۱۹ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: امکان تربیت متخصصان جدید به دلیل عدم وجود فضا و امکانات لازم وجود ندارد

وزیر بهداشت: با وجود افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت تربیت نیروی متخصص در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دولت یازدهم اما به دلیل عدم وجود فضا و امکانات لازم ، امکان تربیت متخصصان جدید وجود ندارد. در برخی از رشته های تخصصی سالانه ۷۰ تا ۸۰ نفر برای جمیعت ۸۰ میلیون نفری ایران، فارغ التحصیل می شوند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: دادن فعالیت ها به پزشکان عمومی، صرفه جویی در هزینه‌هاست

وزیر بهداشت، خواستار بکارگیری پزشکان عمومی و پرستاران در مدیریت بیمارستان ها شد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در حال حاضر در کشور ۷۰ هزار تخت بیمارستانی کمبود داریم

وزیر بهداشت: در حال حاضر در کشور ۷۰ هزار تخت بیمارستانی کمبود داریم البته بخشی از آن باید توسط بخش خصوصی تامین شود. تا یک ماه آینده سند درمان کشور تدوین و رونمایی خواهد شد. در این سند مشخص شده که تا سال ۱۴۰۴ چه تعداد تخت دولتی و خصوصی به تفکیک استان و شهرستان نیاز داریم و امیدواریم که با اجرای آن شاهد حل مشکلات درمانی در کشور باشیم.

۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: وظیفه وزارت بهداشت پیگیری شاخصهای بهداشتی, درمانی و آموزش پزشکی است

وزیر بهداشت: وظیفه وزارت بهداشت اداره بیمارستان و مرکز بهداشت. نیست . وظیفه وزارت بهداشت پیگیری شاخصهای بهداشتی, درمانی و آموزش پزشکی است و برای این کار باید مسیر کلی را در سیاستگزاری ها مشخص کند و با فعالیت هیات امناها از خرد جمعی و دانش و ظرفیت کل جامعه در مسیر حرکت کند.

۲ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: برای ۵ سال آینده حداقل به ۴۵ بالگرد اورژانس نیاز داریم

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت حضور به موقع نیروهای اورژانس بر بالین بیماران و مصدومان، گفت: در کلانشهرهایی مانند تهران، تبریز، مشهد و شیراز، زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه با موانعی مانند ترافیک روبرو است و موتورلانس ها به عنوان بیمارستانی کوچک، مجهز و پیشرفته، می توانند کمک زیادی به کاهش معلولیت و فوت بیماران کنند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: کارگروههای تخصصی برای اجرای سه سند همکاری دو کشور ایران و قرقیزستان در حوزه سلامت تشکیل شده است

وزیر بهداشت: کار گروههای تخصصی برای اجرای سه سند همکاری دو کشور ایران و قرقیزستان در حوزه سلامت تشکیل شده است. در دیدار امروز وزیران بهداشت ایران و قرقیزستان سه سند به عنوان نقشه راه همکاری های سلامت بین دو کشور در برگیرنده حوزه های مختلف دارویی، درمانی و تجهیزات پزشکی امضا شد.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: انتخابات سازمان نظام پزشکی در ۳۰ تیرماه برگزار می‌شود

وزیر بهداشت: انتخابات سازمان نظام پزشکی در ۱۹۹ حوزه انتخابیه در کشور در ۳۰ تیرماه برگزار و نتایج آن، روز ۳۱ تیرماه اعلام می شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: هدف از نقل و انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت، کارآمد شدن بیشتر بیمه است

وزیر بهداشت: براساس تصمیم مجلس قرار شد تا بیمه سلامت به خانه اصلی خودش یعنی وزارت بهداشت برگردد. هدف از نقل و انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت، کارآمد شدن بیشتر بیمه و هماهنگی گسترده تر میان کسانی است که در این عرصه خدمت می کنند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: باید اعتبارات حوزه سلامت به بخش پایدارتر منابع عمومی وصل شود

وزیر بهداشت، با اشاره به مشکلات عدم تجمیع بیمه ها، گفت: در برنامه پنجم توسعه تجمیع صندوق بیمه ها پیش بینی شد، اما این اتفاق نیفتاد و دلیلش نیز رودربایستی ها و اما و اگرها است.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: در حوزه دارو با مدیریت دیناروند کمتر دچار حاشیه شدیم

وزیر بهداشت: حوزه دارو همواره پرحاشیه بوده اما کم حاشیه ترین آن در این دولت بوده و با مدیریت رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو کمتر دچار حاشیه شدیم .

۱۳ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: ۵۰ درصد از مصارف آنتی بیوتیک غیر ضروری است

وزیربهداشت: ۲۰ درصد از مصرف آنتی بیوتیک ها در مراکز بهداشتی و درمانی و ۸۰ درصد در بخش سرپایی و به نیز به صورت خود درمانی توسط مردم مصرف می شود و کارشناسان اعتقاد دارند که ۵۰ درصد از آن، غیر ضروری است.

۱۳ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰:

تعرفه‌های پزشکی هر سال باید متناسب با تورم افزایش پیدا کند

حسنخانی: تعرفه‌های پزشکی هر سال باید متناسب با تورم افزایش پیدا کند و نباید به این شکل باشد که همه چیز گران شود اما تعرفه‌های پزشکان کاهش پیدا کند. پزشک اگر احساس کند که مورد بی‌احترامی قرار گرفته، یقینا واکنش نشان می‌دهد

۱۲ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: وزارت بهداشت اجازه نظارت بر تبلیغات مرتبط با سلامت صدا و سیما را ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز نارضایتی از نبود حق نظارت وزارت بهداشت بر آگهی‌های صدا و سیما، گفت: وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است ولی اجازه نظارت بر تبلیغات مرتبط با سلامت را ندارد.

۴ تیر ۱۳۹۶

وزیر بهداشت استانداردهای خدمات طب سوزنی را ابلاغ کرد

دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداردهای خدمات طب سوزنی را که با تایید اعضای کمیته راهبردی تدوین راهنماهای بالینی تصویب شده است، برای اجرا به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی سراسر کشور ابلاغ کرد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: کشور با کمبود ۱۰۰ هزار نیرو در مراکز درمانی مواجه است

وزیر بهداشت: کمبود نیروی انسانی یکی از نقیصه های ماست، ضمن اینکه وضعیت معیشتی پرستاران نیز باید بهتر از این باشد و توجه بیشتری به آن ها شود. نیاز به ۱۰۰ هزار نیرو در اورژانس پیش بیمارستانی، اورژانس بیمارستانی و بقیه بخش ها داریم، امیدواریم که بخش سلامت را به عنوان بخش هزینه ای و چاه ویل قلمداد نکنند زیرا این بخش با سلامت مردم سرو کار دارد.