۱۲ دی ۱۳۹۶

هاشمی: کاهش یک درصدی پرداختی از جیب مردم در حدود ۷۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد

وزیر بهداشت: پرداختی‌های از جیب مردم از ۵۸ درصد به ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است که بر اساس برنامه پنجم باید این میزان به ۳۰ درصد می‌رسید. کاهش یک درصدی پرداختی از جیب مردم در حدود ۷۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد، اگر وضع اقتصادی کشور مساعد باشد و بیمه‌ها حمایت کنند کاهش پرداخت‌ها ادامه پیدا می‌کند و دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی بیشتر می‌شود.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: بسته‌های جدید خدمتی طرح تحول، بستگی به اعتباراتی دارد که به وزارت بهداشت ارائه می‌شود

وزیر بهداشت: بسته‌های جدید خدمتی طرح تحول، بستگی به اعتباراتی دارد که به وزارت بهداشت ارائه می‌شود چه آنچه مردم بعنوان حق بیمه پرداخت می‌کنند و چه آنچه از منابع عمومی دولت و مجلس به ما اختصاص می‌دهند. اگر قرار باشد خدمت جدیدی تعریف شود باید منابع جدید نیز تعریف شود. هنگامی خدمات گسترش می‌یابد که بتوانیم پول داشته باشیم، حالا این پول یا باید مردم حق بیمه بیشتر بدهند یا دولت منابع بیشتری پرداخت کند و یا هردو با هم که راه منطقی همین است.

۸ مرداد ۱۳۹۶
هاشمی:

تفاوت پرداخت بین پرستار و پزشک از ۳۰ سال پیش بوجود آمده است

وزیر بهداشت: یکی از مسائلی که مطرح شد تفاوت پرداخت ها و ناعادلانه بودن پرداخت ها بین پرستار و پزشک بود. این حرف درستی است و ما نیز می دانیم که اختلاف پرداخت نه تنها بین پرستاران و پزشکان بلکه بین گروه های مختلف پزشکی اعم ازماماها، متخصصان علوم آزمایشگاهی، رادیولوژیست ها وبین متخصصان رشته های مختلف پزشکی نیز وجود دارد. این مسئله ای است که از ۳۰ سال پیش بوجود آمده زیرا نظام پرداختی را در کشور به درستی تعریف نکرده اند.

۸ مرداد ۱۳۹۶
هاشمی:

پوشش خدمات پرستاری در منزل را از سازمان بیمه خدمات سلامت خواهم خواست

وزیر بهداشت: سازمان های بیمه گر به طور کلی زیر نظر شورای عالی بیمه هستند و در طول ۴ سال گذشته حرف و حدیث های زیادی در این زمینه بوده است اما در مورد خدمات پرستاری در منزل (هوم کر) پوشش این خدمات را از سازمان بیمه خدمات سلامت که با حدود ۴۰ میلیون بیمه گر به تازگی به مجموعه وزارت بهداشت اضافه شده است را خواهم خواست.

۴ تیر ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد رشد صفر درصدی تعرفه‌ها را دادند

وزیر بهداشت: معاون محترم درمان به من گزارش داد در جلسه‌ای که با بیمه‌ها برای تعیین اجزای رشد تعرفه‌ها برگزار شد، سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد کای صفر را در قبال افزایش تا ۱۰ درصدی دارو ارائه کرد؛ دلیل آن هم مشخص است، ۵۰ درصد داروی کشور توسط شرکت‌های زیر مجموعه این سازمان تولید می‌شود و آقایان به فکر سود خود هستند.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در طرح تحول سلامت یازده میلیون نفر را بیمه کردیم

وزیر بهداشت: در طرح تحول سلامت یازده میلیون نفر را بیمه کردیم که از این تعداد، ۸۳ درصدشان درآمدی زیر یک میلیون تومان داشته اند یعنی افرادی بودند که حتی نمی توانستند به مراکز درمانی مراجعه کنند و خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت این امکانات برای آنها مهیا شد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی درباره تجهیزات بیمارستانی نیز، اظهار داشت:

به اندازه ۲۰ سال گذشته تخت بیمارستانی ساخته و تحویل بیمارستان‌ها داده شده است

هاشمی وزیر بهداشت در نماز جمعه تهران گفت: به اندازه ۲۰ سال گذشته تخت بیمارستانی ساخته و تحویل بیمارستان‌ها داده شده است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

کمبود ۲ هزار تخت بیمارستانی در کشور باید برطرف شود

وزیر بهداشت بر لزوم توجه به رفع کمبود ۲ هزار تخت بیمارستانی در کشور تأکید کرد.

۴ اسفند ۱۳۹۵

وزیر بهداشت: تعرفه‌های پزشکی سال ۹۶ متناسب با نرخ تورم تعیین می‌شود

هاشمی، وزیر بهداشت:‌ قبل از پایان سال تعرفه‌های پزشکی سال ۹۶ متناسب با نرخ تورم تعیین می‌شود

۲۱ بهمن ۱۳۹۵

هزینه ۲۵۰ میلیارد تومانی دولت برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در هرمزگان

قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ۲۵۰ میلیارد تومان در دولت یازدهم برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در هرمزگان هزینه شده است.

۴ آذر ۱۳۹۵

بیمه‌همگانی سلامت به‌سرنوشت یارانه‌های نقدی دچار شد/ حذف ۶ میلیون نفر بیمه‌شده از طرح تحول سلامت

یادداشت// بیمه همگانی سلامت از مهم‌ترین وعده‌های‌ دولت روحانی است و بارها رئیس جمهور و وزیر بهداشت از بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر به عنوان مهمترین دستاورد دولت یازدهم یاد کردند، اما این طرح به دلیل کارشناسی نبودن در آستانه فروپاشی بوده و دولت همانند یارانه‌های نقدی در حال حذف بیمه‌شدگان است.

۲۶ آبان ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

اعتبارات طرح تحول باید به مالیات متصل شود

اعتبارات طرح تحول باید به مالیات متصل کنند، به جای آن اعتبارات عمومی قطع شده چراکه مالیات پایدارتر است.

۲۶ آبان ۱۳۹۵

طرح سوال نمایندگان از وزیر بهداشت درباره طرح تحول سلامت

پارسایی، نماینده مردم شیراز: طرح سوال از وزیر بهداشت که به امضای ۱۳ نفر از نمایندگان رسیده تحویل هیأت رئیسه مجلس شده و هیأت رئیسه آن را به کمیسیون بهداشت ارجاع کرده است و قرار است دکتر قاضی‌زاده هاشمی با حضور در جلسه کمیسیون بهداشت به سوال نمایندگان پاسخ دهد.

۱۵ آبان ۱۳۹۵
هاشمی:

تنها ۱۹ درصد بدهی بیمه‌ها حق‌الزحمه پزشکان است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علت بدهی بیمه به بخش درمان بهداشت به دلیل ناهماهنگی بین بخش‌های مختلف در دولت است.