۲۳ خرداد ۱۳۹۶

عمان، بخشی از محصولات باغی و جالیزی ایران را مرجوع کرد

نورانی، رئیس اتحادیه ملی صادرکنندگان محصولات کشاورزی ایران: عمان بخشی از محصولات باغی و جالیزی ایران را مرجوع کرد. این محصولات به دلیل نداشتن گواهی باقیمانده سموم توسط وزارت جهاد کشاورزی مرجوع شد. متاسفانه در صادرات این محصولات گواهی لازم از سوی وزارت جهادکشاورزی صادر نشده و این وزارتخانه صدور این گواهی را به سازمان ملی استاندارد ایران ارجاع داده است که تاکنون به نتیجه ای نرسیده ایم.

۱۷ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران:

تولید محصولات کشاورزی و غذایی ایران به ۱۲۸ میلیون تن در سال رسیده است

نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران: تولید محصولات کشاورزی و غذایی ایران به ۱۲۸ میلیون تن در سال رسیده که بهبود خوبی را نشان می‌دهد. از ۱۳ اقلیم دنیا ۱۱ اقلیم را دارا هستیم ضمن اینکه کشت گلخانه‌ای ما نیز در حال رشد روزافزون است در بخش محصولات زراعی و به ویژه محصولات جالیزی از انواع سبزیجات، صیفی جات و میوه‌های جالیزی تنوع و امکانات بسیار خوبی داریم.

۱۵ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی:

آمادگی ارسال انواع مواد غذایی به قطر را داریم

نورانی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی: آمادگی داریم انواع محصولات کشاورزی و غذایی را از طریق راه آبی و ۳ بندر ایران به قطر صادر کنیم. با هماهنگی که با خط کشتیرانی والفجر انجام شده امکان ارسال محصولات از ۳ بندر بوشهر، بندرعباس و بندر لنگه از طریق خطوط کشتیرانی ایران به قطر فراهم است. قطر سالانه ۴ تا ۵ میلیارد دلار انواع مواد غذایی را از کشورهایی همچون عربستان سعودی، مصر و امارات وارد می‌کرد

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

کمبود کانتینرهای یخچالی از جمله موانع صادراتی محصولات کشاورزی است

نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی: تولید انبوه در بخش کشاورزی، نیازمند برنامه ریزی صادراتی و ترغیب سرمایه گذاران ازسوی دولت‌ها است. عدم زیر ساخت‌های صادراتی نظیر (سردخانه ها، ماشین آلات، سورتینگ) کمبود کانتینرهای یخچالی، بی برنامگی کشتی رانی از جمله موانع صادراتی به شمار می‌رود، چرا که بی برنامگی کشتی رانی طی سه سال اخیر موجب شد مسیر ۸ تا ۱۲ ساعته دریا به ۱۲ تا ۱۵ روز از طریق جاده برسد که درنهایت بازار کشورهای حوزه خلیج فارس را به سبب کاهش کیفیت محصولات از دست دادیم.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

کشاورزی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ملی برای تولید داخل است

نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی: براساس آخرین آمار از ۱۶ میلیون هکتار سطح زیر کشت محصولات کشاورزی، تنها ۱۲۷ میلیون تن تولید داشته ایم که این رقم قابل قبول نیست. کشاورزی یکی از مهمترین ظرفیت‌های ملی برای تولید داخل است. محصولات باغی کشور در رنکینگ اول تا هفتم جهانی قرار دارند که این امر بیانگر قابلیت بالا در این بخش است و فائو معتقد است که کشاورزان ایران علاوه بر تامین نیازهای داخلی، قادر به تامین محصولات کشورهای خلیج فارس است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

تنظیم بازار پرتقال شب عید نامناسب و دیرهنگام بود

نورانی گفت: از ابتدا هم به مسئولان گفتیم پرتقال‌های کشور ترکیه مانند محصولات ما دچار سرمازدگی شده است. در مناطق مختلف این کشور محصول پرتقال از ۳۰ تا ۹۰ درصد سرمازده بودند

