۹ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه تأمین امنیت زنان به‌زودی به مجلس ارائه شده و بررسی خواهد شد

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، از اتمام بررسی لایحه امنیت زنان در کمیسیون قضایی دولت خبر داد و گفت: این لایحه به زودی به مجلس تقدیم شده و در صحن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
نایب‌رئیس فراکسیون زنان مجلس:

لایحه حمایت از کودکان هفته آینده به صحن علنی می‌آید

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس گفت:‌ به احتمال بسیار لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در هفته اول اسفند به صحن علنی ارائه می شود.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

در موضوع ورزش بانوان فراکسیون زنان پیشنهاداتی را در صحن علنی ارائه خواهد کرد

ذوالقدر: توجه به حوزه ورزش بانوان یکی دیگر از محورهایی است که فراکسیون زنان و اعضای کمیسیون فرهنگی به آن توجه ویژه‌ای داشته و قطعا در این مورد پیشنهادات مهمی را در صحن علنی مجلس ارائه خواهند داد.

۴ دی ۱۳۹۶
عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی:

پیشنهاد افزایش وام ازدواج به میزان ۱۵ میلیون تومان در کمیسیون فرهنگی رای آورد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از موافقت کمیسیون متبوعش با افزایش وام ازدواج به میزان ۱۵ میلیون تومان خبر داد.

۶ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون بانوان:

تا بیش از ورود نمایندگان مجلس به بحث بودجه سال آینده، بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان باید تمام شود

ذوالقدر: طبق پیگیری های به عمل آمده لایحه منع خشونت علیه زنان تا دوهفته آینده به مجلس ارسال می شود و تا پیش از ورود نمایندگان به بحث بودجه سال آینده و بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان باید تمام شود.

۵ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون بانوان:

قانون بیمه زنان سرپرست خانه‌وار بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است

ذوالقدر: بر اساس بند (ب) ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به اجرای قانون بیمه زنان خانه‌دار دارای سه فرزند و بیمه زنان سرپرست خانوار بوده و این قانون بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است. آمار زنان خانه‌دار که دارای هیچ گونه پوشش بیمه‌ای در کشور نیستند، بیش از ۷۷۰ هزار نفر و آمار زنان سرپرست خانوار که هیچ بیمه نیستند، ۱۲۰ هزار نفر است که تلاش می‌شود با اجرای قانون، به صورت فراگیر و همگانی این جمعیت تحت پوشش بیمه‌ قرار گیرند.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
نایب رییس فراکسیون زنان:

قبح طلاق در کشور از بین رفته است

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: خلاء قانونی در حوزه خانواده دیده نمی شود بلکه با ضعف در اجرای قوانین روبرو هستیم.

۷ آبان ۱۳۹۶
مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

حدود ۱۳ میلیون جوان در انتظار ازدواج و آماده به ازدواج داریم که ازدواج نکرده‌اند

روح افزا: در حال حاضر حدود ۱۳ میلیون جوان در انتظار ازدواج و آماده به ازدواج داریم که ازدواج نکرده اند و عده ای هم داریم که اصلا نا امید از ازدواج هستند یعنی از سن ازدواج خارج شده اند و تعداد افرادی که ازدواج نکرده اند دارد تبدیل به رقم بالایی می شود.

۷ آبان ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی:

اگر قانون تسهیل ازدواج جوانان عملی شود خیلی از مشکلات جوانان برای ازدواج را برطرف می‌کند

ذوالقدر: قانون تسهیل ازدواج جوانان سالیان زیادی را پشت سر گذرانده و اگر این قانون عملی شود خیلی از مشکلات جوانان برای ازدواج را برطرف می کند. در این قانون، دولت مکلف شده تا صندوقی برای ازدواج جوانان ایجاد کند تا بتوانند از آنجا وام مورد نیازشان را تامین کند و همین طور دولت را مکلف کرده در زمینه اشتغال و مسکن کرده است. چون همه کارها انجام شده و همه مسایل اقتصادی و فرهنگی در آن پرداخته شده بعید می دانم مشکلی پیش بیاید و امیدوارم در این مجلس به صورت کامل و جامع تقدیم صحن شود و رای بیاورد.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

برای تصویب افزایش سن ازدواج نیاز به‌همراهی و فتواهای دیگر مراجع عظام است

ذوالقدر: در تصویب طرح افزایش سن ازدواج، نیازمند نظر موافق و فتوای مراجع معظم تقلید، اعم از علمای شیعه و اهل سنت هستیم. تاکنون فتوای تاریخی و فقهی مرجع عالیقدر حضرت آیت‌ا… ناصر مکارم شیرازی را در نقد ازدواج کودکان در سنین پایین دریافت کرده‌ایم. ولی آنچه مسلم است، اینکه در این امر نیاز به‌همراهی و فتواهای دیگر مراجع عظام است.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

موضوع تشویق برای ازدواج دختران، متفاوت با سن حداقلی ازدواج است

ذوالقدر: موضوع تشویق برای ازدواج دختران، متفاوت با سن حداقلی ازدواج است. موضوع افزایش سن ازدواج و تجرد را باید در جای خود مورد بررسی دقیق و آسیب‌شناسانه قرار داد. آنچه لایحه مذکور بر آن تاکید دارد، افزایش سن حداقلی ازدواج است که کمک بسیاری به جامعه دختران و مادران آینده این کشور اسلامی خواهد کرد. گله‌مندان بهتر است با نگاه واقع‌‌بینانه، به‌دور از تعصب سیاسی و حتی جناحی به موضوع نگریسته و بین دو موضوع افزایش سن تجرد و افزایش سن حداقلی ازدواج تفاوت قائل شوند، چرا که همان‌گونه که مطرح شد، یکی برخاسته از ارتقای سطح دسترسی به امکانات اجتماعی است و دیگری خسران در ابعاد مختلف.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

کلیات طرح خروج زنان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر تصویب شد

ذوالقدر: در این جلسه، طرح اصلاح بند ۳ ماده ۱۸ قانون گذرنامه (خروج زنان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر) در کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید، البته طرح مذکور پیش از این نیز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی شده بود.

۱ مهر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

سمن‌ها و مدافعان حقوق کودک می‌توانند به موضوع ازدواج‌های زودهنگام کودکان ورود کنند

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه مدافعان حقوق کودک می توانند موارد نقض حقوق کودک را پیگیری و به دادگاه شکایت کنند، گفت: سن ازدواج دختران باید معقول شود.

۶ شهریور ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

دستورالعمل وزارت کار درباره اخراج مادران کارگر شیرده تا پایان دو سالگی فرزندانشان مغایر قانون کار و سیاست‌های کلی جمعیت است

یک عضو فراکسیون زنان در تذکری خواستار بازنگری جدی در دستورالعمل اخراج مادران کارگر شیرده تا پایان دو سالگی فرزندانشان شد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

باید از ازدواج کودکان زیر ١٣ سال در هر شرایطی ممانعت به عمل آید

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر پیگیری طرح اصلاح سن ازدواج، گفت: با توجه به بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مجلس، فرصت خوبی برای تعریف دقیق سن کودکی است.