۱۵ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

طرح اصلاح ساختار و ماموریت های بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی نهایی شد

حسینی: طرح «اصلاح تشکیلات،سازمان، اداره، ساختار و ماموریت های بانک مرکزی» مدت ها در دستور کار کمیته بانکداری کمیسیون اقتصاد بود و اصلاحات نهایی روی آن انجام شده است.

۱ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش:

۶۰ هزار «نیروی بدون ابلاغِ حقوق‌‌بگیر» در آموزش و پرورش نداریم

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با رد ادعای وجود ۶۰ هزار نیروی بدون ابلاغ در این وزارتخانه، گفت: در آموزش و پرورش، نیروی بدون ابلاغ که حقوق دریافت کند، وجود ندارد.

۱۰ ارد ۱۳۹۶

۱۰میلیون تومان هزینه استخدام یک نفر برای آموزش و پرورش حداقل

حسینی، مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش: میزان بازنشستگی افراد متفاوت است؛ سال گذشته حدود ۳۰ هزار نفر بود و امسال شاید نزدیک به ۴۰ هزار نفر بازنشسته داشته باشیم. فکر می‌کنم بازنشستگی در آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۰ به ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر در یکسال هم برسد. هزینه استخدام یک نفر در آموزش و پرورش، حداقل ۱۰ میلیون تومان است. برگزاری آزمون، مصاحبه، دوره یکساله مهارت آموزشی، بیش از ۱۰ میلیون تومان برای آموزش و پرورش هزینه دارد و اینطور نیست هر کسی آمد و گفت که ۲۵ سال سابقه دارد، با بازنشستگی‌اش موافقت شود بلکه دستگاه باید بتواند جایگزین را تأمین کند.

۶ ارد ۱۳۹۶

ممنوعیت ورود نیروی آموزش و پرورشی به کلانشهرها در برنامه ششم وجود ندارد

حسینی، مدیرکل امور اداری، تشکیلات و تحول اداری وزارت آموزش و پرورش: در موضوع نقل و انتقالات ، مناطق مبدا و مقصد باید تراز نیروی انسانی را رعایت کنند و خروج نیروها از یک منطقه، ایجاد حق التدریس را در پی نداشته باشد. ممنوعیت ورود نیرو به کلانشهرها که در برنامه پنجم توسعه وجود داشت، در برنامه ششم وجود ندارد و متقاضیان می توانند از اواخر اردیبهشت به این امر اقدام کنند .

۲۹ فرو ۱۳۹۶

تعیین زمان قطعی دوره‌های مهارت آموزی/ اعلام اسامی تکمیل ظرفیت پس از تعیین تکلیف اولویت‌های انتخابی

حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش: در شرایط مشاغل تک ظرفیتی آزمون استخدامی اولویت با ایثارگران بوده و این مسئله در حالی است که در آگهی‌ها اعلام شده بود اولویت دوم و سوم مورد توجه قرار گیرد. اکنون بین سازمان سنجش و سازمان اداری و استخدامی اعلام نشدن اولویت‌های دوم و سوم محل اختلاف بوده و پس از تعیین این اولویت اعلام نتایج تکمیل ظرفیت انجام می‌شود. دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش آمادگی کامل برای برگزاری دوره‌های مهارت آموزی را داشته و اردیبهشت ماه زمان قطعی برای آغاز اجرای این دوره است.

۲۷ فرو ۱۳۹۶

نقل و انتقال فرهنگیان به طورکامل به استان‌ها واگذار شد/ آغاز نقل و انتقال فرهنگیان از اواخر اردیبهشت‌ماه

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نقل و انتقال معلمان به شکل کامل به استان‌ها تفویض اختیار شد، گفت: در سال گذشته ۱۲ هزار نقل و انتقال برون استانی و حدود ۶۰ هزار نقل و انتقال درون استانی داشتیم.

۱۳ فرو ۱۳۹۶

تلاش برای اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در اولین روزهای کاری سال ۹۶

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش را اعلام کرد.

۱۷ اسف ۱۳۹۵

تداوم طرح رتبه‌بندی معلمان برای سال‌های آینده

مدیر کل امور اداری و تسهیلات وزارت آموزش و پرورش از تداوم در رتبه‌بندی معلمان برای سال‌های آینده خبر داد.

۱۵ اسف ۱۳۹۵

تغییر زمان دوره‌های مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از تغییر زمان آغاز دوره‌های مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی به دلیل اجرای فرآیندهای پذیرش خبر داد.

۲۶ دی ۱۳۹۵

استمرار اجرای نظام رتبه بندی معلمان در سال ۹۶/ پیش بینی تخصیص ۴ هزار میلیاردی به نظام رتبه بندی

حسینی، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش: به منظور اجرای نظام رتبه بندی معلمان، ۱۳۵۰ میلیارد تومان در شش ماهه دوم سال ۹۴ و ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال جاری تخصیص یافته است. در اجرای نظام رتبه بندی به طور میانگین حدود ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق داشته ایم چرا که بیشتر افراد در رتبه های خبره و عالی قرار دارند. با اجرای نظام رتبه بندی، برخی کارکنان ترغیب شدند تا در دوره ابتدایی مشغول به کار شوند. پیش بینی می شود در سال ۹۶، حدود ۴ هزار میلیارد تومان به نظام رتبه بندی تخصیص یابد. اجرای نظام سنجش صلاحیت، نیازمند طی شدن فرآیندی است که پس از آماده شدن طرح مذکور در آموزش وپرورش به هیئت دولت ارسال میشود.

۶ دی ۱۳۹۵

پایان دی ماه اتمام بررسی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی

حسینی، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش: تعداد سهمیه‌های استانی متفاوت است و ممکن است مصاحبه ها در یک استان ۲۰ روز و در استان دیگر دو روزطول بکشد. تلاش می کنیم بررسی مدارک و مصاحبه حدود سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را تا پایان دی ماه به اتمام برسانیم.

۶ دی ۱۳۹۵

پایان دی ماه اتمام بررسی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی

حسینی، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش: تعداد سهمیه‌های استانی متفاوت است و ممکن است مصاحبه ها در یک استان ۲۰ روز و در استان دیگر دو روزطول بکشد. تلاش می کنیم بررسی مدارک و مصاحبه حدود سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را تا پایان دی ماه به اتمام برسانیم.

۴ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

شورای پول و اعتبارِ دولتی مخالف استقلال بانک مرکزی است

حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، ضمن بیان این مساله که قانون جامع بانکداری اسلامی پس از سال ۱۳۶۲، بعد از ۳۳ سال در حال اصلاح و تدوین مجدد است، گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی معتقدند که تمام مواد مرتبط با قانون بانکداری در برنامه ششم توسعه بایستی حذف گردد، چرا که در طرح بانکداری اسلامی مجلس که یک سند بالادستی و بلند مدت است، تمام شرایط و الزامات دیده خواهد شد.

۲۵ مرد ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف کارت سوخت منطقی نیست/ کاهش فساد با بنزین تک نرخی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کارت سوخت نباید حذف شود اما تک نرخی شدن بنزین مانع فساد و تخلفات در این عرصه می‌شود و منابع حاصل از آن می‌تواند در بخشهای تولیدی مصرف شود.

۱۸ تیر ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

تعطیلی کارخانه کنسانتره در شاهرود قیمت انگور را بسیار پایین آورد

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه انگور شاهرود ماندگاری بالایی دارد و تا شب عید نیز در سردخانه نگهداری می شود،گفت:کنسانتره نرخ انگور را افزایش می دهد.