۱ آذر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد:

بخش خصوصی ایران به پرسشنامه‌های بانک جهانی، پیرامون محیط کسب و کار، منصفانه پاسخ نمی‌دهد

حسین میرشجاعیان می‌گوید افت چهار پله‌ای رتبه ایران در موضوع کسب‌وکار به این دلیل رخ داده که برخی کشورهای دیگر با سرعت بیشتری در حال پیگیری اصلاحات لازم در پروسه‌های اداری خود هستند. با این حال این نکته هم هست که بخش خصوصی ایران که گزارشگر وضعیت ایران به بانک جهانی است، به پرسشنامه‌های این نهاد منصفانه پاسخ نمی‌دهد. میرشجاعیان به نقش دستگاه قضا و قوه مقننه هم اشاره کرده و معتقد است با توجه به اهمیت این دو قوه در فضای کسب‌و کار باید آن‌ها هم با همت بیشتری وارد میدان شوند.

۱ آذر ۱۳۹۶
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد:

۹ هزار سرویس بین دستگاهی در حوزه مجوزهای کسب و کار، در کشور شناسایی شده است

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از شناسایی ۹ هزار سرویس بین دستگاهی در کشور خبر داد و اظهار کرد: برای بهبود فضای کسب و کار لزومی ندارد که به همه دستگاه ها توجه کنیم، بلکه باید دستگاه‌هایی که ۷۰ درصد استعلامات مجوزها از آنها گرفته می‌شود، وارد عرصه تسهیل شوند که این دستگاه‌ها شامل قوه قضاییه، نیروی انتظامی، وزارت اقتصاد و وزارت کشور هستند و در آینده نزدیک مردم تغییرات فضای کسب و کار را در کشور احساس خواهند کرد.

۱۲ ارد ۱۳۹۶
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد:

آیین نامه‌های پنجره واحد خدمات شهری و کشاورزی به دولت می‌رود

میرشجاعیان حسینی، معاون امور اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی: آیین نامه های پنجره واحد «خدمات شهری» و «خدمات کشاورزی» تهیه شده و به زودی برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال می شود. میرشجاعیان، بیشترین دستگاه های استعلام گیرنده در کشور را شامل اتاق اصناف با ۵۸ درصد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هفت درصد، وزارت جهاد کشاورزی با شش درصد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با چهار درصد و بانک مرکزی جمهوری اسلامی با سه درصد اعلام کرد.

۲۹ فرو ۱۳۹۶
معاون وزیر اقتصاد:

بانک اطلاعات اقتصادی و مالی به شفافیت و نظام برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کمک می‌کند

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به ایجاد بانک اطلاعات اقتصادی و مالی گفت: این بانک به شفافیت و نظام برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کمک می‌کند.

۱۲ بهم ۱۳۹۵
معاون وزیر اقتصاد خبر داد:

طلب ۴۰ هزار میلیارد تومانی بانک ها از دولت

معاون وزیر اقتصاد با بیان این که بدهی دولت کمتر از عددی است که وزیر اقتصاد مطرح کرده گفت: چون اطلاعات مربوط به بدهی در حال تکمیل شدن است رقم بدهی به صورت رنج ۶۰۰، ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی اعلام شد.

۹ شهر ۱۳۹۵
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد:

یکسان سازی نرخ ارز، قطعا افزایش تورم را در پی دارد

میرشجاعیان، معاون اقتصادی وزارت اقتصاد: مسلما افزایش تورم را با اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز خواهیم داشت اما میزان آن نیاز به مشخص شدن نرخ ارزی دارد که در یکسان سازی اعمال می شود.

۱۸ خرد ۱۳۹۴
سرپرست دفتر فضای کسب و کار وزارت اقتصاد:

۴ مکاتبه با بانک جهانی برای ارتقا رتبه کسب و کار/ در ۷ شاخص از متوسط منطقه «منا» پایین‌تر هستیم

سرپرست دفتر پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد از ۴ سری مکاتبه با بانک جهانی برای آخرین تحولات در فضای کسب و کار ایران خبر داد و گفت: در ۷ شاخص از متوسط منطقه «منا» پایین‌تر هستیم.

۲۰ دی ۱۳۹۳
سرپرست دفتر فضای کسب‌و‌کار وزارت اقتصاد در گفت‌وگویی خبر داد

عدم همکاری ۴ دستگاه در رفع موانع کسب و کار/ ۳۰۰ مجوز دستگاه‌‌ها شناسایی شد

سرپرست دفتر بهبود فضای کسب‌و‌کار وزارت اقتصاد با اشاره به احصا ۳۰۰ مجوز کسب و کار از دستگاه‌ها گفت: ۳ وزارتخانه به همراه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تاکنون در این زمینه همکاری نداشته‌اند.