۱۴ آبا ۱۳۹۷
رئیس کمیته حمل‌ونقل مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

راه‌اندازی نکردن صنعت بانکرینگ دریایی هیچ توجیهی ندارد

علوی درخصوص عدم توسعه صنعت بانکرینگ در ایران گفت: هیچ توجیهی برای عدم راه‌اندازی صنعت بانکرینگ در ایران وجود ندارد. سواحل خلیج فارس فرصت بی نظیری برای توسعه این صنعت در کشور است. به اعتقاد ما سهل انگاری مسئولین، دلیل کم توجهی به موضوع بانکرینگ دریایی بوده است. در همین راستا، اعتراض خودمان را به مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گوش‌زد خواهیم کرد.

۸ خرد ۱۳۹۷

عضو کمیسیون عمران : از ۱۵۰۰ کیلومتر پیش بینی شده در برنامه ششم فقط ۲۰۰ کیلومتر راه اهن ساخته می شود

اکنون بسیاری از صنایع مرتبط با حمل‌ونقل ریلی در کشور فعال هستند به‌عنوان‌مثال ریل در کارخانه‌های ذوب‌آهن فولاد اصفهان ، سوزن در استان آذربایجان شرقی و تبریز و واگن در اراک تولید می‌شود و تحریم‌ها هم نتوانسته مانع این تولیدات شود .

۲۳ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون عمران:

افزایش رقم تسهیلات مسکن با پیش شرط کنترل قیمت ها ضروری است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با ناکارآمد خواندن تسهیلات مسکن در شهرهای بزرگ، گفت: تلاش برای ثابت نگه داشتن نرخ مسکن در کنار رشد رقم تسهیلات در این حوزه کلید بهبود شرایط بازار خواهد بود.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

افزایش واردات، از جمله ایرادات وارده به احیاء وزارت بازرگانی است

علوی پیرامون تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نظر برخی از نمایندگان و خود بنده این است که تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت حقیقتاً در این مقطع زمانی که با کمبود اعتبارات مالی مواجه هستیم اقدام درستی نیست. اگر وزارت بازرگانی احیا شود خود دچار بسیاری از مشکلات خواهد شد افزایش واردات ازجمله این مشکلات است.

۷ ارد ۱۳۹۷

ایجاد کارگروه پیگیری احیای بافت فرسوده در نهاد ریاست جمهوری

جلسه مشترک مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی زوایای گوناگون برنامه ملی بازآفرینی شهری برگزار شد.

۳۰ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

با وام‌ مسکن به هیچ عنوان مشکل مردم حل نمی‌شود

علوی با بیان اینکه کمیسیون عمران بارها نسبت به مدل فعلی وام‌های مسکن اعتراض داشته گفت: ازجمله مهم‌ترین بحث‌های ما در کمیسیون عمران مدل فعلی وام‌های مسکن بوده است و این موضوع را بارها و بارها در جلساتی که با وزیر مسکن شهرسازی داشتیم مطرح کرده‌ایم.

۲۰ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

عدم تولید ریل توسط ذوب‌آهن و واردات ریل از چین، آلمان و هند

علوی با بیان اینکه تولید ریل ملی ازجمله مهم‌ترین پیش‌نیازهای توسعه شبکه ریلی است گفت: ما معتقدیم تولید ریل باید در کشور انجام شود. طبق بررسی‌های صورت گرفته شرکت ذوب آهن اصفهان موظف به تولید ریل شده و تکنولوژی و دستگاه نورد مخصوص تولید ریل را هم به ایران آورده ولی متاسفانه تا زمان حاضر تولید ریل صورت نگرفته است. به همین دلیل شاهد واردات ریل از چین، آلمان و هند به کشور هستیم.

