۱ خرد ۱۳۹۶

ایران جزو ۱۰ کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان

مدرسی، مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی: با توجه به ذخایر کافی و وضعیت مطلوب تولید و خرید سال زراعی جاری،ثبت سفارش واردات گندم دوروم از سوی وزیر جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شد. با توجه به موجودی ۵۰۰ هزارتنی گندم دوروم شرکت بازرگانی دولتی و همچنین پیش بینی خرید ۶۰۰ هزارتنی این نوع گندم از کشاورزان در سال زراعی جاری،نیاز کشور به گندم دوروم از محل تولید داخلی قابل تامین است و بنابراین وزیر جهاد کشاورزی طی نامه ای به وزیر صنعت،معدن و تجارت، ثبت سفارش جدید واردات گندم دوروم را ممنوع اعلام کرد. ایران با تولید سالانه نزدیک به ۵۰۰ هزارتن گندم دوروم جزو ۱۰ کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان است.

۶ آذر ۱۳۹۵

شرایط قرنطینه‌ای واردات یونجه خشک و دانه کلزا اعلام شد

مدیرکل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به سازمان توسعه تجارت، شرایط قرنطینه‌ای واردات یونجه خشک و دانه کلزا، چوب‌های چهار تراش و گرده بنده بدون پوست توس و توسکا را اعلام کرد.

۱۴ ارد ۱۳۹۵

مجوز واردات ۵۰۰ هزار تن شکرخام صادر می‌شود

یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با تاکید بر تداوم ممنوعیت واردات شکر سفید، گفت: صدور مجوز واردات حدود ۵۰۰ هزار تن شکر خام به عنوان مواد اولیه کارخانه‌ها در دست اقدام است. ‌

۱۲ بهم ۱۳۹۴

سال ۹۶ به خودکفایی گندم خواهیم رسید

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت معاونت بازرگانی وزارت کشاورزی گفت: براساس نامه وزیر کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به میزان تولید، واردات و ذخایر کشور، از سال آینده نیازی به واردات گندم نیست و ثبت سفارش آن ممنوع می‌شود.

۳ بهم ۱۳۹۴

بازگشایی ترمینال‌های صادراتی اروپایی برای محصولات کشاورزی پس از برجام

مدیر کل توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی از بازگشایی ترمینال‌های صادراتی اروپایی برای محصولات و کالاهای غیرنفتی پس از اجرای برجام خبر داد.

۱ دی ۱۳۹۴

واگذاری وظایف بازرگانی به وزارت اقتصاد منتفی شد

مدیر کل توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی گفت: انتقال مجدد «وظایف بازرگانی که اخیرا به وزارت جهاد کشاورزی محول شده»، به وزارت اقتصاد یک پیشنهاد در برنامه ششم توسعه بود که با مخالفت وزارت جهاد کشاورزی منتفی شد.