۱۷ دی ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی:

احتمال انعقاد قرارداد تعرفه ترجیحی بین ایران و هند برای مبادله کالا با تعرفه پایین‌تر وجوددارد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی گفت: با توجه به تعرفه بالای واردات که هند برای محصولات کشاورزی ایران تعیین کرده، هیأتی از وزارت جهاد کشاورزی برای حل مسئله به هند سفر می‌کند.

۱۶ دی ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی:

پروتکل‌های تجاری ما یک‌طرفه و به سود خارجی‌ها است

رئیس اتحادیه صادر کنندگان محصولات کشاورزی کشور گفت: هرازگاهی صادرات محصولات کشاورزی ایران به علل نامعلوم دستخوش تصمیمات آنی و یک شبه کشورهای هدف مثل عراق، پاکستان و هندوستان می شود، که این به ضرر صادرکنندگان است.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

استانداردهای بسته‌بندی در صادرات محصولات کشاورزی اجباری شد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی گفت: با توجه به نامناسب بودن بسته‌بندی محصولات کشاورزی و انواع میوه که این ضعف سبب شده بود صادرات آنها با مشکل مواجه شود، استانداردهای بسته بندی با سازمان توسعه تجارت بررسی و تدوین شد که از نیمه آبان ماه امسال اجباری می‌شود.

۲۰ مرد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی:

عراق واردات هندوانه، خربزه، گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی از ایران را بدون اطلاع قبلی ممنوع اعلام کرده است

نورانی: گمرک زرباطیه عراق بدون اینکه از قبل اطلاعیه‌ای داده باشد واردات هندوانه،‌ خربزه، گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی ایران را به عراق ممنوع کرده است.این در حالی است که برخی صادرکنندگان این ۴ محصول یا محصول‌ها را پشت مرز رسانده بودند و یا محصول در حال آماده‌سازی و ارسال بوده است که به دلیل فسادپذیر بودن محصول کشاورزی دچار ضرر و زیان شده‌اند.

۲ مرد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

لغو قانون انتزاع گسترش واردات محصولات کشاورزی را به همراه دارد

نورانی: با توجه به آنکه وزارت جهاد کشاورزی آماری شفاف از مازاد تولید که بتوان برای آن برنامه ریزی کرد در اختیار صادرکنندگان قرار نمی‌دهد، از این رو این امر نوسانات قیمت و معدوم سازی میزان قابل توجهی از محصولات کشاورزی را به همراه دارد. لغو قانون انتزاع گسترش واردات محصولات کشاورزی را به همراه دارد

۱۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی:

صادرات محصولات کشاورزی به قطر روند رو به رشدی دارد

نورانی: صادرات محصولات کشاورزی ایران به کشور قطر از روند رو به رشدی برخودار است. صادرات محصولات کشاورزی ما از نقاطی مانند بوشهر، فارس، تهران و بندرعباس به قطر انجام می شود. انتظار ما این بود که دولت به فراهم شدن زیرساخت های صادراتی کمک می کرد که صادرات به قطر با لنج انجام نشود.

۲۳ خرد ۱۳۹۶

عمان، بخشی از محصولات باغی و جالیزی ایران را مرجوع کرد

نورانی، رئیس اتحادیه ملی صادرکنندگان محصولات کشاورزی ایران: عمان بخشی از محصولات باغی و جالیزی ایران را مرجوع کرد. این محصولات به دلیل نداشتن گواهی باقیمانده سموم توسط وزارت جهاد کشاورزی مرجوع شد. متاسفانه در صادرات این محصولات گواهی لازم از سوی وزارت جهادکشاورزی صادر نشده و این وزارتخانه صدور این گواهی را به سازمان ملی استاندارد ایران ارجاع داده است که تاکنون به نتیجه ای نرسیده ایم.

۱۷ خرد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران:

تولید محصولات کشاورزی و غذایی ایران به ۱۲۸ میلیون تن در سال رسیده است

نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران: تولید محصولات کشاورزی و غذایی ایران به ۱۲۸ میلیون تن در سال رسیده که بهبود خوبی را نشان می‌دهد. از ۱۳ اقلیم دنیا ۱۱ اقلیم را دارا هستیم ضمن اینکه کشت گلخانه‌ای ما نیز در حال رشد روزافزون است در بخش محصولات زراعی و به ویژه محصولات جالیزی از انواع سبزیجات، صیفی جات و میوه‌های جالیزی تنوع و امکانات بسیار خوبی داریم.

