۱ آذر ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور:

آیین‌نامه اجرایی پرداخت وام به روستاییان تا دهه اول آذر ابلاغ می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری گفت: آیین نامه اجرایی پرداخت وام به روستاییان، تا دهه اول آذرماه سال جاری برای اجرا به همه استانها ابلاغ خواهد شد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

رضوی: الگوبرداری غلط از غرب در مسیر توسعه روستاها موجب صدمه به بنیان‌های اجتماعی و فرهنگی روستاها شده است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اعلام کرد که چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر با هدف تبیین جایگاه روستائیان و بهره گیری از توانمندی های نخبگان روستایی در روند توسعه کشور، روز شنبه پانزدهم مهرماه در تهران برگزار می شود.

۱ مهر ۱۳۹۶
معاون رئیس جمهور:

رشد ۸ درصدی اقتصاد بدون توسعه روستایی قابل تحقق نیست

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: بدون توجه به توسعه روستایی امکان دستیابی به نرخ رشد هشت درصدی در اقتصاد و کاهش نرخ دو رقمی بیکاری در مملکت وجود ندارد.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور:

دولت به صنایع تبدیلی، صنایع دستی، گردشگری و فرآوری بسیار باور دارد

رضوی: دولت به صنایع تبدیلی، صنایع دستی، گردشگری و فرآوری بسیار باور دارد و با برنامه ریزی انجام شده در هر دهستان یک ناحیه صنعتی با همکاری وزارت صنعت و معدن ایجاد می‌کند. دولت توجه به روستاییان را توجه به رشد ملی کشور، توجه به اشتغال، تولید، فرهنگ و سیاست می داند و این وظیفه همه مسئولان است.

۱۶ تیر ۱۳۹۶

اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تولید و اشتغال روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت برای ارتقای شاخصه های تولید و اشتغال در روستاهای کشور ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه در سال جاری اختصاص داده است که در قالب وام هایی با نرخ ۶ تا هشت درصد پرداخت می شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری:

نبود اشتغال و درآمد، عامل اصلی مهاجرت روستاییان است

رضوی: سرمایه گذاری دولت در گذشته تنها در راستای ایجادطرح های زیر ساختی مناطق روستایی بوده ولی از چهار تا پنج سال اخیر رویکرد ها علاوه بر توسعه زیرساخت های اساسی به سمت اشتغال و درآمد روستائیان و عشایر معطوف شده است. بررسی ها نشان می دهد نبود اشتغال و درآمد افزایی مناسب دو عامل اصلی مهاجرت روستائیان و عشایر به حاشیه شهرهای بزرگ است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

لایحه ۱.۵ میلیاردی؛ بیراهه دولت در رونق اقتصاد روستاها

بهترین بخش جهت هزینه‌کرد منابع لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی، سرمایه‌گذاری در بخش‌های پیشران اقتصادی همچون مسکن روستایی است که می‌تواند اشتغال مناسبی را در روستاها ایجاد کند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

لایحه اشتغال روستایی برای شهر‌ها نبوده است

رضوی: در لایحه اشتغال روستایی اصلا بحث شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر تا ۲۵ هزار نفر نبود و فقط بحث اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال برای روستائیان و عشایر بود. پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را برای مجموعه‌های مشارکتی اقتصادی خود روستائیان در نظر گرفتیم و سقف آن را تا ۲ میلیارد تومان تعیین کردیم.

۷ خرداد ۱۳۹۶
معاون توسعه‌ی روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

تولید و اقتصاد کشاورزی ایران هنوز صنعتی نشده است

معاون توسعه‌ی روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:: هنوز کشاورزی صنعتی نداریم و تا صنعتی شدن فاصله زیادی داریم.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:

۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون سود با هدف ایجاد اشتغال، به روستاییان پرداخت می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون سود با هدف ایجاد اشتغال و رونق تولید به روستاییان پرداخت می شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

تخصیص ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه روستاهای کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد: ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات امسال برای توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تخصیص یافت.

۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری؛

دولت‌های گذشته گندم را کیلویی ۴۰۰ تومان از کشاورز خریدند / اکنون هر کیلو گندم ۱۳۰۰ تومان است

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری: اینکه گفته می شود دولت تدبیر و امید توجه کمتری به کشاورزان و اقشار کم درآمد داشته، ظلم بزرگی به این دولت است، زیرا دولت های گذشته گندم را هر کیلو گرم چهار هزار ریال از کشاورزان خریداری می کردند. اکنون هر کیلو گرم گندم به قیمت ۱۳ هزار ریال از کشاورزان خریداری می شود، در حالی که دولت یازدهم، همان یارانه دولت دهم را پرداخت می کند.

۳ اسفند ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری:

چنانچه نظام بهره‌وری به اندازه سال ۱۳۵۸ کارآمدی داشت، تولید ناخالص ملی ما چهار برابر نرخ فعلی بود

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری: چنانچه نظام بهره وری به اندازه سال ۱۳۵۸ کارآمدی داشت، تولید ناخالص ملی ما چهار برابر نرخ فعلی بود، اما در زمینه رقم آن توضیحی نداد. دولت یازدهم برای توسعه آبیاری تحت فشار در کشور نیز تسهیلات ۸۰ درصد بلاعوض به کشاورزان داده و حتی برای کشت گلخانه ای نیز وام هایی با نرخ سود ۱۰ درصد پرداخت . امروز دولت یازدهم بابت خریداری هرکیلوگرم گندم از کشاورزان ۱۳ هزار ریال پرداخت می کند و این رقم بیش از سه برابر نرخ خرید محصول یاد شده در دولت های گذشته است .

۱۲ بهمن ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

با وثیقه کارت یارانه، تسهیلات با کارمزد سه درصد به روستاییان ارائه می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به نقش مردم در توسعه اقتصادی اشاره کرد و گفت: تسهیلات با کارمزد سه درصد به روستاییان با وثیقه کارت یارانه ارائه می‌شود.

۲۰ دی ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد؛

اختصاص وام قرض‌الحسنه به روستائیان و عشایر از نیمه فروردین ۹۶

معاون ریاست جمهوری با اشاره تصویب یک فوریت لایحه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای اعطا وام به روستائیان و عشایر گفت: در صورتی مجلس این لایحه را تا اوایل دی‌ماه تصویب کند، قول می‌دهیم تا نیمه فروردین سال ۹۶ به متقاضیان پرداخت شود.