۲۹ خرداد ۱۳۹۶

لایحه ۱.۵ میلیاردی؛ بیراهه دولت در رونق اقتصاد روستاها

بهترین بخش جهت هزینه‌کرد منابع لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی، سرمایه‌گذاری در بخش‌های پیشران اقتصادی همچون مسکن روستایی است که می‌تواند اشتغال مناسبی را در روستاها ایجاد کند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

لایحه اشتغال روستایی برای شهر‌ها نبوده است

رضوی: در لایحه اشتغال روستایی اصلا بحث شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر تا ۲۵ هزار نفر نبود و فقط بحث اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال برای روستائیان و عشایر بود. پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را برای مجموعه‌های مشارکتی اقتصادی خود روستائیان در نظر گرفتیم و سقف آن را تا ۲ میلیارد تومان تعیین کردیم.

۷ خرداد ۱۳۹۶
معاون توسعه‌ی روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

تولید و اقتصاد کشاورزی ایران هنوز صنعتی نشده است

معاون توسعه‌ی روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:: هنوز کشاورزی صنعتی نداریم و تا صنعتی شدن فاصله زیادی داریم.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:

۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون سود با هدف ایجاد اشتغال، به روستاییان پرداخت می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون سود با هدف ایجاد اشتغال و رونق تولید به روستاییان پرداخت می شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

تخصیص ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه روستاهای کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد: ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات امسال برای توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تخصیص یافت.

۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری؛

دولت‌های گذشته گندم را کیلویی ۴۰۰ تومان از کشاورز خریدند / اکنون هر کیلو گندم ۱۳۰۰ تومان است

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری: اینکه گفته می شود دولت تدبیر و امید توجه کمتری به کشاورزان و اقشار کم درآمد داشته، ظلم بزرگی به این دولت است، زیرا دولت های گذشته گندم را هر کیلو گرم چهار هزار ریال از کشاورزان خریداری می کردند. اکنون هر کیلو گرم گندم به قیمت ۱۳ هزار ریال از کشاورزان خریداری می شود، در حالی که دولت یازدهم، همان یارانه دولت دهم را پرداخت می کند.

۳ اسفند ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری:

چنانچه نظام بهره‌وری به اندازه سال ۱۳۵۸ کارآمدی داشت، تولید ناخالص ملی ما چهار برابر نرخ فعلی بود

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری: چنانچه نظام بهره وری به اندازه سال ۱۳۵۸ کارآمدی داشت، تولید ناخالص ملی ما چهار برابر نرخ فعلی بود، اما در زمینه رقم آن توضیحی نداد. دولت یازدهم برای توسعه آبیاری تحت فشار در کشور نیز تسهیلات ۸۰ درصد بلاعوض به کشاورزان داده و حتی برای کشت گلخانه ای نیز وام هایی با نرخ سود ۱۰ درصد پرداخت . امروز دولت یازدهم بابت خریداری هرکیلوگرم گندم از کشاورزان ۱۳ هزار ریال پرداخت می کند و این رقم بیش از سه برابر نرخ خرید محصول یاد شده در دولت های گذشته است .

۱۲ بهمن ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

با وثیقه کارت یارانه، تسهیلات با کارمزد سه درصد به روستاییان ارائه می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به نقش مردم در توسعه اقتصادی اشاره کرد و گفت: تسهیلات با کارمزد سه درصد به روستاییان با وثیقه کارت یارانه ارائه می‌شود.

۲۰ دی ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد؛

اختصاص وام قرض‌الحسنه به روستائیان و عشایر از نیمه فروردین ۹۶

معاون ریاست جمهوری با اشاره تصویب یک فوریت لایحه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای اعطا وام به روستائیان و عشایر گفت: در صورتی مجلس این لایحه را تا اوایل دی‌ماه تصویب کند، قول می‌دهیم تا نیمه فروردین سال ۹۶ به متقاضیان پرداخت شود.

۱۹ دی ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

صنایع‌دستی روستایی به تنهایی می‌تواند یک سوم نفت درآمد ایجاد کند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: مهم‌ترین عنصر تولید ثروت در روستا‌های کشور صنایع دستی است که اگر به صورت جدی به آن پرداخته شود درآمدی نزدیک به یک سوم تولید نفت، پتانسیل دارد.

۱۳ دی ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری مطرح کرد؛

توجه به جایگاه روستاییان و عشایر در برنامه ششم توسعه

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: در برنامه ششم توسعه به نقش و جایگاه روستاییان و عشایر در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و فرایند توسعه کشور توجه شده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۵

بسته ویژه توسعه و اشتغال پایدار در روستاها هفته آینده ابلاغ می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: امسال سهم آورده سرمایه گذاران برای توسعه و اشتغال پایدار در روستاها برای اولین‌بار به ۱۵ درصد رسیده است که اول آبان توسط معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ می‌شود.

۸ شهریور ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری:

غفلت تاریخی از جایگاه اقتصادی روستاها جبران می شود

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: مناطق روستایی کشور باید به کانون تولید و رشد اقتصادی تبدیل شوند امری که تاکنون بطور عمده مورد غفلت واقع شده است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۴

معاون روحانی: بعضی از والدین روستایی اجازه تحصیل فرزندان‌شان در مدارس شبانه‌روزی‌ را نمی دهند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه در کشور ۶۳ هزار روستا و آبادی داریم، گفت: ۹۰ درصد محصلان مدارس شبانه‌روزی از محروم‌ترین خانواده‌ها هستند.

۵ بهمن ۱۳۹۴

کاهش جمعیت روستایی کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: از سال ۱۳۸۳ تا کنون حدود ۲۰۰ کشور دنیا را مورد بررسی قرار دادیم که در این میان ایران و ترکیه با سیر نزولی جمعیت روستایی مواجه اند.