۳ تیر ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

کارگروهی در مجلس با هدف رفع مشکلات حوزه سلامت تشکیل شده است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: کار گروهی در مجلس با هدف رفع مشکلات حوزه سلامت تشکیل شده است.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

در ۲۵ سال آینده با بحران نیروی انسانی مواجه خواهیم شد

خدادادی: جمعیت کشور به‌صورت غیرمنطقی در حال پیشروی به سمت پیری است؛ در ۲۵ سال آینده با بحران نیروی انسانی مواجه خواهیم شد این در حالی است که در اروپا طی صد سال به این بحران می‌رسد. فاصله فرزندآوری که در گذشته ۳ تا ۵ سال بود در حال حاضر در حال افزایش به ۷ سال است و این زنگ خطری جدی است زیرا شاخص‌های توسعه‌یافتگی دنیا بر اساس منابع انسانی صورت می‌گیرد و به‌طورقطع اگر ما به این سمت‌وسو پیش برویم کشور با چالش‌های اساسی روبرو می‌شود. متأسفانه تشویق به زندگی مجردی و تنهازیستی در میان خانواده‌های متدین و مذهبی نیز دیده می‌شود.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:‌

مهم ترین آسیب‌های زندگی مجردی، پیری جمعیت، افزایش سن ازدواج و کاهش ازدواج است

خدادادی: ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد؛ این زنان به دلیل فوت همسر یا طلاق تنها زندگی می‌کنند؛ در واقع سالانه ۱۷ هزار نفر در سنین ۲۵ تا ۳۲ جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می‌دهند و با فوت این ۱۷ هزار نفر زندگی زنان و فرزندان زیادی تحت تأثیر قرار می‌گیرد. مطلقه‌ها، زنان سرپرست خانوار، مجردهای سن بالا و افرادی که تمایلی به ازدواج ندارند افرادی هستند که به تنها زیستی روی آورده‌اند. آسیب‌های اجتماعی ناشی از زندگی مجردی در حال افزایش است، مه‌ترین آسیب‌های زندگی مجردی، پیری جمعیت، افزایش سن ازدواج و کاهش ازدواج است.

۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

حذف از شناسنامه به معنای مخفی‌کاری طلاق نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برخی افراد برای حذف عنوان طلاق از شناسنامه متوسل به کارهای غیرقانونی و غیرمنطقی می شوند.

۹ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون مشترک رد شد

خدادادی با بیان اینکه تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت رد شده است گفت: بنده در جریان جزئیات تصمیمیات اعضای کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت هستم. اکثریت اعضا با تفکیک وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت مخالف هستند و ظرف چند هفته آینده گزارش آن به صحن مجلس ارائه می‌شود.

۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مشکلات اقتصادی ۳۱ درصد از طلاق‌ها مؤثر است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شکست در ۶۷ درصد ازدواج‌های ثبت شده در تهران را هشداری جدی دانست.

۲۰ مرد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه به منزله کتمان ازدواج نیست

خدادای: یکی از اثرات روانی و منفی در ذهن و وجود زنان واژه کلمه طلاق در شناسنامه است که البته واقعیت را کتمان نمی کند و در ازدواج های مجدد اثر منفی ندارد. حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه به منزله کتمان ازدواج نیست و این امکان وجود دارد تا در صورت لزوم از ثبت احوال استعلام صورت گیرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس سابق کمیسیون اجتماعی مجلس:

تفکیک بازرگانی از وزارت صنعت در مجلس رای نمی‌آورد

خدادای گفت: با توجه به اینکه نظر بیشتر نمایندگان مبنی بر عدم تفکیک بازرگانی از صنعت است، لذا به اعتقاد من به احتمال زیاد تفکیک این وزارتخانه توسط نمایندگان رای نخواهد آورد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

نفوذ زمین‌خواران به دستگاه‌های دولتی برای تجاوز به منابع طبیعی

خدادادی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: در حال حاضر سازمان بازرسی کل کشور و دستگاه ها به دنبال مقابله با متصرفان منابع طبیعی هستند، اما پیشنهاد می شود که دستگاه قضایی و یا سازمان های نظارتی برای مقابله با زمین خواری های صورت گرفته باید یا هزینه آن را دریافت کنند یا اینکه زمین های تصرف شده آزاد شود؛ هرچند که هم اکنون برخی زمین خواری ها به شکل سازمان یافته و تشکیلاتی با نفوذ به دستگاه های دولتی صورت می گیرد. دربرخی نقاط کشور هم با متخلفان زمین خواری برخوردهای بازدارنده صورت نمی گیرد، بنابراین امیدواریم با رویکرد مقابله ای سازمان بازرسی کل کشوربا متخلفان سازمان یافته و تشکیلاتی و حتی با متخلفان فردی روزبه روز از میزان زمین خواری ها کاسته شود؛ ازاین رو اقدامات دستگاه ها برای مقابله با مردم عادی و کشاورزان به تنهایی درکاهش زمین خواری کافی نیست و باید درگام اول با زمین خواری های سازمان یافته و تشکیلاتی برخوردهای جدی صورت گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

۲۳ درصد از طلاق‌های جامعه به دلیل مشکلات و معضلات اقتصادی صورت می‌گیرد

خدادادی: در حال حاضر و بر اساس نظرسنجی ها و آمارهای موجود ۵۵ درصد از اختلافات خانوادگی ریشه در اعتیاد طرفین دارد، به طوری که اکثر این خانواده ها با موضوع طلاق نیز درگیر هستند. امروزه ۲۳ درصد از طلاق های جامعه به دلیل مشکلات و معضلات اقتصادی صورت می گیرد.

۸ اسف ۱۳۹۵

طرح تعطیلات زمستانه آموزش و پرورش در مجلس

خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: طرح تغییر زمان آغاز مدارس از فصل پائیز به فصل تابستان طرحی است که از سوی مسئولین آموزش و پرورش و برخی از نهادهایی اجرایی کشور ارائه شده است. این طرح در صورت تایید مجلس در کلانشهرهایی چون تهران، اصفهان، شیراز، البرز و تبریز اجرایی می شود.

۴ اسف ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

مشکل بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به وزارت بهداشت با گروکشی حل نمی‌شود

خدادادی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه مشکل بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی توسط مجلس قابل حل نیست: مجلس نمی‌تواند دراین زمینه اقدام خاصی انجام دهد.

۳ اسف ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

مجلس توان حل مشکل بیمه‌ها و مراکز درمانی را ندارد/ بدهی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی

خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه مجلس توان حل مشکل بیمه‌ها و مراکز درمانی را ندارد: اختلاف میان وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه نباید روند درمانی بیماران را دچار مشکل کند.

۲۳ بهم ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

ادغام بیمه سلامت در وزارت بهداشت گامی برای ارتقای سلامت است

خدادادی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادغام بیمه سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را گامی مهم به منظور تامین سلامت بیماران دانست.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: اعتیاد دلیل عمده طلاق‌ها است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تلاش دستگاه ها باید در جهت توقف آمار طلاق باشد نه کاهش، اعتیاد را عمده عامل طلاق دانست.