۲۶ مهر ۱۳۹۶

رئیس سندیکای لوله و پروفیل: گرانی ورق‌ فولادی صادرات را تعطیل کرده است

رئیس سندیکای لوله و پروفیل گفت: نبود تعادل در قیمت ورق‌های فولادی در چهار سال گذشته منجر به تعطیلی بسیاری از صنایع شده است.

۳۰ تیر ۱۳۹۶

عضو انجمن فولاد: ایران مانع اعمال تعرفه اتحادیه اروپا بر صادرات فولاد شود

عضو انجمن فولاد با اشاره به ادامه روند افزایشی قیمت داخلی فولاد، گفت: ایران با ارائه مدارک و همچنین تعهد برای جلوگیری از دامپینگ، مانع از اعمال تعرفه اتحادیه اروپا بر فولاد صادراتی کشور شود.

۱۶ خرد ۱۳۹۶

عضو انجمن فولاد: جداسازی وزارت صنعت از بازرگانی به نفع تولید نیست

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه جداسازی وزارت صنعت و بازرگانی به نفع صنایع داخلی نیست، گفت: این اتفاق باعث تقویت واردات خواهد شد و ترمز پیش روی واردات را برمی‌دارد.

۹ ارد ۱۳۹۶
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد:

۱۰ کارخانه تولیدکننده فولاد تعطیل شدند

شهرستانی گفت: سال ۹۵ شرایط برای تولید سخت بود، بعید می‌دانم تا پایان بهار هم صنعت تکانی بخورد

۶ اسف ۱۳۹۵
عضو هیات مدیره انجمن فولاد مطرح کرد؛

صادرات فولاد ایران به اروپا رقم ناچیزی است

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با بیان اینکه بحث دامپینگ فولاد ایران در بازار اروپا، یک موضع‌گیری سیاسی است، گفت: صادرات ورق فولادی ایران به اروپا فقط ۵۰۰ هزار تن است که در مقابل بازار ۲۰۰ میلیون تنی اروپا، رقم کوچکی است.

۲۹ دی ۱۳۹۵

عضو انجمن فولاد: وضعیت صنعت فولاد در ۴۸ سال گذشته به این افتضاحی نبوده است

شهرستانی گفت: دپوهای شرکتهای فولاد به قدری زیاد شده که به دلیل عدم خرید یا کاملا متوقف شده اند و یا مکان برای دپو ندارند و یا اعتباری وجود ندارد که بخواهند ادامه حیات بدهند.

۴ مرد ۱۳۹۵

رشد چهار درصدی تولید فولاد خام/ کاهش تولید محصولات فولادی

آمارهای داخلی و جهانی نشان از افزایش تولید فولاد خام در ایران دارد که البته عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد، علت این افزایش تولید را رونق صادرات می داند.

۲۸ تیر ۱۳۹۵

جزئیات جلسه فولادی‌ها در وزارت صنعت/ وضع عوارض ۱۵ درصدی برای صادرات آهن اسفنجی

عضو انجمن فولاد با تشریح جزئیات جلسه عصر دیروز فولادی‌ها در وزارت صنعت، گفت: در این جلسه قرار شد عوارض ۱۵ درصدی برای صادرات آهن اسفنجی وضع شود و علاوه بر این، قیمت اسلب در داخل ۱۵ درصد بالاتر از نرخ صادراتی آن باشد.

۲۲ خرد ۱۳۹۵
رکود و ورشکستگی دامنگیر بنگاه‌های اقتصادی/۲

در یک سال اخیر، ۲۵ درصد کارگران کارخانه‌های فولادی اخراج شدند

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه در یک سال اخیر ۲۰ تا ۲۵ درصد نیروی کار فعال در کارخانه‌های فولاد بخش خصوصی اخراج شده‌اند،‌ گفت: افزایش سود بانکی با هدف کنترل تورم باعث تشدید رکود در بخش صنعت شده است.

۱۵ خرد ۱۳۹۵

مذاکرات فولادسازان ایرانی با خارجی‌ها هنوز به نتیجه‌ نرسیده است

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه هیچ‌کدام از مذاکرات انجام شده بین فولادسازان ایرانی و خارجی به نتیجه قطعی نرسیده است، گفت: بالا بودن نرخ سود بانکی عاملی برای کنترل تورم است و دولت این سیاست را در پیش گرفته است.

۲ خرد ۱۳۹۵

هند در ازای پول نفت درصدد واردات فولاد به ایران بود/ همکاری فولادی با هندی ها نتیجه ندارد

عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان فولاد با بیان اینکه شرکت‌های هندی در زمینه همکاری‌های فولادی عملکرد خوبی نداشته‌اند، گفت: اغلب کارخانه‌های فولاد هند بدون رعایت ملاحظات زیست‌محیطی تولید دارند و کیفیت در استراتژی هند در زمینه تولید محصولات فولادی چندان زیاد لحاظ نشده است.

۱۷ فرو ۱۳۹۵

تا زمانی که پروژه های عمرانی کشور راه نیفتند، تقاضای واقعی در بازار فولاد نخواهیم داشت

تولید بیش از نیاز فولاد چین در سال گذشته زیان قابل توجهی را برای تولید‌کنندگان سبب شد که به همین دلیل کشور چین قصد دارد در سال جاری تولید خود را در فولاد ۲۰۰ میلیون تن کاهش دهد، از سوی دیگر دولت تعرفه واردات فولاد را در سال جاری افزایش داده است، اما عضو انجمن تولید‌کنندگان فولاد معتقد است که این افزایش تعرفه تنها می‌تواند به صورت مسکن برای فولاد عمل کند.

۲۴ اسف ۱۳۹۴
یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد

لزوم تمرکز تولیدکنندگان به تولید انواع ورق های فولادی در سال آینده

یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه در حال حاضر فولاد مبارکه با هدف گذاری تولید حداکثری بیشتر ورق های فولادی ضخیم را تولید می‌کند، گفت:اگر سال آینده هم رکود در بازار حاکم باشد تولیدکنندگان باید به تولید ورق های فولادی کم ضخامت روی بیاورند.

۲۲ اسف ۱۳۹۴
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد خبر داد

خرید ریل از چین با وجود توان تولید داخل

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه ۲ میلیارد دلار ریل قطار وارداتی در ذوب آهن قابل تولید است، گفت: وزارت راه حتی فرصتی هم به این شرکت برای تولید ریل نداده و قرارداد خود را با چینی‌ها اوایل سال آینده اجرایی می‌کند.

۴ اسف ۱۳۹۴

باید به سمت تولید فولادهای خاص و با رقابت کم تر در دنیا برویم

یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: افزایش صادرات فولاد چین باعث افزایش عرضه و افت قیمت‌ها شده و تنها راه افزایش تولید فولاد و گسترش صادرات، سرمایه‌گذاری خارجی است.