیشتر باید وزارت بازرگانی احیا شود.

۲۳ ارد ۱۳۹۶
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران:

ارز دو نرخی یا چند نرخی مهمترین مانع سرمایه‌گذاری خارجی در کشور است

آقا میری، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران: ارز دو نرخی یا چند نرخی مهمترین مانع سرمایه‌گذاری خارجی در کشور است؛ زیرا سرمایه‌گذار خارجی باید بداند وقتی ارزی را وارد کشور کرد، چگونه و با چه نرخی آن را خارج خواهد کرد./ نرخ ارز باید توسط بازار و توسط عرضه و تقاضا تعیین شود./ اگر ارز تک نرخی شود ولی منابع لازم برای تامین تقاضای ارز در بازار نباشد، بار دیگر بازار دوم شکل می‌گیرد.

۱ ارد ۱۳۹۶

معاون فنی و بازرگانی اتاق ایران: عملیاتی شدن پنجره واحد تجارت فرامرزی یک اقدام مثبت است

پنجره واحد تجارت فرامرزی، می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌ها از طریق کاهش تأخیر در تهیه مجوز‌ها شود و ترخیص کالا‌ها را تسریع کند.

۱۶ فرو ۱۳۹۶
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات فرش دستباف:

توسعه قالیبافی از مهاجرت روستانشینان به شهرهای بزرگ جلوگیری می‌کند

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات فرش دستباف گفت: یکی از مهمترین تأثیرات گسترش صنعت قالیبافی درکشور کاهش مهاجرت از روستا به شهرهای بزرگ است.

۱۵ اسف ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران:

دولت اجازه واقعی ‌شدن نرخ ارز را نمی‌دهد

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در سال جاری تغییر محسوسی در اقتصاد کشور مشاهده نشد، گفت: دولت‌ها برنامه‌‌ای برای صادرات ندارند.

۱۸ دی ۱۳۹۵

دلایل عدم تحقق رشد ۱۰ درصدی صادرات غیرنفتی نسبت به سال قبل

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی با اشاره به تحقق نیافتن حمایت از صادرات گفت: نبود نرخ واقعی ارز و ثبات در روند طبیعی نرخ ارز و دونرخی بودن ارز از موانع جدی در رشد صادرات به شمار می‌رود.

۲۳ آذر ۱۳۹۴

مشکلات تجارت بازرگانان ایران با روسیه چیست؟

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران گفت: پول برخی بازرگانان ایرانی در مبادله با روس‌ها سوخت شده و عملاً نتوانسته‌اند پول خود را دریافت کنند،علاوه بر این روس‌ها مایلند بهای کالا را به روبل بپردازند که ارزش آن در حال تنزل است.

۲۳ آذر ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران عنوان کرد

مشکلات تجارت بازرگانان ایران با روسیه/ حجم صادرات کاهش یافت

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران گفت: پول برخی بازرگانان ایرانی در مبادله با روس‌ها سوخت شده و عملاً نتوانسته‌اند پول خود را دریافت کنند،علاوه بر این روس‌ها مایلند بهای کالا را به روبل بپردازند که ارزش آن در حال تنزل است.