۷ اسفند ۱۳۹۶

قاضی‌زاده هاشمی: بیمه سلامت شرکت‌های خود را واگذار کند

وزیر بهداشت با اشاره به خلاء وجود سازمان رفاه اجتماعی در کشور و لزوم ارایه تعریف دقیقی از فقر و فقیر جهت حمایت‌های عادلانه بیمه‌ای و درمانی از آنها، در عین حال بر لزوم قرار گرفتن سازمان بیمه سلامت در جایگاه واقعی خود تاکید کرد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

قاضی‌زاده هاشمی: در اجرای برنامه پزشک خانواده باید مدل کشوری ملاک عمل باشد

وزیر بهداشت: در اجرای برنامه پزشک خانواده باید مدل کشوری ملاک عمل باشد و آنچه به‌صورت آزمایشی در مازندران و فارس و استان‌های دیگر اجرا شد، با مدل کشوری اصلاح شود و در اجرای برنامه‌ها و افق‌ها حتماً بر اساس میزان اعتبارات و منابع تصمیم‌گیری شود و گام‌ها حساب‌شده باشد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

قاضی‌زاده هاشمی: نظام ارجاع را نه به‌صورت نمایشی و با تمام وجود می‌خواهیم

وزیر بهداشت: از ابتدای سال تقریباً تکلیف ما روشن است و می‌دانیم چه می‌خواهیم و نظام ارجاع را با تمام وجود می‌خواهیم، اما نه به‌صورت نمایشی. می‌دانیم که نظام ارجاع باید ایجاد شود و بازه زمانی ۱۵ ساله را در نظر داشتیم که در حال حاضر ۵ سال گذشته و ۱۰ سال دیگر باقی مانده است، اما هرسال باید نشان دهیم که بالاخره روی تردمیل حرکت می‌کنیم یا اینکه واقعاً روی زمین درحرکت هستیم و با سال قبل تفاوت داریم و پسرفت نداشته‌ایم.

۶ اسفند ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

چرخه آموزش پزشکی، با همکاری پزشکی قانونی میسر می‌شود

وزیر بهداشت با بیان اینکه چرخه آموزش پزشکی، با همکاری پزشکی قانونی میسر می شود، گفت: برای آموزش پزشکی، ابعاد مختلف و نیازهای متنوعی دارد که امکان ندارد، بدون همکاری پزشکی قانونی به آنها دست پیدا کنیم و سیر آموزش را تکمیل کنیم.

۴ اسفند ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

باید شرکت‌های دولتی دارویی زیان‌ده را واگذار کنیم

وزیر بهداشت گفت: تولید و تامین ۹۶ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل، نشان دهنده حمایت دولت‌های گذشته از تولید داخلی است و دولت یازدهم نیز در این زمینه کارنامه خوبی دارد.

۴ اسفند ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

به دارو و تجهیزاتی اجازه تولید می‌دهیم که با کیفیت و مؤثر باشد

وزیر بهداشت گفت: تولید و تامین ۹۶ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل، نشان دهنده حمایت دولت های گذشته از تولید داخلی است و دولت یازدهم نیز در این زمینه کارنامه خوبی دارد.

۳ اسفند ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

۹۶ درصد داروی موردنیاز کشور در داخل تولید می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر امروز ۹۶ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود، نشان می‌دهد همه دولت‌هایی که در طول چند دهه گذشته فعالیت داشته‌اند از تولید داخل حمایت کرده‌اند .

۲۰ بهمن ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

۳۵ میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار دارند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به دستاوردهای بسیار طرح تحول نظام سلامت گفت: با اجرای این طرح و حمایت های انجام شده، هم اکنون ۳۵ میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارند.

