۲۷ خرداد ۱۳۹۶

ستاری: بر اساس گزارش‌ها، ایران در شاخص خروجی‌های دانش و فناوری رشد ۱۸ رتبه‌ای دارد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: بر اساس گزارش نهایی ارائه شده توسط شاخص جهانی نوآوریGll 2017، ایران در شاخص خروجی‌های دانش و فناوری رشد ۱۸ رتبه‌ای دارد.

۴ خرداد ۱۳۹۶

ستاری: وقف زمینه ‌ساز تداوم راه اقتصاد دانش‌‌بنیان است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه وقف زمینه ساز تداوم راه اقتصاد دانش بنیان است گفت:نمونه‌ های بسیار موفقی از وقف در حوزه فناوری توانسته‌ تحولاتی جدی در توسعه علمی و فناوری کشور رقم بزنند و با ایجاد راهی جدید در اعتلای جایگاه علمی کشور، ضمن ماندگار ساختن اقدامی ارزشمند کشور را به سوی تحقق جایگاهی برتر هدایت کرده‌ است.

۲ خرداد ۱۳۹۶

ستاری: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان دو برابر می‌شود

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بنا داریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان را دو برابر کنیم.

۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون علمی رئیس‌جمهور:

کسب‌وکار نفتی پدر کشور را در آورده است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان “در بخش تولید دانش نانو رتبه ششم را داریم” گفت: محیط کسب‌وکار نفتی در این صد سال پدر کشور را درآورده و بسیاری از حِرَف و مشاغل مانند صنایع دستی را تا حد ۷۰درصد نابود کرده است.

۲ خرداد ۱۳۹۶
معاون علمی رئیس جمهور مطرح کرد؛

با پول دولت نمی‌توان پژوهش کرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه امروز برای تولید اشتغال نه مشکل پول و نه مشکل ایده داریم بلکه محیط کسب و کار مساله‌دار، چالش است، گفت: باید به کسانی که تمایلی به استخدام دولتی و گرفتن پول دولتی ندارند و از طرفی شرکت‌های خود را با ریسک بالا تاسیس می‌کنند ارج بنهیم.

۲ خرداد ۱۳۹۶
ستاری مطرح کرد؛

سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان باید به صورت معرفی به بورس باشد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به کاهش رتبه نوآوری ایران را از ۱۲۱ در سال ۲۰۱۵ به ۷۸ در پایان سال ۲۰۱۶ ،گفت: ایران رتبه نخست توسعه اقتصاد دانش بنیان در دنیا را در اختیار دارد.

۱ خرداد ۱۳۹۶

ستاری: دانشگاه‌های ما هیچ مسئولیتی در برابر خروجی‌های پژوهشی خود ندارند

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری درخصوص امکان تحقق صرف ۴ درصد از درآمد ناخالص ملی برای امر پژوهش در افق چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ گفت: تحقق ۴ درصد از تولید ناخالص کشور (GDP) برای امر پژوهش، موضوع بسیار پیچیده و مشکلی است، اما دست‌یافتنی است و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق با مشارکت بخش خصوصی دارد. وی […]

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری: ایران در آستانه تبدیل شدن به یک کشور برتر در حوزه تولید علم است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: راهی‌که امروز جوانان خلاق، مستعد و توانمند کشورمان برگزیده‌اند، به سوی اعتلا، توانمندی و فتح قله‌های پیشرفت به مدد ابزار خلاقیت و نوآوری است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری با حضور در ژنو از آزمایشگاه «سرن» بازدید کرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که به منظور حضور در «بیستمین اجلاس سالانه کمیسیون علم و فناوری برای توسعه سازمان ملل» وارد ژنو سوییس شده بود، با حضور در آزمایشگاه «سرن» از بخش های مختلف آن بازدید کرد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری: ایران به دنبال گذار از اقتصاد نفتی به دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بیستمین نشست کمیسیون علم و فناوری برای توسعه سازمان ملل گفت: سهم نفت را در اقتصاد، طی سال های اخیر به شدت کاهش داده و آن را به حدود ۲۰درصد رسانده ایم که در مقایسه با کشورهای صاحب منابع سهم بسیار مناسبی است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری:دانشگاه‌ها باید مبدا اصلی رفع مشکلات کشور باشند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اینکه امروزه فقط سرمایه کشورها برای پیشرفت مغزها هستند نه سرمایه های مادی و فیزیکی، گفت: دانشگاه ها بایستی در واقع مبدا و کلید اصلی رفع نیازها و مشکلات کشور به خصوص در بخش اقتصادی باشند.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
ستاری خبری داد؛

ارتقای یک پله‌ای ایران در حوزه نانو تا پایان ۲۰۱۷

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارتقای یک پله ای ایران در نانو خبر داد و گفت: تا پایان ۲۰۱۷ این رتبه به چهارم خواهد رسید .

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری: در آینده جوانان با ایجاد فضای کسب و کار جدید ساختارهای دولتی را به چالش می‌کشند

معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه برخی از صنایع هنوز به شرکت‌های دانش‌بنیان اعتماد ندارند، گفت: در آینده جوانان با ایجاد فضای کسب و کار جدید ساختارهای دولتی را به چالش می‌کشند و مقاومت‌ها را در هم می‌شکنند.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری: رشد شتابان علمی و فناوری نتیجه توجه به سرمایه‌های انسانی خلاق و توانمند است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: به مدد شکوفایی توانایی‌ها و خلاقیت‌های نیروی انسانی جوان و تحصیل‌کرده‌، زمینه رشد شتابان علمی و فناوری در میدان رقابت جهانی را فراهم کرده است.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
ستاری خبر داد؛

فعالیت ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فعالیت ۳ هزار شرکت دانش بنیان در کشور گفت: ترویج فرهنگ دانش بنیان باید در کشور رواج پیدا کند.