۲۲ آبان ۱۳۹۶

هاشمی: مشکلات دو‌کشور ایران و افریقای جنوبی در حوزه ایدز و مالاریا تقریبا مشابه هم است

وزیر بهداشت: شناخت کاملی از توانمندی‌های افریقای جنوبی داریم، فرصت‌های مفقودشده زیاد است که می‌توانیم از آن به نفع هر دو کشور استفاده کنیم.

۴ آبان ۱۳۹۶

هاشمی: بنا نیست که از جیب مردم، برای خرید صافی دیالیز، دو برابر مقدار معمول آن را پرداخت کنیم

وزیر بهداشت در خصوص وضعیت واردات صافی دیالیز به کشور،گفت: به عنوان وزارت بهداشت از تولید داخل حمایت می کنیم اما حمایت از تولید داخل نباید به هر قیمتی انجام شود و بنا نیست که از جیب مردم، برای خرید صافی دیالیز، دو برابر مقدار معمول آن را پرداخت کنیم چرا که قیمت صافی دیالیز در دنیا، ۵۰ درصد ارزانتر از قیمت تولید داخل است.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

تشکیل ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با دستور وزیر بهداشت

وزیر بهداشت طی حکمی مسئولیت تشکیل ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت را به معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار کرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

مهاجرت از روستا به شهر نتیجه بی‌تدبیری مسئولان است

وزیر بهداشت گفت: مهاجرت از روستا به شهر نتیجه بی‌تدبیری مسئولان بوده است به طوریکه در گذشته ۷۰ درصد جمعیت کشور را روستائیان تشکیل می‌دادند که امروز این وضعیت برعکس شده است.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

متاسفانه اعتبار دفترچه‌های بیمه روستاییان تنها در مناطق روستایی است و در شهرها اعتباری ندارند

وزیر بهداشت با انتقاد از اعتبار نداشتن دفترچه بیمه روستاییان در شهرها، از شورای عالی بیمه خواست تا در جهت یکسان‌سازی دفترچه‌های بیمه اقدام کند.

۴ مهر ۱۳۹۶
هاشمی وزیر بهداشت گفت:

امیدواریم در پایان دولت دوازدهم ۶۰ تا ۷۰ درصد از بیمارستان‌ها را به صورت هیئت امنا‌یی اداره کنیم

وزیر بهداشت: یکی از آرزوهای رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (آقاجانی ) این است که بیمارستان ها در قالب هیئت امنایی اداره شوند ما باید بتوانیم در پایان این دوره در سه دانشگاه علوم پزشکی بزرگ کشور بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد از بیمارستان ها را به صورت هیئت امنایی اداره کنیم.

۳ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: حوزه دارو وسوسه انگیز است

هاشمی: در حوزه دارو وسوسه زیاد است و در عین حال فرصت برای فداکاری نیز وجود دارد. می توانید در جهت اقتصاد مقاومتی و خودباوری ملی گام بردارید. قطعا کسی که از قبل در حوزه دارو بوده است چشم بیناتری نسبت به کسانی دارد که تازه به این حوزه ورود کرده است.

۱۸ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: کاروان نورآوران سلامت، ۳ هزار روز در نقاط محروم کشور حضور داشته است

وزیر بهداشت: پزشکان، دندانپزشکان، چشم پزشکان و پرستارانی که در کاروان های خیریه حضور دارند به صورت رایگان به مردم ارائه خدمت می کنند و همچنین وسایل و تجهیزاتی که درخدمت محرومین است همگی رایگان است و اقدامات و فعالیتهای این بنیاد با دولت ارتباطی ندارد، این کاروان بالغ بر سه هزار روز در نقاط محروم کشور بوده است و درعین حال ۱۷ هزار عینک رایگان توزیع و دندان های بسیاری ترمیم و تعداد زیادی جراحی چشم انجام شده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶
میراث یازدهم(9)؛ زیرِ سِرُم

بررسی عملکرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد مسئولین دولت یازدهم اختصاص دارد. در نهمین گزارش از این پرونده با عنوان «زیرِ سِرُم»، عملکرد سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است.

۹ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: مجوز جذب ۱۱ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت صادر شد

وزیر بهداشت: مجوز استخدام ۱۱ هزار نیروی جدید در بیمارستان های افتتاح شده صادر شده است و امیدوداریم سازمان امور استخدامی تمهیدات لازم را فراهم کند.

۹ شهریور ۱۳۹۶

دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در سمت خود ابقا شد

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت طی حکمی دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری خود را ابقا کرد.

۶ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: پزشک خانواده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اجرایی شده است

وزیر بهداشت: پزشک خانواده را در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و حاشیه شهرها برای حدود ۱۱ میلیون نفر اجرایی شده است و باید آن را به سایر استان ها تسری دهیم.

۶ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: با تغییر رفتار ارایه کنندگان و دریافت کنندگان خدمت، باید نظام ارجاع را اجرایی کرد

وزیر بهداشت: به دنبال آن هستیم که نظام ارجاع را مستقر کنیم و بدون شک فعالیت این وزارتخانه در دولت دوازدهم سخت تر از دوره قبل خواهد بود زیرا اکنون باید به سراغ استقرار نظام ارجاع رفت و با تغییر رفتار ارایه کنندگان و دریافت کنندگان خدمت، آن را اجرایی کرد.درحال حاضر نظام ارجاع از یک استان شروع شده اما هدف گذاری آن برای ۱۰ استان است، حال باید بررسی شود تا با شناسایی نواقص، درجهت رفع آن برآییم.

۱ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: از برنامه‌های جدی من در دوره جدید عمق بخشیدن و گسترش فعالیت‌های اجتماعی است

وزیر بهداشت: یکی از برنامه‌های جدی من در دوره جدید عمق بخشیدن و گسترش فعالیت‌های اجتماعی است. معتقدم که ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد، چنانچه هنرِ کشف ظرفیت‌های بالقوه و تشویق و تبلیغ اقدامات آن‌ها در سطح کشور را داشته باشیم، کمک شایانی به مردم کرده ایم، زیرا نیکوکاران بسیاری وجود دارند که علاقه‌مند به کارهای خیر هستند، اما با راهکار چگونگی کمک آشنایی ندارند، بنابراین وجود دفاتر مجمع خیرین در سطح کشور و انسان‌های شریفی که در این راستا دعوت به همکاری شده اند، مسیر را هموار کرده است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در قالب طرح تحول سلامت، زیر ساخت‌های سلامت ارتقاء یافت

وزیر بهداشت: یکی از اولویت های دولت سلامت مردم است و در قالب طرح تحول سلامت، زیر ساخت های سلامت ارتقاء یافت، دسترسی ها ساده تر شد و بنا دارم در دولت دوازدهم طرح تحول سلامت با کیفیت بهتر و نواقص کمتر ادامه خواهد یافت.