۲۵ اسفند ۱۳۹۵

گزارش/ پژوهش از برنامه بودجه عقب ماند

سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی با وجود سیاست ها و اهداف از پیش تعیین شده در زمینه علم و فناوری و برنامه پنجم توسعه هنوز به نیم درصد نرسیده و با وضعیت فعلی بودجه ها امیدی به تحقق آن نیست.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: ظرفیت‌های کشاورزی ایران، زمینه تعامل فناورانه با مجارستان قرار می‌گیرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ایران در حوزه‌های گوناگونی از جمله کشاورزی ظرفیت‌ها و طرح‌های گوناگونی برای همکاری میان ایران و مجارستان وجود دارد که ظرفیت‌های ایران در حوزه کشاورزی می‌تواند موضوع همکاری دو کشور بر مبنای فناوری قرار بگیرد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: ارتباط بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و علوم مهندسی باید توسعه پیدا کند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ارتباط ضعیف بین دانشگاه های علوم پزشکی و مهندسی گفت: این موضوع سبب شده که پروژه های بین رشته ای خیلی سخت اجرا می شود.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: صنعت بازی و انیمیشن به شکوفایی علوم انسانی با تجاری‌سازی آن کمک می‌کند

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، شکل‌گیری محیط کسب و کار جدید بر مبنای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری را ضرورتی برای تجاری‌‌سازی خلاقیت‌های حوزه فرهنگ دانست و گفت: کسب و کارهای نوپایی که با توانمندی و خلاقت جوانان کشومان رشد می‌کنند […]

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: وقف جلوه تازه ای از سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : با اصلاح اندیشه های پایه در جامعه و توجه چدی به سرمایه های انسانی ، وقف با حضور در عرصه توجه به علم وفناوری جلوه تازه ای از سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان را ارائه می دهد .

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: تا در حوزه علمی اقتصاد را به دانش وصل نکنیم پیشرفت نخواهیم کرد

معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه پول نفت کشور را نابود کرده است، گفت: ما در دولت فکر می‌کنیم که اگر فردا شغل خود را از دست بدهیم، گرسنه می‌مانیم زیرا مدیران نفتی هستیم، برای همین دو دستی، میزهای دولتی را چسبیده‌ایم.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: پرداخت پول بدون تکلیف، به مستعدان‌برتر خیانت است

رئیس بنیاد ملی نخبگان ایجاد اکوسیستم کارآفرینی را مهمترین زیرساخت نهادینه‌شدن تفکر دانش‌بنیان برشمرد و گفت: امروزه در دانشگاه‌های بزرگ کشور مانند شریف، امیرکبیر، اصفهان، تهران و … به‌خوبی فرهنگ دانش‌بنیان نهادینه‌ شده است به‌طوری‌که دانشجویان این دانشگاه‌ها به دنبال جذب سرمایه‌گذار خصوصی برای طرح‌ها و ایده‌های خود هستند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: دیوارهای فضای علمی و فناوری کشور را باید برداریم

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: امروز بعضی از کشورها به دنبال کشیدن دیوار اطراف خود هستند که تلاش می کنیم دیوارهای اطراف فضای علمی و فناوری کسور را برداریم.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: ایران گام‌های بلندی در جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان برداشته است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ایران گام‌های بلندی را برای گذار از یک اقتصاد منبع‌محور به سوی اقتصادی متکی به توانمندی نیروی انسانی پیموده است و اکنون با در اختیار داشتن سرمایه ۵ میلیون دانشجو و چهارمین کشور تربیت‌کننده فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی و مهندسی در مسیر اقتصادی دانشی حرکت می‌کند.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: نیروی انسانی اساسی‌ترین سرمایه ایران است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در دیدار وزیر هماهنگی اقتصادی اندونزی گفت: ایران، نیروی انسانی خلاق و تحصیلکرده را به عنوان اساسی‌ترین سرمایه خود می‌شناسد و با پنج میلیون دانشجو به عنوان چهارمین کشور تربیت کننده فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی و مهندسی، از بزرگ‌ترین دارندگان سرمایه‌ انسانی جهان به شمار می‌رود.

۹ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: تفاهم نامه‌های ایجاد بازارهای جدید دانش‌بنیان امضا شده است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از امضای تفاهم نامه های همکاری مشترک میان این معاونت با وزارتخانه های مختلف به منظور ایجاد بازارهای جدید برای محصولات دانش بنیان خبر داد.

۹ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: جهت گیری‌های مدنظر معاونت علمی با حضور دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اتفاق افتاده است

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: خوشبختانه جهت گیری که مد نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر میرزاده اتفاق افتاده است. نمایشگاه دائمی و پژوهشگاه مرکزی این دانشگاه نیز از اتفاقات خوبی است که در دانشگاه آزاد اسلامی رخ داده است.

۹ اسفند ۱۳۹۵

توافق‌نامه معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان بسیج علمی در حوزه علم و فناوری امضا شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری به منظور اجرای برنامه های مشترک در حوزه علم و فناوری توافق نامه همکاری امضا کردند.

۹ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: امسال به هدف افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی نمی رسیم

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه کمبود بودجه به بخش پژوهشی کشور فشار آورده است، گفت: امسال نمی توانیم به هدف افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی دست پیدا کنیم.

۷ اسفند ۱۳۹۵
ستاری مطرح کرد؛

فعالیت ۳۰۰۰ شرکت دانش بنیان در بازار بورس

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت بالغ بر ۳هزار شرکت دانش‌بنیان و حضور آنها در بازار بورس را زمینه‌ساز جلب توجه جامعه و گردش نگاه‌ها به سوی اقتصاد دانش‌بنیان دانست.