۲۶ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

چنانچه دارویی مشابه داخلی با کیفیت و اثربخشی برابر دارد، باید همان داروی ایرانی تجویز شود

وزیر بهداشت، گفت: چنانچه دارویی مشابه تولید داخل دارد و از نظر کیفیت و اثربخشی با نوع خارجی اش تفاوتی ندارد، باید همان داروی ایرانی برای بیماران تجویز و توصیه شود و پزشکان و انجمن ها باید کمک کنند تا این جایگزینی صورت گیرد، چراکه پروسه ای زمانبر است و این فرهنگ باید به تدریج نهادینه شده و با اقناع کردن، این تغییر ذائقه صورت گیرد.

۲۷ خرد ۱۳۹۷

دبیر و اعضای ستاد راهبری برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع منصوب شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در احکام جداگانه ای دبیر و اعضای ستاد راهبری برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع را منصوب کرد.

۲۲ ارد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

۷۰ درصد داروها در کشور شناسنامه اصالت دارد

قاضی‌زاده هاشمی: اکنون داروهای موجود در کشور دارای کد و هولوگرامی است که می‌توان با استفاده از آن از اصالت، قیمت و شرکت دارویی معتبر آن اطمینان حاصل کرد. در حال حاضر ۷۰ درصد داروهای موجود در کشور، دارای شناسنامه اصالت است. همچنین برنامه داریم که تا پایان سال برای تمام این داروها این فرصت مهم که دارای کد باشند را فراهم کنیم.

۲۲ ارد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

با هرگونه تخلف در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به‌شدت برخورد می‌شود

قاضی‌زاده هاشمی: اکنون دولت ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان را در اختیار اصناف قرار می‌دهد تا مردم در تأمین دارو و دیگر نیازها با مشکل مواجه نشوند.: در این مقطع ممکن است برخی سودجویی کنند که باید با آن‌ها برخورد شود. البته باید نظارت بیشتری نیز روی این موارد صورت گیرد. اگر اصنافی رعایت نمی‌کنند باید با قاطعیت با آن‌ها برخورد شود. با تلاش دولت حتماً بازار نیز تنظیم خواهد شد و از همه مسئولان و متولیان امر در بخش دارو و تجهیزات نیز به خاطر همکاری‌ها تقدیر می‌شود

۱۳ ارد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

کارنامه حوزه سلامت در آموزش علوم پزشکی، افتخارآمیز است

وزیر بهداشت با بیان اینکه رتبه های علمی ایران در دنیا و منطقه، نشانگر کارنامه افتخارآمیز ایران در حیطه آموزش علوم پزشکی است، بر بها دادن به مسیر آموزش عالی در کشور تاکید کرد وگفت: نباید به فرار مغزها کمک کنیم.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

مردم مطمئن باشند هزینه‌های سلامت‌شان افزایش نمی‌یابد

وزیر بهداشت گفت: بهره‌بردار اصلی خدمات طرح تحول سلامت، عموم مردم و بویژه اقشار محروم بودند و از نظر مردم، خدمات این طرح بدون هیچ کم و کاستی همچنان ادامه دارد.

۱۳ دی ۱۳۹۶

هاشمی: واردات روغن پالم از ۷۵۰ هزار تن به کمتر از ۴۵۰ هزار تن رسیده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: صنف قنادان با حضور در سفره مردم کام آن ها را شیرین می کنند و امیدوارم افرادی که کام مردم را تلخ می کنند به این صنعت بپیوندند و در شرایطی که مردم نیاز به امید به آینده دارند، آن ها را ناامید نکنند.

۱۲ دی ۱۳۹۶

هاشمی: ۸۰ درصد عوامل موثر بر سلامت در اختیار وزارت بهداشت نیست

وزیر بهداشت: یکی از رسالت های وزارت بهداشت پیشگیری از بیماری ها و تامین سلامت مردم است و ۸۰ درصد عوامل موثر بر سلامت در اختیار وزارت بهداشت نیست بلکه صنوف، دستگاههای دولتی و قانون گذاری، دستگاههای اجرایی، قوه قضاییه و رسانه ها که روح و روان مردم را تغذیه می کنند در این حوزه تاثیر گذار هستند. بنابراین مهم است که با این ۸۰ درصد ارتباط منطقی داشته باشیم.

