۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:

۱۹میلیون نفر در محلات ناکارآمد شهری زندگی می‌کنند

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: طبق سند ملی احیاء،بهسازی،نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده، ۱۹ میلیون نفر در محلات ناکارآمد شهری سکونت دارند و ۱۱ میلیون نفر نیز در سکونتگاه‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند.

۳ مرداد ۱۳۹۶

حدود ۱۲ میلیون جوان مجرد در سن ازدواج در کشور وجود دارد که چهارمیلیون نفر از آن‌ها بالای ۲۸ سال دارند

یکی از مهم‌ترین مسائل کشورمان در سال‌های اخیر، افزایش سن ازدواج و کاهش نرخ آن بوده است که سلامت اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند. درواقع در حالی نرخ ازدواج از حدود ۹۰۰ هزار در سال ۸۹ به حدود ۶۸۰ هزار در سال ۹۴ کاهش یافته است که حدود ۱۲ میلیون جوان مجرد در سن ازدواج در کشور قرار دارند که چهارمیلیون نفر از آنها بالای ۲۸ سال دارند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران:

به ازای هر ۱۰۰ پسر، ۸۲ دختر در سن ازدواج در کشور وجود دارد

موسوی چلک: براساس آخرین سرشماری سال ۹۵ جمعیت کل کشور ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۹ نفر است که از این تعداد ۵۱ درصد مرد و ۴۹ درصد زن هستند. این در حالیست که ۴ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۲۲۵ نفر دختر مجرد در سن ازدواج (۱۵ تا ۲۹ سال) و ۵ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۸۹ نفر پسر در سن ازدواج (۲۰ تا ۳۴ سال) در کشور داریم. در حال حاضر به ازای هر ۱۰۰ پسر، ۸۲ دختر در سن ازدواج در کشور وجود دارد این در حالیست که میانگین سن ازدواج در حال افزایش و به کمتر از ۲۵ سال رسیده است؛ البته میانگین سن ازدواج در میان تحصیلکردگان بیش از جمعیت عمومی کشور است.

۷ بهمن ۱۳۹۴

محیط آموزش و پرورش برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد بسته است

رئیس انجمن مددکاری گفت:‌ آموزش‌وپرورش بهترین بستر برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است اما اقدامات وزارتخانه در این رابطه فراگیر نیست و تا زمانی که روند فعلی ادامه دارد وضعیت آسیب‌های اجتماعی در مدارس به همین شکل باقی خواهد ماند.

۱۰ آبان ۱۳۹۴

برگزاری پنجمین نشست گفتگوی اجتماعی/آموزش و پرورش نباید آسیب‌های اجتماعی را پنهان کند

رییس انجمن مددکاران اجتماعی از برگزاری پنجمین نشست گفتگوی اجتماعی با عنوان «امور اجتماعی در آموزش و پرورش» در آستانه روز دانش آموز خبر داد و گفت:نباید در آموزش و پرورش به دنبال پنهان کردن یا کتمان آسیب‌های اجتماعی باشیم.