۸ خرد ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

توان رایگان کردن داروهای پیوند را نداریم

وزیر بهداشت گفت: اهدای عضو اقدامی انسانی و خدمتی بزرگ و ملی به همنوعان به شمار می رود. بر همین أساس، دستگاه های تبلیغی باید در معرفی این کار که خود به نوعی فرهنگسازی است، کمک کنند.

۵ ارد ۱۳۹۷

وزیر بهداشت: سامانه کنترل نرخ دارو و تجهیزات پزشکی در بازار ایجاد شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت سامانه ای را با هدف کنترل بازار پزشکی ایجاد کرده است که به‌ زودی اعلام می‌شود.

۳۰ دی ۱۳۹۶

هاشمی: پزشک خانواده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اجرایی شده است

پزشک خانواده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اجرا شده است و اکنون نیز حدود ۳۰ میلیون نفر از آن استفاده می کنند.

۲۸ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: ۲ تفاهم نامه در زمینه ارتقای همکاری‌ها با چین در زمینه سلامت امضا شد

وزیر بهداشت با بیان اینکه در زمینه طب سنتی نیز می توان از تجربه کشور چین بهره برد، گفت: در زمینه طب مدرن نیز تفاهم نامه هایی به امضا رسید.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: واردات محصولات مجارستانی نیاز به تاییدیه Fda ندارد و همان ce کفایت می‌کند

وزیر بهداشت در دیدار با وزیر اقتصاد ملی مجارستان: کشور ما علاقه‌مند به افزایش مبادلات دو کشور در عرصه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی است. اکنون تنها از دو شرکت مجارستانی ۶ محصول دارویی در بازار ما وجود دارد و در زمینه تجهیزات نیز سهم مجارستان کمتر از ۳ میلیون دلار است که تقریبا هیچ است. ما نیز معتقدیم واردات محصولات مجارستانی نیاز به تاییدیه Fda (گواهینامه بین المللی سازمان غذا و داروی آمریکا) ندارد و همان ce که تاییدیه مجارستان است کفایت می‌کند.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: تنها راه درمان ایدز توانمندسازی و آگاه شدن مردم است

وزیر بهداشت با اشاره به آگاه سازی مردم نسبت به بیماری ایدز گفت: اگر خدمات وزارت بهداشت در ۳۰ سال گذشته نبود شرایط کشور ما از بسیاری از کشورهای آفریقایی در مواجهه با بیماری ایدز بدتر بود.

۱۰ شهر ۱۳۹۶

هاشمی: بحث تاسیس داروخانه‌ها حقوقی است و باید از قانون تمکین کرد

وزیر بهداشت: در بحث تأسیس داروخانه‌ها اگر شورای رقابت از نظر قانونی اختیار مداخله را دارد، باید آن را پذیرفت اما اگر این اختیار وجود ندارد باید احکام شورای رقابت از جمله محکومیت بنده یا حذف برخی از مواد در آیین نامه وزارت بهداشت از سوی محاکم رد شود. این موضوع حقوقی است و اعضای شورای رقابت و وزارت بهداشت باید از قانون تمکین کنند.

۱۰ شهر ۱۳۹۶

هاشمی: مردم باید برای پیشگیری از بیماری تلاش کنند و میزان آگاهی خود را بالا ببرند

وزیر بهداشت: ساخت درمانگاه، تامین دارو و بهداشت عمومی از وظایف این وزارتخانه و همگی مربوط به بعد از وقوع بیماری و کم توجهی مردم به سلامت خودشان است؛ اما مردم باید برای پیشگیری از بیماری تلاش کنند و میزان آگاهی خود را بالا ببرند تا دچار بیماری نشوند.

۳۱ مرد ۱۳۹۶

هاشمی: سند درمان کشور تا پایان شهریور امسال ابلاغ می شود

وزیر بهداشت: سند درمان کشور تا پایان شهریور امسال ابلاغ می شود و با ابلاغ آن شاهد حضور جدی بخش خصوصی در بخش بهداشت و درمان خواهیم بود. در این سند مشخص شده است که در هر نقطه کشور چه تعداد تخت بیمارستانی در بخش خصوصی و دولتی مورد نیاز است. همچنین در این سند خرید خدمت از سرمایه گذاران، تضمین و موانع گذشته برای سرمایه گذاری مانند صدور مجوزها یا آزمایشگاه ها به مقدار زیادی، تسهیل یا حذف می شود.

۲۲ مرد ۱۳۹۶
هاشمی:

تداوم طرح تحول سلامت از جمله اولویت‌های وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت: به دنبال آن هستیم، تا ۶ اولویت را به عنوان اصول اصلی در دستور کار قرار دهیم که از جمله آنها تداوم و ارتقا و نهادینه کردن طرح تحول سلامت، استقرار نظام ارجاع و اجرای نوآوری ها در زمینه آموزش و پژوهش، همچنین تامین منابع مالی پایدار و متعادل کردن هزینه ها و درآمدها از جمله اهداف این وزارتخانه در دولت دوازدهم خواهد بود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود که دولت یازدهم به درستی آن را شناخت

هاشمی: اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود که دولت یازدهم به درستی آن را شناخت و مسیر خوبی را دنبال کرد و البته مشکلاتی در این مسیر داشت که یکی از آنها پیش‌بینی نشدن سرانه بیمه ۱۱ میلیون بیمه‌شده جدید بود که این نقص با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی در بودجه ۹۶ پیش‌بینی و برطرف شده است.

۱ ارد ۱۳۹۶
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

۱۱ میلیون نفر در دولت یازدهم به طور رایگان بیمه شدند

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه قانون بیمه رایگان ۲۰ سال قبل تصویب شده بود، گفت: با گذشته سه سال و هشت ماه از دولت یازدهم، این قانون به مرحله اجرا درآمد و در مجموع ۱۱ میلیون نفر به طور رایگان بیمه شدند.

۲۴ فرو ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

دولت مشکلی برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت ندارد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دولت و وزارت بهداشت مشکلی برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور ندارد، گفت: دولت این طرح را با تمام توان ادامه می دهد.

۲۴ فرو ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت را رو سفید کرد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: اجرای طرح تحول نظام سلامت در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید، وزارت بهداشت را در پیشگاه مردم رو سفید کرد.

۱۹ اسف ۱۳۹۵
وزیر بهداشت خبر داد؛

تحویل ۲۱ هزار تخت بیمارستانی در دولت تدبیر و امید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تبیین فعالیتهای دولت یازدهم در این حوزه گفت: پیشتر در هر دولتی سه تا چهار هزار تخت بیمارستانی تحویل داده می شد اما تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید، ۲۱ هزار تخت تحویل داده می شود.