۱۱ آذر ۱۳۹۶

بطحایی: شبکه ملی آموزش و پرورش راه‌اندازی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان به اینکه درصدد راه اندازی شبکه ملی آموزش و پرورش هستیم، اظهار کرد: بخشی از این شبکه به تلویزیون تعاملی اختصاص خواهد داشت که با مخاطبینِ خاص پیام‌ها، فیلم‌ها و رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری را در میان خواهد گذاشت.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

وزیر آموزش و پرورش در هیئت امنای بنیاد شهید منصوب شد

​رییس‌ جمهور در حکمی وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش را به .عنوان «عضو هیأت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران» منصوب کرد

۱۸ مهر ۱۳۹۵

محدودیت منابع دلیل ورود اقتصاد به آموزش و پرورش

بطحائی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیرآموزش و پرورش: بهره‌وری منابع در آموزش و پرورش ۳۰ درصد است و برای رسیدن به اهداف سند تحول بنیادین، به ۲ برابر منابع فعلی نیاز داریم./ دلیل ورود بحث اقتصاد به نظام آموزش و پرورش محدودیت منابع است و کشورهایی که سرانه تولید ناخالص داخلی‌شان بالا هست به این اقتصاد روی آورده‌اند./ در حوزه اقتصاد، بویژه اقتصاد آموزش و پرورش باید منافع اقتصادی را در کنار برنامه‌های تربیتی و پرورشی مد نظر قرار دهیم.

۲۶ شهر ۱۳۹۵

شناسایی ۱۲ زمینه درآمدی در آموزش و پرورش/ شرط درآمدزایی برای مدارس

بطحائی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: باید ۳۵ درصد از منابع موجود را طی یک برنامه ۵ ساله افزایش دهیم./ آموزش و پرورش نیازمند ۴۳ هزار میلیارد تومان اعتبار است./ هنرستان‌های فنی ما امکانات خوبی دارند و می‌توانند تولیداتی داشته باشند که به‌فروش برسد./ هیچ مدرسه‌ای رأسا اجازه ورود به هیچ کدام از این فعالیت‌های درآمدزایی را ندارد و این امور معمولا باید با موافقت اداره یا استان همراه شود.

۲۶ مرد ۱۳۹۵

اختلاف آموزش و پرورش با سازمان مدیریت بر سر تعداد استخدامی

بطحائی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: در دستگاه‌های غیرحاکمیتی استخدام یک به سه است و اگر حاکمیتی باشد، به ازای هر یک نفر، یک نفر باید جذب شود./ در جایی تراکم نیرو و در جایی با کمبود نیرو مواجه هستیم./ آموزش و پرورش جلو جلو بیش از آنچه که ظرفیت داشته باشد را جذب کرده و سازمان مدیریت روی این موضوع یک اختلافی هم با ما دارد.

۲۴ مرد ۱۳۹۵
معاون فانی:

کارگروه منابع در آمدی در آموزش و پرورش فعال شد

بطحائی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش: اقدام برخی مدارس برای اجاره حیاط مدرسه تخلف است./ بر اساس مطالعات صورت گرفته برای مواردی که می تواند منابع درآمدی برای آموزش و پرورش شود، کارگروهی تشکیل داده ایم./ فضاهایی در آموزش و پرورش داریم که به دلایل مختلف دانش آموزش نداشته یا در منطقه ای قرار دارند که امکان استفاده از آنها وجود ندارد./ در تغییر کاربری و کسب ارزش افزوده از املاک آموزش و پرورش شرط اصلی این است که آن ملک مورد استفاده نباشد.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

استخدام ۲۰ هزار نیرو در برنامه امسال آموزش و پرورش/ جذب ۴ هزار سرباز معلم برای تامین نیرو در مناطق کم برخوردار

بطحائی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: معوقات وزارت آموزش و پرورش حدود ۵ هزار میلیارد میباشد./ امسال آموزش و پرورش ۲۰ هزار استخدامی را در برنامه دارد./ توافق‌های لازم برای جذب ۴ هزار نیروی سرباز معلم برای مناطق کم برخوردار صورت گرفته است./ در کشور حدود ۱۵۰ کلاس درس کپری و ۱۲۰۰ کلاس درس خشت و گلی وجود دارد./ اگر روزی تمام هزینه‌های جاری آموزش و پرورش تامین شود با قدرت تمام جلوی دریافت هر کمک و مشارکتی را سد خواهیم کرد.

۴ فرو ۱۳۹۵

فاز اول نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای امسال کلید می‌خورد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: سال ۹۵، مرحله آغازین نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای کلید می‌خورد و شایستگی‌های حرفه‌ای نیروی انسانی مورد سنجش قرار می‌گیرد. این سنجش با مکانیسم‌های مختلفی از مشاهده گرفته تا آزمون‌های کسب صلاحیت و گذراندن دوره‌های آموزشی انجام می‌شود و بر این اساس جایگاه افراد مشخص و رتبه بندی گام جدی خود را برای نقشی که دارد، برخواهد داشت.

۲ اسف ۱۳۹۴

استمرار خدمت ۱۶ هزار نیروی پیش‌دبستانی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: از مجموع ۲۸ هزار نفر نیروهای پیش دبستانی، خرید خدمات و شرکت‌ها که بر اساس قانون مجلس برای جذب اعلام آمادگی کرده بودند نزدیک به ۱۶ هزار نفر بر اساس قانون مجلس امروز به صورت حق التدریس با ما همکاری می‌کنند.

۲۳ دی ۱۳۹۴

اجرای بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان در ماه‌های پایانی سال

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد متوقف نشده است گفت: به دنبال مصوبه اخیر دولت مبنی بر تامین اعتبارات لازم همین روزها باید منتظر عملیاتی شدن مصوبه دولت و اجرای بازنشستگی پیش از موعد باشیم.

۱۹ دی ۱۳۹۴

مشمولان جدید رتبه‌بندی معلمان درسال آینده

طرح رتبه‌بندی معلمان که ارتقای مهارت‌های تخصصی معلمان را دنبال می‌کند با وجود تمام فراز و نشیب‌ها و حواشی که داشت سرانجام در مهرماه امسال برای بخش بزرگی از فرهنگیان به اجرا در آمد و مسئولان آموزش و پرورش در همان زمان اعلام کردند که امسال فاز اول رتبه بندی اجرا شده و در سال ۹۵ شاهد اجرای فاز جدیدی از آن خواهیم بود که تغییرات بسیاری با آنچه اکنون اجرا شده خواهد داشت.
درباره آینده طرح رتبه بندی معلمان و سرنوشتش در سال ۹۵ با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به گفت‌وگو نشستیم.

۲۷ شهر ۱۳۹۴

بطحائی: طرح رتبه بندی، ۴۰ هزار فرهنگی را شامل نمی شود

خبرگزاری پانا:معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت:با در نظر گرفتن این معیار که طرح رتبه بندی فرهنگیان برای افراد بالای ۶ سال سابقه اجرا می شود، ۴۰ هزار فرهنگی شامل این طرح نمی شوند.