۱۳ بهم ۱۳۹۶

با توزیع ذرت و کنجاله سویا در بازار جلوی افزایش قیمت بیشتر آن‌ها گرفته شد

رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه توزیع نهاده ادامه دارد، گفت: عمده مطالبات دامداران بابت خرید توافقی شیرخام پرداخت شده است.

۲۹ آبا ۱۳۹۶

مطرح شدن حذف ارز مبادله کنجاله سویا افزایش قیمت نهاده‌ها را به همراه داشت

یک مقام مسئول گفت: در یک ماه اخیر افزایش ۲۰ درصدی قیمت نهاده های دامی به طور متوسط قیمت تمام شده هر کیلو شیر خام را ۸۰ تومان افزایش داد.

۳ مهر ۱۳۹۶
رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران:

زمزمه‌های حذف ارز مبادله‌ای کنجاله سویا، منجر به افزایش قیمت نهاده‌های دامی در بازار شده است

مقدسی: مطرح شدن حذف ارز مبادله ای کنجاله سویا، باعث شده قیمت اکثر نهاده‌ها در بازار از جمله کنجاله سویا، کلزا، ذرت و یونجه، افزایش یابد. این مساله به طور میانگین، قیمت تمام شده تولید شیر را ۵ درصد بالا برده است.

۸ شهر ۱۳۹۶
رئیس انجمن صنفی گاوداران:

قیمت جو و یونجه با نوسانات چشمگیری در بازار روبرو است

در چند ماه اخیر نرخ نهاده‌های دامی از قبیل جو و یونجه افزایش چشمگیری یافت که در چنین شرایطی ادامه تولید از سوی دامداران امکان پذیر نیست.

۸ مرد ۱۳۹۶
رئیس انجمن صنفی گاوداران:

جو، یونجه و سبوس گران شده اند

رئیس انجمن صنفی گاوداران از افزایش ۴٠ درصدی قیمت جو در بازار خبر داد و گفت: یونجه و سبوس نیز به تبع این مساله گران شده اند.

۳۰ خرد ۱۳۹۶
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران:

شیر خشک‌های دپو شده صادرشد

مقدسی: بیشتر شیر خشکهای دپو شده در انبارها با پرداخت مشوق صادراتی، صادر شد. تاکنون دولت دو مرحله (حدود ۴۴ میلیارد تومان) از این مشوق را پرداخت کرده و هنوز از پرداخت فاز سوم آن خبری نیست.

۱۲ خرد ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

افزایش نرخ شیر خام منطقی نیست

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی: با توجه به آنکه از مجموع ۵۰۰ کارخانه لبنی تنها ۱۵ کارخانه مشمول دریافت مشوق صادراتی است، از این رو این امر نمی‌تواند نقش اساسی در افزایش قیمت نرخ شیر خام داشته باشد. با توجه به مازاد تولید و دپو شیرخشک در انبارهای کارخانه‌های لبنی، افزایش قیمت خرید شیر خام از دامداران منطقی نیست.

۳۱ ارد ۱۳۹۶

فاز دوم یارانه صادراتی لبنیات پرداخت شد

مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور با بیان اینکه ۵۰ درصد مطالبات دامداران بابت خرید توافقی شیرخام هنوز باقی مانده است، گفت: خرید توافقی هنوز ادامه دارد. ضمن اینکه درحال حاضر قیمت خرید شیرخام از دامداران حداکثر ۱۲۰۰ تومان است و حتی برخی تولیدکنندگان شیر تولیدی خود را ۱۰۵۰ تومان نیز تحویل کارخانجات می دهند.

۲۶ ارد ۱۳۹۶
مدیر امور عشایر استان تهران:

بارش‌های اخیر، تاخیر در عرضه دام را به همراه داشت

نصیری، مدیر امور عشایر استان تهران: طبق روال همه ساله، عشایر استان تهران از اواخر فروردین ماه از مناطق جنوبی ورامین، شهرری، ملارد و پاکدشت به سمت مناطق ییلاقی می‌روند که با توجه به بارش در مناطق ییلاقی استان، عرضه دام با تاخیر مواجه شد.

۹ ارد ۱۳۹۶

بخشی از یارانه لبنیات به وزارت جهاد پرداخت شد

مقدسی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران: بخشی از مشوق صادراتی ۲۰۰ میلیارد تومانی صنایع لبنی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته و بزودی میان صادرکنندگان توزیع می‌شود. مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام مقدمات کار هستند تا این مبلغ را بین صادرکنندگان محصولات لبنی توزیع کنند.

۷ اسف ۱۳۹۵
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران خبر داد؛

تخصیص اعتبار مشوق صادراتی صنعت لبنیات، به‌زودی

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه قرار است تخصیص اعتبار مشوق صادراتی به صنعت لبنیات به‌زودی انجام شود،ازکاهش نرخ شیر و تاخیر کارخانجات در پرداخت پول دامداران انتقاد کرد.

۱۸ بهم ۱۳۹۵
رئیس انجمن صنفی گاوداران:

عدم تخصیص بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه منجر به شکست طرح خرید توافقی شیر خام خواهد شد

مقدسی گفت: با توجه به عدم تخصیص بودجه به سازمان تعاون روستایی برای پرداخت مطالبات دامداران می توان گفت که ادامه این روند منجر به شکست این طرح خواهد شد.

۳ بهم ۱۳۹۵
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران:

کارخانجات شیر را ارزان می‌خرند/ دولت پول دامداران را نداد

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از کاهش ۴ درصدی قیمت خرید شیرخام توسط صنایع لبنی خبر داد و گفت: روزانه دولت ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ تن شیر را در قالب خرید توافقی از تولیدکنندگان خریداری می‌کند.

۴ دی ۱۳۹۵
رییس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی:

لبنیات افزایش قیمت داشته است نه کاهش

گلایه دامداران از اعمال نشدن قیمت مصوب شیربا اعلام نرخ مصوب ۱۴۴۰ تومان برای شیر از سوی دولت، کارخانه های لبنی به بهانه پایین بودن قدرت خرید مردم حاضر به اجرای این مصوبه نشده اند. با گذشت بیش از سه سال از مصوبه دولت، دوئل صنایع لبنی و دامداران بر سر قیمت همچنان ادامه دارد.

۱۳ آذر ۱۳۹۵
رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی گاوداران:

دامپزشکی باید مجوز واردات واکسن تب‌برفکی را صادر کند

مقدسی، رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی گاوداران: اگرچه سازمان دامپزشکی برای تأمین منابع مالی واکسیناسیون به‌شدت تحت فشار است، اما باید برای کمبود واکسن تب‌برفکی که اکنون در کشور احساس می‌شود، باید اقدامی اساسی انجام داده و مجوز واردات آن را هرچه سریع‌تر صادر کند.