۳۱ تیر ۱۳۹۷

منابع حوزه سلامت باید پایدار شود/مالیات بر ارزش افزوده می تواند منابع حوزه سلامت را پایدار کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه این وزارتخانه به دلیل کمبود نقدینگی با کمبود برخی داروها به ویژه بیماران خاص مواجه است، گفت: یکی از منابعی که می تواند درآمد پایدار برای وزارت بهداشت ایجاد کند، مالیات بر ارزش افزوده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

باید تا پایان دولت، نظام ارجاع را حداقل در دو منطقه در کشور به‌طور صحیح اجرا کنیم

وزیر بهداشت در یکصد و ششمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور گفت:در حال حاضر ‏عقل حکم می‌کند که دانشگاه ها مواد اولیه، دارو و تجهیزات ضروری مازاد بر نیاز را ذخیره کنند و این آمادگی را داشته باشیم که اگر مشکلی پیش آمد، این ‏مشکل به هیچ وجه متوجه مردم نشود، برای این کار منابع می‌ خواهیم

۸ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

طرح پزشک خانواده با خدمات الکترونیک بهبود می‌یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح پزشک خانواده با اجرای خدمات الکترونیکی بهبود می یابد و مشکلات آن کاهش خواهد یافت.

۲۹ خرداد ۱۳۹۷
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:

آمار تعرض به کودکان در رسانه‌ها بالا است

قاضی زاده هاشمی: آمار تعرض به کودکان در رسانه‌ها بالاست نه در آمار رسمی/ ذوالقدر: لایحه از دوره نهم به مجلس تقدیم شده است

۲۹ خرداد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

تأخیر در تصویب لایحه حمایت از کودکان به خاطر اتمام مجلس نهم بود

ذوالقدر در خصوص علت تعلل در تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان با تاکید بر پیگیری های مکرر دولت برای تصویب این لایحه با رد صحبت قاضی زاده هاشمی بیان کرد : « این لایحه از دوره نهم مجلس شورای اسلامی از طرف دولت به مجلس تقدیم شده است و در کمیسیون قضایی مجلس به علت اصلاح کمی مورد تعلل واقع

۲۰ خرداد ۱۳۹۷

مشکل نظام درمانی ما در بازگشت به اصول اقتصاد سلامت ختم می‌شود

دیروز شایعه ی استعفای وزیر بهداشت و قبول آن از سوی رئیس جمهور و معرفی آقای دکتر پیوندی به عنوان وزیر بهداشت بر سر زبان ها افتاده است. برای کارشناسان اقتصاد سلامت تغییر افراد بدون ارزیابی رویکرد علمی؛ نمی تواند مبنای اعلام خرسندی یا ناخرسندی واقع شود.

۱۱ خرداد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هیچ نگرانی در حوزه دارو وجود ندارد

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واسطه گری به تعداد بسیار زیاد در حوزه تجهیزات پزشکی وجود دارد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

وزیر بهداشت: اجرا و استقرار نظام ارجاع، نیازمند ابزار است

قاضی‌زاده هاشمی: اجرا و استقرار نظام ارجاع، نیازمند ابزار است و امکان ندارد که شاهد ترجمان کار دیگران بدون ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز باشیم. مباحثی در خصوص نظام ارجاع را در کشور در گذشته ترجمه کرده‌ایم و قانون هم برای آن مصوب شده است، اما نتیجه‌ای دربر نداشته، چون زیرساخت‌های موردنیاز آن فراهم نبوده است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

عدم پایداری منابع اصلی‌ترین معضل طرح تحول سلامت است

قاضی‌زاده هاشمی: مهم‌ترین مشکل طرح تحول سلامت عدم پایداری است. چون بخشی از منابع ما از راه بیمه، بخش دیگر از راه خزانه و بخش دیگر از راه فروش نفت واصل می‌شود و منابع ما به طور اختصاصی از مالیات و یا حق بیمه تأمین نمی‌شود. همچنین بخشی از بودجه طرح تحول سلامت از بودجه عمومی تأمین می‌شود که اولویت‌ها ممکن است در مقاطع مختلف زمانی، تغییر پیدا کند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

افزایش شمار تخت‌های بیمارستانی هنر نیست در حالی که شاهد منابع بیماری‌زا هستیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که باید جهت کاهش آلایندگی‌های صنایع به‌ویژه در مناطق مسکونی تصمیم‌گیری شود، گفت: توصیه می‌کنیم صنایع ایجادکننده آلایندگی مراقبت کنند. افزایش شمار تخت‌های بیمارستانی هنر نیست در حالی که شاهد منابع بیماری‌زا هستیم.

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هیئت دولت امروز در خصوص تعرفه‌های پزشکی تصمیم‌گیری می‌کند

وزیر بهداشت از احتمال تصمیم گیری در خصوص تعیین تعرفه‌های پزشکی در جلسه امروز هیأت دولت خبر داد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

بیمه سلامت نباید تصدی‌گری داشته باشد

قاضی‌زاده هاشمی: بیمه سلامت نباید تصدی‌گری داشته باشد، تأمین اجتماعی در کشور فراهم نشد به این دلیل که مسیر آن منحرف شده و به سمت تصدی‌گری پیش رفت. اگر بیمه سلامت به سمت تصدی‌گری برود ظلم کرده است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

اگر افراد متمول بیمه سلامت رایگان داشته باشند، خیانت است

قاضی‌زاده هاشمی:‌ تعادلی در بیمه لازم است که در آن اولویت‌ها به درستی شناخته شده و هزینه شود، اگر کشور سازوکار درستی داشت و فقرا به درستی شناسایی می‌شدند، کار بسیار راحت‌تر بود، اینکه افراد متمول بیمه سلامت رایگان داشته باشند، خیانت است و باید از آن جلوگیری شود، باید دست کسانی را بگیریم که واقعاً مشکل دارند، در بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج افرادی هستند که بدون یارانه نمی‌توانند زندگی خود را اداره کنند.

۱۶ فروردین ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:‌

۲۴ هزار تخت بیمارستانی، دستاورد طرح تحول سلامت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: راه اندازی ۲۴ هزار تخت بیمارستانی در استان های مختلف کشور یکی از دستاوردهای اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

بیمه سلامت باید به نحوی عمل کند که هیچ کسری در پایان سال ۹۷ نداشته باشد

وزیر بهداشت: بیمه سلامت باید به نحوی عمل کند که هیچ کسری در پایان سال ۹۷ نداشته باشد.