۲۵ ارد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

۶۵ نماینده رسیدگی اولویت‌دار به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را خواستار شده‌اند

نماینده مردم تهران از امضای نامه‌ای توسط ۶۵ نماینده و درخواست از هیات رییسه مجلس برای در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان خبر داد.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه تأمین امنیت زنان برای حمایت از زنان درگیر با اعتیاد تنظیم شده است

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس تصویب لایحه تامین امنیت زنان را راه نجات زنان معتادی دانست که ناخواسته در معرض این خطر قرار دارند.

۳ ارد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

نبود شناخت عامل مهم طلاق ۶۷ درصد ازدواج‌های پایتخت است

عضو فراکسیون زنان مجلس، با اشاره به افزایش ۶ درصدی آمار طلاق در سال ۹۶، نبود شناخت را عاملی در جهت اضمحلال ۶۷ درصد ازدواج زوج‌های جوان پایتخت دانست.

۲ ارد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

پیگیر اختصاص ۵ دهم درصد اعتبارات استانداری‌ها به امور زنان هستیم

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس از حضور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در نشست امروز این فراکسیون و پیگیری تامین امنیت زنان و اختصاص ۵ دهم درصد اعتبارات به امور زنان در نشست امروز این فراکسیون خبر داد.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه امنیت زنان با قید دو فوریت در صحن مجلس بررسی می‌شود

عضو فراکسیون زنان مجلس، از تلاش وکلای ملت برای بررسی لایحه امنیت زنان در صحن با قید دو فوریت به منظور ممانعت از اعمال هر گونه خشونت اجتماعی علیه زنان خبر داد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تقدیم مجلس می‌شود

ذوالقدر: بررسی لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان به‌طور کامل تمام شده و در هفته اول برگزاری جلسات مجلس و اواخر فروردین‌ماه احتمالاً به صحن راه پیدا می‌کند.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

بررسی لایحه تأمین خشونت علیه زنان منوط به ارسال از طرف کمیسیون قضائی دولت است

ذوالقدر: لایحه دیگر در دستور کار لایحه خشونت علیه زنان است که نمایندگان زن از زمان حضور خود در مجلس به‌دنبال تصویب آن هستند. این طرح از زمان خانم مولاوردی در دولت مطرح شده است و اکنون خانم ابتکار مسئول رسیدگی به آن است و در حال‌حاضر مراحل آخر بررسی را در کمیسیون قضائی دولت می‌گذراند. جرم‌انگاری این طرح بسیار زیاد تشخیص داده شده است و به این دلیل نیازمند اصلاحات است، اما به‌گفته خانم ابتکار مراحل نهایی کار خود را در دولت می‌گذراند. در صورت ارسال آن از کمیسیون قضائی دولت به مجلس قطع به یقین در سال ۹۷ به صحن مجلس می‌آید.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه‌ی کودک‌ همسری تقدیم مجلس می‌شود

ذوالقدر: فراکسیون زنان لایحه کودک همسری را در سال ۹۷ پیگیری کرده و آن را در سال جدید تقدیم مجلس می‌کند.

۶ فرو ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

طرح بیمه زنان خانه‌دار با اولویت زنان سرپرست‌خانوار اجرا می‌شود

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، با اعلام این خبر که اجرای طرح بیمه زنان خانه‌دار با تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبارات قطعی شده است گفت: این طرح به تدریج و با اولویت زنان سرپرست‌خانوار اجرا خواهد شد.

۹ اسف ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه تأمین امنیت زنان به‌زودی به مجلس ارائه شده و بررسی خواهد شد

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، از اتمام بررسی لایحه امنیت زنان در کمیسیون قضایی دولت خبر داد و گفت: این لایحه به زودی به مجلس تقدیم شده و در صحن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۳۰ بهم ۱۳۹۶
نایب‌رئیس فراکسیون زنان مجلس:

لایحه حمایت از کودکان هفته آینده به صحن علنی می‌آید

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس گفت:‌ به احتمال بسیار لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در هفته اول اسفند به صحن علنی ارائه می شود.

۱۵ بهم ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

در موضوع ورزش بانوان فراکسیون زنان پیشنهاداتی را در صحن علنی ارائه خواهد کرد

ذوالقدر: توجه به حوزه ورزش بانوان یکی دیگر از محورهایی است که فراکسیون زنان و اعضای کمیسیون فرهنگی به آن توجه ویژه‌ای داشته و قطعا در این مورد پیشنهادات مهمی را در صحن علنی مجلس ارائه خواهند داد.

۴ دی ۱۳۹۶
عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی:

پیشنهاد افزایش وام ازدواج به میزان ۱۵ میلیون تومان در کمیسیون فرهنگی رای آورد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از موافقت کمیسیون متبوعش با افزایش وام ازدواج به میزان ۱۵ میلیون تومان خبر داد.

۶ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون بانوان:

تا بیش از ورود نمایندگان مجلس به بحث بودجه سال آینده، بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان باید تمام شود

ذوالقدر: طبق پیگیری های به عمل آمده لایحه منع خشونت علیه زنان تا دوهفته آینده به مجلس ارسال می شود و تا پیش از ورود نمایندگان به بحث بودجه سال آینده و بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان باید تمام شود.

۵ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون بانوان:

قانون بیمه زنان سرپرست خانه‌وار بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است

ذوالقدر: بر اساس بند (ب) ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به اجرای قانون بیمه زنان خانه‌دار دارای سه فرزند و بیمه زنان سرپرست خانوار بوده و این قانون بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است. آمار زنان خانه‌دار که دارای هیچ گونه پوشش بیمه‌ای در کشور نیستند، بیش از ۷۷۰ هزار نفر و آمار زنان سرپرست خانوار که هیچ بیمه نیستند، ۱۲۰ هزار نفر است که تلاش می‌شود با اجرای قانون، به صورت فراگیر و همگانی این جمعیت تحت پوشش بیمه‌ قرار گیرند.