۲۶ آذر ۱۳۹۶

دفتر نمایندگی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا در راستای تعالی کسب و کارهای شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران راه اندازی شد

دفتر نمایندگی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا در ایران راه اندازی شده که در راستای تعالی کسب و کارهای شرکت‌های دانش بنیان و سازمان‌ها فعالیت می‌کند.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان:

اختراعی ارزشمند است که منجر به محصولی تجاری شود

دکتر سعید سهراب‌پور تأکید کرد: اختراعی که منجر به تولید محصول بازارمحور و قابل‌رقابت نشود، ارزش چندانی ندارد. روند باید به‌گونه‌ای باشد که اختراع زمینه‌ساز پیشرفت صنعتی کشور شود.

۲۷ مهر ۱۳۹۵

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد؛ تاکید بنیاد ملی نخبگان بر مسائل فرهنگی براساس فرمایش مقام معظم رهبری

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به دیدار امروز نخبگان کشور با مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب امروز بر مسائل فرهنگی تاکید کردند و بنیاد ملی نخبگان نیز بر همین اساس برنامه‌ریزی‌های آینده را انجام می‌دهد.

۵ مرد ۱۳۹۵

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان: رشد آموزش عالی بی رویه بوده است

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: مقطع آموزش عالی در ایران بی رویه و غیرطبیعی رشد کرده است.

۸ خرد ۱۳۹۵
سهراب‌پور :

آمار خروج نخبگان از کشور در دست نیست/ خروج نخبگان بیشتر مربوط به رشته ریاضی است

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه چند سالی است که آماری از خروج نخبگان در دست نداریم، گفت: چند سال پیش که آمار در اختیارمون بود بیشتر نخبگان که به خارج می‌رفتند از رشته ریاضی بودند.

۱۶ اسف ۱۳۹۴

فراگیری طرح شهاب در تمام مدارس کشور نیازمند بودجه بیشتری است

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان: سال گذشته برنامه شهاب با هزینه‌ای بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال اجرا شد و در سال جاری نیز با هزینه‌ای حدود ۴۰ میلیارد ریال در حال اجرا است که از هشت میلیارد ریال از اعتبارات این طرح توسط آموزش و پرورش تامین می‌شود./ این مسئله در حال فراگیر شدن در همه‌ی مدارس است و به همان اندازه که فراگیر شود به بودجه‌ ی بیشتری نیاز دارد.

۱۰ اسف ۱۳۹۴
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد

بازگشت ۱۰۰ نخبه فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های امریکا و اروپا پس از برجام

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از افزایش بازگشت نخبگان به کشور در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: هم‌اکنون این آمار به ۱۰۰ نفر طی ماه‌های اخیر افزایش یافته و اغلب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های امریکا، اروپا، ایتالیا، انگلستان، ام آی تی، میشیگان و استنفورد هستند.سعید سهراب‌پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و رئیس اسبق دانشگاه شریف)، ضمن ابراز خرسندی از بازگشت نخبگان به کشور اظهار داشت: پس از ایجاد «معاونت بین‌الملل» در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سری اقدامات ویژه‌ای برای بازگشت آنها انجام شد.به گزارش ایلنا وی با بیان این مطلب که معاونت از طریق شبکه‌های اجتماعی که بین فارغ‌التحصیلان وجود دارد، با نخبگان در تماس بود، خاطرنشان کرد: امسال زمانی که معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با ریاست جمهوری برای شرکت در کنفرانسی در مجمع عمومی سازمان ملل رفته بود، در حاشیه این کنفرانس دیدارهایی با نخبگان داشت و در این جلسه آنها را به بازگشت به ایران تشویق کرد و به آنها تأکید کرده بود که حداقل بازگشت را امتحان کنند.

۳۰ دی ۱۳۹۴

یازدهمین نشست شورای ستاد اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان برگزار شد

یازدهمین نشست شورای ستاد اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان با هدف بررسی چگونگی اجرای اقدامات اولویت‌دار سند در سال ۹۵-۱۳۹۴، با حضور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، در محل این بنیاد برگزار شد.

۳۰ آذر ۱۳۹۴
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

آیین نامه انتخاب اساتید سرامد سال آینده اجرا می شود

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تغییر نام جایزه علامه طباطبایی گفت: این آیین نامه با عنوان اساتید سرآمد سال آینده اجرا می شود.

۱۱ مهر ۱۳۹۴
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبرداد:

تغییر در آیین نامه حمایت از پایان نامه‌های مرتبط با موضوع نخبگان

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: آیین نامه مربوط به حمایت از پایان نامه های مرتبط با موضوع نخبگان بازنگری و در جلسه هفته آینده هیات امنای این بنیاد برای تصویب نهایی بررسی می شود.

۲۲ شهر ۱۳۹۴

کاهش در کمیت تولید مقالات علمی اما افزایش در کیفیت

در حوزه بین الملل کاهش مقاله چشمگیری داشته‌ایم، این درحالی است که کیفیت مقالات بالا رفته است.

۹ مرد ۱۳۹۴
قائم مقام بنياد ملي نخبگان خبر داد:

افزایش آمار خروج نخبگان در رشته های ریاضی و فنی

زهراحاجیان- قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان این که آمارخروج نخبگان ازسال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۴ در رشته های ریاضی و فنی ، افزایش داشته است،اعلام کرد:خروج نخبگان از سال ۸۶ تاکنون در برخی رشته ها افزایش و در برخی رشته ها نیز کاهش داشته است. به عنوان مثال در رشته های علوم انسانی و تجربی خروج نخبگان از کشور خیلی کمتر است، اما در رشته های صنعتی، ریاضی و فنی آمار خروج نخبگان با افزایش مواجه بوده است.

۹ مرد ۱۳۹۴
قائم مقام بنياد ملي نخبگان خبر داد:

افزایش آمار خروج نخبگان در رشته های ریاضی و فنی

در رشته های علوم انسانی و تجربی خروج نخبگان کمتر است.

۲۸ ارد ۱۳۹۴
به گزارش عیارآنلاین، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

بنیاد نخبگان به کمیته امداد تبدیل شده است

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه در آیین نامه‌های جدید نخبگان باید در دانشگاه‌ها فعال باشند، گفت: نخبگان باید در دانشگاه‌های خود فعالیت آموزشی و پژوهشی داشته باشند نه اینکه مانند کمیته امداد بدون هیچ فعالیتی از سوی نخبگان، به آن ها پول داده شود.

۱۱ فرو ۱۳۹۴
سهراب‌پور:

آغاز اجرای آئین‌نامه جدید نخبگان در دانشگاه‌ها/۸۰ درصد نخبگان در ۴ دانشگاه کشور

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از آغاز اجرای آئین‌نامه جدید نخبگان در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: ۸۰ درصد نخبگان در چهار دانشگاه کشور هستند و مسئولیت بیشتر اجرای آئین‌نامه نیز بر عهده این دانشگاه‌هاست.