۴ تیر ۱۳۹۷
رئیس انجمن مددکاری ایران:

با آمار دوماهه نمی‌توان میزان طلاق را قضاوت کرد

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی نسبت به اظهارات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره رشد ۶ درصدی ازدواج در دوماهه نخست امسال واکنش نشان داد.

۲۵ دی ۱۳۹۶
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی:

اعتیاد مهم‌ترین علت طلاق است

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در تشریح تحلیل گزارش طلاق از سوی این انجمن براساس آمار ثبت احوال، اعتیاد را مهم ترین علت جدایی دانست و گفت: در حال حاضر به ازای هر یک ساعت ، ۲۰ طلاق در کشور در ۹ ماهه اول امسال ثبت شده است.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:

۱۹میلیون نفر در محلات ناکارآمد شهری زندگی می‌کنند

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: طبق سند ملی احیاء،بهسازی،نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده، ۱۹ میلیون نفر در محلات ناکارآمد شهری سکونت دارند و ۱۱ میلیون نفر نیز در سکونتگاه‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند.

۳ مرد ۱۳۹۶

حدود ۱۲ میلیون جوان مجرد در سن ازدواج در کشور وجود دارد که چهارمیلیون نفر از آن‌ها بالای ۲۸ سال دارند

یکی از مهم‌ترین مسائل کشورمان در سال‌های اخیر، افزایش سن ازدواج و کاهش نرخ آن بوده است که سلامت اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند. درواقع در حالی نرخ ازدواج از حدود ۹۰۰ هزار در سال ۸۹ به حدود ۶۸۰ هزار در سال ۹۴ کاهش یافته است که حدود ۱۲ میلیون جوان مجرد در سن ازدواج در کشور قرار دارند که چهارمیلیون نفر از آنها بالای ۲۸ سال دارند.

۳ مرد ۱۳۹۶
رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران:

به ازای هر ۱۰۰ پسر، ۸۲ دختر در سن ازدواج در کشور وجود دارد

موسوی چلک: براساس آخرین سرشماری سال ۹۵ جمعیت کل کشور ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۹ نفر است که از این تعداد ۵۱ درصد مرد و ۴۹ درصد زن هستند. این در حالیست که ۴ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۲۲۵ نفر دختر مجرد در سن ازدواج (۱۵ تا ۲۹ سال) و ۵ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۸۹ نفر پسر در سن ازدواج (۲۰ تا ۳۴ سال) در کشور داریم. در حال حاضر به ازای هر ۱۰۰ پسر، ۸۲ دختر در سن ازدواج در کشور وجود دارد این در حالیست که میانگین سن ازدواج در حال افزایش و به کمتر از ۲۵ سال رسیده است؛ البته میانگین سن ازدواج در میان تحصیلکردگان بیش از جمعیت عمومی کشور است.

۷ بهم ۱۳۹۴

محیط آموزش و پرورش برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد بسته است

رئیس انجمن مددکاری گفت:‌ آموزش‌وپرورش بهترین بستر برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است اما اقدامات وزارتخانه در این رابطه فراگیر نیست و تا زمانی که روند فعلی ادامه دارد وضعیت آسیب‌های اجتماعی در مدارس به همین شکل باقی خواهد ماند.

۱۱ آبا ۱۳۹۴

برگزاری پنجمین نشست گفتگوی اجتماعی/آموزش و پرورش نباید آسیب‌های اجتماعی را پنهان کند

رییس انجمن مددکاران اجتماعی از برگزاری پنجمین نشست گفتگوی اجتماعی با عنوان «امور اجتماعی در آموزش و پرورش» در آستانه روز دانش آموز خبر داد و گفت:نباید در آموزش و پرورش به دنبال پنهان کردن یا کتمان آسیب‌های اجتماعی باشیم.