۲۴ خرداد ۱۳۹۶

هاشمی: ذخیره خونی کشور هفت برابر ادوار گذشته است

وزیر بهداشت: ذخیره خونی کشور در دوره‌های گذشته به اندازه یک روز بود اما در حال حاضر این ذخیره هفت برابر شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

۲ خرداد ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: در ایران دولت و مجلس، حمایت خوبی از سلامت کردند

هاشمی: نظام بهداشتی ایران، به ویژه مشارکتی که نظام در امر سلامت داشته، اعم از حمایتهای مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و همچنین دولت سلامت محور و مجلس که حمایت های خوبی ارائه کرده، مورد توجه کشورهای دیگر قرار گرفت. البته بعضی از کشورهای اروپایی هم در اینکه سیاست مداران خود را متقاعد کنند، تا موضوع مهم سلامت حمایت شود، موفق بودند. برای آنها جالب بود که در ایران دولت و مجلس و بخش های دیگر سیاست گذاری دولت، حمایت خوبی از سلامت کردند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: «طرح تحول سلامت» وفای به عهد رییس‌جمهور است

هاشمی، وزیر بهداشت گفت: مشکلات حوزه درمان در یک یا دو دولت قابل رفع شدن نیست و باید برای آن برنامه داشت؛ خوشبختانه شاهد اقدامات موثری در نظام سلامت بودیم و این دولت نشان داد که فقط شعار نمی‌دهد، بلکه عمل می‌کند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

وزیربهداشت: ۶ هزار میلیارد تومان از بدهی بیمه‌ها به سال ۹۶ منتقل شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از مجموع بدهی ۱۲ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها به وزارت بهداشت در سال ۹۵ حدود شش هزار میلیارد تومان در اسفند گذشته پرداخت شد و بیش از شش هزار میلیارد تومان آن به سال ۹۶ منتقل شد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

وزیر بهداشت:خدمات وزارت بهداشت در تمام استانها یکسان سازی می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ازیکسان سازی خدمات این وزارتخانه در تمام استانها خبر داد و گفت: برخلاف سخن برخی افراد، وزارت بهداشت توجه جدی به حوزه بهداشت و پیشگیری داشته و رشد بی سابقه ۷۰ درصدی بودجه این حوزه نشانه این توجه است.

۶ اسفند ۱۳۹۵

وزیر بهداشت: طرح تحول آمده تا رنج مردم را کاهش دهد

قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت با بیان اینکه ایران از معدود کشورهای دنیا بود که بیماران بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کردند، گفت: اگر طرح تحول نظام سلامت اجرایی نمی‌شد کشور امروز با بحرانی جدی روبرو شده بود.

۶ اسفند ۱۳۹۵

وزیر بهداشت: بودجه ۹۶ واقعی بسته شده است/بهتر است در مجلس دستکاری نشود

هاشمی، وزیر بهداشت: بودجه ۹۶ واقعی دیده شده و اگر در مجلس دستکاری نشود، عملیاتی خواهد بود.

۲ دی ۱۳۹۵
وزیر بهداشت خبر داد؛

۱۳۰۰میلیارد تومان هزینه اضافی، عدم تجمیع بیمه‌ها

هاشمی، وزیر بهداشت: عدم تجمیع بیمه‌ها حدود ۱۳۰۰میلیارد هزینه اضافی به کشور تحمیل می‌کند و علی‌رغم تاکید رهبری مبنی بر تولیت وزارت بهداشت در حوزه سلامت هنوز در عمل رعایت نشده است.

۱ دی ۱۳۹۵

آیت الله سبحانی: تلاش مسئولان در تنگنای مشکلات ارزشمند است

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید: تلاش مسئولان در تنگنا و سربالایی مشکلات ارزشمند است و گرنه در جاده صاف همه مدعی هستند.

۱ دی ۱۳۹۵

وزیربهداشت: ایرانیان در سال ۹۶ صاحب پرونده الکترونیک سلامت می شوند

هاشمی، وزیربهداشت: ۵۰ میلیون ایرانی هم اکنون پرونده الکترونیک سلامت دارند و تا پایان سال ۹۶ همه ایرانیان صاحب این پرونده می شوند.

۲۳ آبان ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

پشت پرده تجمیع بیمه ها/ می خواهند دارو را گران بفروشند

هاشمی، وزیر بهداشت: موافق جداسازی خریدار و ارائه دهنده خدمت هستیم، متاسفانه ۵۰ درصد دارو را دستگاهی تولید می کند که بیمه را دارد و علاقمند هستند دارو را گران تر بفروشند.

۱۴ آبان ۱۳۹۵

بدهی ۱۰ هزار میلیاردی بیمه ها به وزارت بهداشت

هاشمی، وزیر بهداشت: بیمه ۱۰ هزار میلیارد تومان به ما بدهکار است و حدود ۱۲ ماه است که پول پزشکان، پرستاران، بیمارستان‌ها و… را نتوانسته اند بدهند. ۱۱ میلیون نفر در طرح تحول نظام سلامت، بیمه شدند که بیشتر آنها درآمدی کمتر از ۹۰۰ هزار تومان داشتند.

۱۲ آبان ۱۳۹۵
هاشمی:

بیمه ها اگر تجمیع نشود یعنی از مردم حمایت نمی شود

هاشمی، وزیر بهداشت: تجمیع بیمه ها قانونی است که عده ای نمی خواهند ان را اجرایی کنند و اگر بیمه درست نشود یعنی از مردم حمایت نمی شود.

۹ آبان ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

با عدم حل مشکل بیمه، مشکل مردم حل نمی شود

هاشمی، وزیر بهداشت: اگر مشکل بیمه در کشور درست نشود، یعنی از مردم حمایت نمی‌شود و این موضوع با حرف زدن به انجام نخواهد رسید و عمل نیاز دارد تا مشکل مردم حل شود.

۹ آبان ۱۳۹۵
وزیربهداشت:

بیمه ها پول مراکز درمان را یک سال پرداخت نکرده اند

هاشمی، وزیر بهداشت: بیمه ها یک سال است که پول مراکز درمانی و داروخانه ها را نداده اند، به تعهداتشان عمل نکرده اند بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقه وجود دارد اما می آیند آدرس غلط می دهند.