۱۰ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: بحث تاسیس داروخانه‌ها حقوقی است و باید از قانون تمکین کرد

وزیر بهداشت: در بحث تأسیس داروخانه‌ها اگر شورای رقابت از نظر قانونی اختیار مداخله را دارد، باید آن را پذیرفت اما اگر این اختیار وجود ندارد باید احکام شورای رقابت از جمله محکومیت بنده یا حذف برخی از مواد در آیین نامه وزارت بهداشت از سوی محاکم رد شود. این موضوع حقوقی است و اعضای شورای رقابت و وزارت بهداشت باید از قانون تمکین کنند.

۱۰ شهریور ۱۳۹۶

هاشمی: مردم باید برای پیشگیری از بیماری تلاش کنند و میزان آگاهی خود را بالا ببرند

وزیر بهداشت: ساخت درمانگاه، تامین دارو و بهداشت عمومی از وظایف این وزارتخانه و همگی مربوط به بعد از وقوع بیماری و کم توجهی مردم به سلامت خودشان است؛ اما مردم باید برای پیشگیری از بیماری تلاش کنند و میزان آگاهی خود را بالا ببرند تا دچار بیماری نشوند.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: سند درمان کشور تا پایان شهریور امسال ابلاغ می شود

وزیر بهداشت: سند درمان کشور تا پایان شهریور امسال ابلاغ می شود و با ابلاغ آن شاهد حضور جدی بخش خصوصی در بخش بهداشت و درمان خواهیم بود. در این سند مشخص شده است که در هر نقطه کشور چه تعداد تخت بیمارستانی در بخش خصوصی و دولتی مورد نیاز است. همچنین در این سند خرید خدمت از سرمایه گذاران، تضمین و موانع گذشته برای سرمایه گذاری مانند صدور مجوزها یا آزمایشگاه ها به مقدار زیادی، تسهیل یا حذف می شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
هاشمی:

تداوم طرح تحول سلامت از جمله اولویت‌های وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت: به دنبال آن هستیم، تا ۶ اولویت را به عنوان اصول اصلی در دستور کار قرار دهیم که از جمله آنها تداوم و ارتقا و نهادینه کردن طرح تحول سلامت، استقرار نظام ارجاع و اجرای نوآوری ها در زمینه آموزش و پژوهش، همچنین تامین منابع مالی پایدار و متعادل کردن هزینه ها و درآمدها از جمله اهداف این وزارتخانه در دولت دوازدهم خواهد بود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود که دولت یازدهم به درستی آن را شناخت

هاشمی: اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود که دولت یازدهم به درستی آن را شناخت و مسیر خوبی را دنبال کرد و البته مشکلاتی در این مسیر داشت که یکی از آنها پیش‌بینی نشدن سرانه بیمه ۱۱ میلیون بیمه‌شده جدید بود که این نقص با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی در بودجه ۹۶ پیش‌بینی و برطرف شده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

۱۱ میلیون نفر در دولت یازدهم به طور رایگان بیمه شدند

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه قانون بیمه رایگان ۲۰ سال قبل تصویب شده بود، گفت: با گذشته سه سال و هشت ماه از دولت یازدهم، این قانون به مرحله اجرا درآمد و در مجموع ۱۱ میلیون نفر به طور رایگان بیمه شدند.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

دولت مشکلی برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت ندارد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دولت و وزارت بهداشت مشکلی برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور ندارد، گفت: دولت این طرح را با تمام توان ادامه می دهد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت را رو سفید کرد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: اجرای طرح تحول نظام سلامت در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید، وزارت بهداشت را در پیشگاه مردم رو سفید کرد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵
وزیر بهداشت خبر داد؛

تحویل ۲۱ هزار تخت بیمارستانی در دولت تدبیر و امید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تبیین فعالیتهای دولت یازدهم در این حوزه گفت: پیشتر در هر دولتی سه تا چهار هزار تخت بیمارستانی تحویل داده می شد اما تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید، ۲۱ هزار تخت تحویل داده می شود.

۲۰ آذر ۱۳۹۵

وزیر بهداشت: با اصلاح تعرفه‌ها ۷ هزار میلیارد صرفه‌جویی شد

هاشمی، وزیر بهداشت: با اصلاح تعرفه ها در شهرستان‌ها حدود ۷ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شد یعنی به جای اینکه مردم زیرمیزی پرداخت کنند دولت تعرفه گذاری برای نزدیک به ۲ هزار قلم را در دستور کار قرار داد تا مسیر هزینه کردها شفاف شود.

۱۹ آبان ۱۳۹۵

شرکت های تولید داروی کشور۱۵۰۰میلیارد تومان طلبکارند

هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: شرکت های تولید دارو داخلی حدود۱۵۰۰ میلیارد تومان طلبکارند.

۱۵ آبان ۱۳۹۵
هاشمی:

طرح پزشک خانواده درکشور بد شکل گرفت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود ۴ هزار و ۵۰۰ نفری بهورز در کشور از اخذ مجوز برای به‌کارگیری ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر با متقاعد کردن مسوولان بالادستی خبر داد.

۸ آبان ۱۳۹۵
سیف:

بخش سلامت به عنوان یک بخش اقتصادی، برای رشد و توسعه نیازمند مشارکت شبکه بانکی است

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر حوزه سلامت به عنوان یک بخش اقتصادی که به سرمایه گذاری برای رشد و توسعه نیاز دارد، الگوی پیشنهادی بانک مرکزی در این خصوص را تشکیل یک شرکت واسط با مشارکت شبکه بانکی خواند و عنوان کرد: پس از ارایه پروژه های مدنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بانک مرکزی، جلسات کارشناسی برای تخصیص منابع انجام خواهد شد.

۸ آبان ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

عرصه سلامت در کشور الجزایر جای فعالیت بسیار دارد

اکنون عرصه سلامت در کشور الجزایر جای فعالیت بسیار دارد، امیدوارم بخش خصوصی از فرصت‌های پیش آمده برای سرمایه‌گذاری بهره‌ لازم را ببرد و با انتقال دانش و تکنولوژی، از بازار فروش این کشور و صادرات محصولات خود به قاره آفریقا استفاده کند.

۶ مهر ۱۳۹۵
وزیر بهداشت و درمان:

بخشی از مشکلات حوزه دارو رفع شده اما در حد مسکن است

وزیر بهداشت گفت: در شروع فعالیت دولت یازدهم مشکلات گسترده ای در حوزه دارو داشتیم که با اقدامات انجام شده بخشی از این مشکلات رفع شد اما همه این اقدامات در حد مسکن است.