۲۳ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: کشور با کمبود ۱۰۰ هزار نیرو در مراکز درمانی مواجه است

وزیر بهداشت: کمبود نیروی انسانی یکی از نقیصه های ماست، ضمن اینکه وضعیت معیشتی پرستاران نیز باید بهتر از این باشد و توجه بیشتری به آن ها شود. نیاز به ۱۰۰ هزار نیرو در اورژانس پیش بیمارستانی، اورژانس بیمارستانی و بقیه بخش ها داریم، امیدواریم که بخش سلامت را به عنوان بخش هزینه ای و چاه ویل قلمداد نکنند زیرا این بخش با سلامت مردم سرو کار دارد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: برنامه‌های کنترل هزینه‌ها باید به سرعت اجرا شود

وزیر بهداشت: لازم است که برنامه های کنترل هزینه ها به سرعت اجرایی شده و به دانشگاه ها و بیمارستان های کشور ابلاغ شود همچنین باید کمیته کاهش هزینه ها در دانشگاه ها، بیمارستان ها به سرعت تشکیل شود.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در سال ۹۴ بودجه بعلاوه میزان تورم را به وزارت بهداشت ندادند

وزیر بهداشت: در سال اول اجرای این طرح بنا شد ۵۶۵۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت تحویل داده شود و از سالهای بعد این مقدار بودجه با در نظر گرفتن میزان تورم پرداخت شود اما فقط در سال ۹۳، حدود ۵۶۵۰ میلیارد تومان به ما پرداخت شد. در سال ۹۴ نه تنها بودجه بعلاوه میزان تورم را به وزارت بهداشت ندادند بلکه فقط ۲۷۰۰ میلیارد تومان و در سال گذشته نیز ۱۹۷۰ میلیارد تومان پرداخت کردند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه و بیمارستان‌ها تعیین می‌شود

وزیر بهداشت: منابع کشور محدود است و پس از انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت قطعا برای دفترچه بیمه افراد و هزینه‌کرد بیمارستان‌ها در سال سقف تعیین می‌کنیم.

۴ خرداد ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

پرونده الکترونیک سلامت برای ۸۳ درصد مردم ایران تشکیل شده است

هاشمی: طبیعی است که اگر خرید راهبردی بیمه ها انجام شود در زمینه دارو، تجهیزات پزشکی و بخش خدمات شاهد ارتقای کیفیت خواهیم بود اما تا امروز برای حدود ۸۳ درصد مردم ایران پرونده الکترونیک سلامت تشکیل داده ایم و باید بتوانیم در سراسر کشور بیماری ها به ویژه بیماری های غیر واگیر را کنترل کنیم و از بار بیماری هایی که در آینده باعث معلولیت و تحمیل هزینه های سرسام آوری به نظام سلامت می شود، جلوگیری کنیم.

۳ خرداد ۱۳۹۶

تفاهم نامه گسترش همکاری‌های سلامت بین ایران و عراق امضا شد

گزارش// دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز در دیدار خود با خانم عدیله حمود وزیر بهداشت عراق، تفاهم نامه ای را برای گسترش همکاری های مشترک حوزه سلامت بین دو کشور امضا کرد.

۲ خرداد ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: تمام وزارتخانه ها در ایران سلامت محور شوند

هاشمی: نباید نظام سلامتی داشته باشیم که به عنوان یک جزیره در کنار سایر واحدهای اجرایی کشور باشد بلکه باید اهمیت به سلامت را در تمام دستگاه های اجرایی نهادینه کنیم به نحوی که تمام وزارتخانه ها رویکرد سلامت محور داشته یا به عبارتی برای طرحهای کلان و ملی پیوست سلامت وجود داشته باشد.

۲ خرداد ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: بهره مندی از سیستم بهداشت مناسبتر، راهبردی ملی برای ایجاد ثبات درکشورهاست

هاشمی: در دنیای نامشخصی زندگی می کنیم که پر از تهدیدهای طبیعی و ساخته بشر است، از این رو بهره مندی از سیستم بهداشت مناسب، راهبردی ملی برای ایجاد ثبات در کشورها به شمار می رود.

۲ خرداد ۱۳۹۶

یادداشت تفاهم همکاری‌های مشترک حوزه سلامت بین ایران و برزیل امضا شد

گزارش// در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، یادداشت تفاهم همکاری های مشترک بهداشتی، پژوهشی، آموزشی، دارویی و فناوریهای پزشکی بین ایران و برزیل به امضای وزاری بهداشت دو کشور رسید.

۱ خرداد ۱۳۹۶

اشتراک طرح تحول سلامت در مجمع جهانی بهداشت

دکتر سید حسن هاشمی،وزیر بهداشت: مدیریت بخش توسعه پایدار بر عهده ایران است که فصل سوم توسعه پایدار، به سلامت اختصاص یافته و کشورهای مختلف، تجارب خود را در حوزه سلامت را به اشتراک می گذارند.ایران نیز طرح تحول سلامت را به عنوان بخشی از تجربیات موفق خود در این مجمع به اشتراک خواهد گذشت.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر بهداشت تاکید کرد؛

مدیریت بیمارستان ها باید به افراد غیرپزشک واگذار شود

هاشمی، وزیر بهداشت با بیان اینکه حیف است پزشکانی را که در عرصه های تخصصی می توانند بسیار موفق باشند، وادار به کارهای مدیریتی کنیم، بر استفاده از افراد غیرپزشک در مدیریت بیمارستان ها تاکید کرد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

کمبود نیروی انسانی حوزه سلامت برطرف شود/لزوم تغییر وضعیت نیروهای قراردادی

هاشمی، وزیر بهداشت: از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سر و کار دارد، باید کمبود نیروی انسانی برطرف شود و سازمان امور استخدامی نسبت به مجوز اقدام کند.

۱۴ فروردین ۱۳۹۶
یادداشت وزیر بهداشت؛

حوزه سلامت راه خود را یافته است/آغاز یک پایان خوش

وزیر بهداشت، گفت: این بازه زمانی فرصت مناسبی برای تلاشی مضاعف به‌منظور سامان دادن به آنچه آغاز شده تا انشاءالله انتخابات پیش روی، پایان خوشی بر خدمات دولت یازدهم باشد.

۹ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت؛

توفیق طرح تحول سلامت مدیون حمایت رئیس جمهور است

وزیر بهداشت گفت: بدون تردید اگر نگاه و حمایت رئیس جمهور از طرح تحول سلامت نبود، ما نمی توانستیم توفیق هایی را به دست آوریم.

۲ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت عنوان کرد؛

طرح تحول سلامت منابع مالی پایدار و ایجاد یکپارچگی در تولیت و در عین حال ضمانت‌های قانونی نیاز دارد

وزیر بهداشت، در مورد روند اجرای طرح تحول سلامت و مشکلات و چالش های پیش روی این طرح، توضیحاتی ارائه داد.