۷ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: دلیل ناکامی شرکت‌های دانش‌بنیان عدم اتصال به مجموعه‌های شتاب دهنده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: بعد از ثبت برند شرکت‌های دانش بنیان پارک‌های علمی و فناوری آماده هستند تا شرکت‌های دانش‌بنیان را به مجموعه‌های واسطه‌ای متصل کنند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متاسفانه بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

وزارتخانه صنعت و ارتباطات برای اجرای طرح رجیستری باید به میدان بیایند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اجرا شدن طرح رجیستری گفت: با انجام این کار قادر خواهیم بود قاچاق کالا در این حوزه را به صفر برسانیم و این کار نیازمند اراده جدی از سوی دستگاه‌های مسئول است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

بررسی ممنوعیت واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند در کمیسیون صنایع مجلس

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طرح اصلاح ماده (۳۱) قانون مقررات صادرات و واردات با هدف ممنوع کردن واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، بررسی شد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

تفاهم‌نامه سه جانبه میان استانداری، اتاق بازرگانی و کمیسیون صنایع امضا می‌شود

عضو هئیت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:در سفر اعضای کمیسیون به استان کرمانشاه از ایران‌خودرو این استان بازدید به‌عمل می‌آید.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تولید پراید به شرط ارتقا کیفی خودرو جایگزین متوقف شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت: دولت با افزایش کیفیت خودروهای داخلی،کاهش هزینه درمانی ناشی از حوادث جاده ای را رقم می زند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع مجلس: کاهش تعرفه واردات خودروسازان داخلی را زمین می زند

عضو کمیسیون صنایع مجلس ،گفت: خودرو در خارج از کشور جزء کالای مصرفی است، اما در داخل کشور کالای سرمایه‌ای است و این امر موجب می شود که نرخ خودرو در خارج کشور پایین تر از داخل کشور تعیین شود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن :

قطعه‌سازی داخلی تحت نام برندهای خارجی می‌توان انجام داد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه می‌توان قطعه‌سازی را تحت نام، برند‌های جهانی انجام داد، گفت: اینگونه تولید منادی تولید ملی نیست و حتی می‌توان مبلغی را به برندهای جهانی به‌منظور استفاده از نام آنها پرداخت کرد.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مسئله تفکیک وزارت صنعت، بازگشت دوباره به گذشته است

حسینی‌کیا گفت: کاهش بروکراسی اداری، تسهیل در فرآیند اخذ مجوز واحدهای تولیدی، اشراف اطلاعاتی بر میزان تولید، کمبود‌ها، نیازها و متناسب با آن تصمیم‌گیری برای عرضه‌وتقاضا، ازجمله اثرات مثبت ادغام وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت بوده است.

۲ خرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

معافیت های گمرکی مناطق آزاد، منجر به افزایش رانت و فساد شده‌است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از منفی شدن تراز تجاری در مناطق آزاد کشور، گفت: بسیاری از معافیت ها در مناطق آزاد به جای تسهیل صادرات رشد حجم واردات و نابودی تولید داخل را رقم زده است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶
عضوهیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مطرح کرد؛

لزوم مشارکت حداقل ۵۰ درصدی قطعه‌سازان در قراردادهای جدید

عضوهیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:از سهم ۲۰ درصدی کنونی قطعه سازان داخلی در تولید خودرو ۱۶ درصد مربوط به شیشه و ۴ درصد مربوط به شیشه است.

۲ اسفند ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد؛

عدم اجرای قانون بخشودگی جرایم وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان نسخه شفابخش در امور مملکت نام برد و گفت: هنوز به نقطه مورد نظر در اجرای این سیاست‌ها نرسیده‌ایم.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵

پاسخ‌ نعمت‌زاده به قراردادهای خودروسازان در کمیسیون صنایع

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حوزه خودرو انتقاداتی به کیفیت، قیمت، میزان تولید داخلی و خارجی خودروهای عرضه شده به بازار خودرویی کشور مطرح بود که این موضوع با حضور محمدرضا نعمت زاده در جلسه امروز کمیسیون به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

خودروسازان تراز امنیت مسافران را تامین کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه خودروسازان نباید با نگاه اقتصادی و درآمدی به مردم نگاه کنند، گفت:خودروسازان باید امنیت و آرامش مسافران را با تولید خودروهای مناسب تامین کنند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵
در کمیسیون صنایع مجلس بررسی می‌شود؛

حفظ یا حذف کارت‌ بنزین آزاد جایگاهداران در کمیسیون صنایع مجلس بررسی می‌شود

یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از حضور وزیر نفت در کمیسیون متبوعش برای بررسی حفظ یا حذف کارت‌خوان‌های جایگاه‌داران بنزین خبر داد.