۱۸ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: کاروان نورآوران سلامت، ۳ هزار روز در نقاط محروم کشور حضور داشته است

وزیر بهداشت: پزشکان، دندانپزشکان، چشم پزشکان و پرستارانی که در کاروان های خیریه حضور دارند به صورت رایگان به مردم ارائه خدمت می کنند و همچنین وسایل و تجهیزاتی که درخدمت محرومین است همگی رایگان است و اقدامات و فعالیتهای این بنیاد با دولت ارتباطی ندارد، این کاروان بالغ بر سه هزار روز در نقاط محروم کشور بوده است و درعین حال ۱۷ هزار عینک رایگان توزیع و دندان های بسیاری ترمیم و تعداد زیادی جراحی چشم انجام شده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶
میراث یازدهم(9)؛ زیرِ سِرُم

بررسی عملکرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد مسئولین دولت یازدهم اختصاص دارد. در نهمین گزارش از این پرونده با عنوان «زیرِ سِرُم»، عملکرد سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است.

۹ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: مجوز جذب ۱۱ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت صادر شد

وزیر بهداشت: مجوز استخدام ۱۱ هزار نیروی جدید در بیمارستان های افتتاح شده صادر شده است و امیدوداریم سازمان امور استخدامی تمهیدات لازم را فراهم کند.

۹ شهریور ۱۳۹۶

دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در سمت خود ابقا شد

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت طی حکمی دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری خود را ابقا کرد.

۶ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: پزشک خانواده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اجرایی شده است

وزیر بهداشت: پزشک خانواده را در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و حاشیه شهرها برای حدود ۱۱ میلیون نفر اجرایی شده است و باید آن را به سایر استان ها تسری دهیم.

۶ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: با تغییر رفتار ارایه کنندگان و دریافت کنندگان خدمت، باید نظام ارجاع را اجرایی کرد

وزیر بهداشت: به دنبال آن هستیم که نظام ارجاع را مستقر کنیم و بدون شک فعالیت این وزارتخانه در دولت دوازدهم سخت تر از دوره قبل خواهد بود زیرا اکنون باید به سراغ استقرار نظام ارجاع رفت و با تغییر رفتار ارایه کنندگان و دریافت کنندگان خدمت، آن را اجرایی کرد.درحال حاضر نظام ارجاع از یک استان شروع شده اما هدف گذاری آن برای ۱۰ استان است، حال باید بررسی شود تا با شناسایی نواقص، درجهت رفع آن برآییم.

۱ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: از برنامه‌های جدی من در دوره جدید عمق بخشیدن و گسترش فعالیت‌های اجتماعی است

وزیر بهداشت: یکی از برنامه‌های جدی من در دوره جدید عمق بخشیدن و گسترش فعالیت‌های اجتماعی است. معتقدم که ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد، چنانچه هنرِ کشف ظرفیت‌های بالقوه و تشویق و تبلیغ اقدامات آن‌ها در سطح کشور را داشته باشیم، کمک شایانی به مردم کرده ایم، زیرا نیکوکاران بسیاری وجود دارند که علاقه‌مند به کارهای خیر هستند، اما با راهکار چگونگی کمک آشنایی ندارند، بنابراین وجود دفاتر مجمع خیرین در سطح کشور و انسان‌های شریفی که در این راستا دعوت به همکاری شده اند، مسیر را هموار کرده است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در قالب طرح تحول سلامت، زیر ساخت‌های سلامت ارتقاء یافت

وزیر بهداشت: یکی از اولویت های دولت سلامت مردم است و در قالب طرح تحول سلامت، زیر ساخت های سلامت ارتقاء یافت، دسترسی ها ساده تر شد و بنا دارم در دولت دوازدهم طرح تحول سلامت با کیفیت بهتر و نواقص کمتر ادامه خواهد یافت.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: میزان پرداخت مستقیم مردم ۱۶ درصد طی کمتر از ۳ سال کاهش داشته است

