۷ مهر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین مطرح کرد:

قیمت پائین خرید تضمینی گندم؛ تهدید امنیت غذایی کشور

نوری با بیان اینکه در سال‌های اخیر نرخ خرید تضمینی گندم به دلیل مخالفت‌های شورای اقتصاد کمتر از رشد تورم سالانه بوده است گفت: خروج غیرقانونی و قاچاق گندم در چند ماه گذشته نتیجه عدم افزایش قیمت گندم است. اگر اقداماتی در راستایی افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و اعلام به موقع آن صورت نگیرد، مطمئنا با کاهش سطح زیر کشت مواجه خواهیم شد. کاهش سطح زیر کشت گندم هشداری برای تضعیف امنیت غذایی کشور است.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

آزاد شدن واردات برنج می‌تواند ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به تولیدکنندگان وارد کند

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، گفت: آزاد شدن واردات برنج می‌تواند ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به تولیدکنندگان وارد کند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

در صورت تهدید کشاورزی ایران به وسیله UPOV با آن مخالفت می‌کنیم

نوری پیرامون لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی( UPOV) گفت: بایستی با دقت بیشتر این مسئله را مدنظر قرار دهیم و ببینیم که چطور می توانیم آن را مدیریت کنیم. اگر پیوستن به این کنوانسیون تهدیدی برای کشاورزی ایران باشد قطعاً با آن مخالف خواهیم کرد.

۸ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

به جای کاهش تعرفه ۱۴درصدی واردات گوشت، باید این کاهش را برای قیمت نهاده‌های تولید درنظر می‌گرفتیم

این اتفاق باعث افزایش واردات گوشت گوساله به کشور می‌شود. هرچه واردات بیشتر باشد، ضرر و زیان تولید‌کننده داخلی نیز بیشتر می‌شود. با این اقدام شک نکنید که تولید‌کننده گوشت قرمز ایرانی متضرر می‌شود

۱۹ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

مجلس قطعا در خصوص کاهش بودجه خرید تضمینی گندم ورود خواهد کرد

نوری با بیان اینکه بورس کالا باید مکمل خرید تضمینی گندم باشد و نباید به یکباره بورس را جایگزین خرید تضمینی کنیم، گفت: مجلس شورای اسلامی قطعا در خصوص کاهش بودجه خرید تضمینی ورود خواهد کرد؛ چراکه با کاهش بودجه خرید تضمینی، با کاهش تولید گندم مواجه خواهیم شد.

۲۷ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

دولت با کوتاه کردن دست دلالان از بازار گوشت، می‌تواند بازار گوشت را تنظیم کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عدم کنترل قیمت بازار گوشت قرمز تاکید کرد که عدم هماهنگی در بخش های وزارت جهادکشاورزی عامل گرانی گوشت است.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

ضرورت روستامحور شدن اقتصاد برای تحقق اقتصاد مقاومتی

نوری با بیان اینکه از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی، روستامحور شدن اقتصاد کشور است، گفت: اگر ما می‌خواهیم اقتصاد پویا داشته باشیم راهی جز توجه به روستا و فراهم کردن زیرساخت‌های روستایی نداریم.

۷ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزیر پیشنهادی برنامه ریزی مناسبی برای برای تخصیص آب به کشاورزان مطابق با الگوی کشت ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از اینکه تنها ۴۲ درصد برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو بر اساس اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی ابلاغی و قانون برنامه توسعه است، انتقاد کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

استفاده از سیاست «قیمت تضمینی» به جای «خرید تضمینی» تولید گندم را کاهش می‌دهد

نوری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت گفت: سیاست قیمت تضمینی جایگزین خوبی برای خرید تضمینی نیست و قطعا باعث کاهش کشت و تولید گندم در کشور خواهد شد.

۲۱ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت برای ارزان رسیدن نهاده‌های دامی به دست مرغداران فکری کند

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت:مشکل ما در عرضه گوشت قرمز تولیدی نیست بلکه مدیریتی است زیرا حمایت کافی از تشکل ها در تنظیم بازار گوشت انجام نمی شود.

۱۶ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

توسعه آبخیزداری اولویت اصلی کشور در مدیریت آب است

راضی نوری نماینده مردم خوزستان با اشاره به اهمیت آبخیزداری در مدیریت آب و برون رفت از بحران در این زمینه گفت: توسعه آبخیزداری و آبخوان‌داری باید در اولویت کنترل منابع آبی کشور قرار بگیرد.

۵ شهریور ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

کشت‌های غیرمجاز دریاچه ارومیه را به سمت خشک شدن هدایت کرد

نوری: برای جلوگیری از تخریب سیلابها باید آبخوان داری وآبخیزداری در اولویت کنترل منابع آبی کشورقرار بگیرد. احداث و ساخت سدهای آبی بدون پشتوانه کارشناسی شده و حفرچاه های غیرمجاز برای جلوگیری از برداشت بی رویه منابع آبی در اولویت قرار بگیرد. کشت‌های غیرمجاز به منابع آبی بویژه سفره های آبهای زیرزمینی دریاچه ارومیه خسارت وارد کرد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مسؤولان نظارت خود را بر طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری تشدید کنند

نوری: مسؤولان باید بر طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری نظارت خود را تشدید کنند تا بتوان به اهداف مدنظر رسید. ما باید مشکلات کشاورزان منطقه را پیگیری کنیم و برای اجرای این طرح باید مشکلات تمام کشاورزان برطرف شد. باید تمام خواسته‌های کشاورزان قبل از به پایان رساندن فاز اول اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری توسط شرکت جهاد نصر صورت بگیرد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

زیرساخت‌های عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا فراهم نیست

نوری گفت: فروش محصولات کشاورزی در بورس کالا زیرساخت‌هایی نظیر، آموزش کشاورزان، ارتباط مستقیم کشاورز با بورس، وجود انبارهای کالا، حذف دلال‌ها و… را نیاز دارد که در حال حاضر فراهم نشده است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مجلس تاکید کرد؛

ثبت قراردادهای بین المللی تجاری، کلید پایداری درکشت فراسرزمینی

نوری، نماینده مردم شوش در مجلس با بیان اینکه اجرای دقیق و جامع کشت فراسرزمینی وابستگی ما را به واردات تولیدات کشاورزی را کاهش می دهد، تصریح کرد: برای تقویت بازار فروش محصولات کشاورزی در کشت فراسرزمینی باید مولفه های همچون قراردادهای قانونی بین المللی، تداوم تولید، دیپلماسی اقتصادی برای شناسایی اراضی بکر مستعد در زمینه کشت فراسرزمینی، صرفه جویی منابع آبی، بسته بندی شکیل، اعزام کشاورزان با تجربه در دستورکار قرار بگیرد. کشت فرا سرزمینی می تواند با نظارت ویژه حتی در محصولات استراتژیک نیز عملیاتی شود. مشارکت کشاورزان داخلی در کشت فراسرزمینی راهکاری برای بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان و ارز آوری در صنعت کشاورزی به شمار می آید.