۱۰ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

نسبت به تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان بی‌تفاوتی وجود دارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما هر بار در مجلس می‌شنویم که لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مراحل پایانی است، اما متاسفانه تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

۲۸ ارد ۱۳۹۷

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر باید چکش‌کاری شود

جلودارزاده: ازدواج دختران بدون اذن پدر مسئله عمومی کشورمان نیست و ممکن است در مورد درصد کمی از دختران کشور این مسئله صدق کند و مورد نیاز باشد. منتها همان درصد کم هم دوست ندارند در حالت قهر و نافرمانی از پدر و مخالفت با خانواده‌شان ازدواج کنند. محدودیت‌هایی در طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر وجود دارد، این طرح اولیه است و در بحث‌های ثانویه چکش‌کاری می‌شود. شرط دارا بودن فوق‌لیسانس به دلیل داشتن توانایی مالی است؛ اما به نظر من مدرک تحصیلی نباید در میان باشد و این موضوع قابل‌قبول نیست.

۶ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

باید مهارت‌آموزی برای تشکیل خانواده از جمله ملزومات قبل از ازدواج قرار گیرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با یادآوری اینکه مشکلات معیشتی و اعتیاد به مواد مخدر مهم‌ترین علل افزایش آمار طلاق هستند، سرمایه‌گذاری برای مشاوره قبل از ازدواج را ضروری‌تر از راه‌اندازی سامانه ثبت طلاق دانست.

۲۷ آبا ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: باید با خاطیان و سهل‌انگاران در ساخت‌وسازهای مسکن مهر برخورد شود

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «برخورد با خاطیان و مجازات آنها در مورد سهل‌انگاری در ساخت و سازهای مسکن مهر می‌تواند درس عبرتی باشد» گفت: نمی‌توانیم از دولت بخواهیم تمام ندانم‌کاری‌هایی که انجام شده را از منابع مردم پرداخت کند.

۳ شهر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

حذف واژه طلاق به معنی صدور مجوز و حلال کردن دروغ است

جلودارزاده: هرچند پیشنهاد چنین طرحی از سر خیرخواهی بوده اما مجوز دروغ را در جامعه صادر می کند، وقتی کسی زندگی قبلی داشته و طلاق گرفته، باید در شناسنامه ثبت شود زیرا عدم ثبت به معنای پایه‌گذاری زندگی جدید بر مبنای دروغ است. مروجین فرهنگی کشور در این خصوص باید گام‌های اساسی بردارند، حذف واژه طلاق به معنی صدور مجوز و حلال کردن دروغ است که به هیچ عنوان نباید انجام گیرد. کما اینکه طرح نپخته‌ای است زیرا در هر حال ازدواج‌ها و در صورت داشتن فرزند، اسامی فرزندان در شناسنامه ثبت می‌شود.

۱۶ مرد ۱۳۹۶
جلودارزاده در گفت‌گو با عیارآنلاین:

لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت حساب‌شده نیست

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ادغام وزارت صنعت با هدف حمایت از تولید داخلی، صورت گرفت، گفت: لایحه تفکیک وزارت صنعت حساب‌شده نیست و طبق آخرین گزارش‌های رسیده، کمیسیون‌های صنایع و معادن، کشاورزی، اقتصادی و اجتماعی موافق آن نیستند.

۱۶ مرد ۱۳۹۶

نماینده مردم تهران: لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت حساب‌شده نیست

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ادغام وزارت صنعت با هدف حمایت از تولید داخلی، صورت گرفت، گفت: لایحه تفکیک وزارت صنعت حساب‌شده نیست و طبق آخرین گزارش‌های رسیده، کمیسیون‌های صنایع و معادن، کشاورزی، اقتصادی و اجتماعی موافق آن نیستند.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی تنها راه پرداخت بدهی این سازمان به مراکز درمانی است

جلودارزاده: دولت بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی به صورت دیون ازطی سالیان گذشته بدهکار است، پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی تنها راه پرداخت بدهی این سازمان به مراکز درمانی است،تامین اجتماعی سال گذشته به دلیل کمبود منابع از وام بانکی برای پرداخت حقوق بازنشستگان استفاده کرد.

