۷ تیر ۱۳۹۶

محدودیت انتخاب رشته برای دانش‌آموزان افغان برداشته شد

سرپرست معاونت امور بین الملل مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برخی محدودیت های ایجاد شده در سال گذشته بر سر راه ثبت نام دانش آموزان اتباع افغان، از حل این مساله برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ خبر داد.

۳۱ ارد ۱۳۹۶

تعیین تکلیف ثبت نام اتباع خارجی در مدارس ایران تا چند روز آینده

حسینی، معاون امور بین الملل و مدارس خارج از کشور: آن دسته از دانش آموزان اتباع خارجی که امسال تصمیم دارند در مدارس کشور ثبت نام کنند، ابتدا باید وضعیت هویّت آنان مشخص شود. درباره تعیین وضعیت افرادی که هویت آن ها مشخص نشده و کارت کفالت ندارند، وزارت کشور تصمیم گیری می‌کند و این موضوع طی چند روزآینده مشخص خواهد شد. در حال حاضر، ۳۹۸ هزار اتباع خارجی در مدارس کشور مشغول به تحصیلند که عمدتاً از کشور افغانستان می باشند و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، تحصیل این گروه به صورت رایگان در ۲۵ هزار مدرسه کشور ساماندهی می شود.

۲۹ ارد ۱۳۹۶

آغاز ثبت نام رایگان دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس از تیر ماه

حسینی، معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش: ثبت نام دانش آموزان اتباع طبق روال سال گذشته است. آیین نامه مربوط تنظیم شده و در تیرماه ابلاغ می‌شود. ثبت نام از اتباع معمولا سه ماه قبل از شروع مدارس و پس از امتحانات و در تیرماه آغاز می شود. فعلا همانند سال گذشته بنا بر این است که طبق فرمایشات و موکدات رهبری، ثبت نام از اتباع رایگان باشد.

۲۹ فرو ۱۳۹۶
مدیرعامل بورس انرژی خبر داد؛

مصرف‌کنندگان بزرگ امسال از بورس انرژی برق می‌خرند

مدیرعامل بورس انرژی از الزام خرید برق از بورس انرژی برای مشتریان با مصرف بالای ۵ مگاوات از ابتدای سال جاری خبر داد.

۲۹ فرو ۱۳۹۵
مشاور سرمایه گذاری پتروشیمی خلیج فارس خبرداد

امضای ۹ تفاهمنامه بین المللی در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی ایران

مشاور سرمایه گذاری شرکت پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به این که این شرکت ۹ تفاهمنامه با شرکتهای بزرگ خارجی امضا کرده است، گفت: این تفاهمنامه ها بزودی منجر به قرارداد و عملیاتی می شوند.

۲۹ مهر ۱۳۹۴

کمبود ۸۰۰۰ هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از کمبود ۸۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

۲۲ مهر ۱۳۹۴

اهمیت فرزندآوری و افزایش جمعیت در اسلام بررسی شود

حجت‌الاسلام حسینی، روانشناس کودک با تأکید بر بررسی اهمیت فرزندآوری و افزایش جمعیت گفت: کاهش جمعیت جامعه را دچار لطمه‌های جبران‌ناپذیری می‌کند.

۲۳ مرد ۱۳۹۳
مدیرعامل بورس انرژی ایران خبر داد:

در صورت عرضه نفت با ارز مبادله‌ای شرکت‌های پالایشی رغبت بیشتری برای حضور در بورس خواهند داشت

مدیرعامل بورس انرژی ایران با بیان اینکه اقدامات جدیدی از جمله عرضه گواهی ظرفیت برای تامین مالی نیروگاه‌ها و مدیریت ریسک صنایع و تولید‌کنندگان در حال انجام است، گفت: در آینده نزدیک تناژ‌های بالایی از نفت کوره در تالار صادراتی با هماهنگی شرکت ملی نفت عرضه خواهد شد.