۳۰ تیر ۱۳۹۶
رئیس جعیت هلال احمر:

با اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان دادیم می‌توانیم در حوزه درمان پیشرو باشیم

ضیایی: در چند سال گذشته توسط دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان کارهای خوبی انجام شده است که از جمله آن اجرای طرح نظام تحول سلامت بود که نشان دادیم می توانیم در حوزه درمان پیشرو باشیم.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: ایران و افغانستان همکاری‌های مشترکی در حوزه سلامت دارند

وزیر بهداشت: افغانستان یکی از مهمترین همسایه های ایران است، ما در زمینه های مختلف از جمله در حوزه سلامت ، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این کشور همکاری های مشترک داریم.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: یکپارچگی تولیت نظام سلامت و تأمین منابع پایدار ۲ شرط اساسی برای ادامه فعالیت در حوزه سلامت است

وزیر بهداشت: بیمه‌ها در پرداخت طلب بیمارستان‌ها گروکشی کردند و گفتند، چون دولت به ما بدهکار است ما هم طلب بیمارستان‌ها را نمی‌دهیم.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

ضرر بخش دولتی از تعرفه‌های سال ۹۶، ۲۷ هزار میلیارد تومان است

وزیر بهداشت: گروه‌های معترض می‌توانند اعتراض خود را به سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی بیمه منعکس کنند. ما هم جزو معترضین بودیم و بیش از همه از غیرواقعی بودن تعرفه‌ها زیان می‌بینیم. در کشور ۶۵۰ بیمارستان داریم ولی بخش خصوصی ممکن است یک یا دو بیمارستان داشته باشد؛ بنابراین به دلیل غیرواقعی دیدن تعرفه‌ها زیان ما در سال ۹۶ حدود ۲۷۰۰ میلیاردتومان خواهد بود.

۱۱ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: اعتراض‌ به تعرفه‌ها به این معنا نیست که دولت باید در تعرفه‌ها تجدید نظر کند

وزیر بهداشت: تعرفه‌های پزشکی در شورای عالی بیمه پیشنهاد و سازمان مدیریت آن را بررسی و در هیئت وزیران تصویب می‌شود و اعتراض‌ها به این معنا نیست که دولت باید در تعرفه‌ها تجدید نظر کند و شورای عالی بیمه و سازمان مدیریت در این موضوع دخیل هستند.

۹ تیر ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

صادرات داروهای گیاهی در دولت یازدهم دو برابر شد

وزیر بهداشت با بیان این که در ایران میراث های گرانبهای زیادی وجود دارد که قدر آن را کمتر می دانیم، گفت: طب سنتی یکی از ذخایر و میراث های ارزشمند است که قدمت بسیار طولانی دارد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

راه‌حل کنترل بازار سودجویی تجهیزات پزشکی، افزایش تعرفه واردات است

وزیر بهداشت: صادرات دارویی و تجهیزات پزشکی در طول ۴ سال گذشته تا ۲.۵ برابر افزایش یافته و واردات تجهیزات پزشکی ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است. کاهش واردات تنها راه کنترل بازار سودجویی تجهیزات پزشکی نبوده و کار درست این است که تعرفه واردات افزایش یابد و دستگاه‌های مربوطه‌ای که موظف برای جلوگیری از قاچاق هستند در این راستا بیشتر کمک‌مان کنند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

یک چهارم تخت‌های بیمارستانی تاریخ ایران در دولت یازدهم راه‌اندازی شد

وزیر بهداشت: در دولت تدبیر و امید یک چهارم تخت‌های بیمارستانی در طول تاریخ ایران ایجاد شده و اکنون حدود ۲۴ هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم ادامه می‌یابد

وزیر بهداشت: یکی از دلایل رای مردم به دکتر روحانی سیاست توجه به نیازهای مردم در حوزه خدمات از جمله طرح تحول سلامت بود که این طرح در دولت دوازدهم نیز ادامه پیدا می کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
با حضور وزیر بهداشت؛

بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی ارومیه کلنگ زنی شد

بزرگترین بیمارستان خیریه کشور با نام بیمارستان تخصصی امید با حضور وزیر بهداشت افتتاح و بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی(قابل ارتقاء به ۱۰۰۰ تخت) در ارومیه کلنگ زنی شد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

کاهش پرداختی ازجیب مردم درحوزه سلامت دردولت تدبیروامید محقق شد

هاشمی، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شهرستان ممسنی فارس با بیان اینکه طرح تحول سلامت تاثیری ماندگار در عرصه سلامت بر جای گذاشته است بیان داشت:از جمله دستاوردهای اجرای این طرح کاهش پرداختی از جیب مردم بوده است که در دولت تدبیر و امید محقق شده است .

۲۵ فروردین ۱۳۹۶
وزیربهداشت:

بحران دارویی کشور در دولت یازدهم برطرف شد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بحران دارویی کشور در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید برطرف شد و امروز دسترسی به دارو در کشور آسان شده است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

کرمانشاه موقعیت ممتازی به لحاظ توریسم درمانی دارد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان کرمانشاه موقعیت ممتازی به لحاظ توسعه توریسم درمانی دارد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

در دولت یازدهم بیش از ۱۰ برابر سایر دولتها تخت بیمارستانی در کشور ایجاد شد

هاشمی،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۰ برابر سایر دولتها تخت بیمارستانی به مجموع تختهای بیمارستانهای کشور افزوده شده است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

در دولت یازدهم بیش از ۱۰ برابر سایر دولتها تخت بیمارستانی در کشور ایجاد شد

هاشمی، وزیر بهداشت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۰ برابر سایر دولتها تخت بیمارستانی به مجموع تختهای بیمارستانهای کشور افزوده شده است.