۱۵ مهر ۱۳۹۶

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: شرکت‌های دانش‌بنیان در بن‌بست هستند

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: امروز بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان ما در کوچه‌های بن‌بست قرار دارند.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو: شرکت‌های دانش‌بنیان باید به بازار‌های بین المللی ورود پیدا کنند

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید به بازار‌های بین المللی ورود پیدا کنند و محصولات خودشان را با معیار‌های بین المللی طراحی کنند.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: ۴ درصد ایده‌ها برای رسیدن به بازار موفق هستند

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان این‌که در کشورهای پیشرفته ۸۰ تا ۸۵ درصد ایده‌ها و خلاقیت‌ها به بازار نمی‌رسند و به دره مرگ وارد می‌شوند، گفت: به اعتقاد من در ایران تنها ۳ تا ۴ درصد از ایده‌های ارائه شده موفق می‌شوند که این امر به دلیل نبود اکوسیستم لازم در کشور است.

۱۱ فروردین ۱۳۹۶
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی:

از ۱۰ مقاله نانو در سال به روزی ۲۳۳ مقاله رسیدیم

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی رئیس‌جمهور گفت: در سال ۲۰۰۱ میلادی تنها ۱۰ مقاله ISI در حوزه نانو تکنولوژی داشتیم و رتبه ۵۷ برای ایران بود، اما در پایان سال ۲۰۱۶ تعداد مقالات به حدود ۸۸ هزار مقاله در سال رسید و از ۱۰ مقاله در سال به روزی بیش از ۲۳۳ مقاله رسیدیم.

۴ فروردین ۱۳۹۶

وزیر علوم: در سال ۹۵ به اهدافمان رسیدیم

دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی در سال ۹۵ اهدافی را دنبال کردند که به گفته مسئولان دانشگاهی برخی اهداف محقق شد و برخی دیگر به دلایلی نظیر کمبود بودجه به تحقق کامل نرسید.

۴ دی ۱۳۹۵

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو: چشم‌انداز جایزه مصطفی(ص) باز احیاء دوران طلایی علم و فناوری در جهان اسلام است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی در نشست‌های تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی(STEPP) چشم‌انداز جایزه مصطفی(ص) را باز احیاء دوران طلایی علم و فناوری در جهان اسلام و کسب اقتصاد دانش‌بنیان پایدار برای جوامع مسلمانان دانست.
نشست پنج‌روزه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی توسط دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) و با همکاری دانشگاه «پوترا» مالزی از دوشنبه با حضور نمایندگانی از ایران و محققان برجسته کشورهای اسلامی در کوالالامپور پایتخت مالزی گشایش یافت.

۱۴ مهر ۱۳۹۵

تجاری سازی محصولات فناوری نانو در برنامه ۱۰ ساله دوم

رئیس ستاد توسعه فناوری نانو گفت: صنعتی سازی و تجاری سازی محصولات نانو از مهمترین برنامه هایی است که این ستاد در برنامه ده ساله دوم آنرا پیگیری می کند.

۱۱ مهر ۱۳۹۵

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از صادرات محصولات نانویی به ۱۸ کشور خارجی خبر داد

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از صادرات محصولات نانویی ایرانی به ۱۸ کشور خارجی خبر داد.

۵ مرداد ۱۳۹۵
دبیر ستاد نانو مطرح کرد؛

تزریق جان تازه به صنعت با نوآوری در دانشگاهها/ شرکت‌های دانش‌بنیان حلقه واسط دانشگاه‌ها و صنعت

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران حلقه واسط میان دانشگاه‌ها و صنعت هستند، از این رو باید بر توسعه این شرکت‌ها در شرایط فعلی متمرکز شویم.

۲۰ تیر ۱۳۹۵

دبیر ستاد نانو هشدار داد/ بازی جدید شرکتهای خصولتی مانعی برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر ایجاد مرجعی برای رسیدگی به بنگاه‌هایی که تمایل به خرید تولیدات داخل ندارند، گفت: در حال حاضر برخی از بنگاه‌هایی که خصوصی نیستند و ساختار خصولتی دارند، بازی جدیدی را شروع کرده‌اند که بر اساس آن با شکست قیمت‌ها اقدام به فروش محصولات مشابه تولید داخل در بازارهای کشور می‌کنند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۵
دبیر ستاد نانو:

رونق تبادلات نانویی ایران و روسیه در سایه صادرات نانوتیوب به این کشور

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی با بیان اینکه همکاری با روسیه به نفع دو کشور است، گفت: در سومین کمیسیون عالی همکاری فناوری ایران و روسیه، تصمیماتی برای ۱۲ مورد همکاری اتخاذ شد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

باز ماندگی دانشگاه‌ها در عرصه تولید فناوری از تحولات جهانی

دبیر ستاد ویژه فناوری نانو با انتقاد از کیفیت نامناسب تحصیلات دانشگاهی گفت: متاسفانه دانشگاه‌ها در عرصه تولید فناوری از تحولات جهانی باز مانده‌اند و همچنان روش سنتی در دانشگاه‌های کشور حاکم است.

۱۵ بهمن ۱۳۹۴

دامپزشکی به‌دنبال پنج میلیارد تومان مصوب دولت برای تب برفکی/ تهدید سرمایه‌های دامی به‌دلیل کمبود واکسن تب برفکی

به‌دلیل آنکه بیماری تب برفکی، سرمایه‌های دامی کشور را در معرض خطر قرار داده است، هیأت دولت مبلغ پنج میلیارد تومان برای تأمین واکسن تصویب کرد که به‌دنبال تخصیص آن هستیم.

۱۰ آذر ۱۳۹۴

جایزه مصطفی(ص) به ایجاد زیرساخت های توسعه علم و فناوری کمک می کند

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی درباره نتیجه برگزاری جایزه مصطفی (ص) گفت: برگزاری جایزه مصطفی (ص) و اقداماتی مشابه آن باعث تدوین سیاست هایی می شود که دولت های جهان اسلام را به ایجاد زیرساخت های توسعه علم و فناوری در کشورهای اسلامی ملزم می کنند.

۱۸ مهر ۱۳۹۴
سرکار مطرح کرد

آغاز اجرای سند ۱۰ ساله دوم توسعه فناوری نانو از سال آینده/ قرارداد با صنایع خودروسازی برای افزایش عمر قطعات خودرو

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به آغاز اجرای سند دوم نانوفناوری از سال آینده، از قرارداد شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نانو با صنایع خودروسازی خبر داد و گفت: با استفاده از نانوپوشش‌های سخت می‌توان عمر قطعات خودرو را افزایش داد.