۲۳ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

پیش بینی می‌شود که تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس رای نمی‌آورد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه براساس قانون باید ساختار دولت کوچک‌تر شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی رای نیاورد.

۱۵ ارد ۱۳۹۷
نماینده مردم سنقر:

دستگاه‌ها بر اجرای قانون تسهیل ازدواج نظارت ضعیفی دارند

حسینی کیا گفت: گویا دستگاه های اجرایی اعتقادی به اجرای این قانون ندارند و دستگاه های نظارتی هم بر اجرای این قانون ضعیف عمل می کنند.

۴ اسف ۱۳۹۶

دبیر کمیسیون صنایع: کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صنعت مخالف است

دبیر دوم کمیسیون صنایع مجلس در مورد بحث‌های جدید مطرح‌شده مبنی بر پیگیری تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی در دولت، گفت: کمیسیون صنایع با این مسئله مخالف است.

۴ اسف ۱۳۹۶

دبیر کمیسیون صنایع: کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صنعت مخالف است

دبیر دوم کمیسیون صنایع مجلس در مورد بحث‌های جدید مطرح‌شده مبنی بر پیگیری تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی در دولت، گفت: کمیسیون صنایع با این مسئله مخالف است.

۲۹ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین کرد:

ورود مجلس به قراردادهای خارجی واگن

حسینی‌کیا پیرامون قراردادهای خارجی واگن گفت: در جلسه‌ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت پیرامون قراردادهای واردات واگن داشتیم، ایشان اظهار داشتند قراردادهای واگن برای دوران قبل مسئولیت ایشان بوده است. به همین دلیل مقرر شد آن بخشی که در قرارداد آمده و ساخته شده بود وارد کشور شود ولی باقی مانده در داخل کشور و به وسیله شرکت‌های داخلی تامین شود.

۷ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: دلیل ناکامی شرکت‌های دانش‌بنیان عدم اتصال به مجموعه‌های شتاب دهنده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: بعد از ثبت برند شرکت‌های دانش بنیان پارک‌های علمی و فناوری آماده هستند تا شرکت‌های دانش‌بنیان را به مجموعه‌های واسطه‌ای متصل کنند.

۲۱ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متاسفانه بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

وزارتخانه صنعت و ارتباطات برای اجرای طرح رجیستری باید به میدان بیایند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اجرا شدن طرح رجیستری گفت: با انجام این کار قادر خواهیم بود قاچاق کالا در این حوزه را به صفر برسانیم و این کار نیازمند اراده جدی از سوی دستگاه‌های مسئول است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

بررسی ممنوعیت واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند در کمیسیون صنایع مجلس

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طرح اصلاح ماده (۳۱) قانون مقررات صادرات و واردات با هدف ممنوع کردن واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، بررسی شد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

تفاهم‌نامه سه جانبه میان استانداری، اتاق بازرگانی و کمیسیون صنایع امضا می‌شود

عضو هئیت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:در سفر اعضای کمیسیون به استان کرمانشاه از ایران‌خودرو این استان بازدید به‌عمل می‌آید.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تولید پراید به شرط ارتقا کیفی خودرو جایگزین متوقف شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت: دولت با افزایش کیفیت خودروهای داخلی،کاهش هزینه درمانی ناشی از حوادث جاده ای را رقم می زند.

۲۸ شهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع مجلس: کاهش تعرفه واردات خودروسازان داخلی را زمین می زند

عضو کمیسیون صنایع مجلس ،گفت: خودرو در خارج از کشور جزء کالای مصرفی است، اما در داخل کشور کالای سرمایه‌ای است و این امر موجب می شود که نرخ خودرو در خارج کشور پایین تر از داخل کشور تعیین شود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن :

قطعه‌سازی داخلی تحت نام برندهای خارجی می‌توان انجام داد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه می‌توان قطعه‌سازی را تحت نام، برند‌های جهانی انجام داد، گفت: اینگونه تولید منادی تولید ملی نیست و حتی می‌توان مبلغی را به برندهای جهانی به‌منظور استفاده از نام آنها پرداخت کرد.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مسئله تفکیک وزارت صنعت، بازگشت دوباره به گذشته است

حسینی‌کیا گفت: کاهش بروکراسی اداری، تسهیل در فرآیند اخذ مجوز واحدهای تولیدی، اشراف اطلاعاتی بر میزان تولید، کمبود‌ها، نیازها و متناسب با آن تصمیم‌گیری برای عرضه‌وتقاضا، ازجمله اثرات مثبت ادغام وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت بوده است.

۲ خرد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

معافیت های گمرکی مناطق آزاد، منجر به افزایش رانت و فساد شده‌است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از منفی شدن تراز تجاری در مناطق آزاد کشور، گفت: بسیاری از معافیت ها در مناطق آزاد به جای تسهیل صادرات رشد حجم واردات و نابودی تولید داخل را رقم زده است.