۶ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

سازمان برنامه و بودجه و سازمان تأمین اجتماعی دو بدهکار اصلی وزارت بهداشت هستند

وزارت بهداشت نیز با دو بدهکار بزرگ یعنی دولت(سازمان برنامه و بودجه) و تامین اجتماعی روبرو است و از مسولان انتظار داریم که نگاه ویژه‌ای به این حوزه کنند تا مشکلی در تامین مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی و ذخیره استراتژیک آن برای آینده پیش نیاید.

۲ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:‌

حمایت دولت از محصول بی‌کیفیت ایرانی در حوزه سلامت محال است

وزیر بهداشت ضمن اشاره به شرط حمایت ۱۰۰ درصدی از تولید کنندگان تجهیزات پزشکی گفت: واردات بعضی نیازهای تجهیزاتی نباید صفر شود، چون موجب انحصاری شدن بازار می‌شود.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه دفترچه بیمه سلامت چک سفیدامضا نیست، گفت: باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

باید بیشترین بهره‌برداری از بودجه‌های خرید دارو در بیمارستان‌ها به عمل آید

وزیر بهداشت، به روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تاکید کرده است؛ باید بیشترین بهره برداری از بودجه های خرید دارو در بیمارستان ها به عمل آید.

۱ خرد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هزینه‌های درمانی ایرانی‌ها با اجرای طرح تحول سلامت ۱۵ درصد کاهش یافت

وزیر بهداشت گفت: اجرای برنامه طرح تحول سلامت در زمینه بیماری های غیرواگیر، باعث کاهش ۳۰ درصدی میزان مرگ و میر تا سال ۲۰۳۰ می شود.

۲۶ ارد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند برای حوزه دارو مشکلی ایجاد کند

قاضی‌زاده هاشمی: تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند برای ما مشکلی ایجاد کند. اگر به شرایط قبل باز گردیم یعنی تحریم‌های سازمان ملل باز گردد، حتماً این موضوع می‌تواند مشکلاتی برای ما ایجاد کند، با این وجود باید آمادگی داشته باشیم که اگر آن شرایط اتفاق افتاد حداقل در بخش غذا، دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی برای مردم پیش نیاید. در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی در این زمینه هستیم.

۲۶ ارد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

برنامه‌ای برای خروج دارو از لیست کالاهای اساسی نداریم

قاضی‌زاده هاشمی: برنامه‌ای برای خروج دارو از لیست کالاهای اساسی نداریم. مردم مطمئن باشند فعلاً مهم‌ترین کار وزارت بهداشت توجه به دارو، تجهیزات پزشکی و مراقبت از افزایش قیمت در این زمینه است.

۱۶ ارد ۱۳۹۷

وزیر بهداشت: ۷۰ درصد بودجه در بخش بهداشت هزینه شده است

هاشمی گفت: در هيچ كشورى هنر اين نيست تخت بيمارستانى ايجاد شود، هنر اين است كه بيمارى كم شود.

۱ فرو ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

بعضی اشکالات نظام سلامت خارج از اراده وزارت بهداشت است

قاضی‌زاده هاشمی: یک سری اشکالات به نظام سلامت ما وارد است که تا اراده‌ای قوی در دولت و مجلس و نظام پزشکی و نظام پرستاری و بقیه گروه‌ها و انجمن‌های علمی وجود نداشته باشد، حل نمی‌شود و سامان نمی‌یابد و خارج از اراده وزارت بهداشت است.

۱۶ اسف ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

۹۲ درصد مردم ایران زیر پوشش بیمه سلامت هستند

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با وزیر بهداشت تایلند گفت: ۹۲درصد مردم ایران زیر پوشش بیمه سلامت هستند و ۵۰ درصد این بیمه ها کاملا رایگان است.

۱۵ اسف ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، تکلیف مهم وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پیامی که به صورت ویدئو کنفرانس در همایش تجلیل از بهورزان نمونه سراسر کشور در مشهد پخش شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) گفت: موضوع بهورزی از جمله خدماتی است که بیش از ۴۵ سال در ایران آغاز شده است و هنوز نیز ادامه دارد.

۳ بهم ۱۳۹۶

هاشمی: معوقات پرستاران طی یکی دو ماه آینده پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالبات معوقه پرستاران (تا شهریور ۹۶ ) تا پایان امسال به صورت یکجا پرداخت می شود.

۳ بهم ۱۳۹۶

هاشمی: افراد باید از یک دفترچه و یا کد ملی خدمت بگیرند

وزیر بهداشت: افرادی که ۲ دفترچه بیمه دارند هزینه اضافه به سیستم تحمیل کرده و منابع باید یکجا تجمیع شوند و افراد باید از یک دفترچه و یا کد ملی خدمت بگیرند که قانون لازم در این راستا وجود دارد ولی ضعف‌هایی در اجرای آن داریم.

۳ بهم ۱۳۹۶
وزیر بهداشت عنوان کرد:

عدم تناسب تعداد پرستاران با بیماران

وزیر بهداشت: علیرغم اضافه شدن تخت‌های بیمارستانی تعداد پرستاران متناسب با بیماران نیست و نیاز به پرستار احساس می‌شود. در حوزه پرستاری هم کمبود نیرو وجود دارد و هم فشار کار این قشر از جامعه بسیار زیاد است از طرفی پرستاران هم با چالش استخدام و هم چالش مطالبات مواجه‌اند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

هاشمی: شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی در ایران از نظر آموزش و تکنولوژی فاصله زیادی با دنیا ندارند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: دولتی بودن تولید دارو و خدمات درمانی مهمترین مشکل نظام سلامت در ایران است و سال ها طول می کشد تا این نگاه سنتی را تغییر دهیم.