۲۱ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تدوین طرح جامع اقتصاد دانش‌بنیان در قالب کمیته اقتصاد دانش‌بنیان در مجلس در حال رسیدگی است

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه کسب و کارهای اینترنتی و نو تاکید کرد.

۱۴ آبان ۱۳۹۶

الزامات FATF بعد از یک سال از الحاق، هنوز در کشور بومی نشده است

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار و تبعات الحاق به FATF گفت: الزامات FATF بعد از یک سال از الحاق، هنوز در کشور بومی نشده است.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

اجرای طرح جامع مالیاتی از برنامه عقب است

حسینی شاهرودی: قرار بود تا پایان سال ۹۵،اجرای طرح جامع مالیاتی شروع شود اما متاسفانه هنوز امسال هم شروع نشده است .اکنون تعریف درستی از مالیات بر ارزش افزوده نداریم و معلوم نیست آیا از حلقه اخر یا حلقه های متعدد باید مالیات اخذ شود.

۵ مهر ۱۳۹۶

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس: قسمت قابل توجه حجم قاچاق از طریق مبادی رسمی وارد می‌شود

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آمار ۹۰ درصدی قاچاق کالا که به تازگی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است، گفت: قسمت قابل توجهی از این حجم کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی و به ویژه مناطق‌آزاد وارد کشور می‌شوند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:

آمار دقیقی قاچاق از مناطق آزاد وجود ندارد

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در مناطق آزاد هیچ دستگاه نظارتی، نظارت نداشته تا آمار دقیقی ارائه شود، در واقع اغلب آمارها از دبیرخانه مناطق آزاد ارائه می‌شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل سابق منطقه آزاد اروند:

۴۵۰۰ میلیارد تومانی در مناطق آزاد هدر می‌رود

مدیرعامل سابق منطقه آزاد اروند با بیان اینکه اهدافی برای مناطق آزاد تعریف نشده است، اظهار داشت: سالانه ۴۵۰۰ میلیارد تومان به صورت مستقیم و مبالغی نیز از طریق فروش زمین در مناطق آزاد هدر می‌رود.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی: ماده ۱و ۲ دستورالعمل اجرایی قانون مبارزه با قاچاق با خود مغایرت دارد

مفاد دستورالعمل اجرایی یکی از مهم‌ترین تبصره‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یعنی تبصره ۴ ماده ۱۸ موجی از واکنش‌ها را از سوی نمایندگان مجلس در پی داشت.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بانک مرکزی باید تمامی بانک‌ها را برای پرداخت وام ازدواج به‌خط کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه همه بانک مکلفند، وام ازدواج را پرداخت کنند، گفت:‌ بانک مرکزی بانک‌ها را برای وام ازدواج با نظارت به خط کند.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی:

انحصار در واردات، منجر به زمین خوردن سرمایه‌گذاری در خودرو شده‌است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی رانت‌ها به صورت قانونی در اختیار تولید کنندگان و واردکنندگان قرار می‌گیرد، گفت: تا کنون فعالیت‌های انحصاری کمکی به رونق بخش تولید کشور نکرده است.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: قاچاق کالا و ارز کاهش داشته است

نماینده مردم شاهرود با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: آمارهای ارائه شده در این جلسه توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نشان می‌دهد که قاچاق کالا و ارز سیر کاهشی داشته است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

۹۲ ایراد کلی در حوزه تولید داخلی کشور از سوی دولت احصا شده است

حسینی: هم‌اکنون ۹۲ ایراد کلی در حوزه تولید داخلی کشور از سوی دولت احصا شده است.اگر قانون رفع موانع تولید که از سوی خود دولت به مجلس ارائه شده اجرا شود، ۵۰درصد مشکلات اشتغال و تولید در کشور رفع خواهد شد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: کالای قاچاق از مناطق آزاد بدون حقوق ورودی وارد کشور می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه دولت در شعار با قاچاق مبارزه می‌کند، گفت:‌مناطق آزاد به جای صادرات بارنداز واردات و قاچاق شده است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس:

۲۲۶۰میلیارد تومان برای معوقات آموزش و پرورش درنظر گرفته شد

دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با اشاره به مصوبه هفته گذشته خانه ملت درباره مطالبات و معوقات آموزش‌وپرورش، گفت: دو هزار و ۲۶۰میلیارد تومان اعتبار برای این امر در نظر گرفته شد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

نمایندگان سهمی از اعتبارات ویژه استانی را به مطالبات و معوقات فرهنگیان اختصاص دادند

نمایندگان مردم در خانه ملت، با اختصاص درصدی از محل اعتبارات ویژه استان‌ها به منظور پرداخت حقوق، مطالبات و معوقات معلمان در همان استان موافقت کردند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

کاهش نرخ سود بانکی محدود به سود سپرده‌ها شده است

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم متناسب شدن نرخ سود وام‌های بانکی با نرخ تورم گفت: کاهش نرخ سود بانکی، محدود به سود سپرده‌ها شده است.