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
وزارت جهاد اعلام کرد؛

نیازی به واردات نیست/ از واردات پرتقال مصری بی‌خبریم

در حالی که منابع مصری از صادرات ۲۰هزارتن پرتقال به ایران خبر داده اند، یک مقام مسئول در وزارت جهاد پرتقال موجود در کشور را برای عید کافی دانست واز واردات این محصول ازمصر اظهار بی اطلاعی کرد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی مطرح کرد؛

آسان شدن مقررات برای واردات میوه به ایران/ کمک دولت ایران به برنجکار هندی

نورانی گفت: وقتی تعرفه واردات برنج که ناگهانی و یک شبه کاهش یافت بالافاصله قیمت برنج در کشوری مانند هندوستان ۱۰ تا ۱۵ درصد بالاتر رفت و لذا می توان گفت ما غیر مستقیم به تولیدکننده خارجی یارانه می دهیم.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

آغاز به کار کریدور سبز ایران و روسیه/ زمان و هزینه صادرات محصولات کشاورزی کاهش می‌یابد

از ابتدای این هفته کریدور سبز (پروتکل تسهیل گمرکی) ایران و روسیه به‌طور آزمایشی آغاز به کار کرد؛ با توجه به اینکه فرصت‌های زیادی برای صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه وجود دارد، این اتفاق می‌تواند با کاهش زمان و هزینه کمک بزرگی به ایجاد و افزایش زمینه‌های صادراتی این محصولات باشد.

۲۰ دی ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی عنوان کرد؛

سد تعرفه‌ای پاکستان در برابر سیب ایرانی

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: برای صادرات هر کیلو سیب ایران به پاکستان باید هزار تومان تعرفه پرداخت شود، در حالی که برنج پاکستانی برای ورود به ایران تعرفه ۴ درصدی دارد و حدود صد تومان می‌شود که مسئولان توسعه تجارت باید فکری به حال این موضوع بکنند.

۲۱ آذر ۱۳۹۵

تفاهم نامه همکاری برای نوسازی ناوگان حمل و نقل بین المللی محصولات کشاورزی امضا شد

دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی، اتحادیه ملی صادر کنندگان محصولات کشاورزی و فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران به منظور نوسازی زیر ساخت ها، اصلاح فرآیندها و بهره گیری از وسایط حمل و نقل خارجی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

۲۴ آبان ۱۳۹۵
رئیس هیات مدیره اتحادیه محصولات کشاورزی:

سیاست‌های وزارت کشاورزی ضد تولید ملی است

نورانی گفت: تصمیمات تشویقیِ صادرات خلاف تولید داخل و در جهت سیاست‌های وارداتی است. برخی تصمیمات وزارتخانه غیرکارشناسی است

۲۵ شهریور ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

سکوت برنامه ششم درباره محصولات ارگانیک سوال برانگیز است

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با انتقاد از واردات چراغ خاموش محصولات تراریخته طی چند سال اخیر، درج بند «تراریخته» در برنامه ششم و در عین حال سکوت این برنامه نسبت به تولید «محصولات سالم و ارگانیک» را سؤال برانگیز دانست.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

صادرات فله‌ای محصولات کشاورزی ممنوع شد

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: صادرات فله‌ای کالاهای کشاورزی در راستای کاهش ضایعات و تطابق با تقاضای بازارهای بین‌المللی ممنوع شد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴

تولید ۷۰ درصد غذای دنیا با کشاورزان بومی/اروپائیان تولید محصول تراریخته را ممنوع کرده‌اند/مرجع ایمنی زیستی یک کارگروه و نه یک نفر است

در میزگرد بررسی سلامت محصولات تراریخته عنوان شد که ۷۰ درصد تولید غذای دنیا به وسیله کشاورزان بومی و خرد تولید می‌شود.اروپائیان در حال کنار زدن تکنولوژی تراریخته هستند و اجازه مصرف تراریخته را در کشورهای خود نمی‌دهند.