۲۲ ارد ۱۳۹۷

وزیر بهداشت: ۳۰ درصد داروها هولوگرام ندارند

وزیر بهداشت گفت: نیروی انتظامی می‌تواند در مبارزه با شایعه‌پردازی و تبلیغات اغواکننده که زمینه ترساندن مردم در حوزه‌های آب‌، غذا، آشامیدنی‌ها و حتی اثربخشی واکسیناسیون‌ها را انجام می‌دهند ورود کرده و به وزارت بهداشت کمک کند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

اتاق بازرگانی تهران حلقه وصل شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت و وزارت بهداشت شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز برای امضای یک تفاهمنامه به اتاق بازرگانی تهران رفت.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

با دستور وزیر بهداشت ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت تشکیل می‌شود

ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت برای استقرار کامل بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت دوازدهم تشکیل می شود.

۲۷ شهر ۱۳۹۶

با حکم وزیر بهداشت نماینده وزیربهداشت در شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی منصوب شد

وزیر بهداشت در حکمی سیدجواد حاجی میراسماعیل را به عنوان مشاور و نماینده وزیر در شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی منصوب کرد.

۱۹ بهم ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

دولت از صادرات محصولات پزشکی حمایت می‌کند/ صادرات سالانه ۲۰۰ میلیون‌ دلار محصولات پزشکی از ایران

سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت با اجرای برنامه‌های ویژه از صادرات محصولات پزشکی حمایت می‌کند.

۱۹ بهم ۱۳۹۵

رونمایی از ۴ محصول دانش بنیان

ظهر امروز و با حضور وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی رونمایی از ۴ محصول دانش‌بنیان انجام شد.

۱۹ بهم ۱۳۹۵
وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران اعلام کرد

افزایش تعداد واکسن‌های تولیدی در کشور/ لزوم حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان

سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و انستیتو پاستور برای ادامه فعالیت نیاز به حمایت هر چه بیشتر بخش خصوصی و دولت دارند.

۱۸ بهم ۱۳۹۵

بیمارستان ۹۶ تختخوابی بندرگز افتتاح شد

پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان بندرگز با حضور وزیر بهداشت افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

۱۸ بهم ۱۳۹۵

وزیر بهداشت:از بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت گلایه‌مندیم

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت:علاوه بر بیمه‌های دولتی، تامین اجتماعی نیز که حق بیمه را دریافت کرده موظف است که در قبال خریدی که انجام داده، هزینه را پرداخت کند که در این بعد نیز با توجه به اینکه مردم حق بیمه را پرداخت کردند خیلی زشت است که از سال گذشته هنوز دانشگاه‌های ما مطالبات داشته باشند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

کسری بودجه بیمه ارتباطی به طرح تحول سلامت ندارد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور: عده‌ای تلاش دارند کسری بیمه‌ها را به اجرای طرح تحول سلامت ارتباط دهند، این در حالی است که کسری بودجه به مشکلات اجرایی در طرح تحول سلامت و پرداخت نکردن سهم درمان از سوی سازمان تامین اجتماعی ارتباط دارد.

۲۱ آذر ۱۳۹۵
یادداشت وزیر بهداشت؛

منتقدان طرح تحول سلامت، لذت لبخند مردم در مناطق محروم را تجربه نکرده‌اند

من بر این باورم آن‌ها که گاه از سر بی انصافی و گاه از روی غرض‌ورزی بر طرح تحول سلامت می‌تازند، حتی نمی‌دانند «فنوج»، «بنت» و «قصر قند» کجاست. نمی‌دانند محرومیت از خدمات بهداشتی و درمانی طی سال‌های گذشته چه بر سر این مردم مظلوم آورده بود و شیرینی لبخند را بر لبان آن‌ها پس از دریافت خدمات طرح بزرگ و مردمی تحول سلامت تجربه نکرده‌اند.

۲۳ آبا ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

تشکیل پرونده الکترونیکی کمک بزرگی به حوزه نظام سلامت است

هاشمی، وزیر بهداشت: شبکه بهداشت برای پیشگیری ضرورت دارد و ایجاد پرونده الکترونیکی به نفع سلامت مردم است که متأسفانه بعضی از افراد چوب لای چرخشان می‌‌گذارند و کسانی که قدرت در دستشان است کمک زیادی به ما نمی‌کنند.

۱ تیر ۱۳۹۵

افزایش بیش از دو برابر صادرات دارو

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۶ درصد از داروهای مصرفی در داخل کشور تولید می‌شود که در شرایط فعلی عدد بالایی است.

۱ تیر ۱۳۹۵

فرسودگی ۶۵ درصد بیمارستان های کشور/ ساخت ۲۰۰۰بیمارستان در هر سال

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۶۵ درصد از ۹۶ هزار تخت بیمارستانی کشور قدمتی بالای ۳۰ سال دارد که این تعداد تخت نامقاوم هستند.

۳۰ خرد ۱۳۹۵

هاشمی: میزان کارانه را قانون مشخص کرده است

وزیر بهداشت گفت: نباید به موضوع فیش‌های حقوقی دامن زده شود زیرا مردم آگاه بوده و این موضوعات را مسایل سیاسی می‌دانند، متاسفانه هر از گاهی این مباحث مطرح شده که البته در چند روز اخیر به زشت‌ترین شکل ممکن اتفاق افتاده است.