۱۲ دی ۱۳۹۶

هاشمی: کاهش یک درصدی پرداختی از جیب مردم در حدود ۷۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد

وزیر بهداشت: پرداختی‌های از جیب مردم از ۵۸ درصد به ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است که بر اساس برنامه پنجم باید این میزان به ۳۰ درصد می‌رسید. کاهش یک درصدی پرداختی از جیب مردم در حدود ۷۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد، اگر وضع اقتصادی کشور مساعد باشد و بیمه‌ها حمایت کنند کاهش پرداخت‌ها ادامه پیدا می‌کند و دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی بیشتر می‌شود.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: بسته‌های جدید خدمتی طرح تحول، بستگی به اعتباراتی دارد که به وزارت بهداشت ارائه می‌شود

وزیر بهداشت: بسته‌های جدید خدمتی طرح تحول، بستگی به اعتباراتی دارد که به وزارت بهداشت ارائه می‌شود چه آنچه مردم بعنوان حق بیمه پرداخت می‌کنند و چه آنچه از منابع عمومی دولت و مجلس به ما اختصاص می‌دهند. اگر قرار باشد خدمت جدیدی تعریف شود باید منابع جدید نیز تعریف شود. هنگامی خدمات گسترش می‌یابد که بتوانیم پول داشته باشیم، حالا این پول یا باید مردم حق بیمه بیشتر بدهند یا دولت منابع بیشتری پرداخت کند و یا هردو با هم که راه منطقی همین است.

۸ مرداد ۱۳۹۶
هاشمی:

تفاوت پرداخت بین پرستار و پزشک از ۳۰ سال پیش بوجود آمده است

وزیر بهداشت: یکی از مسائلی که مطرح شد تفاوت پرداخت ها و ناعادلانه بودن پرداخت ها بین پرستار و پزشک بود. این حرف درستی است و ما نیز می دانیم که اختلاف پرداخت نه تنها بین پرستاران و پزشکان بلکه بین گروه های مختلف پزشکی اعم ازماماها، متخصصان علوم آزمایشگاهی، رادیولوژیست ها وبین متخصصان رشته های مختلف پزشکی نیز وجود دارد. این مسئله ای است که از ۳۰ سال پیش بوجود آمده زیرا نظام پرداختی را در کشور به درستی تعریف نکرده اند.

۸ مرداد ۱۳۹۶
هاشمی:

پوشش خدمات پرستاری در منزل را از سازمان بیمه خدمات سلامت خواهم خواست

وزیر بهداشت: سازمان های بیمه گر به طور کلی زیر نظر شورای عالی بیمه هستند و در طول ۴ سال گذشته حرف و حدیث های زیادی در این زمینه بوده است اما در مورد خدمات پرستاری در منزل (هوم کر) پوشش این خدمات را از سازمان بیمه خدمات سلامت که با حدود ۴۰ میلیون بیمه گر به تازگی به مجموعه وزارت بهداشت اضافه شده است را خواهم خواست.

۴ تیر ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی:

سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد رشد صفر درصدی تعرفه‌ها را دادند

وزیر بهداشت: معاون محترم درمان به من گزارش داد در جلسه‌ای که با بیمه‌ها برای تعیین اجزای رشد تعرفه‌ها برگزار شد، سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد کای صفر را در قبال افزایش تا ۱۰ درصدی دارو ارائه کرد؛ دلیل آن هم مشخص است، ۵۰ درصد داروی کشور توسط شرکت‌های زیر مجموعه این سازمان تولید می‌شود و آقایان به فکر سود خود هستند.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در طرح تحول سلامت یازده میلیون نفر را بیمه کردیم

وزیر بهداشت: در طرح تحول سلامت یازده میلیون نفر را بیمه کردیم که از این تعداد، ۸۳ درصدشان درآمدی زیر یک میلیون تومان داشته اند یعنی افرادی بودند که حتی نمی توانستند به مراکز درمانی مراجعه کنند و خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت این امکانات برای آنها مهیا شد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
قاضی‌زاده هاشمی درباره تجهیزات بیمارستانی نیز، اظهار داشت:

به اندازه ۲۰ سال گذشته تخت بیمارستانی ساخته و تحویل بیمارستان‌ها داده شده است

هاشمی وزیر بهداشت در نماز جمعه تهران گفت: به اندازه ۲۰ سال گذشته تخت بیمارستانی ساخته و تحویل بیمارستان‌ها داده شده است.