۱۵ خرد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی:

آمادگی ارسال انواع مواد غذایی به قطر را داریم

نورانی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی: آمادگی داریم انواع محصولات کشاورزی و غذایی را از طریق راه آبی و ۳ بندر ایران به قطر صادر کنیم. با هماهنگی که با خط کشتیرانی والفجر انجام شده امکان ارسال محصولات از ۳ بندر بوشهر، بندرعباس و بندر لنگه از طریق خطوط کشتیرانی ایران به قطر فراهم است. قطر سالانه ۴ تا ۵ میلیارد دلار انواع مواد غذایی را از کشورهایی همچون عربستان سعودی، مصر و امارات وارد می‌کرد

۱۴ ارد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

کمبود کانتینرهای یخچالی از جمله موانع صادراتی محصولات کشاورزی است

نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی: تولید انبوه در بخش کشاورزی، نیازمند برنامه ریزی صادراتی و ترغیب سرمایه گذاران ازسوی دولت‌ها است. عدم زیر ساخت‌های صادراتی نظیر (سردخانه ها، ماشین آلات، سورتینگ) کمبود کانتینرهای یخچالی، بی برنامگی کشتی رانی از جمله موانع صادراتی به شمار می‌رود، چرا که بی برنامگی کشتی رانی طی سه سال اخیر موجب شد مسیر ۸ تا ۱۲ ساعته دریا به ۱۲ تا ۱۵ روز از طریق جاده برسد که درنهایت بازار کشورهای حوزه خلیج فارس را به سبب کاهش کیفیت محصولات از دست دادیم.

۱۴ ارد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

کشاورزی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ملی برای تولید داخل است

نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی: براساس آخرین آمار از ۱۶ میلیون هکتار سطح زیر کشت محصولات کشاورزی، تنها ۱۲۷ میلیون تن تولید داشته ایم که این رقم قابل قبول نیست. کشاورزی یکی از مهمترین ظرفیت‌های ملی برای تولید داخل است. محصولات باغی کشور در رنکینگ اول تا هفتم جهانی قرار دارند که این امر بیانگر قابلیت بالا در این بخش است و فائو معتقد است که کشاورزان ایران علاوه بر تامین نیازهای داخلی، قادر به تامین محصولات کشورهای خلیج فارس است.

۲۰ فرو ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

تنظیم بازار پرتقال شب عید نامناسب و دیرهنگام بود

نورانی گفت: از ابتدا هم به مسئولان گفتیم پرتقال‌های کشور ترکیه مانند محصولات ما دچار سرمازدگی شده است. در مناطق مختلف این کشور محصول پرتقال از ۳۰ تا ۹۰ درصد سرمازده بودند

۲۶ بهم ۱۳۹۵
وزارت جهاد اعلام کرد؛

نیازی به واردات نیست/ از واردات پرتقال مصری بی‌خبریم

در حالی که منابع مصری از صادرات ۲۰هزارتن پرتقال به ایران خبر داده اند، یک مقام مسئول در وزارت جهاد پرتقال موجود در کشور را برای عید کافی دانست واز واردات این محصول ازمصر اظهار بی اطلاعی کرد.

۲۳ بهم ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی مطرح کرد؛

آسان شدن مقررات برای واردات میوه به ایران/ کمک دولت ایران به برنجکار هندی

نورانی گفت: وقتی تعرفه واردات برنج که ناگهانی و یک شبه کاهش یافت بالافاصله قیمت برنج در کشوری مانند هندوستان ۱۰ تا ۱۵ درصد بالاتر رفت و لذا می توان گفت ما غیر مستقیم به تولیدکننده خارجی یارانه می دهیم.

۱۰ بهم ۱۳۹۵

آغاز به کار کریدور سبز ایران و روسیه/ زمان و هزینه صادرات محصولات کشاورزی کاهش می‌یابد

از ابتدای این هفته کریدور سبز (پروتکل تسهیل گمرکی) ایران و روسیه به‌طور آزمایشی آغاز به کار کرد؛ با توجه به اینکه فرصت‌های زیادی برای صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه وجود دارد، این اتفاق می‌تواند با کاهش زمان و هزینه کمک بزرگی به ایجاد و افزایش زمینه‌های صادراتی این محصولات باشد.