۳۰ خرد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس:

حاشیه‌نشینی زنان با در نظر گرفتن سهمیه برای آن‌ها در انبوه‌سازی‌های تهران حل می‌شود

جلودارزاده: شورای شهر می‌تواند برای تامین مسکن زنان حاشیه نشین از شهرداری در انبوه سازی‌هایش، سهمیه دریافت کنند تا آن‌ها مجبور به حاشینه‌نشینی نشوند و مسئله مسکن را برای انها حل کرد. کمبود امکانات تفریحی و ورزشی در مناطق محروم برای دختران جوان تاسیس باشگاه‌های ویژه بانوان در شیفت‌های صبح، عصر و شب را ضروری کرده است ضمن آنکه هزینه این باشگاه‌ها ارزان‌تر از مشابه مردانه آن‌ها باشد.

۱۳ خرد ۱۳۹۶
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

در بخش استخدام دولتی، سهم زنان ۲۷ درصد است

جلودار زاده: بر طبق آمار بیش از ۴۰ درصد مدیران نشریات را زنان تشکیل‌می‌دهند ، همچنین وجود ۲۵ نشریه ویژه زنان، مشغول بودن ٢٢ درصد زنان ایرانی در بخش کشاورزی، ۵۲ درصد در بخش خدمات، وجود ٩ هزار زن تسهیل گر در کشور، فعالیت ٢۵ درصد زنان در بخش صنعتی نساجی، پوشاک و صنایع دستی،‌ فعالیت داشتن زنان در ۱۱ درصد از یکصد هزار تعاونی فعال از دیگر اقداماتی است که در طول دولت یازدهم انجام شده است.همچنین طبق آمارها،‌ در بخش استخدام دولتی، زنان سهم ٢٧/٢ درصد را از آن خود کرده اند.

۱۸ فرو ۱۳۹۶

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی: بازنگری در مقررارت بانک‌ها، راه‌حل رونق تولید و اشتغال در کشور است

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی خواستار اقدام ضربتی و ضروری دولت برای رفع موانع تولید در راستای تحقق شعار سال شد.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

نماینده مجلس: تعطیلی واحدهای تولیدی پیامد واردات گذشته است/ مصرف کالای خارجی مصداق جنگ داخلی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی رویه کالا در هشت ساله دولت گذشته گفت: این میزان واردات تعطیلی واحدهای تولیدی را در پی داشت؛ در حالی که مصرف کالای خارجی مصداق جنگ داخلی است.

۲۴ آبا ۱۳۹۵
جلودارزاده:

تجمیع بیمه‌ها مورد قبول هیچ‌ کارگری نیست/ با تمام وجود با آن مخالفت می‌کنیم

جلودارزاده، نماینده مجلس تهران: تجمیع بیمه‌ها مورد قبول هیچ‌کدام از کارگران نیست و درصورتی که چنین اتفاقی بیافتد باتوجه به این‌که قادر به پاسخگویی به مطالبه‌های به‌حق کارگران نخواهم بود، با تمام وجود با آن مخالفت خواهم کرد.

۱۳ مرد ۱۳۹۵

با منتشر نشدن آمار طلاق دیگر کسی به فکر ریشه یابی این مشکل نمی افتد

به گزارش عیارآنلاین، سهیلا جلودارزاده با ابراز تعجب از تصمیم سازمان ثبت احوال در مورد منتشر نکردن آمار طلاق گفت: همان طور که سرطان به دلیل منتقل نشدن احساس درد به انسان و به دنبال آن متوجه نشدن هشدارهای بیماری بدترین نوع مریضی است، اگر علائم و هشدارهای لازم در مورد مسائل اجتماعی جامعه منتقل […]

۲ تیر ۱۳۹۵

جلودارزاده: تجمیع بیمه ها شرایط را بهتر نخواهد کرد

جلودار زاده، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: در تجمیع بیمه ها، هیچ گونه ضمانتی برای بهتر شدن شرایط حق و حقوق بیمه ای افراد وجود ندارد، چرا که اخذ شرایط یکسان برای تمامی بیمه هایی که هرکدام دارای قرارداد واحدی هستند، امکان پذیر نیست. در صورتی که در تجمیع بیمه ها بتوانیم طرح بهتری در راستای حمایت از تمامی اقشار بیمه شده را بدون لطمه به قانون قبلی و ایجاد شرایط مطلوب تر ارائه دهیم، اجرای این راهکار منطقی بوده در غیر اینصورت خشک و تر با هم می سوزند