۱۶ خرد ۱۳۹۵

۱۲۶هزار کلاس درس غیراستاندارد در کشور است

مسلمی، معاون سازمان نوسازی مدارس: ۱۲۶ هزار کلاس درس غیراستاندارد در کشور وجود دارد که تلاش می‌کنیم با تکنیک‌های جدید این مدارس را مقاوم‌سازی کنیم./ قرار بود از محل صندوق ذخیره ارزی ۴ میلیارد دلار برای مقاوم‌سازی و تخریب و بازسازی اعتبار بدهند که تنها ۶ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و ما سه هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز داریم تا بتوانیم این کار را به نتیجه برسانیم

۷ خرد ۱۳۹۵

احداث بیش از ۱۸ هزار مدرسه توسط خیران

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: تا امروز ۱۸ هزار و ۷۰۰ مدرسه در قالب ۱۰۵ هزار کلاس درس با زیربنای ۱۱ میلیون و ۸۲۱ هزار متر مربع توسط خیرین و یا با مشارکت آنها ساخته شده است.

۱ خرد ۱۳۹۵

سال گذشته، حدود نیمی از تعهد مالی ۷۵۰میلیاردتومانی خیرین مدرسه‌ساز تحقق یافت

مسلمی، معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: در سال گذشته خیرین مدرسه‌ساز حدود ۷۵۰ میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی تعهد کردند که تاکنون حدود ۵۰ درصد آن تحقق یافته است و پیش‌بینی می‌کنیم که در سال جاری این میزان حداقل ۱۰ درصد افزایش یابد.

۱۹ ارد ۱۳۹۵

۶۵درصد کلاس های خطرآفرین کشور بازسازی شده است

مسلمی، معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: براساس مطالعه صورت گرفته در سال های ۸۳ و ۸۴، حدود ۱۲۶ هزار کلاس خطرآفرین و نیازمند تخریب و بازسازی در کشور وجود داشت. طبق همین مطالعه، ۱۲۳ هزار کلاس درس نیز استاندارد لازم حوزه فنی و مهندسی ساختمان را نداشته و نیازمند مقاوم سازی بوده است./ هزینه مقاوم سازی این تعداد کلاس درس، ۴۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است. در لایحه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۵، مصوب شد تا چهار میلیارد دلار در مدت چهار سال برای بازسازی کلاس های درس اختصاص یابد./ این طرح از سال ۸۵ شروع شده، اما به علت محدودیت منابع مالی، دولت نتوانسته اعتبارات کافی را اختصاص دهد

۱۹ بهم ۱۳۹۳
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور:

پیش‌بینی تعهد ۸۰۰ میلیارد تومانی خیرین برای مدرسه‌ساز در سال جاری

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار امیدواری کرد که خیرین در سال تحصیلی جاری بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تعهد مدرسه‌سازی داشته باشند.

۸ بهم ۱۳۹۳
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور

آغاز جشنواره هفدهمین خیرین مدرسه‌ساز کشور از امروز در چابهار

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور از آغاز هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور از امروز در شهرستان چابهار خبر داد.

۵ بهم ۱۳۹۳
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور:

تکمیل بیش از ۳۰۰ پروژه نیمه‌تمام آموزشی دولتی توسط خیّرین مدرسه‌ساز کشور

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تاکنون از ۶۸۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی دولتی، بیش از ۳۰۰ پروژه توسط خیرین تکمیل شده است و حدود ۶۰۰ پروژه نیز در دست اقدام است.