۲۸ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، نظام سلامت را کارآمد می‌کند

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم تعهد مسئولان ارشد دانشگاهها در اجرای دقیق برنامه های کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، گفت: هنر ما در این است که مردم را توانمند کنیم و آموزش بدهیم و از این مسیر باعث کاهش بار بیماری‌ها شویم.

۲۱ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

بخش خصوصی ایران برای تقویت همکاری‌ها در حوزه درمان و صادرات دارو در جمهوری آذربایجان آماده است

وزیر بهداشت در سفر خود به جمهوری آذربایجان، با دکتر شیر علی اف وزیر بهداشت این کشور دیدار و گفتگو کرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد

وزير بهداشت گفت: تقريبا ٥٠ درصد از وقت ما صرف اين مي شود كه تلاش كنيم تا مردم در حوزه دارو و تجهيزات پزشكي، با مشكلي مواجه نشوند.

۶ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

سازمان برنامه و بودجه و سازمان تأمین اجتماعی دو بدهکار اصلی وزارت بهداشت هستند

وزارت بهداشت نیز با دو بدهکار بزرگ یعنی دولت(سازمان برنامه و بودجه) و تامین اجتماعی روبرو است و از مسولان انتظار داریم که نگاه ویژه‌ای به این حوزه کنند تا مشکلی در تامین مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی و ذخیره استراتژیک آن برای آینده پیش نیاید.

۲ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:‌

حمایت دولت از محصول بی‌کیفیت ایرانی در حوزه سلامت محال است

وزیر بهداشت ضمن اشاره به شرط حمایت ۱۰۰ درصدی از تولید کنندگان تجهیزات پزشکی گفت: واردات بعضی نیازهای تجهیزاتی نباید صفر شود، چون موجب انحصاری شدن بازار می‌شود.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه دفترچه بیمه سلامت چک سفیدامضا نیست، گفت: باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

باید بیشترین بهره‌برداری از بودجه‌های خرید دارو در بیمارستان‌ها به عمل آید

وزیر بهداشت، به روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تاکید کرده است؛ باید بیشترین بهره برداری از بودجه های خرید دارو در بیمارستان ها به عمل آید.

۱ خرداد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هزینه‌های درمانی ایرانی‌ها با اجرای طرح تحول سلامت ۱۵ درصد کاهش یافت

وزیر بهداشت گفت: اجرای برنامه طرح تحول سلامت در زمینه بیماری های غیرواگیر، باعث کاهش ۳۰ درصدی میزان مرگ و میر تا سال ۲۰۳۰ می شود.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند برای حوزه دارو مشکلی ایجاد کند

قاضی‌زاده هاشمی: تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند برای ما مشکلی ایجاد کند. اگر به شرایط قبل باز گردیم یعنی تحریم‌های سازمان ملل باز گردد، حتماً این موضوع می‌تواند مشکلاتی برای ما ایجاد کند، با این وجود باید آمادگی داشته باشیم که اگر آن شرایط اتفاق افتاد حداقل در بخش غذا، دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی برای مردم پیش نیاید. در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی در این زمینه هستیم.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

برنامه‌ای برای خروج دارو از لیست کالاهای اساسی نداریم

قاضی‌زاده هاشمی: برنامه‌ای برای خروج دارو از لیست کالاهای اساسی نداریم. مردم مطمئن باشند فعلاً مهم‌ترین کار وزارت بهداشت توجه به دارو، تجهیزات پزشکی و مراقبت از افزایش قیمت در این زمینه است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

وزیر بهداشت: ۷۰ درصد بودجه در بخش بهداشت هزینه شده است

هاشمی گفت: در هيچ كشورى هنر اين نيست تخت بيمارستانى ايجاد شود، هنر اين است كه بيمارى كم شود.

۲۴ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هزینه مأموریت‌های بیمه سلامت بیش از اعتبار آن است

وزیر بهداشت تاکید کرد: یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است. با این وجود امیدوارم دولت و مجلس حمایت کنند تا بتوان طی چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم.

۱۸ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

به طب سنتی اعتقاد داریم و آن را تقویت می‌کنیم

وزیر بهداشت گفت: دولت در حوزه بهداشت و درمان اقدامات بسیار مناسبی در کشور و همچنین استان قم انجام داده البته این اقدامات در مناطق مرزی و محروم، بیشتر بود و با کمک دولت و مجلس و علیرغم مشکلات کشور، موانع و هیاهوی سیاسی، رضایتمندی نسبی مردم کسب شده اما هنوز با آنچه در تراز انقلاب و مردم است، فاصله داریم.

۹ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

صادرات دارو در دولت یازدهم و دوازدهم ۳ برابر افزایش یافته است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از افزایش سه برابری صادرات در بخش دارو در دولت یازدهم و دوازدهم خبر داد

۱ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

بعضی اشکالات نظام سلامت خارج از اراده وزارت بهداشت است

قاضی‌زاده هاشمی: یک سری اشکالات به نظام سلامت ما وارد است که تا اراده‌ای قوی در دولت و مجلس و نظام پزشکی و نظام پرستاری و بقیه گروه‌ها و انجمن‌های علمی وجود نداشته باشد، حل نمی‌شود و سامان نمی‌یابد و خارج از اراده وزارت بهداشت است.