۲۴ اسف ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار:

فشارها برای واردات پرتقال بسیار زیاد بود

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گفت: اگر مردم طبق شب عید سال‌های قبل پرتقال بخرند حدود ۱۲۰هزار تن پرتقال نیاز داریم، اما به مردم توصیه می‌کنیم که امسال پرتقال را از سبد میوه‌های اصلی پذیرایی عید خارج کنند تا نیازی به واردات این میوه نباشد.

۱۵ اسف ۱۳۹۵

توزیع فراوان میوه‌های قاچاق در آستانه شب عید

مهاجران، رئیس اتحادیه میوه و سبزی از توزیع گسترده میوه‌های قاچاق در آستانه شب عید در بازار خبر داد. در میدان مرکزی میوه و تره بار، عرضه کنندگان، این محصولات را در سبدها و کارتن‌های میوه‌های ایرانی ریخته و آنها را به جای محصول داخلی به فروش می‌رسانند.

۱۱ اسف ۱۳۹۵
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی:

پرتقال وارداتی هنوز به بازار تزریق نشده است/ ممنوعیت واردات پس از عید

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی قیمت پرتقال در بازار را بالا عنوان کرد و گفت: پرتقال مصری به منظور تنظیم بازار وارد کشور شد و در حال ذخیره سازی در سردخانه هاست، اما تاکنون برای کاهش قیمت ها به بازار عرضه نشده است.

۳۰ دی ۱۳۹۵

نارنگی پاکستانی وارد بازار میوه شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از واردات و عرضه غیرقانونی نارنگی پاکستانی در بازار خبر داد.

۱۴ دی ۱۳۹۵

ازسرگیری قاچاق میوه به کشور/ پای میوه‌های آمریکایی به ایران باز شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه عرضه میوه‌های قاچاق به بازار، مجددا از سرگرفته شده است گفت: شبرنگ آفریقایی، گلابی آمریکایی، شاه‌بلوط ترک و انبه کنیا وارد بازار شده‌اند.

۹ آبا ۱۳۹۵

تولید انواع میوه در کشور پاسخگو نیاز داخلی است

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه تولید پرتقال تامسون شمال برمدار رونق و فراوانی است ، گفت: معضل قاچاق میوه در کشور تا حدودی مهار شده است.

۷ آبا ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه میوه و سبزی:

خریداری برای میوه‌های خارجی وجود ندارد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: درحال حاضر جز پرتقال، تقریبا میوه ممنوعه دیگری در بازار عرضه نمی‌شود.

۱۶ ارد ۱۳۹۵

واکنش سازمان حفظ نباتات به ازسرگیری ورود میوه‌های قاچاق

در حالی که به گفته برخی بازاریان و عرضه‌کنندگان میوه، امسال مجددا سر و کله میوه‌های قاچاق در بازار پیدا شده، رییس سازمان حفظ نباتات تاکید دارد که همه نیروهای این سازمان برای کشف و برخورد با میوه‌های قاچاق و عوامل آن در حالت آماده‌باش قرار دارند.

۱۴ ارد ۱۳۹۵

ردپای میوه‌های قاچاق با وجود تغییر شیوه قاچاقچیان در کشور

با وجود آنکه سال گذشته شاهد امحاء بخش بزرگی از محصولات وارداتی غیرمجاز بودیم، همچنان رد پای میوه‌های قاچاق در میادین میوه و تره‌بار و مغازه‌های سطح شهر به شیوه‌ای دیگر قابل ملاحظه است؛ به‌گونه‌ای که دیگر حجم عظیمی از محصول در میدان میوه و تره‌بار به چشم نمی‌خورد، بلکه میوه‌های قاچاق به‌صورت دکور در سینی‌های کوچکی چیده می‌شود و پس از آنکه بازاریابی آن توسط صاحبان کار انجام شد، شبانه حمل آن به درب مغازه خریدار انجام می‌شود.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

سلامت میوه قاچاق مورد تایید نیست/ میوه را نمی توان با کیف دستی وارد کرد

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میوه قاچاق را نمی توان با کیف دستی وارد کشور کرد،گفت:سلامت میوه های قاچاق را نمی توان تایید کرد؛ بنابراین مشخص است که مافیای کشاورزی قاچاق محصولات کشاورزی را رقم می زند.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

واردات مجدد میوه به کشور/ زردآلوی ترکیه به ایران آمد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از واردات زردآلوی ترکیه و پرتقال مصری طی چند روز اخیر به کشور خبر داد و گفت: همزمان با عرضه زردآلوی تولید داخل به بازار، این میوه وارد شده است.

۲۹ فرو ۱۳۹۵

قیمت گوجه‌فرنگی ۲ برابر شد/ کاهش ۵۰ درصدی نرخ خیار

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش ۵۰ درصدی قیمت گوجه‌فرنگی در بازار خبر داد و گفت: قیمت پرتقال و موز در بازار مصرف بالا رفته است.‌

۱۱ اسف ۱۳۹۴

میوه های قاچاقی به خارج تهران منتقل میشوند

رئیس اتحادیه میوه و سبزی اعلام کرد: واردکنندگان در پی برخوردهایی که انجام می‌گیرد، میوه‌های ممنوعه خارجی را جابه‌جا کرده، از استان تهران به استان‌های دیگر می‌برند و در انبارها دپو می‌کنند.

۴ مرد ۱۳۹۴

از مجوزهای پیله وری سوءاستفاده میشود

مهاجران افزود: سوءاستفاده از مجوز پیله‌وران میوه‌های قاچاق را راهی سردخانه‌های تهران کرد/ کسی قدرت رقابت با واردکنندگان انحصاری موز را ندارد

۳ تیر ۱۳۹۴
رئیس اتحادیه میوه و سبزی

لیموترش برزیلی و آفریقایی در سبد ایرانی

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه تقلب عامل گرانی و افزایش تقاضای لیموترش شده، گفت: برخی مغازه‌های آبگیری لیموترش، تفاله خشک لیموترش‌ امسال را با آب لیموترش مانده از سال‌های قبل مخلوط و به عنوان آب لیموترش تازه می‌فروشند.