۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمبود درآمد در بخش پیراپزشکی به نحوه ارائه خدمات لطمه می‌زند

مره صدق: متأسفانه در بخش درمان کشور به دلیل حاکمیتی که به‌عنوان پزشک سالاری وجود دارد به حقوق بقیه حرفه پزشکی و پیراپزشکی توجه نشده است و حتی در مورد پزشکان هم اگر تعداد محدودی که در رشته‌های فوق تخصص جراحی فعالیت می‌کنند را کنار بگذاریم، سایر پزشکان از درآمد رضایت‌بخشی برخوردار نیستند. کمبود درآمد در بخش پیراپزشکی به نحوه ارائه خدمات لطمه می‌زند و علاقه پرستاران را برای فعالیت در این حرفه کاهش می‌دهد و می‌تواند یکی از عواملی باشد که پرستاران برای یافتن شرایط کاری بهتر مهاجرت کنند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مراکز غیردولتی با کمبود پرستار روبرو هستند

مره صدق: در میان بخش‌های مختلف پیراپزشکی یکی از مشاغلی که به‌راحتی بازار کار داشته و نیروهای متقاضی آن به‌خوبی جذب می‌شوند پرستاری است. هم‌اکنون تقریباً تمام مراکز غیردولتی با کمبود پرستار روبرو هستند. به‌ویژه در چند سال اخیر که دریافتی پرستاران در بخش دولتی افزایش قابل‌توجهی داشته است بخش خصوصی برای جذب پرستار با مشکل مواجه شده است. در تمام بیمارستان‌ها برای جذب پرستارانی که از تجربه لازم در کار برخوردار هستند و تعهدات قانونی خود را انجام داده‌اند، رقابت وجود دارد؛ بنابراین هیچ مشکلی در رابطه با نبود کار برای پرستاران در کشور وجود ندارد.

۲۳ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بی‌توجهی به اصول فنی احداث بیمارستان‌ها عامل تشدید خطای پزشکی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بی‌توجهی به احداث بیمارستان‌ها بر مبنای اصول فنی را عامل افزایش خطای پزشکی در قالب افزایش عفونت‌های بیمارستانی دانست.

۱۵ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مجلس در مقابل تکرار پدیده شوم زیرمیزی می‌ایستد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با انتقاد از اظهارنظر برخی مبنی‌بر تکرار معضل زیرمیزی در پی افزایش ۵درصدی تعرفه پزشکان از آن تحت عنوان اقدامی غیر قابل تحمل یاد کرد که مجلس در مقابل آن محکم خواهد ایستاد.

۵ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

پوشش بیمه‌ای کامل درمان ناباروری در سال آینده غیرممکن است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اعلام خبر پوشش بیمه‌ای تمامی هزینه‌های درمان ناباروری از سال آینده را با وجود منابع تعیین‌شده برای حوزه سلامت غیرممکن دانست.

۲۱ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای «طرح سلامت» بدون پزشک خانواده هدر دادن منابع است

سیامک مره صدق: طرح تحول سلامت در همه کشورهایی که اجرا شده و دوام آورده بر اساس طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع بیماران و طبقه‌بندی متمرکز بالینی بوده است و تا وقتی این موارد در کشور اتفاق نیفتد، تداوم طرح تحول سلامت امکان‌پذیر نخواهد بود چون در هیچ جای دنیا سیستم بیمه پایه هزینه مراجعه بیمار را در اولین فرصت به سطح فوق تخصصی پرداخت نمی‌کند و یا هزینه تمامی آزمایش‌های تخصصی را بر اساس نظر یک پزشک عمومی نمی‌پردازد.

۱۷ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

راه حل مشکلات وزارت بهداشت، اجرای قانون برنامه ششم توسعه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تنها راهکار اجرای قانون تعرفه پرستاری و رفع مشکلات کنونی حوزه سلامت اجرای قانون برنامه ششم است.

۲ مرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

تنها یک سوم از منابع مالی سازمان بیمه سلامت پرداخت شده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه:«تنها یک سوم از منابع مالی سازمان بیمه سلامت پرداخت شده است و این سازمان به همه مراکز طرف قراردادش حداقل چیزی حدود یک سال بدهکار است.» تاکید کرد:«اختصاص یارانه ها به طرح تحول سلامت، راه حل اساسی حل مشکل منابع مالی بیمه سلامت است.»

۲۲ بهم ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

تربیت پرستار در بیمارستان آسیب زاست

مره صدق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: پرستارانی که در بیمارستان تربیت می شوند نمی توانند جای پرستار را بگیرند چون تخصص و مهارت کافی را ندارند.

۱۹ مرد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

بلند پروازی در طراحی برنامه های سلامت

مره صدق، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: اهدافی که در برنامه ها تعریف کردیم، نوعاً اهداف خیلی خوب و ایده آلی بودند ولی در طراحی برنامه دچار بلند پروازی شدیم به شکلی که میزان رسیدگی به اهداف مان در برنامه ها، هیچ وقت به ۱۰۰ درصد نزدیک نیز نشده است.

۲۵ خرد ۱۳۹۵

هدف از مطرح کردن حقوق های دو میلیاردی در وزارت بهداشت، ضربه زدن به طرح تحول سلامت هست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس درخصوص پرداخت دو میلیاردی در وزارت بهداشت گفت: مدعیان سند ارائه دهند.

۹ اسف ۱۳۹۴

سلب اختیار تعرفه‌گذاری از سازمان نظام پزشکی/هرگونه تغییر نیازمند مصوبه مجلس است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سلب اختیار تعرفه‌گذاری از سازمان نظام پزشکی در راستای منافع ملی است، گفت: هرگونه تغییری در مرجع تعرفه‌گذاری نیازمند طی مراحل قانونی در مجلس است.

۹ اسف ۱۳۹۴
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد

سلب اختیار تعرفه‌گذاری از سازمان نظام پزشکی/هرگونه تغییر نیازمند مصوبه مجلس است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سلب اختیار تعرفه‌گذاری از سازمان نظام پزشکی در راستای منافع ملی است، گفت: هرگونه تغییری در مرجع تعرفه‌گذاری نیازمند طی مراحل قانونی در مجلس است.

۲۹ مهر ۱۳۹۴
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

ساماندهی خدمات درمانی در کشور بدون تجمیع بیمه ها امکانپذیر نیست

:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر طرح تجمیع صندوق های بیمه اجرا نشود، وزارت بهداشت نمی تواند حوزه درمان کشور را ساماندهی کند.

۳۱ خرد ۱۳۹۴
مره صدق:

ضرورت رفع کسری بودجه هزار میلیاردی سازمان بیمه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر ضرورت رفع کسری بودجه هزار میلیاردی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد.