۲۰ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه به منزله کتمان ازدواج نیست

خدادای: یکی از اثرات روانی و منفی در ذهن و وجود زنان واژه کلمه طلاق در شناسنامه است که البته واقعیت را کتمان نمی کند و در ازدواج های مجدد اثر منفی ندارد. حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه به منزله کتمان ازدواج نیست و این امکان وجود دارد تا در صورت لزوم از ثبت احوال استعلام صورت گیرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس سابق کمیسیون اجتماعی مجلس:

تفکیک بازرگانی از وزارت صنعت در مجلس رای نمی‌آورد

خدادای گفت: با توجه به اینکه نظر بیشتر نمایندگان مبنی بر عدم تفکیک بازرگانی از صنعت است، لذا به اعتقاد من به احتمال زیاد تفکیک این وزارتخانه توسط نمایندگان رای نخواهد آورد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

نفوذ زمین‌خواران به دستگاه‌های دولتی برای تجاوز به منابع طبیعی

خدادادی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: در حال حاضر سازمان بازرسی کل کشور و دستگاه ها به دنبال مقابله با متصرفان منابع طبیعی هستند، اما پیشنهاد می شود که دستگاه قضایی و یا سازمان های نظارتی برای مقابله با زمین خواری های صورت گرفته باید یا هزینه آن را دریافت کنند یا اینکه زمین های تصرف شده آزاد شود؛ هرچند که هم اکنون برخی زمین خواری ها به شکل سازمان یافته و تشکیلاتی با نفوذ به دستگاه های دولتی صورت می گیرد. دربرخی نقاط کشور هم با متخلفان زمین خواری برخوردهای بازدارنده صورت نمی گیرد، بنابراین امیدواریم با رویکرد مقابله ای سازمان بازرسی کل کشوربا متخلفان سازمان یافته و تشکیلاتی و حتی با متخلفان فردی روزبه روز از میزان زمین خواری ها کاسته شود؛ ازاین رو اقدامات دستگاه ها برای مقابله با مردم عادی و کشاورزان به تنهایی درکاهش زمین خواری کافی نیست و باید درگام اول با زمین خواری های سازمان یافته و تشکیلاتی برخوردهای جدی صورت گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

۲۳ درصد از طلاق‌های جامعه به دلیل مشکلات و معضلات اقتصادی صورت می‌گیرد

خدادادی: در حال حاضر و بر اساس نظرسنجی ها و آمارهای موجود ۵۵ درصد از اختلافات خانوادگی ریشه در اعتیاد طرفین دارد، به طوری که اکثر این خانواده ها با موضوع طلاق نیز درگیر هستند. امروزه ۲۳ درصد از طلاق های جامعه به دلیل مشکلات و معضلات اقتصادی صورت می گیرد.

۸ اسفند ۱۳۹۵

طرح تعطیلات زمستانه آموزش و پرورش در مجلس

خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: طرح تغییر زمان آغاز مدارس از فصل پائیز به فصل تابستان طرحی است که از سوی مسئولین آموزش و پرورش و برخی از نهادهایی اجرایی کشور ارائه شده است. این طرح در صورت تایید مجلس در کلانشهرهایی چون تهران، اصفهان، شیراز، البرز و تبریز اجرایی می شود.

۴ اسفند ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

مشکل بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به وزارت بهداشت با گروکشی حل نمی‌شود

خدادادی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه مشکل بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی توسط مجلس قابل حل نیست: مجلس نمی‌تواند دراین زمینه اقدام خاصی انجام دهد.

۳ اسفند ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

مجلس توان حل مشکل بیمه‌ها و مراکز درمانی را ندارد/ بدهی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی

خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه مجلس توان حل مشکل بیمه‌ها و مراکز درمانی را ندارد: اختلاف میان وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه نباید روند درمانی بیماران را دچار مشکل کند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

ادغام بیمه سلامت در وزارت بهداشت گامی برای ارتقای سلامت است

خدادادی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادغام بیمه سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را گامی مهم به منظور تامین سلامت بیماران دانست.

۱ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: اعتیاد دلیل عمده طلاق‌ها است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تلاش دستگاه ها باید در جهت توقف آمار طلاق باشد نه کاهش، اعتیاد را عمده عامل طلاق دانست.

۲۲ آذر ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبرداد؛

هر ساعت ۱۹طلاق در کشور

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از وقوع ۱۹ طلاق در هر ساعت خبر داد.

۲۱ آذر ۱۳۹۵
۱۱ سال گذشت؛

قانون تسهیل ازدواج جوانان همچنان در پیچ و خم اجرا

نمایندگان مردم در خانه ملت، با تاکید بر پیگیری علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان از تلاش برای احیای صندوق اندوخته ازدواج جوانان خبر دادند.

۱۳ آذر ۱۳۹۵
رییس فراکسیون اجتماعی مجلس:

طرح تجمیع بیمه‌ها عقلانی نیست

خدادادی، رییس فراکسیون اجتماعی مجلس: پیشنهاد دهندگان و مدافعان طرح تجمیع بیمه‌ها تجربه کار بیمه‌ای ندارند و بدون درنظر گرفتن عواقب تجمیع بیمه‌ها نمی‌توان این طرح را در کشور اجرا کرد.

۲۸ آبان ۱۳۹۵

آسیب های تصمیم عجولانه ادغام وزارت سلامت و رفاه بر «سلامت» مردم

یادداشت// پیشنهاد تشکیل وزارت «سلامت و رفاه» در ساختار معیوب «نظام سلامت» کشور، تنها مشکلات سلامت مردم را تشدید خواهد کرد.

۲۶ آبان ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه عجولانه است

خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه در کمیسیون تلفیق غیرکارشناسی و به نفع وزارتخانه های بهداشت و رفاه نیست.

۲۳ مهر ۱۳۹۵

پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج توسط مجلس

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از اجرای ناقص قانون تسهیل ازدواج انتقاد کرد و از ارسال نامه به رییس جمهور برای پیگیری علت اجرای نشدن قانون خبر داد.