۳۰ خرد ۱۳۹۶

تخلف دریافت وجوه اجباری از والدین با بهانه کمک به مدارس

میرشاه ولد: دریافت هرگونه وجه اجباری از سوی مدارس در قالب کمک به مدرسه‌ کاملا تخلف محسوب می‌شود و والدین باید از پرداخت آن خودداری کنند. هر وجه قانونی که برخی مدارس اعم از تیزهوشان، غیر دولتی و غیره از والدین دریافت می‌کنند باید مستقیم به حساب مدرسه واریز شود و اگر این رقم در چک درج می‌شود باید چک در وجه حساب مدرسه باشد، زیرا دریافت نقدی این مبالغ خلاف مقررات است.

۲۹ خرد ۱۳۹۶
مديركل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات:

در مدارس دولتی به جز مدارس خاص، چیزی به نام شهریه نداریم

میرشاه ولد: با هدف جلوگیری از تراکم بیش از حد در برخی مدارس و استفاده از ظرفیت دیگرمدارس، آموزش وپرورش محدودیت ها وشرایطی را برای ثبت نام مشخص کرده است. محدوده جغرافیایی محل سکونت از جمله شرایطی است که در فرآیند ثبت نام دانش آموزان لحاظ می شود ، البته این محدودیت شامل مدارس غیردولتی و مدارس خاص دولتی از جمله تیزهوشان و نمونه دولتی نمی شود. در مدارس دولتی چیزی به نام شهریه نداریم و مدیران حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارند، مشارکت مالی اولیا کاملاً اختیاری است و در طول سال تحصیلی صورت می گیرد.

۱۹ فرو ۱۳۹۶

آغاز فعالیت ستادهای ثبت‌نام مدارس از اول اردیبهشت ماه

میرشاه ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش: ستادهای ثبت‌نام از اول اردیبهشت ماه در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و تا پایان شهریورماه که ثبت‌نام به اتمام می‌رسد، ستادها کارها را پیگیری می‌کنند. تابستان سال گذشته ۶۷ هزار مورد بازرسی مدرسه‌ای برای نظارت بر ثبت‌نام و راه‌اندازی کار مدارس داشتیم.

۱۶ بهم ۱۳۹۵

ثبت سالانه ۵۰ هزار شکایت درآموزش و پرورش کشور

میر شاه ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش: باید با شناسایی فرصت ها و داشته هایمان در آموزش و پرورش در راستای مرتفع کردن مشکلات موجود حرکت کنیم. سالیانه بیش از ۵۰ هزار شکایت در آموزش و پرورش سراسر کشور ثبت شده که بیش از ۵۰ درصد این شکایات غیر واقعی و بر اساس نگاه منفی است. مدیران باید فعالیت ها و برنامه های خود را با شفافیت کامل انجام دهند، زیرا مدیریت غیرشفاف، شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت است.

۲۵ دی ۱۳۹۵

نقش مدیران مدارس در مشارکت اولیا و خانواده‌ها در برنامه‌های تربیتی و آموزشی

میر شاه ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش: مدیران مدارس نقش مهمی در تقویت حس مشارکت جویی و نقش آفرینی دانش آموزان در فعالیت های مدرسه دارند.

۷ دی ۱۳۹۵

نقش مشارکتی اولیا نباید به مسائل مادی محدود شود

میر شاه ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش: نقش مشارکتی اولیای دانش آموزان در آموزش و پرورش، نباید به مسائل مادی محدود شود، بلکه مشارکت فرهنگی و معنوی اولیای دانش آموزان باید به اداره مدرسه نیزگسترش یابد. دانشگاه فرهنگیان درآموزش معلمین اصلح نقشی سازنده و بسیار تاثیر گذار دارد. همکاران در بازرسی ها از مدارس باید به عمق مسائل بپردازند نه گزارش سازی ها.

۱۳ آبا ۱۳۹۴

سامانه پاسخگو‌یی به شکایات راه‌اندازی شد/ تسهیل در فرایند شکایات خانواده‌ها و فرهنگیان

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش از راه‌اندازی سامانه پاسخگویی به شکایات در راستای تحقق دولت الکترونیک و سهولت در پذیرش انتقادات و رسیدگی به فرآیند شکایت از سوی مردم و فرهنگیان برای نخستین بار خبر داد.

۲۹ مهر ۱۳۹۴
مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اعلام کرد؛

نظارت بر ۶۳ هزار مدرسه در مهرماه ۹۴

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیریت نظارت امروز وظیفه اصلی ادارات ارزیابی عملکرد است و باید این موضوع را موردتوجه قرار دهیم که ادارات ما تا چه حد براساس برنامه ریزی مشخص شده پیش می روند.

۲۴ شهر ۱۳۹۴

فانی و معاونانش در نشست خبری چه گفتند؟

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۱۲.۵ میلیون دانش‌آموز تاکنون در مدارس ثبت‌نام شده‌اند، گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان به سرانه مدارس اختصاص داده شده است و از اول مهر شیر رایگان در مدارس توزیع می‌شود.

۱۷ تیر ۱۳۹۴
مدیرکل ارزیابی عملکرد آموزش‌وپرورش

مدیران مدارس متخلف را ملزم به بازگرداندن پول‌های اضافی به خانواده‌ها می‌کنیم

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش‌وپرورش گفت:‌ تیم‌های ارزیابی آموزش‌وپرورش به صورت مستمر به مدارس سرکشی کرده و با تخلفات صورت گرفته برخورد می‌کنند .مدیران مدارس متخلف را ملزم به بازگرداندن پول‌های اضافی می‌کنیم.