وزیر پیشنهادی بهداشت: هنگامی که دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد پرداخت بیش از ۵۶ درصد هزینه های سلامت از جیب مردم کشور را در زمره ۴۰ کشور دنیا قرار داد در حالی که این شاخص در ۲ برنامه چهارم و پنجم توسعه مورد حمایت قانونگذار قرار گرفته و بهبود آن را تا ۳۰ درصد به دولت های وقت تکلیف کرده بودند. اینک به استناد بررسی های مرکز آمار ایران مفتخریم این رقم به کمتر از ۳۹ درصد کاهش یافته است لذا کاهش ۱۶ درصدی از میزان پرداخت مستقیم مردم طی کمتر از ۳ سال در هیچ جای دنیا سابقه ندارد به ویژه زمانی که متوجه شویم برای کاهش هر یک درصد ۷۹۰ میلیارد تومان باید هزینه شود که این دولت توانست با کمتر از یک سوم به این توفیق دست یابد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم تبریز:

هاشمی پدیده زیرمیزی در بیمارستان‌ها را کنترل و مدیریت کرد

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: قاضی زاده هاشمی پدیده غیر اخلاقی زیرمیزی در بیمارستان ها که مردم و جامعه پزشکی از آن بسیار ناراحت بودند را کنترل و مدیریت کرد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: دغدغه جدی ما اجرای احکام برنامه ششم توسعه است

وزیر بهداشت: دغدغه جدی ما اجرای احکام برنامه ششم توسعه است و اصلاح و اجرای طرح تحول سلامت در دستور کار قرار دارد. همچنین مواردی از قبیل اجرای نظام ارجاع در کشور، تامین منابع مالی پایدار و بهبود شاخص های بهداشتی در دستور کار قرار دارد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در ۳ ماهه ابتدایی دولت دوازدهم مشکلات حوزه سلامت حل می‌شود

وزیر پیشنهادی بهداشت: ۴ سال گذشته بسیار سخت گذشت و امیدواریم اگر بتوانیم رأی اعتماد را به دست آوریم، دغدغه این وزارتخانه تنها مشکلات مردم باشد. آنچه که رئیس جمهوری اعلام کردند، این است که، امید است در ۳ ماهه ابتدای آغاز به کار دولت دوازدهم مشکلات اعتباری حوزه سلامت تعیین تکلیف شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: برنامه وزارت بهداشت در دولت دوازدهم، ادامه راه طرح تحول سلامت است

وزیر بهداشت: بدون شک برنامه این وزارتخانه در دولت دوازدهم، ادامه راه طرح تحول سلامت است تا با ارتقاء آن بتوانیم خدمات مطلوب‌تری به دریافت‌کنندگان خدمت ارائه کنیم. همچنین به دنبال آن هستیم تا با رفع اشکالات و مشکلات طرح تحول سلامت که بخشی از آن دست دولت و مجلس است، این طرح را بدون نقص اجرا کنیم.

۱۹ مرداد ۱۳۹۶
هاشمی:

مهمترین برنامه وزارت بهداشت در دولت آینده، استمرار و ارتقای طرح تحول سلامت در چارچوب برنامه ششم است

وزیر بهداشت: مهمترین برنامه وزارت بهداشت در دولت آینده، استمرار و ارتقای طرح تحول سلامت در چارچوب برنامه ششم است. علاوه بر این، باید تلاش های زیادی برای استقرار نظام ارجاع انجام دهیم و این امر، در صورتی که واقعی باشد، بسیار سخت و دشوار است و نمی خواهیم استقرار نظام ارجاع، جنبه نمایشی داشته باشد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: با اجرای طرح درمان سریع سکته‌های قلبی ومغزی تا کنون ۲۱ هزار بیمار مبتلا به سکته قلبی نجات یافته‌اند

وزیر بهداشت: از دو سال پیش که طرح درمان سریع سکته های قلبی ومغزی اجرا شد تا کنون ۲۱ هزار بیمار مبتلا به سکته قلبی و هزار فرد مبتلا به سکته مغزی نجات پیدا کرده اند و این دستاوردی افتخار آفرین برای نظام سلامت و جامعه پزشکی و پرستاری و همه نیروهای بهداشتی و درمانی کشور است.