۱۶ اسفند ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

۹۲ درصد مردم ایران زیر پوشش بیمه سلامت هستند

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با وزیر بهداشت تایلند گفت: ۹۲درصد مردم ایران زیر پوشش بیمه سلامت هستند و ۵۰ درصد این بیمه ها کاملا رایگان است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، تکلیف مهم وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پیامی که به صورت ویدئو کنفرانس در همایش تجلیل از بهورزان نمونه سراسر کشور در مشهد پخش شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) گفت: موضوع بهورزی از جمله خدماتی است که بیش از ۴۵ سال در ایران آغاز شده است و هنوز نیز ادامه دارد.

۳ بهمن ۱۳۹۶

هاشمی: معوقات پرستاران طی یکی دو ماه آینده پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالبات معوقه پرستاران (تا شهریور ۹۶ ) تا پایان امسال به صورت یکجا پرداخت می شود.

۳ بهمن ۱۳۹۶

هاشمی: افراد باید از یک دفترچه و یا کد ملی خدمت بگیرند

وزیر بهداشت: افرادی که ۲ دفترچه بیمه دارند هزینه اضافه به سیستم تحمیل کرده و منابع باید یکجا تجمیع شوند و افراد باید از یک دفترچه و یا کد ملی خدمت بگیرند که قانون لازم در این راستا وجود دارد ولی ضعف‌هایی در اجرای آن داریم.

۳ بهمن ۱۳۹۶
وزیر بهداشت عنوان کرد:

عدم تناسب تعداد پرستاران با بیماران

وزیر بهداشت: علیرغم اضافه شدن تخت‌های بیمارستانی تعداد پرستاران متناسب با بیماران نیست و نیاز به پرستار احساس می‌شود. در حوزه پرستاری هم کمبود نیرو وجود دارد و هم فشار کار این قشر از جامعه بسیار زیاد است از طرفی پرستاران هم با چالش استخدام و هم چالش مطالبات مواجه‌اند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

هاشمی: شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی در ایران از نظر آموزش و تکنولوژی فاصله زیادی با دنیا ندارند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: دولتی بودن تولید دارو و خدمات درمانی مهمترین مشکل نظام سلامت در ایران است و سال ها طول می کشد تا این نگاه سنتی را تغییر دهیم.

۱۲ دی ۱۳۹۶

هاشمی: با تغییر تعرفه‌ها توانستیم زیرمیزی راحذف کنیم

وزیر بهداشت با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در حوزه سلامت و با اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت:‌ اجرای این طرح در راستای رعایت حقوق مردم بوده و منجر به رضایت و توجه مردم به حوزه سلامت شده است.

۲ دی ۱۳۹۶

هاشمی: دفترچه‌های بیمه باید سقف پرداخت داشته باشند

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: دفترچه های بیمه درمانی مانند چک سفید امضا در دست مردم هست و هر کس هر چقدر خواست می تواند برای بیمه هزینه ایجاد کند، پیشنهاد وزارت بهداشت که به شورای عالی بیمه ارائه شده، این است که این دفترچه ها سقف پرداخت سالانه داشته باشند.

۲۵ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: اگر بیمه درست شود سلامت اعم از بهداشت و درمان هم درست خواهد شد

وزیر بهداشت گفت: صنعت بیمه بسیار اهمیت دارد و ما نیز علاقمندیم که در حوزه سلامت با توسعه خدمات، احترام بیشتری به مردم گذاشته و خدمات بهتری را در اختیارشان قرار دهیم، بنابراین اگر بیمه درست شود سلامت اعم از بهداشت و درمان هم درست خواهد شد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

مشکلات طرح تحول، نبود منابع پایدار است

وزیر بهداشت در جلسه مشترکی با نماینگان مجلس از آنان خواست در مورد اعتبارات طرح تحول سلامت و پایداری منابع آن تصمیم مناسبی را اتخاذ کنند و گفت: برخی مسئولان تنها وضعیت کلان شهرها را می‌بینند این در حالی است که در روستاها و مناطق مرزی مشکلات زیاد است.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: باید طول دوره‌های آموزش علوم پزشکی را کاهش دهیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید طول دوره‌های رشته‌های پزشکی کم، و کیفیت آموزش ارتقا پیدا کند، فارغ‌التحصیل پزشکی اگر مهارت و توان کافی نداشته باشد با تجویز آزمایش و تصویربرداری‌های زیاد، هزینه اضافه به سیستم درمان کشور تحمیل می‌کند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: منابع بیمه سلامت برای ادامه پوشش رایگان بیمه همگانی کافی نیست

وزیر بهداشت: خدمات دفترچه بیمه سلامت دچار تغییرات نشده البته منابع بیمه برای ادامه دریافت رایگان دفترچه بیمه به جز برای افرادی که تحت پوشش سازمانهای حمایتی هستند، کافی نیست و یا باید اعتبار مورد نیاز برای بیمه ها در نظر گرفته شود و یا مردمی که توانایی مالی دارند در پرداخت بخشی از حق بیمه، مشارکت کنند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: با اجرای برنامه‌های جدید می‌توانیم حداقل ۲۰ درصد هزینه‌های نظام سلامت را کاهش دهیم

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از اجرای برنامه های جدید این وزارتخانه برای کاهش ۲۰ درصدی هزینه ها و صرفه جویی منابع مانند اجرای راهنماهای بالینی و الکترونیکی شدن خدمات سلامت خبر داد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: دو طرف ایرانی و کوبایی باید مشکلات جزیی تفاهم‌‌نامه تولید واکسن را برطرف و در راستای عملیاتی کردن آن حرکت کنند

وزیر بهداشت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و کوبا در گذشته همکاری های خوبی داشتند، گفت: باید از فرصت‌ هایی که ملت های مان در اختیارمان قرار داده اند برای تقویت همکاری ها، تلاش کنیم.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

ایران درخصوص اهدای عضو از کشورهای آفریقایی و دیگر کشورهای آسیایی پیشروتر است

وزیربهداشت گفت: سالانه ٨ هزار نَفَر در کشور دچار مرگ مغزی می شوند که متاسفانه از این تعداد مرگ مغزی، تنها خانواده ٩٠٠ نفر به اهدای عضو رضایت می دهند.