۵ دی ۱۳۹۶

بطحایی: حذف کنکور در دست وزارت علوم است

وزیر آموزش و پرورش: موضوع کنکور مسئله‌ای مزمن و قدیمی در نظام آموزشی کشور است، متاسفانه شیوه برگزاری فعلی کنکور به شدت بر کیفیت آموزش و پرورش تاثیر گذاشته است چراکه در دوره متوسط مجالی برای فعالیت‌های تربیتی و پرورشی باقی نمانده و تمامی فکر و ذکر دانش‌آموزان آماده شدن برای کنکور است. هرگاه وزارت علوم زمان حذف کنکور را اعلام کند، وزارتخانه‌اش آمادگی دارد آزمون‌های معتبر نهایی را برگزار کند.

۵ دی ۱۳۹۶

بطحایی: آموزش و پرورش برای واگذاری امتحانات نهایی به سازمان سنجش آمادگی دارد

وزیر آموزش و پرورش: اکنون در برخی دروس پایه‌های متوسطه به صورت نهایی برگزار می‌شود اما برگزاری امتحانات نهایی برای آموزش و پرورش هزینه‌های سنگینی دارد. با این وجود هنوز پیشینه تحصیلی به صورت موثر و مستقیم وارد آزمون نشده است چراکه فقط تاثیر مثبت معدل لحاظ می‌شود؛ هرچند اگر تاثیر پیشینه تحصیلی به صورت مستقیم و موثر وارد شود آموزش و پرورش شرایط ایجاد مقدمات آن را داد. اگر قرار شود تاثیرات مثبت و منفی‌ آزمون دانش‌آموزان در قبولی دانشگاه لحاظ شود؛ آموزش و پرورش اعلام عمومی کرده که آزمون‌های سراسری آن توسط سازمان سنجش برگزار شود.

۳ دی ۱۳۹۶

بطحایی: موارد تخلفی را گزارش دهید تا به شدت برخورد کنم

وزیر آموزش‌وپرورش در تازه‌ترین توئیت خود بار دیگر به برخورد با افرادی که جامعه و مسئولان را نسبت به آموزش و پرورش و معلمان بی‌اعتماد می‌کند، تاکید کرد.

۳ دی ۱۳۹۶

وزیر آموزش و پرورش درباره بی‌تفاوتی نسبت به روابط جنسی دانش‌آموزان هشدار داد

وزیر آموزش و پرورش ضمن هشدار در رابطه با بی‌تفاوتی نسبت به روابط جنسی دانش‌آموزان، به راه‌اندازی شبکه ملی آموزش اشاره و تصریح کرد: بخشی از این شبکه تحت عنوان تلویزیون تعاملی آموزش خانواده‌ها را محور اصلی خود قرار داده است.

۱ آذر ۱۳۹۶

بطحایی: استیضاح را حق نمایندگان مجلس می‌دانم

وزیر آموزش و پرورش استیضاح را حق نمایندگان مجلس دانست و اخبار اخیر پیرامون استیضاح خود را شیطنت رسانه‌ای عنوان کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: هیچ کلاسی از ابتدای هفته بدون معلم نمانده است

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:از ابتدای هفته هیچ کلاسی در کشور بدون معلم نمانده است.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

«محمدرضا اسماعیلی» مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شد

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش، «محمدرضا اسماعیلی مشاور وزیر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات» منصوب شد.

۳ آبا ۱۳۹۵

ضرورت استقلال مدارس در برنامه‌ریزی‌ها

بطحایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش: استقلال مدارس در برنامه‌ریزی‌ها و اجرا به عنوان یک شاخص در موفقیت نظام آموزشی است. در نظام آموزشی موفق مدارس مستقل هستند.

۱ آبا ۱۳۹۵
سرپرست آموزش و پرورش:

حق هر معلم است که بداند از صندوق ذخیره چقدر سهم دارد

بطحایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش: برای موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان در کنار مقامات قضایی مصرانه پیگیری حقوقی و قضایی و تحقیق و تفحص را دنبال می‌کنیم./ صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان امانت‌دار دارایی فرهنگیان و سهامداران باید مرتبا مورد واکاوی و بررسی‌های مالی قرار گیرد./ حق یک معلم عضو صندوق است که به صورت شفاف و مطمئن بداند الان ارزش دارایی‌های صندوق چقدر است.

۱۱ خرد ۱۳۹۵

آیین نامه اجرایی دریافت مالیات از برخی نهادها در حال بررسی است

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش وپرورش با اشاره به دریافت مالیات از نهادها به نفع آموزش وپرورش، گفت: آیین نامه اجرایی دریافت مالیات از برخی نهادها و ارگان ها در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است.

۲۷ ارد ۱۳۹۵

برای فراگیری زبان های خارجی باید در دانش آموزان رغبت ایجاد کنیم

بطحایی، معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش بابیان اینکه دردهه های۶۰ و ۷۰ آموزش زبان های فرانسه و ایتالیا درمدارس داده می شد اما مورد استقبال قرارنگرفت، گفت:باید رغبت یادگیری در دانش آموزان ایجاد کنیم./ ما هر تعداد معلم هم داشته باشیم، وقتی دانش آموز تمایل نشستن در کلاس غیر از زبان انگلیسی را نداشته باشد معلم ما بیکار می شود.

۲۳ فرو ۱۳۹۵

رشد ۶۷ درصدی میانگین حقوق فرهنگیان در دو سال فعالیت دولت تدبیر و امید

بطحایی، معاون توسعه مدیریت پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر سخنان وزیر آموزش و پرورش در برنامه «تیتر امشب» از رشد بیش از ۶۷ درصدی میانگین حقوق فرهنگیان دو سال فعالیت دولت تدبیر و امید خبر داد

۷ اسف ۱۳۹۴

میزان بدهی آموزش و پرورش بابت پاداش پایان خدمت فرهنگیان اعلام شد

پاداش پایان خدمت حدود ۳۰ هزار نفر از بازنشستگان سال ۱۳۹۳ باقی مانده است و حدود ۳۰ هزار نفر هم در سال ۱۳۹۴ بازنشسته خواهیم داشت./ل مبلغ پاداش باقی مانده سال ۱۳۹۳ حدود یک هزار میلیارد تومان است و برای سال ۱۳۹۴ حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان است و در سال ۹۵ هم معادل همین عدد خواهد بود.

۲۹ آذر ۱۳۹۴

رتبه‌بندی معلمان در پیگیری / حقوق فرهنگیان بازنشسته ترمیم می‌شود

علی اصغر فانی: هر هفته سه بار موضوع پاداش بازنشستگان را پیگیری می کنم. برای پرداخت پاداش بازنشستگان سال ۹۳ نیاز به ۱۰۵۰ میلیارد تومان بودجه است، پیگیر این موضوع هستم تا در بودجه سال ۹۵ این ترمیم لحاظ شود

۱۱ آذر ۱۳۹۴
معاون وزیر آموزش و پرورش:

کارت اعتباری ۱۰ میلیونی شامل تمام فرهنگیان می شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، جزییات ارایه کارت اعتباری ۱۰ میلیونی به فرهنگیان را تشریح کرد.