۳۰ فرو ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هیئت دولت امروز در خصوص تعرفه‌های پزشکی تصمیم‌گیری می‌کند

وزیر بهداشت از احتمال تصمیم گیری در خصوص تعیین تعرفه‌های پزشکی در جلسه امروز هیأت دولت خبر داد.

۳ اسف ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: ارتقاء رتبه علمی اساتید علوم پزشکی منحصر به انتشار مقاله نیست

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: دراین وزارتخانه،ارتقاء رتبه علمی اساتید دانشگاه‌ها منحصر به انتشار مقاله نیست. این شکل از ارتقاء موجب آسیب به گروه‌های علمی شده است.

۲۷ بهم ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

اگر منابع سال ۹۲ فراهم نشود، مجبور هستیم که بسته‌های طرح تحول سلامت را کوچک کنیم

وزیر بهداشت گفت: نمی‌توانم کتمان کنم اگر منابعی که سال ۹۲ برای اجرای طرح تحول نظام سلامت مشخص شد، جهت اجرای آن در سال‌های آتی فراهم نشود، مجبور هستیم که بسته‌های طرح را کوچک کنیم؛ اما تاکید می‌کنم که تا امروز تمام تلاش همکارانم آن بوده که در طرف گیرنده خدمت که همان مردم هستند، کم‌فروشی نشود و برای آنها مشکل و محدودیتی ایجاد نشود.

۱۶ بهم ۱۳۹۶

هاشمی: پرونده الکترونیک سلامت تا یکی دو سال آینده برای مردم فراهم می‌شود

وزیر بهداشت با بیان این که در حوزه بهداشت، ۶ هزار پروژه بهداشتی افتتاح شده و یا در دست اجرا داریم گفت: اکثر این پروژه‌ها در مناطق محروم بوده و بالغ بر ۶۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

۱۵ بهم ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: نگاه به پژوهش و رشد علمی در کشور در حد انتظار نیست

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت در حد توان محدود خود به حوزه پژوهش کمک کرده اما نگاه به پژوهش و رشد علمی در کشور، در حد انتظار نیست.

۳۰ دی ۱۳۹۶

هاشمی: ۴ هزار میلیارد از بازار دارویی کشور مربوط به واردات است

وزیر بهداشت: بازار دارویی کشور ۱۲ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان بوده که ۴هزار میلیارد مربوط به واردات است، با حمایت از تولید داخل سالیانه بیش از ۲۰ قلم دارو روانه بازار کردیم.

۳۰ دی ۱۳۹۶

هاشمی: عملا صادرات دارویی در کشور وجود ندارد

وزیر بهداشت: بخش خصوصی ما بلد نیست در صادرات فعالیت کند، بدون پیرایه می‌گویم که در حوزه دارو چند مشکل عمده داریم؛ حضور شرکت‌های دارویی دولتی و خصولتی تصدی‌گری این شرکت‌ها و فشار آنها به نظام دارویی از مشکلات صنعت داروسازی است. عملا صادرات دارویی در کشور وجود ندارد. شرکت‌های دارویی در بازار رقابتی داخل دست‌ و پا می‌زنند و سعی در تخریب یکدیگر دارند.

۲۶ دی ۱۳۹۶

هاشمی: در وزارت بهداشت بر خلاف وزارت علوم پیگیر مسائل و حتی سلامت فارغ‌التحصیلان هستیم

وزیر بهداشت: ما در وزارت بهداشت بر خلاف وزارت علوم پیگیر مسائل و حتی سلامت فارغ‌التحصیلان هستیم تا آنها دچار بیماری های مختلف نشده و به علم و پیشرفت کشور کمک کنند، از معاونت علمی وفناوری به دلیل کمک به تجهیز آزمایشگاه‌ها تشکر می‌کنم.

۲۵ دی ۱۳۹۶

هاشمی: در طول چهار سال اخیر، تقریبا هرسال بالغ بر ٢٠ قلم دارو روانه بازار شده است

وزیر بهداشت: انصافا در طول دو سه دهه اخیر در بخش بهداشت و درمان خوب کار شده است و در مقایسه با کشورهایی مانند روسیه و آفریقای جنوبی در حوزه دارو و دیگر حوزه ها اقدامات خوبی انجام شده و علیرغم تحریم ها توانسته ایم خوب پیش رویم. در طول چهار سال اخیر، تقریبا هرسال بالغ بر ٢٠ قلم دارو روانه بازار شده است که توانسته اند صادراتی شوند، درمورد واکسن و تجهیزات پزشکی نیز موفق بوده ایم.

۲۵ دی ۱۳۹۶

هاشمی: دولت باید فقط سیاستگذار و خریدار خدمت باشد

وزیر بهداشت: تغییر نگاه سنتی مبنی بر اینکه ارائه دهنده خدمت، دولت باشد، زمان می برد. موانع و مشکلات قانونی هم وجود دارد و به نظر می رسد تا سیاستمداران و قانونگذاران به این باور نرسند، همچنان مشکلات وجود دارد و بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت نگرانی دارد؛ محدودیت هایی در این بخش وجود دارد که شاید در بخش های دیگر وجود نداشته باشد. دولت باید فقط سیاستگذار و خریدار خدمت باشد، وزارت بهداشت تقریبا در بخشی از حوزه ها موفق به خرید خدمت شده مثلا در مورد تجهیزات سرمایه ای مدتهاست که خرید نمی کند بلکه خرید خدمت می کند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: شتاب علمی که در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ اتفاق افتاده بود در دولت یازدهم کند نشد

وزیر بهداشت گفت: ما مفتخریم که در جمهوری اسلامی از علم و فناوری سخن می گوییم اما در عمل کمتر برای آن هزینه کرده ایم.

۲۴ دی ۱۳۹۶

هاشمی: وزارت بهداشت آمادگی حذف بسته‌های خدمات در صورت تشخیص مجلس و دولت به دلیل کمبود اعتبارات را دارد

وزیر بهداشت: وزارت بهداشت هم ازاین آمادگی برخوردار است که هرکدام از بسته های خدمتی را درصورت تشخیص دولت و مجلس به دلیل کمبود اعتبارات و منابع کوچکتر و یا حذف کند، اگرچه که از نظر کارشناسی با هرنوع حذفی مخالفیم؛ اما با پیشگیری از اسراف و تبذیر موافق هستیم.

۲۴ دی ۱۳۹۶

هاشمی: ۱۶ درصد علت فقر به دلیل هزینه‌های درمانی است

وزیر بهداشت: باید باور داشت که ۱۶ درصد علت فقر به دلیل هزینه های درمانی است؛ از این رو برای کاهش فقر باید از سهم حوزه سلامت دربودجه کاهش پیدا نکند؛ البته منابع هم نباید اسمی بوده و باید واقعی باشد.

۲۴ دی ۱۳۹۶

باحکم وزیر بهداشت رئیس کمیته دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی دبیرخانه ستاد کشوری تحول سلامت منصوب شد

وزیر بهداشت طی حکمی غلامرضا اصغری را به عنوان رئیس کمیته­ دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی دبیرخانه ستاد کشوری تحول سلامت منصوب کرد.

۸ دی ۱۳۹۶

هاشمی: طب سنتی به عنوان طب مکمل، میراث ملی ما ایرانی‌هاست و باید از آن حمایت کنیم

وزیر بهداشت: اعتقاد دارم که طب سنتی به عنوان طب مکمل، میراث ملی ما ایرانی‌هاست و باید از آن حمایت کنیم.