۳ مرد ۱۳۹۶
معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

بی‌شک کل منطقه تحت تاثیر «طرح گاپ» قرار می‌گیرد

متصدی: بی‌شک «طرح گاپ»، کل منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد، لذا ترکیه، عراق و اردن همه باید در راستای توافقات منطقه‌ای و مذاکرات بین‌المللی حرکت کنند.

۱۵ تیر ۱۳۹۶
معاون رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

کنفرانس تهران نقطه عطفی در کنترل گرد و غبار در سطح کشورهای درگیر با این پدیده است

متصدی: اجلاس نقطه عطفی در کنترل گرد و غبار در سطح جهانی و منطقه خواهد بود. موفقیت خوبی در این زمینه کسب کردیم. تصویب دو بیانیه در سطح وزرا و کارشناسی، شاهکاری در کنفرانس‌های بین‌الملی است. در بسیاری از کنفرانس‌های بین‌المللی در خیلی از مواقع امکان گرفتن یک بیانیه ساده علمی هم وجود ندارد. کنفرانس تهران به تمام اهداف خود رسید. هدف‌ ما بیشتر روی مشارکت بیشتر سازمان‌های بین‌المللی متمرکز بود. هدف دیگر نیز نقش کلیدی ایران در ارتباط با گرد و غبار است که به شکل خوبی مطرح شد.

۲۰ خرد ۱۳۹۶
معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

مصرف مازوت در نیروگاه‌ها تا پایان امسال به صفر می‌رسد

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مصرف مازوت در نیروگاه‌ها از ۴۵ درصد به زیر هشت درصد رسیده‌ است و قصد داریم تا پایان سال ۹۶ این میزان را به صفر درصد برسانیم.​

۱۱ ارد ۱۳۹۶
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:

دولت، برای گرد و غبار خوزستان مصوبه اختصاصی دارد

متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست: در ۴۰ هزار هکتار از کانون‌های فوق بحرانی خوزستان یا عملیات آبگیری انجام شده و یا در حال نهال‌کاری هستیم. مردم هم در کنار دولت برای احیای این زمین‌ها تلاش می‌کنند. همچنین هیات دولت، برای گرد و غبار خوزستان مصوبه اختصاصی دارد. بیش از دو سال است روی شوری گتوند مشغول به برنامه‌ریزی هستیم. سد گتوند اشتباه مهندسی ایران است که مسئولان وقت با وجود اطلاع از حضور گنبدهای نمکی، اقدام به آبگیری این سد کردند. شوری سد گتوند برای خوزستان مشکل‌ساز خواهد بود.

۱۱ ارد ۱۳۹۶
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:

هورالعظیم با هدف استخراج آسان نفت، در دولت قبلی خشک شد

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در جریان ارائه گزارش اقدامات محیط زیستی دولت یازدهم، کاهش استخراج نفت از آزادگان برای بهبود فضای تنفس مردم خوزستان را یکی از اقدامات ارزنده دولت برای حفظ حقوق شهروندان معرفی کرد.

۲ ارد ۱۳۹۶
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:

کلیه خاک‌های اطراف تهران آلوده هستند

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه کلیه خاک‌های اطراف تهران آلوده هستند، از مصرف بی رویه سم و کود در اراضی کشاورزی انتقاد کرد و گفت: این سموم به سفره غذایی مردم نیز منتقل می‌شوند.

۵ بهم ۱۳۹۵
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:

فعالیت‌های محیط زیستی هزینه‌بر نیست/ در دولت یازدهم صنعت سبز را با رویکرد جدید برگزار کردیم

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در گذشته تصور می‌شد فعالیت‌های محیط زیستی هزینه‌بر است. در حالی‌که سود اقتصادی حاصل از این فعالیت‌ها در بخش صنعت بسیار زیاد است.

۴ تیر ۱۳۹۵

ساماندهی تعطیلات مدارس و کاهش ساعت کاری ادارات در روزهای آلوده

متصدی، معاون سازمان محیط زیست با اشاره به تصویب برش یکساله کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها و تهران گفت: براساس این مصوبه سازمان محیط زیست با همکاری آموزش و پرورش و وزارت علوم موظف شده است ظرف ۳ ماه تعطیلات مدارس و کاهش ساعت کاری ادارات در روزهای آلودگی هوا را ساماندهی کند.

۲۹ فرو ۱۳۹۵
معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

مصرف سوخت مازوت در نیروگاهها امسال به صفر می‌رسد

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدواریم امسال با تلاش دولت و وزارت نفت بتوانیم مصرف مازوت را در نیروگاههای ٢ گانه سوز کشور به صفر برسانیم.

۱۹ بهم ۱۳۹۴
معاون رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

معاینه فنی برای ۶٠٠ هزار موتورخانه ساختمان‌ دولتی صادر می شود

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که ۶٠٠ هزار موتورخانه با اولویت ساختمانهای دولتی کلانشهرها بازبینی و اصلاح شد و معاینه فنی برای موتورخانه‌های آنها صادر می شود تا مصرف انرژی کاهش یابد، گفت: پس از این وارد مرحله هوشمند سازی موتورخانه ها می شویم.

۴ آبا ۱۳۹۴

همکاری وزارت نفت در زمینه کاهش مصرف سوخت مازوت در نیروگاهها

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همکاری موثر وزارت نفت برای تامین گاز سبب کاهش چشمگیر مصرف سوختهای مایع از جمله مازوت و گازوییل در نیروگاهها شده است.

۷ مهر ۱۳۹۴
معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد

لزوم کاهش شدت مصرف انرژی در پایان برنامه ششم

صرفه جویی در مصرف انرژی با اعمال مجموعه‌ای متعادل از اقدامهای قیمتی و غیرقیمتی به منظور کاهش مستمر شاخص شدت انرژی کشور به حداقل یک دوم میزان کنونی تا پایان برنامه ششم توسعه از مهمترین هدفگذاریهای دولت است.

۲ ارد ۱۳۹۴
به دنبال تصویب در جلسه اخیر هیات دولت؛

جزییات لایحه «حفاظت از خاک» اعلام شد

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به تصویب لایحه حفاظت از خاک در جلسه اخیر هیات دولت، اعلام مصادیق آلودگی خاک و تخریب، آلوده کننده و تخریب کننده خاک و نحوه برخورد قانونی با آنها، تعیین و موضوع آموزش حفاظت خاک و فرهنگ سازی در این خصوص و نقش سازمان های متولی در این لایحه را از جمله محاسن این لایحه برشمرد که موجب می شود این سازمان بطور جدی با تخریب کنندگان خاک برخورد کند.

۲۴ دی ۱۳۹۳
معاون سازمان محیط زیست:

قبول کنیم سالهای گذشته مردم ایران بنزن سرطان زا تنفس کردند

منتقدان حذف بنزین پتروشیمی آیا قبول دارند که در سالهای گذشته بین هشت تا ١٠ میلیون لیتر سوخت پتروشیمی که دارای بنزن و آروماتیک سرطان زا و خطرناک بود در کشور توزیع شده است؟

۱ دی ۱۳۹۳
در صورت صرفه جویی در بخش خانگی

سوخت تمام نیروگاهها سال آینده از گاز تامین می شود

طبق هماهنگی سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت نفت، از سال آینده ١٠٠ درصد نیروگاهها از سوخت گاز استفاده خواهند کرد که فاکتور اصلی برای رسیدن به این هدف صرفه جویی در مصرف گاز بخش خانگی است.