۱۵ شهر ۱۳۹۶
رئیس کمیته حمل‌ونقل مجلس عنوان کرد:

ابهام در انتقال تکنولوژی طی قرارداد واگن‌سازی با شرکت فرانسوی

علوی با اشاره به اینکه بهتر بود تأمین واگن موردنیاز کشور توسط شرکت‌های داخلی و بومی انجام می‌شد، گفت: امیدواریم طرف‌های ایرانی تعهداتی مبنی بر انتقال تکنولوژی و دانش روز را از شرکت‌های فرانسوی گرفته باشند و دوباره مشمول تحریم و مسائل قبلی نشویم.

۲۶ مرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، برنامه‌ای برای کشاورزان و تولید محصول‌شان ندارد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بروز مشکلات عدیده در بازار تولید و عدم توازن بازار محصولات کشاورزی انتقاد کرد.

۲۶ مرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

حجتی برنامه‌ای برای عشایر ندارد

علوی: اکنون عشایر یک درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند که ۲۵ درصد پروتئین و ۳۵ درصد صنایع دستی را تولید می‌کنند. اما آقای حجتی هیچ موردی در برنامه‌اش برای این قشر نیاورده‌ است. اکنون عشایر یک درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند که ۲۵ درصد پروتئین و ۳۵ درصد صنایع دستی را تولید می‌کنند. اما آقای حجتی جنابعالی هیچ موردی در برنامه خودتان برای این قشر نیاورده‌اید.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

نماینده مردم کردستان: سهم ارزش افزوده صنعت در مقیاس جهانی از ۶/ درصد در سال ۹۲ به ۴/ کاهش یافته‌است

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد منفی صنعت درکشورمان گفت: متاسفانه بخش صنعت در محاق بی تدبیری عده ای افتاده است.

۳۰ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سازمان دامپزشکی باید زیر نظر وزارت بهداشت و درمان باشد

علوی: معتقد هستم که سازمان دامپزشکی نباید زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی باشد. این سازمان برای دستیابی هرچه بهتر به رسالت و وظایف ذاتی خود که نظارت بر روند تولید و توزیع محصولات دامی است باید زیر نظر وزارت بهداشت و درمان باشد، چرا که نمی‌شود حاکم و محکوم را یکی کرد.

۲۷ ارد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مسیر توسعه راه روستایی ناهموار است

علوی، عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه راه های روستایی در نتیجه کمبود تخصیص اعتبار حادثه خیزترین راه ها هستند، گفت: دولت آینده باید با ایجاد بانک اطلاعاتی وضعیت راه های روستایی تخصیص اعتبارات به این مناطق را تسهیل کند.

۲۳ ارد ۱۳۹۶

مسکن مهر زهر افزایش قیمت مسکن را گرفت/ دولت دوازدهم به مسکن نگاه ویژه داشته باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص اولویت‌های دولت دوازدهم در بخش مسکن گفت: دولت آینده باید در نظر داشته باشد که صنایع فراوانی وابسته به مسکن است و رکود در ساخت مسکن گریبان صنایع متعدد و به دنبال آن اقتصاد کشور را خواهد گرفت و بر مسئله بیکاری و عدم اشتغال دامن خواهد زد.

۱۳ ارد ۱۳۹۶
نماینده مجلس خبر داد؛

مافیا پشت‌پرده عدم خودکفایی برنج

علوی، نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه نباید اجازه داد برخی باندها اقدام به واردات گسترده برنج نمایند،گفت: بدون مشتری ماندن برنج ایرانی در بازار مغایرت با حضور گسترده برنج های خارجی در بازار دارد. افزایش نرخ برنج توسط دلالان بهانه ای برای توجیه واردات است، بنابراین سزاوار نیست شهروندان تنها برای ارزانی برنج خارجی این محصول را جایگزین برنج با کیفیت ایرانی در سفره غذایشان کنند. نباید اجازه داد برخی باندها واردات گسترده برنج خارجی را رقم بزنند. مافیا پشت پرده عدم خودکفایی برنج است. خودکفایی برنج نیازمند توسعه کشت های پرمحصول است