۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

برای تصویب افزایش سن ازدواج نیاز به‌همراهی و فتواهای دیگر مراجع عظام است

ذوالقدر: در تصویب طرح افزایش سن ازدواج، نیازمند نظر موافق و فتوای مراجع معظم تقلید، اعم از علمای شیعه و اهل سنت هستیم. تاکنون فتوای تاریخی و فقهی مرجع عالیقدر حضرت آیت‌ا… ناصر مکارم شیرازی را در نقد ازدواج کودکان در سنین پایین دریافت کرده‌ایم. ولی آنچه مسلم است، اینکه در این امر نیاز به‌همراهی و فتواهای دیگر مراجع عظام است.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

موضوع تشویق برای ازدواج دختران، متفاوت با سن حداقلی ازدواج است

ذوالقدر: موضوع تشویق برای ازدواج دختران، متفاوت با سن حداقلی ازدواج است. موضوع افزایش سن ازدواج و تجرد را باید در جای خود مورد بررسی دقیق و آسیب‌شناسانه قرار داد. آنچه لایحه مذکور بر آن تاکید دارد، افزایش سن حداقلی ازدواج است که کمک بسیاری به جامعه دختران و مادران آینده این کشور اسلامی خواهد کرد. گله‌مندان بهتر است با نگاه واقع‌‌بینانه، به‌دور از تعصب سیاسی و حتی جناحی به موضوع نگریسته و بین دو موضوع افزایش سن تجرد و افزایش سن حداقلی ازدواج تفاوت قائل شوند، چرا که همان‌گونه که مطرح شد، یکی برخاسته از ارتقای سطح دسترسی به امکانات اجتماعی است و دیگری خسران در ابعاد مختلف.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

کلیات طرح خروج زنان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر تصویب شد

ذوالقدر: در این جلسه، طرح اصلاح بند ۳ ماده ۱۸ قانون گذرنامه (خروج زنان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر) در کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید، البته طرح مذکور پیش از این نیز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی شده بود.

۱ مهر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

سمن‌ها و مدافعان حقوق کودک می‌توانند به موضوع ازدواج‌های زودهنگام کودکان ورود کنند

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه مدافعان حقوق کودک می توانند موارد نقض حقوق کودک را پیگیری و به دادگاه شکایت کنند، گفت: سن ازدواج دختران باید معقول شود.

۶ شهریور ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

دستورالعمل وزارت کار درباره اخراج مادران کارگر شیرده تا پایان دو سالگی فرزندانشان مغایر قانون کار و سیاست‌های کلی جمعیت است

یک عضو فراکسیون زنان در تذکری خواستار بازنگری جدی در دستورالعمل اخراج مادران کارگر شیرده تا پایان دو سالگی فرزندانشان شد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

باید از ازدواج کودکان زیر ١٣ سال در هر شرایطی ممانعت به عمل آید

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر پیگیری طرح اصلاح سن ازدواج، گفت: با توجه به بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مجلس، فرصت خوبی برای تعریف دقیق سن کودکی است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

نمایندگان فراکسیون زنان به دنبال ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال حتی با اذن پدر و دادگاه هستند

نایب رئیس فراکسیون زنان با تاکید بر آسیب‌زایی فرزند‌آوری دختران زیر ۱۸ سال، گفت: نمایندگان این فراکسیون به دنبال ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال حتی با اذن پدر و دادگاه است.

۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

خانم مولاوردی برای پـست وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌ هستند

ذوالقدر: آخرین خبرهایی که به ما رسیده مبنی بر این است که پست وزارت آموزش‌وپرورش به احتمال زیاد به یک خانم داده شود. ١۵٧ نماینده بیانیه‌ای داشتند که در آن از رئیس‌جمهوری خواسته شده است با حضور زن در کابینه موافقت کنند. این رقمی است که نشان می‌دهد مجلس موافق انتصاب وزیر زن است. خوشبختانه این روزها در سطوح معاونت رئیس‌جمهوری، زنان توانمندی داریم که همان‌ها گزینه‌های مناسبی برای وزارت هستند.خانم مـــولاوردی برای پـــســت وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌ هستند و خانم ابتکار حسب تجربه حضورشان در محیط زیست می‌توانند گزینه مناسبی برای وزارت کشاورزی باشند و حضورشان چیز دور از انتظاری نیست.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس:

جامعه زنان هرگز به‌دنبال سهم‌خواهی از دولت نبوده است

نایب رییس نخست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که جامعه زنان هرگز به‌دنبال سهم‌خواهی از دولت نبوده، بر بازتاب مثبت حضور زنان در کابینه در سطوح داخلی و بین‌المللی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود روحانی فرصت حضور زنان در کابینه دوازدهم را فراهم کند.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

ماده ۲ طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده به تصویب رسید

ذوالقدر: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که پیش از این کلیت آن در مجلس به تصویب رسیده بود، در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و ماده ۲ این طرح و تبصره‌های یک و دو آن درباره کاهش سن ازدواج به تصویب رسید.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

بیمه زنان خانه‌دار در راستای تحکیم بنیاد خانواده و سیاست های جمعیت مقام معظم رهبری است

ذوالقدر: بیمه زنان خانه‌دار یکی از مفاد برنامه پنجم و حتی ششم توسعه است که متاسفانه تاکنون بدان پرداخته نشده است، بیمه زنان خانه‌دار در راستای تحکیم بنیاد خانواده و سیاست های جمعیت مقام معظم رهبری است. بیمه زنان خانه‌دار به بهانه‌های مختلف اعم از کمبود منابع مالی اجرایی نشده، با این حال در برنامه ششم توسعه بر بیمه زنان خانه‌دار با حداقل سه فرزند تاکید شده البته تنها بر زن خانه دار بودن تاکید شده حال این زن می تواند سرپرست خانواده هم باشد یا متارکه کرده باشد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

مسئله مسکن، نقص طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده است

ذوالقدر: جزئیات طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده نیاز به بررسی بیشتری دارد، در طرح فوق به مسئله مسکن نپرداخته و در آن تبعیض در مورد زنان و مردان وجود دارد و شفاف نیست.

۲۹ آذر ۱۳۹۵

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: در ۱۷ درصد طلاق‌ها، دختران زیر ۱۸ سال سن داشتند

در حالیکه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح عدم ازدواج دختران زیر ۱۸ سال از سوی نمایندگان مجلس با کسب اجازه از مراجع تقلید در آینده خبر داده،معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان اینکه اظهارات برخی نمایندگان و مسئولان حوزه زنان کاملاً سیاسی است، گفت: اینکه این افراد خودشان را در مورد ازدواج دختران محق‌تر از پدران می‌دانند، با این اقدامات میان پدران و دختران اختلاف ایجاد می‌کنند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

دبیر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی: بیمه ها افزایش مرخصی زایمان را حمایت کنند/ کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص به زودی اجرایی می شود

دبیر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: بیمه های پایه و تکمیلی باید موضوع افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه را به خوبی حمایت کنند تا بانوان دغدغه ای برای بارداری و فرزند آوری خود نداشته باشند.

۱۳ شهریور ۱۳۹۵

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان: تاکید بر پیگیری بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه برنامه ششم/ برنامه ریزی برای بیمه این قشر تا پایان سال اول برنامه

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر پیگیری بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه برنامه ششم، گفت: می‌توان با کاهش میزان حق بیمه پرداختی از سوی کارفرما طیف وسیعی از زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش بیمه قرارداد.