۱۰ دی ۱۳۹۶

هاشمی: مردم باید جریمه عدم رعایت بهداشت خود را پرداخت کنند

وزیر بهداشت: هیچ جای دنیا سراغ ندارم که هزینه دندان برای درمان به طور کامل پرداخت شود، چرا که مردم باید مراقبت از دهان و دندان خود و پیشگیری را انجام دهند، لذا فرد باید جریمه عدم رعایت بهداشت خود را پرداخت کند. ارائه خدمات رایگان سبب می‌شود که مردم تشویق شوند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکرده و هر اقدامی را که با اجسام سخت انجام می‌دهند، با دندان خود انجام دهند.

۱۰ دی ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

در حوزه عدالت و دسترسی مردم به خدمات دندانپزشکی، وضعیت مناسبی نداریم

هاشمی در نشست تبیین سیاست‌های وزارت بهداشت در حوزه دندانپزشکی: علی‌رغم وضعیت مناسب در دانش و مهارت، در حوزه عدالت و دسترسی مردم به خدمات دندانپزشکی وضعیت مان در ایران مناسب نیست که بخشی از آن مربوط به حمایت مالی مردم توسط بیمه‌ها است و در واقع بیمه‌ها حمایت آنچنانی در این زمینه ندارند. از طرفی مردم ما در زمینه مراقبت از دندان توجه نداشته و تنها در بخش‌هایی از کشور و تعدادی از استان‌ها هم‌وطنان به موضوع بهداشت دهان و دندان توجه دارند.

۹ آبا ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

هر چه پرستار در بالین تقویت شود، به نفع بیمار، خزانه کشور و حرفه پرستاری است

وزیر بهداشت: هر چه پرستار در بالین تقویت شود و بخشی از کارهای تخصصی به حوزه پرستاری تحویل داده شود، به نفع بیمار، خزانه کشور و حرفه پرستاری است. در حوزه پرستاری مشکلات زیادی وجود دارد که مربوط به ما نیست، اما مسئول آنها ما هستیم و اگر اقتصاد حوزه سلامت اصلاح شود و بیمه ها که واسط هستند، همکاری کنند، ۹۰ درصد مشکلات حل می شود.

۷ آبا ۱۳۹۶

با حکم وزیر بهداشت اعضای شورای پژوهشی موسسه ملی تحقیقات سلامت منصوب شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعضای شورای پژوهشی موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران را منصوب کرد.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

نرخ جهانی گندم ۶۰۰ تا ۶۵۰ تومان است در حالیکه ما گندم را با قیمت بیش از ۱۰۰۰ تومان می‌خریم

وزیر بهداشت با اشاره به گلایه نانوایان مبنی بر آنکه آرد ایرانی چسبندگی لازم را ندارد و ناچار به استفاده از نمک بیشتری در خمیر نان هستند، گفت: درست است که ما در حوزه گندم خودکفا شده‌ایم، اما می‌توان قسمتی از گندم تولید داخل را صادر و گندمی که مورد نظر نانواها است را خریداری کنیم.

۱۷ شهر ۱۳۹۶

هاشمی: بیماری‌های غیرواگیر از مهم‌ترین علل مرگ و میر در کشور هستند

وزیر بهداشت: بیماری های غیرواگیر از جمله بیماریهای قلبی عروقی، فشارخون، افزایش وزن، دیابت، بیماریهای تنفسی، سرطان ها و از همه دردناک تر تصادفات از مهم ترین علل مرگ و میر در کشور هستند

۱۴ شهر ۱۳۹۶

هاشمی: توجه به اخلاق پزشکی یکی از وظایف مهم سازمان نظام پزشکی است

وزیر بهداشت: یکی از وظایف بسیار مهم سازمان نظام پزشکی توجه به مشکلات در حوزه اخلاق پزشکی است. مشکلاتی در حوزه پزشکی وجود دارد که نباید اجازه دهیم این مشکلات بیشتر شود و باید برای حل آنها تلاش شود.