۲۰ بهم ۱۳۹۶

دبیر ستاد نانو معاونت علمی: ایران امروز در فناوری نانو از نظر علمی بعد از چین، امریکا و هند در رتبه چهارم جهانی قرار دارد

دبیر ستاد نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رشد ۱۰۰ درصدی حوزه نانو خبر داد.

۱۷ بهم ۱۳۹۶

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو: در نظر داریم طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۹۸ به بازار یک میلیارد دلاری نانو دست یابیم

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در سومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مستربچ و کامپاند، به تشریح نگاه ستاد فناوری نانو در حوزهٔ توسعه صادرات پرداخت و گفت: در نظر داریم طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۹۸ به بازار یک میلیارد دلاری دست یابیم.

۹ بهم ۱۳۹۶
دبیر ستاد فناوری نانو:

تمرکزاقدامات فعلی ستادنانو در حوزه‌صنعتی و تجاری‌سازی برای ورود به بازارهای بین‌المللی است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۸۰ قلم محصول تایید شده نانو در بازار وجود دارد،‌گفت: در حال حاضر اقدامات ترویجی برای رسوخ این فناوری به بخش‌های صنعتی داریم که در این زمینه بخش‌های “خصولتی” به عنوان گلوگاهی در این زمینه مطرح هستند.

۷ آذر ۱۳۹۶

دبیر ستاد نانو:«نانو نماد» ضامن کیفیت محصولات نانو فناوری می‌شود

دبیر ستاد نانو گفت: نمادی تحت عنوان “نانو نماد” با همکاری سازمان استاندار طراحی کرده ایم تا محصولاتی که در حوزه نانو، کیفیت و کارایی دارند و آزمون‌های سلامت را با موفقیت طی می‌کنند تولید کنندگان شان بتوانند آن را روی محصولاتشان نصب کنند.

۱ آذر ۱۳۹۶

دبیر ستاد نانو: محصولات نانوی ایرانی در چین توسعه می‌یابد

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: پیش از این ۳ دفتر فروش محصولات نانو در چین داشتیم ولی به زودی تعداد این دفاتر به ۶ دفتر افزایش می یابد تا بتوانیم محصولات خود را در این کشور توسعه دهیم.

۲۰ آبا ۱۳۹۶
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو:

در خارج از کشور فناوری ایرانی راحت‌تر مشتری پیدا می‌کند

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: در خارج از کشور فناوری ایرانی راحت تر مشتری پیدا می کند.

۶ آبا ۱۳۹۶

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو: پیشرفت فناوری نانو با ایجاد اکوسیستم جهانی مجازی تسریع خواهد شد

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: تسریع پیشرفت فناوری نانو در گرو ایجاد اکوسیستم جهانی مجازی است.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: شرکت‌های دانش‌بنیان در بن‌بست هستند

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: امروز بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان ما در کوچه‌های بن‌بست قرار دارند.

۲۴ مرد ۱۳۹۶

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو: شرکت‌های دانش‌بنیان باید به بازار‌های بین المللی ورود پیدا کنند

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید به بازار‌های بین المللی ورود پیدا کنند و محصولات خودشان را با معیار‌های بین المللی طراحی کنند.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: ۴ درصد ایده‌ها برای رسیدن به بازار موفق هستند

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان این‌که در کشورهای پیشرفته ۸۰ تا ۸۵ درصد ایده‌ها و خلاقیت‌ها به بازار نمی‌رسند و به دره مرگ وارد می‌شوند، گفت: به اعتقاد من در ایران تنها ۳ تا ۴ درصد از ایده‌های ارائه شده موفق می‌شوند که این امر به دلیل نبود اکوسیستم لازم در کشور است.

۱۱ فرو ۱۳۹۶
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی:

از ۱۰ مقاله نانو در سال به روزی ۲۳۳ مقاله رسیدیم

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی رئیس‌جمهور گفت: در سال ۲۰۰۱ میلادی تنها ۱۰ مقاله ISI در حوزه نانو تکنولوژی داشتیم و رتبه ۵۷ برای ایران بود، اما در پایان سال ۲۰۱۶ تعداد مقالات به حدود ۸۸ هزار مقاله در سال رسید و از ۱۰ مقاله در سال به روزی بیش از ۲۳۳ مقاله رسیدیم.

۴ فرو ۱۳۹۶

وزیر علوم: در سال ۹۵ به اهدافمان رسیدیم

دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی در سال ۹۵ اهدافی را دنبال کردند که به گفته مسئولان دانشگاهی برخی اهداف محقق شد و برخی دیگر به دلایلی نظیر کمبود بودجه به تحقق کامل نرسید.

۳ دی ۱۳۹۵

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: چشم‌انداز جایزه مصطفی(ص) باز احیاء دوران طلایی علم و فناوری در جهان اسلام است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی در نشست‌های تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی(STEPP) چشم‌انداز جایزه مصطفی(ص) را باز احیاء دوران طلایی علم و فناوری در جهان اسلام و کسب اقتصاد دانش‌بنیان پایدار برای جوامع مسلمانان دانست.
نشست پنج‌روزه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی توسط دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) و با همکاری دانشگاه «پوترا» مالزی از دوشنبه با حضور نمایندگانی از ایران و محققان برجسته کشورهای اسلامی در کوالالامپور پایتخت مالزی گشایش یافت.

۱۳ مهر ۱۳۹۵

تجاری سازی محصولات فناوری نانو در برنامه ۱۰ ساله دوم

رئیس ستاد توسعه فناوری نانو گفت: صنعتی سازی و تجاری سازی محصولات نانو از مهمترین برنامه هایی است که این ستاد در برنامه ده ساله دوم آنرا پیگیری می کند.

۱۰ مهر ۱۳۹۵

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از صادرات محصولات نانویی به ۱۸ کشور خارجی خبر داد

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از صادرات محصولات نانویی ایرانی به ۱۸ کشور خارجی خبر داد.