۲۹ خرد ۱۳۹۷
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:

آمار تعرض به کودکان در رسانه‌ها بالا است

قاضی زاده هاشمی: آمار تعرض به کودکان در رسانه‌ها بالاست نه در آمار رسمی/ ذوالقدر: لایحه از دوره نهم به مجلس تقدیم شده است

۲۹ خرد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

تأخیر در تصویب لایحه حمایت از کودکان به خاطر اتمام مجلس نهم بود

ذوالقدر در خصوص علت تعلل در تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان با تاکید بر پیگیری های مکرر دولت برای تصویب این لایحه با رد صحبت قاضی زاده هاشمی بیان کرد : « این لایحه از دوره نهم مجلس شورای اسلامی از طرف دولت به مجلس تقدیم شده است و در کمیسیون قضایی مجلس به علت اصلاح کمی مورد تعلل واقع

۲۰ خرد ۱۳۹۷

مشکل نظام درمانی ما در بازگشت به اصول اقتصاد سلامت ختم می‌شود

دیروز شایعه ی استعفای وزیر بهداشت و قبول آن از سوی رئیس جمهور و معرفی آقای دکتر پیوندی به عنوان وزیر بهداشت بر سر زبان ها افتاده است. برای کارشناسان اقتصاد سلامت تغییر افراد بدون ارزیابی رویکرد علمی؛ نمی تواند مبنای اعلام خرسندی یا ناخرسندی واقع شود.

۱۱ خرد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هیچ نگرانی در حوزه دارو وجود ندارد

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واسطه گری به تعداد بسیار زیاد در حوزه تجهیزات پزشکی وجود دارد.

۱۶ ارد ۱۳۹۷

وزیر بهداشت: اجرا و استقرار نظام ارجاع، نیازمند ابزار است

قاضی‌زاده هاشمی: اجرا و استقرار نظام ارجاع، نیازمند ابزار است و امکان ندارد که شاهد ترجمان کار دیگران بدون ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز باشیم. مباحثی در خصوص نظام ارجاع را در کشور در گذشته ترجمه کرده‌ایم و قانون هم برای آن مصوب شده است، اما نتیجه‌ای دربر نداشته، چون زیرساخت‌های موردنیاز آن فراهم نبوده است.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

عدم پایداری منابع اصلی‌ترین معضل طرح تحول سلامت است

قاضی‌زاده هاشمی: مهم‌ترین مشکل طرح تحول سلامت عدم پایداری است. چون بخشی از منابع ما از راه بیمه، بخش دیگر از راه خزانه و بخش دیگر از راه فروش نفت واصل می‌شود و منابع ما به طور اختصاصی از مالیات و یا حق بیمه تأمین نمی‌شود. همچنین بخشی از بودجه طرح تحول سلامت از بودجه عمومی تأمین می‌شود که اولویت‌ها ممکن است در مقاطع مختلف زمانی، تغییر پیدا کند.

۹ ارد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

افزایش شمار تخت‌های بیمارستانی هنر نیست در حالی که شاهد منابع بیماری‌زا هستیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که باید جهت کاهش آلایندگی‌های صنایع به‌ویژه در مناطق مسکونی تصمیم‌گیری شود، گفت: توصیه می‌کنیم صنایع ایجادکننده آلایندگی مراقبت کنند. افزایش شمار تخت‌های بیمارستانی هنر نیست در حالی که شاهد منابع بیماری‌زا هستیم.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هیئت دولت امروز در خصوص تعرفه‌های پزشکی تصمیم‌گیری می‌کند

وزیر بهداشت از احتمال تصمیم گیری در خصوص تعیین تعرفه‌های پزشکی در جلسه امروز هیأت دولت خبر داد.

۳ اسف ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: ارتقاء رتبه علمی اساتید علوم پزشکی منحصر به انتشار مقاله نیست

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: دراین وزارتخانه،ارتقاء رتبه علمی اساتید دانشگاه‌ها منحصر به انتشار مقاله نیست. این شکل از ارتقاء موجب آسیب به گروه‌های علمی شده است.

۲۷ بهم ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

اگر منابع سال ۹۲ فراهم نشود، مجبور هستیم که بسته‌های طرح تحول سلامت را کوچک کنیم

وزیر بهداشت گفت: نمی‌توانم کتمان کنم اگر منابعی که سال ۹۲ برای اجرای طرح تحول نظام سلامت مشخص شد، جهت اجرای آن در سال‌های آتی فراهم نشود، مجبور هستیم که بسته‌های طرح را کوچک کنیم؛ اما تاکید می‌کنم که تا امروز تمام تلاش همکارانم آن بوده که در طرف گیرنده خدمت که همان مردم هستند، کم‌فروشی نشود و برای آنها مشکل و محدودیتی ایجاد نشود.

۱۶ بهم ۱۳۹۶

هاشمی: پرونده الکترونیک سلامت تا یکی دو سال آینده برای مردم فراهم می‌شود

وزیر بهداشت با بیان این که در حوزه بهداشت، ۶ هزار پروژه بهداشتی افتتاح شده و یا در دست اجرا داریم گفت: اکثر این پروژه‌ها در مناطق محروم بوده و بالغ بر ۶۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

۱۵ بهم ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: نگاه به پژوهش و رشد علمی در کشور در حد انتظار نیست

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت در حد توان محدود خود به حوزه پژوهش کمک کرده اما نگاه به پژوهش و رشد علمی در کشور، در حد انتظار نیست.

۳۰ دی ۱۳۹۶

هاشمی: ۴ هزار میلیارد از بازار دارویی کشور مربوط به واردات است

وزیر بهداشت: بازار دارویی کشور ۱۲ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان بوده که ۴هزار میلیارد مربوط به واردات است، با حمایت از تولید داخل سالیانه بیش از ۲۰ قلم دارو روانه بازار کردیم.

۳۰ دی ۱۳۹۶

هاشمی: عملا صادرات دارویی در کشور وجود ندارد

وزیر بهداشت: بخش خصوصی ما بلد نیست در صادرات فعالیت کند، بدون پیرایه می‌گویم که در حوزه دارو چند مشکل عمده داریم؛ حضور شرکت‌های دارویی دولتی و خصولتی تصدی‌گری این شرکت‌ها و فشار آنها به نظام دارویی از مشکلات صنعت داروسازی است. عملا صادرات دارویی در کشور وجود ندارد. شرکت‌های دارویی در بازار رقابتی داخل دست‌ و پا می‌زنند و سعی در تخریب یکدیگر دارند.

۲۶ دی ۱۳۹۶

هاشمی: در وزارت بهداشت بر خلاف وزارت علوم پیگیر مسائل و حتی سلامت فارغ‌التحصیلان هستیم

وزیر بهداشت: ما در وزارت بهداشت بر خلاف وزارت علوم پیگیر مسائل و حتی سلامت فارغ‌التحصیلان هستیم تا آنها دچار بیماری های مختلف نشده و به علم و پیشرفت کشور کمک کنند، از معاونت علمی وفناوری به دلیل کمک به تجهیز آزمایشگاه‌ها تشکر می‌کنم.