۱۰ آبا ۱۳۹۵
کارشناس بانکی:

تذکر بانک مرکزی به بانکها پیرامون رعایت نرخ سود خیلی کارساز نخواهد بود

بهاءالدین حسینی ‌هاشمی معتقد است: منابع بانک‌ها از راه فروش کالا و خدمات تأمین نمی‌شود و ناچار به استقراض می‌شوند، بنابراین تنها چاره بانک‌ها شانه خالی کردن از تعهدات‌شان است.

۱۶ مهر ۱۳۹۵
معاون نظارتی بانک مرکزی:

بانکهای عرضه کننده کارت اعتباری مشمول امتیاز می شوند

حیدری، معاون نظارتی بانک مرکزی: بعد از مدتی از ارائه این طرح، بانک مرکزی آمار و اطلاعات لازم را از بانک‌ها دریافت می‌کند و بانک‌هایی که خدمات این طرح را ارائه کردند، حتما مشمول امتیازاتی خواهند شد./به دلیل این‌که همه افراد می‌توانند از این کارت‌های اعتباری بهره‌مند شوند، بانک تضمین‌های لازم را برای ارائه خدمات دریافت می‌کند، اما قطعا این تضمین‌ها در حداقل ممکن خواهد بود.

۱۰ ارد ۱۳۹۵

وام ازدواج ؛ قربانی بی‌عدالتی

مخالفت یکپارچه بانک‌ها با مصوبه مجلس برای افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان و بهانه‌هایی که آنها مطرح می‌کنند، با نقد کارشناسان روبه‌رو شده است.

۱۶ دی ۱۳۹۴
کارشناس ارشد بانکی مطرح کرد

کارمزد بانک مسکن برای مسکن قسطی ۲.۵ برابر مصوبه بانک مرکزی است

کارشناس بانکی با بیان این‌که کارمزد پیشنهادی بانک مسکن برای ضمانت مسکن قسطی ۲.۵ برابر مصوبه بانک مرکزی است، گفت:‌ در صورت دریافت این میزان کارمزد مردم و انبوه‌سازان از آن استقبال نمی‌کنند.

۱ دی ۱۳۹۴

فعالان اقتصادی ورشکسته تقاضای پول را بالا برده‌اند/ کاهش نرخ سود به نام خروج از رکود به کام بانک‌ها

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه تقاضای فعالان اقتصادی برای دریافت تسهیلات به منظور انجام تعهدات قبلی‌شان به بانک‌ها زیاد است، گفت: با کاهش نرخ سود سپرده، بانک سود کمتری به سپرده‌گذاران خود می‌دهد و مابه‌التفاوت بیشتری از فاصله سود تسهیلات و سپرده به دست خواهد آورد.

۲۲ تیر ۱۳۹۴

تبدیل ۵۰ درصد سپرده قانونی به «اعتبار اضافه برداشت» بانک‌ها/ کاهش نرخ ضروری است

کارشناس اقتصاد با اشاره به اثرات مثبت کاهش نرخ سپرده قانونی، گفت: بانک مرکزی می‌تواند علاوه بر کاهش نرخ سپرده قانونی به ۱۰ درصد، در قبال تنزیل مجدد اسناد تجاری به میزان ۵۰ درصد «اعتبار اضافه برداشت» به بانک‌ها بدهد.

۱۸ آبا ۱۳۹۳

عقبگرد در ارتقاء جایگاه بانک مرکزی/ بهتر بود رئیس کل به پیشنهاد شورای پول و اعتبار انتخاب می‌شد

مدیرعامل اسبق بانک صادرات انتخاب رئیس کل بانک مرکزی به پیشنهاد وزیر اقتصاد را نوعی عقبگرد در بهبود جایگاه بانک مرکزی دانست و گفت: تعیین رئیس کل به پیشنهاد شورای پول و اعتبار یا رئیس جمهور جایگاه بانک مرکزی و سیاست‌گذار پولی را ارتقاء داده و در مجامع بین‌المللی اعتبار بالاتری داشت.

۵ آبا ۱۳۹۳

چرا پایه پولی در شش ماه گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت؟

مدیرعامل سابق بانک‌های سرمایه و صادرات در گفتگویی اعلام کرد: براساس آمارهای موجود، ظرف ماه‌های آینده شاهد رشد صد در صدی نقدینگی و به تبع آن شاهد افزایش قیمت‌ها، توسعه واسطه‌گری و رشد نرخ تورم خواهیم بود