۲۲ آبان ۱۳۹۶

مدیرعامل راه‌آهن: بیش از ۱.۵ میلیارد دلار در حوزه ریلی سرمایه‌گذاری مستقیم کرده‌ایم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در چهار سال گذشته بیش از ۱.۵ میلیارد دلار در حوزه ریلی سرمایه‌گذاری مستقیم انجام داده‌ایم، گفت: در حال حاضر راه‌آهن ۷ میلیارد دلار قرارداد فاینانس منعقد کرده است.

۱ آبان ۱۳۹۶

مدیرعامل راه‌آهن: وزارت راه با بنیاد مستضعفان برای ساخت حلقه مفقوده ۳۵ کیلومتری خط آهن ایران – کربلا در حال مذاکره است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود حلقه مفقوده ۳۵ کیلومتری شلمچه تا بصره برای تکمیل خط آهن ایران – کربلا، گفت: کشور عراق سهم خود را در این مسیر اجرا نکرد اما وزارت راه در این باره در حال مذاکراتی با بنیاد مستضعفان برای اجرای این ۳۵ کیلومتر است.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

رئیس شرکت راه‌آهن: در پایان برنامه ششم سهم راه‌آهن از حمل بار باید به ۱۹۵ افزایش یابد

مدیرعامل راه‌آهن تاکید کرد: در پایان برنامه ششم راه‌آهن باید به ۳۰ درصد از کل حمل‌ بار برسد یعنی باید حمل ۴۰ میلیون تن بار به ۱۹۵ میلیون تن افزایش یابد.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

مدیر عامل راه آهن: مدیران راه آهن مناطق، سوانح ریلی را اطلاع رسانی نکنند

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید محمد زاده با بیان اینکه در برخورد با سوانح تساهل و تسامح نداشته باشید، گفت: در کمترین زمان بعد از وقوع سانحه، با مامورین و عوامل انسانی دخیل در سانحه برخورد شود تا از تکرار حادثه جلوگیری کنیم. محمدزاده افزود: هر یک […]

۲۳ تیر ۱۳۹۶

مدیرعامل راه آهن: خروج ناوگان مسافری بالای ۴۵ سال از مدار شبکه ریلی

مدیرعامل شرکت راه ‌آهن با اشاره به اینکه تا ۵ سال آینده کمبود ناوگان ریلی باید جبران شود گفت: روزانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مسافر و ۷۰۰ هزار خودرو شخصی از حومه وارد کلان شهرها می شوند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل راه‌آهن: احتمال کاهش تعرفه حمل ونقل ریلی

مدیرعامل راه آهن از احتمال کاهش تعرفه حمل و نقل ریلی در بخش مسافر خبر داد و گفت: برنامه داریم تا این تعرفه در سال های آینده به صفر رسیده و درآمد راه آهن از طریق جابجایی بار جبران شود.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل راه‌آهن: مشوق‌های ویژه برنامه ششم برای سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی

مدیرعامل راه‌آهن گفت: مقرر است تا سال ۱۴۰۴ شرکت‌های فولادی ظرفیت خود را افزایش دهند و اگر طی این ۱۰ سال سهم ریلی در جابه‌جایی کالا نسبت به جاده افزایش نیابد، با سونامی سوانح رانندگی مواجه خواهیم بود.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل راه‌آهن: تکمیل سیستم یکپارچه حمل و نقل ریلی خاورمیانه در آینده نزدیک

مدیرعامل راه‌آهن گفت: به زودی شاهد تکمیل سیستم یکپارچه حمل و نقل ریلی در منطقه خاورمیانه خواهیم بود.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶

سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن از آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه‌آهن تهران ـ مشهد و گرمسار ـ اینچه‌برون در اوایل سال جاری خبر داد.

سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن از آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه‌آهن تهران ـ مشهد و گرمسار ـ اینچه‌برون در اوایل سال جاری خبر داد.

۹ فروردین ۱۳۹۶

تامین مالی سازندگان داخلی واگن توسط روس‌ها

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مورد تاکید همه ارکان نظام است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

سهم ۱۲ درصدی راه آهن در حمل کالا

مدیر عامل شرکت راه آهن با اشاره به پیش بینی سهم ۳۰ درصدی راه آهن در حمل کالا بر اساس برنامه ششم توسعه گفت: هم اکنون این سهم حدود ۱۲ درصد است.

۵ اسفند ۱۳۹۵

لزوم افزایش دارایی‌های راه‌آهن بر مبنای‌ توجیه اقتصادی و فنی/ درآمد‌زایی محور اصلی فعالیت‌های ریلی‌‌ باشد

مدیرعامل راه‌آهن با تاکید بر توجیه فنی و اقتصادی اقدامات و پروژه‌های ریلی گفت: همه حوزه‌ها در راه‌آهن باید بر مبنای توجیه اقتصادی و فنی، فعالیت‌های خود را پیش برده و دارایی‌های راه‌آهن را بیش از گذشته افزایش دهند.