۶ آبا ۱۳۹۶
دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه:

دلار همچنان ارز اصلی در معاملات ایران و ترکیه است

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به تشریح آخرین وضعیت پیمان پولی میان ایران و ترکیه پرداخت و تصریح کرد که دلار از مبادلات دو کشور حذف نشده است اما می‌توان در کنار معامله با دلار، با ریال و لیر هم کار کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

قوانین جدید در تجارت ترجیحی ایران و ترکیه/ تایید گواهی مبدا از سوی اتاق بازرگانی دو کشور

دبیر کل شورای بازرگانی ایران و ترکیه از وضع قوانین تجاری جدید در معاملات کالاهای تحت پوشش تجارت ترجیحی خبر داد و گفت: از این به بعد گواهی مبدأ از طریق اتاق‌های بازرگانی دو کشور تایید و به گمرک ارائه می‌شود.

۲۵ شهر ۱۳۹۶

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه: صادرکنندگان ایرانی به قوانین جدید تجارت با ترکیه اعتراض کردند

دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از اعتراض صادرکنندگان ایرانی نسبت به دریافت حق امضای مهر اسناد صادراتی از سوی کنسولگری سفارت ترکیه در ایران خبر داد و عنوان کرد که وزارت امور خارجه ایران اعتراض خود را نسبت به این مسئله اعلام کرده است.

۱۳ شهر ۱۳۹۶

تراز تجاری مبادلات ایران و ترکیه به نفع ایران مثبت شد

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از مثبت شدن تراز تجاری ایران با ترکیه به نفع ایران خبر داد و گفت:‌در هفت ماهه اول سال ۲۰۱۷، صادرات ترکیه به ایران بیش از ۳۷ درصد کاهش یافته اما صادرات ایران به این کشور حدود چهار درصد افزایش یافته است.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه:

مذاکرات تعرفه‌های ترجیحی جدید میان ایران و ترکیه برای ۴۰۰ کالا آغاز شده‌است

دبیر کل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه از مذاکرات جدید ایران و ترکیه برای برقراری تعرفه‌های جدید ترجیحی خبر داد و گفت: با اضافه شدن کالاهای جدید، تعداد کالاهای مشمول تعرفه‌ ترجیحی به ۴۰۰ قلم خواهد رسید.

۷ تیر ۱۳۹۶

حجم تجارت ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۶ به ۵ میلیارد دلار رسید

دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اعلام کرد که حجم روابط تجاری ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۶ به ۵ میلیارد دلار رسیده است که همچنان تراز بازرگانی ایران در تجارت با ترکیه مثبت است.

۳ دی ۱۳۹۴
دبیر شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه خبر داد

ایران و ترکیه شراکت جدید آغاز می‌کنند

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از شراکت جدید ایران و ترکیه در تولید و صادرات محصولات چرمی خبر داد و ظرفیت‌های همکاری ایران و ترکیه برای صادرات مشترک در این صنعت را تشریح کرد.

۲۴ آذر ۱۳۹۴

ایجاد بازار ۳۵ میلیارد دلاری برای ایران در روسیه و ترکیه

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه معتقد است با توجه به اتفاقات اخیر بین روسیه و ترکیه، ایران حداقل ۳۵ میلیارد دلار می‌تواند در زمینه میوه و تره‌بار، نفت و گاز، صنعت چرم و پلاستیک حضور فعالی در بازار‌های روسیه و ترکیه داشته باشد.

۲۱ مرد ۱۳۹۴
دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه عنوان کرد

آخرین وضعیت تجارت ترجیحی به روایت مسئولین

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به تشریح آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و ترکیه در بعد از برقراری تجارت ترجیحی بین دو کشور پرداخت و عنوان کرد: آخرین آمارها پس از امضا قرارداد تجارت ترجیحی نشان می‌دهد که صادرات ایران به ترکیه در اقلام ترجیحی به دو برابر افزایش یافته و از ۴۴ میلیون به ۸۸ میلیون دلار افزایش یافته است.