۲۳ مهر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

نرخ جهانی گندم ۶۰۰ تا ۶۵۰ تومان است در حالیکه ما گندم را با قیمت بیش از ۱۰۰۰ تومان می‌خریم

وزیر بهداشت با اشاره به گلایه نانوایان مبنی بر آنکه آرد ایرانی چسبندگی لازم را ندارد و ناچار به استفاده از نمک بیشتری در خمیر نان هستند، گفت: درست است که ما در حوزه گندم خودکفا شده‌ایم، اما می‌توان قسمتی از گندم تولید داخل را صادر و گندمی که مورد نظر نانواها است را خریداری کنیم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: بیماری‌های غیرواگیر از مهم‌ترین علل مرگ و میر در کشور هستند

وزیر بهداشت: بیماری های غیرواگیر از جمله بیماریهای قلبی عروقی، فشارخون، افزایش وزن، دیابت، بیماریهای تنفسی، سرطان ها و از همه دردناک تر تصادفات از مهم ترین علل مرگ و میر در کشور هستند

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: توجه به اخلاق پزشکی یکی از وظایف مهم سازمان نظام پزشکی است

وزیر بهداشت: یکی از وظایف بسیار مهم سازمان نظام پزشکی توجه به مشکلات در حوزه اخلاق پزشکی است. مشکلاتی در حوزه پزشکی وجود دارد که نباید اجازه دهیم این مشکلات بیشتر شود و باید برای حل آنها تلاش شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: بیش از ۷۰ درصد مرگ‌ و میر ایرانیان ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است

وزیر پیشنهادی بهداشت: یکی از برنامه‌هایی که باید انجام دهیم، پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر به عنوان شایع‌ترین علت مرگ ایرانیان است؛ به طوری که بالغ بر ۷۰ درصد مرگ‌ها ناشی از آن است. اجرای برنامه‌هایمان در این حوزه قطعا کمک و همراهی مردم و سازمان‌ها و مجموعه‌های اثرگذاری نظیر وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما و ائمه محترم جمعه و … را نیازمند است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: اشتغال از مباحث اصلی است که بر حوزه سلامت تاثیر بسزایی خواهد داشت

وزیر پیشنهادی بهداشت: اشتغال یکی از مباحث اصلی است که بر حوزه سلامت نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت؛ به طوری که اگر اشتغال راه افتد، بی‌تردید مسایلی مانند اعتیاد، بیماری‌های اعصاب و روان، آسیب‌های اجتماعی و طلاق که واقعا دغدغه هر روز ماست، کاهش خواهند یافت و از سوی دیگر، بحث جمعیت و موضوع باروری و … به عنوان دغدغه‌های کل نظام، بهبود خواهند یافت. در مجموع به نظرم مشکل ما مشکل کل دولت و کل نظام است و آن هم بحث‌های اقتصادی است

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: مجلس‌های نهم و دهم همراهی بسیار خوبی با نظام سلامت داشتند

وزیر پیشنهادی بهداشت: مجلس‌های نهم و دهم همراهی بسیار خوبی با نظام سلامت داشتند. خواهشم از مجلس آن است که از سلامت مردم غافل نشود. خوشبختانه اکثریت نمایندگان مجلس اهمیت مبحث سلامت را باور دارند اما لازم است مجلس و دولت باور کنند که بخش‌هایی مانند آموزش و پرورش و سلامت هزینه نیستند و برای موفقیت در اقتصاد، مردم باید سالم باشند و سالم بودن مردم محور توسعه خواهد بود

۲۹ تیر ۱۳۹۶

هاشمی: هدف ایران توانمندشدن افغانستان در عرصۀ بهداشت و تقویت آموزش‌ و تولید صنعت دارو در این کشور است

وزیر بهداشت: هدف ما توانمندشدن افغانستان در عرصۀ بهداشت و تقویت آموزش‌ و تولید صنعت دارو در این کشور می‌باشد. «گردشگری سلامت» بین دو کشور سازماندهی شود و در عرصۀ «تولید» دارو در افغانستان گامهای موثری برداریم. آماده ایم برخی بیمارستان‌های کابل را تجهیز و حمایت کنیم.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: ذخیره خونی کشور هفت برابر ادوار گذشته است

وزیر بهداشت: ذخیره خونی کشور در دوره‌های گذشته به اندازه یک روز بود اما در حال حاضر این ذخیره هفت برابر شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

۲ خرداد ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: در ایران دولت و مجلس، حمایت خوبی از سلامت کردند

هاشمی: نظام بهداشتی ایران، به ویژه مشارکتی که نظام در امر سلامت داشته، اعم از حمایتهای مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و همچنین دولت سلامت محور و مجلس که حمایت های خوبی ارائه کرده، مورد توجه کشورهای دیگر قرار گرفت. البته بعضی از کشورهای اروپایی هم در اینکه سیاست مداران خود را متقاعد کنند، تا موضوع مهم سلامت حمایت شود، موفق بودند. برای آنها جالب بود که در ایران دولت و مجلس و بخش های دیگر سیاست گذاری دولت، حمایت خوبی از سلامت کردند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: «طرح تحول سلامت» وفای به عهد رییس‌جمهور است

هاشمی، وزیر بهداشت گفت: مشکلات حوزه درمان در یک یا دو دولت قابل رفع شدن نیست و باید برای آن برنامه داشت؛ خوشبختانه شاهد اقدامات موثری در نظام سلامت بودیم و این دولت نشان داد که فقط شعار نمی‌دهد، بلکه عمل می‌کند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

وزیربهداشت: ۶ هزار میلیارد تومان از بدهی بیمه‌ها به سال ۹۶ منتقل شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از مجموع بدهی ۱۲ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها به وزارت بهداشت در سال ۹۵ حدود شش هزار میلیارد تومان در اسفند گذشته پرداخت شد و بیش از شش هزار میلیارد تومان آن به سال ۹۶ منتقل شد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

وزیر بهداشت:خدمات وزارت بهداشت در تمام استانها یکسان سازی می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ازیکسان سازی خدمات این وزارتخانه در تمام استانها خبر داد و گفت: برخلاف سخن برخی افراد، وزارت بهداشت توجه جدی به حوزه بهداشت و پیشگیری داشته و رشد بی سابقه ۷۰ درصدی بودجه این حوزه نشانه این توجه است.

۶ اسفند ۱۳۹۵

وزیر بهداشت: طرح تحول آمده تا رنج مردم را کاهش دهد

قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت با بیان اینکه ایران از معدود کشورهای دنیا بود که بیماران بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کردند، گفت: اگر طرح تحول نظام سلامت اجرایی نمی‌شد کشور امروز با بحرانی جدی روبرو شده بود.

۶ اسفند ۱۳۹۵

وزیر بهداشت: بودجه ۹۶ واقعی بسته شده است/بهتر است در مجلس دستکاری نشود

هاشمی، وزیر بهداشت: بودجه ۹۶ واقعی دیده شده و اگر در مجلس دستکاری نشود، عملیاتی خواهد بود.

۲ دی ۱۳۹۵
وزیر بهداشت خبر داد؛

۱۳۰۰میلیارد تومان هزینه اضافی، عدم تجمیع بیمه‌ها

هاشمی، وزیر بهداشت: عدم تجمیع بیمه‌ها حدود ۱۳۰۰میلیارد هزینه اضافی به کشور تحمیل می‌کند و علی‌رغم تاکید رهبری مبنی بر تولیت وزارت بهداشت در حوزه سلامت هنوز در عمل رعایت نشده است.