۱ خرد ۱۳۹۵

«ناباروری زوج‌ها» بزرگترین مشکل افزایش جمعیت ایران + راهکار

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه «ناباروری زوج‌ها» بزرگترین مشکل افزایش جمعیت کشور است،گفت:پوشش بیمه‌ای درمان ناباروری برخلاف اظهارنظر مدیرعامل تامین اجتماعی نیازمند تصویب و اصلاح قانون در مجلس نیست بلکه وزارت رفاه و بیمه‌ها باید اقدام کنند.

۲۱ ارد ۱۳۹۵
عباسی مطرح کرد:

انتقاد از بی توجهی مسئولان به اجرای سیاست‌های جمعیتی رهبری/ دولت نازایی را تحت پوشش بیمه قراردهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه نازایی باید تحت پوشش بیمه درمانی قرار گیرد، گفت: تاکنون هیچ تدبیری برای اجرای سیاست های جمعیتی ابلاغی رهبری از سوی مسئولان اتخاذ نشده است.

۱۹ مهر ۱۳۹۴

مسئولان در قبال عدم تجمیع پاسخگو باشند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت تجمیع بیمه‌ها، گفت: مسئولان مربوطه در قبال عدم اجرای آن باید پاسخگو شوند چراکه تاکنون هزینه‌هایی برای فراهم‌سازی زیرساخت‌های تجمیع بیمه‌ها صورت گرفته که عدم اجرا منجر به هدررفت این هزینه‌ها می‌شود.

۲۳ شهر ۱۳۹۴

ضرورت توجه به آموزش پزشکی در طرح تحول سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش پزشکی در طرح تحول سلامت، گفت: طرح آمایش سرزمینی از هدررفت منابع در حوزه سلامت جلوگیری می کند.

۱۱ مرد ۱۳۹۴
عباسی مطرح کرد:

واگذاری بازسازی مراکز درمانی به بخش خصوصی،‌ آسیبی جدی به نظام تحول سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه بازسازی مراکز درمانی فرسوده و ساخت بیمارستان جدید نباید به بخش خصوصی واگذار شود، گفت: متاسفانه ازسال ۹۳ تاکنون در بحث هتلینگ بیمارستان ها بازسازی مشاهده نشده است.

۳۱ خرد ۱۳۹۴

کمبود منابع مالی یا ضعف مدیریت؛‌گره مشکلات آموزش‌ و پرورش کجاست؟

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تمام مشکلات آموزش‌وپرورش به دلیل کمبود منابع نیست،‌می‌توان بخشی از مشکلات را با مدیریت صحیح حل کرد. مدیران آموزش‌‌ و پرورش پاسخگوی مشکلات فرهنگیان نیستند و این موجب نارضایتی شده است.

۲۷ خرد ۱۳۹۴

ایدز پزشکی یکی از چالش های دست اندرکاران نظام سلامت کشور

دریافت های غیرمتعارف در حوزه سلامت که همگان آن را تحت عنوان «زیرمیزی پزشکان» می شناسند، یکی از چالش ها و دغدغه های دست اندرکاران نظام سلامت کشور است.

۱۱ خرد ۱۳۹۴
عباسی:

انتقاد از نظام پزشکی در برخورد با متخلفان زیرمیزی بگیر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از عملکرد ضعیف سازمان نظام پزشکی در برخورد با متخلفان زیرمیزی بگیر انتقاد کرد وگفت: نگاه محافظه‌کارانه نظام پزشکی در برخورد با متخلفان زیرمیزی‌بگیر اقدامات مثبت وزارت بهداشت را زیر سوال می‌برد.

۲۰ فرو ۱۳۹۴
ضرورت بازنگری در طرح تحول سلامت

توزیع ناعادلانه خدمات سلامت در مناطق محروم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از توزیع ناعادلانه خدمات سلامت در مناطق محروم، گفت:‌ برای رفع چنین معضلی نیازمند بازنگری در طرح تحول سلامت خواهیم بود.