۲۰ آذر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

مشکلات طرح تحول، نبود منابع پایدار است

وزیر بهداشت در جلسه مشترکی با نماینگان مجلس از آنان خواست در مورد اعتبارات طرح تحول سلامت و پایداری منابع آن تصمیم مناسبی را اتخاذ کنند و گفت: برخی مسئولان تنها وضعیت کلان شهرها را می‌بینند این در حالی است که در روستاها و مناطق مرزی مشکلات زیاد است.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: باید طول دوره‌های آموزش علوم پزشکی را کاهش دهیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید طول دوره‌های رشته‌های پزشکی کم، و کیفیت آموزش ارتقا پیدا کند، فارغ‌التحصیل پزشکی اگر مهارت و توان کافی نداشته باشد با تجویز آزمایش و تصویربرداری‌های زیاد، هزینه اضافه به سیستم درمان کشور تحمیل می‌کند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: منابع بیمه سلامت برای ادامه پوشش رایگان بیمه همگانی کافی نیست

وزیر بهداشت: خدمات دفترچه بیمه سلامت دچار تغییرات نشده البته منابع بیمه برای ادامه دریافت رایگان دفترچه بیمه به جز برای افرادی که تحت پوشش سازمانهای حمایتی هستند، کافی نیست و یا باید اعتبار مورد نیاز برای بیمه ها در نظر گرفته شود و یا مردمی که توانایی مالی دارند در پرداخت بخشی از حق بیمه، مشارکت کنند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: با اجرای برنامه‌های جدید می‌توانیم حداقل ۲۰ درصد هزینه‌های نظام سلامت را کاهش دهیم

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از اجرای برنامه های جدید این وزارتخانه برای کاهش ۲۰ درصدی هزینه ها و صرفه جویی منابع مانند اجرای راهنماهای بالینی و الکترونیکی شدن خدمات سلامت خبر داد.

۵ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: ایران با پاکستان در زمینه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر همکاری خواهد کرد

وزیر بهداشت: برنامه ملی ایران در حوزه پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، از سوی سازمان جهانی بهداشت جزء ۱۰ برنامه برتر دنیا شناخته شده است و ما در این زمینه با پاکستان برای پیشگیری از این بیماری‌ها همکاری خواهیم کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

هاشمی: علاقه‌مندیم تا از آموزش‌ها و تجربیات اتحادیه اروپا در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی استفاده کنیم

دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد تا شرایط و بستری را فراهم کنیم تا بخش خصوصی و شرکت های تولید کننده محصولات کشاورزی و مواد غذایی بیش از گذشته به صادرات محصولات خود به کشور های دیگر از جمله کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کنند که به ثروت آفرینی و استاندارد سازی محصولات غذایی و کشاورزی کمک کند.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

هاشمی: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، نسبت به رعایت حقوق مردم، رفتارهای سخت گیرانه‌ای دارد

وزیر بهداشت گفت: در ایران شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به ریاست رییس جمهور و عضویت ۹ نفر از وزرای دولت، هر سال دوبار تشکیل جلسه می دهد و مصوبات آن، تاثیر مستقیمی بر محصولات غذایی، کشاورزی و سلامت مردم دارد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

هاشمی: هیچ عقل سلیمی انتزاع آموزش پزشکی از وزارت بهداشت را نمی‌پذیرد

وزیر بهداشت گفت: هیچ عقل سلیمی انتزاع آموزش پزشکی از وزارت بهداشت را نمی پذیرد. بعضی بیکارند و از این حرفها می زنند.

۸ آبان ۱۳۹۶

هاشمی: به جای بیمه شدن ۵ میلیون نفر ۱۱ میلیون نفر بیمه شدند

وزیر بهداشت: در دنیا بالاترین گردش اقتصادی نسبت به نفت و گاز و حتی صنایع نظامی در حوزه سلامت است که تا وقتی اصلاح نشود، مشکلات حل نمی شود، ما برای اجرای طرح تحول سلامت تعهد گرفتیم و اشتباهات محاسباتی چه در بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت و سازمان مدیریت نیز وجود داشت و در اجرا نیز خطاهایی اتفاق افتاد، مثلا به جای بیمه شدن ۵ میلیون نفر ۱۱ میلیون نفر بیمه شدند و تعدادی هم از صندوق بیمه خویش فرما به بیمه سلامت مهاجرت کردند.

۸ آبان ۱۳۹۶

هاشمی: اگر در طرح تحول سلامت تعرفه‌ها اصلاح شد، درصدد بودیم که دریافت غیرقانونی و زیرمیزی‌ها را جمع کنیم

وزیر بهداشت: اگر در طرح تحول سلامت تعرفه ها اصلاح شد، درصدد بودیم که دریافت غیرقانونی و زیرمیزی ها را جمع کنیم و اگر در تعرفه ها (که حدود ۲۰۰۰ خدمت تعرفه نداشت و هرکسی برای خودش تعرفه ای می گرفت) یا در کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات اصلاحاتی صورت گرفت برای این بود که دریافت های غیرقانونی جمع شود.

۲۶ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: کشور نمی‌خواهد در بخش نظارت هزینه کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم از وضعیت نظارت بر سلامت غذاها در بازار راضی نیستند و من هم به مردم حق می دهم.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: دولت جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای بیماران یک استراتژی ۵ ساله تبیین کرده است

شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با حضور وزرای بهداشت و نمایندگانی از ۲۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که با موضوع پیشرفتها و چالش های بهداشتی منطقه و اقدامات پیش رو ، برگزار می شود ، وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: وزارت بهداشت ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبه و ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

وزیر بهداشت: وزارت بهداشت ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبه و ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد و این یعنی، سیستم را درست اداره کرده ایم در حالی که در ابتدای کار، بیمارستانها ورشکسته و تراز مالی منفی داشتند البته این تراز مثبت زمانی مفید است که طلب قانونی ما را پرداخت کنند

۱۶ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم

وزیر بهداشت: حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم و نمی توانیم به عقب برگردیم و در سیاست های سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز در خصوص ارتقای آموزش پزشکی تاکیدات فراوانی شده است