۲۵ مهر ۱۳۹۶
دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق:

بانک مرکزی ایران تلاشی برای اجرای توافقنامه بانکی با عراق نکرده است

حسینی: مشاور بانک مرکزی عراق صراحتا اعلام نمود که سال گذشته یک توافقنامه ١٧ بندی بانکی با بانک مرکزی ایران امضاء کردیم ولی بانک مرکزی ایران هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است و حتی در فروردین امسال هم موفق به مذاکره نشده است.

۵ مهر ۱۳۹۶
یک مسئول:

مشکل انتقال ارز صادراتی پابرجاست

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت؛ گاز و پتروشیمی گفت: هیچ کشوری تاکنون نتوانسته است برای ایران ال.سی باز کند تا از طریق آن بتوانیم نقل و انتقالات مالی داشته باشیم.

۲۱ شهر ۱۳۹۶
دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق:

سهم ایران در صادرات به عراق در ۵ ماهه اول سال افزایش یافت

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: دولت ، بخش خصوصی و همه قوا باید تلاش کنند حضور ما در بازار عراق تثبیت شود و ارتقا یابد.

۲۷ مرد ۱۳۹۶
یک مسئول صنعت نفت:

ایران آماده سواپ روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت کشورهای حاشیه دریای خزر است

یک مسئول صنعت نفت گفت: آمادگی داریم در صورت توافق برای از سرگیری سواپ ( قرارداد معاوضه ای)، روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام کشورهای حاشیه خلیج فارس را انتقال دهیم.

۲۳ مرد ۱۳۹۶
دبیر اتاق بازرگانی ایران و عراق:

رویکرد شریعتمداری کوچک سازی و توسعه صادرات است

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: حضور «محمد شریعتمداری» به عنوان سکاندار وزارت صنعت که رویکرد کوچک سازی و توسعه صادرات دارند، موجب امیدواری است و می تواند تحول آفرین باشد.

۱۱ آذر ۱۳۹۵
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران :

عده‌ای برای فرار از شفافیت به حساب اجاره‌ای روی آورده‌اند

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران گفت: با ورود وزارت امور اقتصادی و دارایی برای رصد و شفافیت حساب های بانکی، عده ای به افتتاح حساب های اجاره ای اقدام کرده اند.

۱۱ تیر ۱۳۹۵

عضو اتاق بازرگانی: تداوم حضور در بازار عراق نیازمند افزایش کیفیت کالا و خدمات است

حمید حسینی: علت اصلی ممنوعیت کالایی از سوی عراق، این است که احساس می کند حتی با تعرفه ۳۰ درصدی هم نمی تواند با محصولات ما رقابت کند

۱۶ خرد ۱۳۹۵
عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت:

بورس کالا، فساد در بخش پتروشیمی را از بین برده است

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: فعالیت بورس کالای ایران در بخش پتروشیمی سبب شده تا ظرفیت ها، قیمت، دریافت و پرداخت ها مشخص شده و به صورت شفاف آمار معاملات ذکر شود تا فساد در حوزه پتروشیمی از بین برود.

۳ مهر ۱۳۹۳
برنامه جدید بنزینی مقابله با داعش؛

آغاز ترانزیت بنزین بین ایران-امارات/ نفتکش‌های عربی به پایانه‌های نفت بازگشتند

اولین کریدور به منظور ترانزیت بنزین بین ایران و امارات متحده عربی با ورود اولین نفتکش‌های حامل بنزین سوپر به پایانه‌های نفتی ایران به طور رسمی راه اندازی شده است تا با ترانزیت محموله های بنزین به عراق اقدامات گروه تروریستی داعش برای اختلال در تامین بنزین شهروندان عراقی‌ عملا خنثی شود.

۱۵ شهر ۱۳۹۳

سوآپ فرآورده نفتی متوقف شد/ ایران کریدور ترانزیت بنزین به عراق

عضو هیات مدیره اتحادیه فرآورده‌های نفتی ایران با تشریح دلایل توقف سوآپ فرآورده‌های نفتی یکی از دلایل توقف سوآپ سوخت به عراق را فعالیت گروه تروریستی داعش عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی آماده ترانزیت و انتقال بنزین امارات به عراق و اقلیم کردستان عراق است.

۲ شهر ۱۳۹۳
عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی تهران:

صنعت نفت و گاز باید بتواند بخشهای مختلف اقتصاد ایران را به حرکت درآورد

امروز درآمدهای نفتی گرداننده چرخ اقتصاد ملی است، بنابراین صادرات فرآورده‌های نفتی و غیر نفتی برای خروج غیر تورمی از رکود موثر است.

۲۶ مرد ۱۳۹۳
عضو هیئت رئیسه اتاق تهران تشریح کرد

دو علت توقف سوآپ فرآورده‌های نفتی/ آماده شدن قراردادهای جدید برای زمستان

عضو هیئت رئیس اتاق تهران با اعلام این که صادرات میعانات گازی شامل لیست تحریمهای آمریکا نیست، دو علت توقف سوآپ فرآوردههای نفتی را تشریح کرد.

۲۵ مرد ۱۳۹۳
عضو هئیت ریسه اتاق تهران اعلام کرد

تقاضای چین برای خرید گاز‌ LPG از ایران

عضو هئیت ریسه اتاق تهران سفرهای هیات‌های تجاری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: عمده خرید پسته ایران توسط کشور چین صورت می‌گیرد و این در حالی است که چین خواهان محصولات پتروشیمی،‌گاز‌ LPG و نفت ایران است.