۶ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون بانوان:

تا بیش از ورود نمایندگان مجلس به بحث بودجه سال آینده، بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان باید تمام شود

ذوالقدر: طبق پیگیری های به عمل آمده لایحه منع خشونت علیه زنان تا دوهفته آینده به مجلس ارسال می شود و تا پیش از ورود نمایندگان به بحث بودجه سال آینده و بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان باید تمام شود.

۵ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون بانوان:

قانون بیمه زنان سرپرست خانه‌وار بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است

ذوالقدر: بر اساس بند (ب) ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به اجرای قانون بیمه زنان خانه‌دار دارای سه فرزند و بیمه زنان سرپرست خانوار بوده و این قانون بیش از هفت ماه است که به دولت ابلاغ شده ولی هنوز اجرایی نشده است. آمار زنان خانه‌دار که دارای هیچ گونه پوشش بیمه‌ای در کشور نیستند، بیش از ۷۷۰ هزار نفر و آمار زنان سرپرست خانوار که هیچ بیمه نیستند، ۱۲۰ هزار نفر است که تلاش می‌شود با اجرای قانون، به صورت فراگیر و همگانی این جمعیت تحت پوشش بیمه‌ قرار گیرند.

۲۰ آبان ۱۳۹۶
نایب رییس فراکسیون زنان:

قبح طلاق در کشور از بین رفته است

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: خلاء قانونی در حوزه خانواده دیده نمی شود بلکه با ضعف در اجرای قوانین روبرو هستیم.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

برای تصویب افزایش سن ازدواج نیاز به‌همراهی و فتواهای دیگر مراجع عظام است

ذوالقدر: در تصویب طرح افزایش سن ازدواج، نیازمند نظر موافق و فتوای مراجع معظم تقلید، اعم از علمای شیعه و اهل سنت هستیم. تاکنون فتوای تاریخی و فقهی مرجع عالیقدر حضرت آیت‌ا… ناصر مکارم شیرازی را در نقد ازدواج کودکان در سنین پایین دریافت کرده‌ایم. ولی آنچه مسلم است، اینکه در این امر نیاز به‌همراهی و فتواهای دیگر مراجع عظام است.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

موضوع تشویق برای ازدواج دختران، متفاوت با سن حداقلی ازدواج است

ذوالقدر: موضوع تشویق برای ازدواج دختران، متفاوت با سن حداقلی ازدواج است. موضوع افزایش سن ازدواج و تجرد را باید در جای خود مورد بررسی دقیق و آسیب‌شناسانه قرار داد. آنچه لایحه مذکور بر آن تاکید دارد، افزایش سن حداقلی ازدواج است که کمک بسیاری به جامعه دختران و مادران آینده این کشور اسلامی خواهد کرد. گله‌مندان بهتر است با نگاه واقع‌‌بینانه، به‌دور از تعصب سیاسی و حتی جناحی به موضوع نگریسته و بین دو موضوع افزایش سن تجرد و افزایش سن حداقلی ازدواج تفاوت قائل شوند، چرا که همان‌گونه که مطرح شد، یکی برخاسته از ارتقای سطح دسترسی به امکانات اجتماعی است و دیگری خسران در ابعاد مختلف.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

کلیات طرح خروج زنان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر تصویب شد

ذوالقدر: در این جلسه، طرح اصلاح بند ۳ ماده ۱۸ قانون گذرنامه (خروج زنان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسر) در کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید، البته طرح مذکور پیش از این نیز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی شده بود.

۱ مهر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

سمن‌ها و مدافعان حقوق کودک می‌توانند به موضوع ازدواج‌های زودهنگام کودکان ورود کنند

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه مدافعان حقوق کودک می توانند موارد نقض حقوق کودک را پیگیری و به دادگاه شکایت کنند، گفت: سن ازدواج دختران باید معقول شود.

۶ شهریور ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

دستورالعمل وزارت کار درباره اخراج مادران کارگر شیرده تا پایان دو سالگی فرزندانشان مغایر قانون کار و سیاست‌های کلی جمعیت است

یک عضو فراکسیون زنان در تذکری خواستار بازنگری جدی در دستورالعمل اخراج مادران کارگر شیرده تا پایان دو سالگی فرزندانشان شد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

باید از ازدواج کودکان زیر ١٣ سال در هر شرایطی ممانعت به عمل آید

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر پیگیری طرح اصلاح سن ازدواج، گفت: با توجه به بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مجلس، فرصت خوبی برای تعریف دقیق سن کودکی است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان:

نمایندگان فراکسیون زنان به دنبال ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال حتی با اذن پدر و دادگاه هستند

نایب رئیس فراکسیون زنان با تاکید بر آسیب‌زایی فرزند‌آوری دختران زیر ۱۸ سال، گفت: نمایندگان این فراکسیون به دنبال ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال حتی با اذن پدر و دادگاه است.

۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

خانم مولاوردی برای پـست وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌ هستند

ذوالقدر: آخرین خبرهایی که به ما رسیده مبنی بر این است که پست وزارت آموزش‌وپرورش به احتمال زیاد به یک خانم داده شود. ١۵٧ نماینده بیانیه‌ای داشتند که در آن از رئیس‌جمهوری خواسته شده است با حضور زن در کابینه موافقت کنند. این رقمی است که نشان می‌دهد مجلس موافق انتصاب وزیر زن است. خوشبختانه این روزها در سطوح معاونت رئیس‌جمهوری، زنان توانمندی داریم که همان‌ها گزینه‌های مناسبی برای وزارت هستند.خانم مـــولاوردی برای پـــســت وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌ هستند و خانم ابتکار حسب تجربه حضورشان در محیط زیست می‌توانند گزینه مناسبی برای وزارت کشاورزی باشند و حضورشان چیز دور از انتظاری نیست.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس:

جامعه زنان هرگز به‌دنبال سهم‌خواهی از دولت نبوده است

نایب رییس نخست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که جامعه زنان هرگز به‌دنبال سهم‌خواهی از دولت نبوده، بر بازتاب مثبت حضور زنان در کابینه در سطوح داخلی و بین‌المللی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود روحانی فرصت حضور زنان در کابینه دوازدهم را فراهم کند.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

ماده ۲ طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده به تصویب رسید

ذوالقدر: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که پیش از این کلیت آن در مجلس به تصویب رسیده بود، در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و ماده ۲ این طرح و تبصره‌های یک و دو آن درباره کاهش سن ازدواج به تصویب رسید.

۴ تیر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

بیمه زنان خانه‌دار در راستای تحکیم بنیاد خانواده و سیاست های جمعیت مقام معظم رهبری است

ذوالقدر: بیمه زنان خانه‌دار یکی از مفاد برنامه پنجم و حتی ششم توسعه است که متاسفانه تاکنون بدان پرداخته نشده است، بیمه زنان خانه‌دار در راستای تحکیم بنیاد خانواده و سیاست های جمعیت مقام معظم رهبری است. بیمه زنان خانه‌دار به بهانه‌های مختلف اعم از کمبود منابع مالی اجرایی نشده، با این حال در برنامه ششم توسعه بر بیمه زنان خانه‌دار با حداقل سه فرزند تاکید شده البته تنها بر زن خانه دار بودن تاکید شده حال این زن می تواند سرپرست خانواده هم باشد یا متارکه کرده باشد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

مسئله مسکن، نقص طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده است

ذوالقدر: جزئیات طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده نیاز به بررسی بیشتری دارد، در طرح فوق به مسئله مسکن نپرداخته و در آن تبعیض در مورد زنان و مردان وجود دارد و شفاف نیست.