۱۵ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

باید از ازدواج کودکان زیر ١٣ سال در هر شرایطی ممانعت به عمل آید

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر پیگیری طرح اصلاح سن ازدواج، گفت: با توجه به بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مجلس، فرصت خوبی برای تعریف دقیق سن کودکی است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

نمایندگان فراکسیون زنان به دنبال ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال حتی با اذن پدر و دادگاه هستند

نایب رئیس فراکسیون زنان با تاکید بر آسیب‌زایی فرزند‌آوری دختران زیر ۱۸ سال، گفت: نمایندگان این فراکسیون به دنبال ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال حتی با اذن پدر و دادگاه است.

۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

خانم مولاوردی برای پـست وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌ هستند

ذوالقدر: آخرین خبرهایی که به ما رسیده مبنی بر این است که پست وزارت آموزش‌وپرورش به احتمال زیاد به یک خانم داده شود. ١۵٧ نماینده بیانیه‌ای داشتند که در آن از رئیس‌جمهوری خواسته شده است با حضور زن در کابینه موافقت کنند. این رقمی است که نشان می‌دهد مجلس موافق انتصاب وزیر زن است. خوشبختانه این روزها در سطوح معاونت رئیس‌جمهوری، زنان توانمندی داریم که همان‌ها گزینه‌های مناسبی برای وزارت هستند.خانم مـــولاوردی برای پـــســت وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌ هستند و خانم ابتکار حسب تجربه حضورشان در محیط زیست می‌توانند گزینه مناسبی برای وزارت کشاورزی باشند و حضورشان چیز دور از انتظاری نیست.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس:

جامعه زنان هرگز به‌دنبال سهم‌خواهی از دولت نبوده است

نایب رییس نخست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که جامعه زنان هرگز به‌دنبال سهم‌خواهی از دولت نبوده، بر بازتاب مثبت حضور زنان در کابینه در سطوح داخلی و بین‌المللی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود روحانی فرصت حضور زنان در کابینه دوازدهم را فراهم کند.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

ماده ۲ طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده به تصویب رسید

ذوالقدر: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که پیش از این کلیت آن در مجلس به تصویب رسیده بود، در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و ماده ۲ این طرح و تبصره‌های یک و دو آن درباره کاهش سن ازدواج به تصویب رسید.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

بیمه زنان خانه‌دار در راستای تحکیم بنیاد خانواده و سیاست های جمعیت مقام معظم رهبری است

ذوالقدر: بیمه زنان خانه‌دار یکی از مفاد برنامه پنجم و حتی ششم توسعه است که متاسفانه تاکنون بدان پرداخته نشده است، بیمه زنان خانه‌دار در راستای تحکیم بنیاد خانواده و سیاست های جمعیت مقام معظم رهبری است. بیمه زنان خانه‌دار به بهانه‌های مختلف اعم از کمبود منابع مالی اجرایی نشده، با این حال در برنامه ششم توسعه بر بیمه زنان خانه‌دار با حداقل سه فرزند تاکید شده البته تنها بر زن خانه دار بودن تاکید شده حال این زن می تواند سرپرست خانواده هم باشد یا متارکه کرده باشد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

مسئله مسکن، نقص طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده است

ذوالقدر: جزئیات طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده نیاز به بررسی بیشتری دارد، در طرح فوق به مسئله مسکن نپرداخته و در آن تبعیض در مورد زنان و مردان وجود دارد و شفاف نیست.

۲۹ آذر ۱۳۹۵

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: در ۱۷ درصد طلاق‌ها، دختران زیر ۱۸ سال سن داشتند

در حالیکه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح عدم ازدواج دختران زیر ۱۸ سال از سوی نمایندگان مجلس با کسب اجازه از مراجع تقلید در آینده خبر داده،معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان اینکه اظهارات برخی نمایندگان و مسئولان حوزه زنان کاملاً سیاسی است، گفت: اینکه این افراد خودشان را در مورد ازدواج دختران محق‌تر از پدران می‌دانند، با این اقدامات میان پدران و دختران اختلاف ایجاد می‌کنند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

دبیر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی: بیمه ها افزایش مرخصی زایمان را حمایت کنند/ کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص به زودی اجرایی می شود

دبیر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: بیمه های پایه و تکمیلی باید موضوع افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه را به خوبی حمایت کنند تا بانوان دغدغه ای برای بارداری و فرزند آوری خود نداشته باشند.

۱۳ شهریور ۱۳۹۵

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان: تاکید بر پیگیری بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه برنامه ششم/ برنامه ریزی برای بیمه این قشر تا پایان سال اول برنامه

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر پیگیری بیمه زنان سرپرست خانوار در لایحه برنامه ششم، گفت: می‌توان با کاهش میزان حق بیمه پرداختی از سوی کارفرما طیف وسیعی از زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش بیمه قرارداد.