۱۸ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: دولت جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای بیماران یک استراتژی ۵ ساله تبیین کرده است

شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با حضور وزرای بهداشت و نمایندگانی از ۲۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که با موضوع پیشرفتها و چالش های بهداشتی منطقه و اقدامات پیش رو ، برگزار می شود ، وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: وزارت بهداشت ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبه و ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

وزیر بهداشت: وزارت بهداشت ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبه و ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد و این یعنی، سیستم را درست اداره کرده ایم در حالی که در ابتدای کار، بیمارستانها ورشکسته و تراز مالی منفی داشتند البته این تراز مثبت زمانی مفید است که طلب قانونی ما را پرداخت کنند

۱۶ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم

وزیر بهداشت: حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم و نمی توانیم به عقب برگردیم و در سیاست های سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز در خصوص ارتقای آموزش پزشکی تاکیدات فراوانی شده است

۱ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: نزاع دومین عامل مرگ و میر ناشی از حوادث در کشور است

وزیر بهداشت: نزاع دومین عامل مرگ و میر ناشی از حوادث در کشور پس از تصادفات رانندگی است. این همه آمار بالای مرگ و میر ناشی از تصادفات و نزاع در کشور داریم ناشی از مسائل فرهنگی است. بی توجهی های زیادی در حوزه فرهنگ انجام شده است

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

با حکم وزیر بهداشت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر مسعود ناصری پور را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی ایران منصوب کرد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: افراد سودجو با ادعاهای مذهبی به حوزه طب سنتی رخنه کرده‌اند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افراد سودجوی زیادی بدون اینکه هیچ مدرکی داشته باشند با استفاده از رانت های ارتباطی به حوزه طب سنتی نفوذ کرده اند. طب سنتی ایران نیازمند یک انقلاب اساسی است باید سازمان مستقل طب سنتی تشکیل شود و حتما حوزه علمیه هم باید دخالت کند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: ایران فارما یکی از مهم‌ترین نمایشگاه های تولیدی و صنعتی حوزه دارو است

وزیر بهداشت:ایران فارما یکی از مهمترین نمایشگاه های تولیدی و صنعتی حوزه دارو است که سابقه طولانی دارد و شرکت ها و اساتید داروسازی ایرانی و بین المللی، از آن استقبال ویژه ای کردند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: سیاست اصلی وزارت بهداشت در حوزه دارو، حفاظت مالی و حمایت از سلامت مردم است

وزیر بهداشت: سیاست اصلی وزارت بهداشت در حوزه دارو، حفاظت مالی و حمایت از سلامت مردم است که کمتر به آن آسیب برسد و در مواردی که بخش داخلی بتواند این هدف را تامین کند، حتما به استفاده و حمایت از تولید داخلی، تاکید و اصرار داریم و زمانی که کیفیت پایین باشد و یا قیمت به اندازه ای باشد که به جیب مردم آسیب برسد، بدون تعارف همانند ۴ سال گذشته ترجیح می دهیم که در بازار رقابتی خرید کنیم و انتظار مردم و قانون نیز همین است

۱۹ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: حدود ۴۰ بیماری، شرایط بیمار خاص شدن را دارد

وزیر بهداشت: بخش مهمی از اقدامات در حوزه بیماران ای بی و از این دست بیماری ها وابسته به تصمیمات دولت و مجلس است،از نظر وزارت بهداشت حدود ۴۰ بیماری، شرایط بیمار خاص شدن را دارد و وقتی به فهرست این بیماری ها را نگاه می کنیم، شرایط بعضی خیلی سخت تر از بیماریهای خاص موجود است که برای بعضی از آنها در سال بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه می شود که قابل مقایسه با هزینه های بیماران ای بی نیست.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: بیش از یک سال و نیم است که پیشنهاد داده ایم ای بی به عنوان بیماری خاص شناخته شود

وزیر بهداشت: بزرگترین مشکل بیماران ای بی شناخته نشدن بیماری ای بی به عنوان بیماری خاص است که هزینه هایی را برای این بیماران و خانواده های آنها به همراه دارد و امیدوارم که با همکاری دولت و مجلس، ای بی به عنوان بیماری خاص محسوب شود. بیش از یک سال و نیم است که پیشنهاد داده ایم ای بی به عنوان بیماری خاص شناخته شود و امیدواریم که این پیشنهاد در آینده ای نزدیک مصوب شود.

۱۶ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: باید بیمارستان‌های آموزشی از درمانی جدا شوند

وزیر بهداشت: یک مشکل جدی که وجود دارد این است که هرچه جمعیت کشور بیشتر می شود، متاسفانه بخش آموزشی بیش از گذشته در خدمت درمان قرار می گیرد ، بنابراین چنانچه امر تحول در آموزش بخواهد اتفاق بیفتد، باید بیمارستان های آموزشی از درمانی جدا شوند و این موضوع مستلزم ایجاد ٢٠ هزار تخت آموزشی است که امیدواریم اگر در دولت دوازدهم انجام نمی شود، حداقل زمینه های آن ایجاد شود و در این راستا می توان از سرمایه گذاران خارجی و داخلی و حمایت دولت و مجلس استفاده کرد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: امکان توسعه روابط اقتصادی بین شرکت‌های دارویی ایران و آلمان بیش از گذشته وجود دارد

وزیر بهداشت: در حوزه دارو اگر مشوق هایی وجود داشته باشد، اگرچه در زمینه دارو بیشتر با کشور فرانسه کار می کنیم، اما به دلیل وجود صنایع قوی و محصولات خوب آلمانی امکان توسعه روابط اقتصادی بین شرکت های دارویی ایران و آلمان بیش از گذشته وجود دارد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: مدیریت و فرماندهی حوزه سلامت باید واحد باشد

وزیر بهداشت: ما به دنبال توسعه وزارت بهداشت نیستیم بلکه به دنبال تولیت بیمه بوده‌ایم چراکه مدیریت و فرماندهی حوزه سلامت باید واحد باشد. در حال حاضر بخشی از این تولیت از طرف مجلس به وزارت بهداشت منتقل شده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: لازم است همه روسای بیمه در سراسر کشور بدانند سقف پرداخت شان در سال ٩۶ چقدر است

وزیر بهداشت: بیمه سلامت باید یک ردیف از لیست هزینه و یک ردیف از لیست درآمد تهیه و هر چه می تواند از لیست هزینه ها کم و به لیست درآمد اضافه کند به این ترتیب لازم است همه روسای بیمه در سراسر کشور بدانند سقف پرداخت شان در سال ٩۶ چقدر است؛ خیلی از جراحی ها باید در لیست انتظار برود بویژه عمل های جراحی که اورژانسی نیستند و این شروع دولت دوازدهم بر اساس چیدمانی که داریم هست.