۱۲ تیر ۱۳۹۶
دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه:

مذاکرات تعرفه‌های ترجیحی جدید میان ایران و ترکیه برای ۴۰۰ کالا آغاز شده‌است

دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه از مذاکرات جدید ایران و ترکیه برای برقراری تعرفه‌های جدید ترجیحی خبر داد و گفت: با اضافه شدن کالاهای جدید، تعداد کالاهای مشمول تعرفه‌ ترجیحی به ۴۰۰ قلم خواهد رسید.

۷ تیر ۱۳۹۶

حجم تجارت ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۶ به ۵ میلیارد دلار رسید

دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اعلام کرد که حجم روابط تجاری ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۶ به ۵ میلیارد دلار رسیده است که همچنان تراز بازرگانی ایران در تجارت با ترکیه مثبت است.

۲ دی ۱۳۹۴
دبیر شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه خبر داد

ایران و ترکیه شراکت جدید آغاز می‌کنند

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از شراکت جدید ایران و ترکیه در تولید و صادرات محصولات چرمی خبر داد و ظرفیت‌های همکاری ایران و ترکیه برای صادرات مشترک در این صنعت را تشریح کرد.

۲۳ آذر ۱۳۹۴

ایجاد بازار ۳۵ میلیارد دلاری برای ایران در روسیه و ترکیه

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه معتقد است با توجه به اتفاقات اخیر بین روسیه و ترکیه، ایران حداقل ۳۵ میلیارد دلار می‌تواند در زمینه میوه و تره‌بار، نفت و گاز، صنعت چرم و پلاستیک حضور فعالی در بازار‌های روسیه و ترکیه داشته باشد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۴
دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه عنوان کرد

آخرین وضعیت تجارت ترجیحی به روایت مسئولین

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به تشریح آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و ترکیه در بعد از برقراری تجارت ترجیحی بین دو کشور پرداخت و عنوان کرد: آخرین آمارها پس از امضا قرارداد تجارت ترجیحی نشان می‌دهد که صادرات ایران به ترکیه در اقلام ترجیحی به دو برابر افزایش یافته و از ۴۴ میلیون به ۸۸ میلیون دلار افزایش یافته است.