۳۰ فرو ۱۳۹۵
قرارداد فروش گازهای همراه میدان فروزان امضا شد

نخستین واحد FLNG کشور تا دو سال دیگر به بهره برداری می‌رسد

قرارداد فروش گازهای همراه نفت میدان مشترک فروزان، بین شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت نفت و گاز نوگام به امضا رسید تا نخستین واحد FLNG کشور را طی ٢۴ ماه آینده به بهره برداری برساند.

۱۴ فرو ۱۳۹۵

ذخایر نفت ایران در خلیج فارس ۱۰۰ میلیارد بشکه شد

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه حجم ذخایر نفت درجای ایران در خلیج فارس به ۱۰۰ میلیارد بشکه رسیده است، گفت: حجم ذخایر گاز هم به استثنای پارس جنوبی حدود ۱۸۷ میلیارد فوت مکعب است.

۲۳ آذر ۱۳۹۴

خلع ید فلات قاره از فرزاد!

در حالی که طرف عربستانی میدان گازی فرزاد، از سال آینده روزانه ۲۴ میلیون مترمعکب گاز از این میدان مشترک برداشت می کند، در ایران و در یک اتفاق نادر، میدان گازی فرزاد بی از شرکت نفت فلات قاره ایران خلع ید شد و به شرکت نفت و گاز پارس رسید؛ نفت و گاز پارسی که در مسئولیت خود درجا می زند و با توجه به حجم بالای کار در پارس جنوبی و انواع عقب ماندگی های پروژه ای خود، مسئولیت جدید را پذیرفته است!

۱۸ آذر ۱۳۹۴
برخی لایه های نفتی سلمان هنوز تخلیه نشده است

سلمان و فروزان، اولویت نفت فلات قاره ایران در قراردادهای جدید نفتی

همگام با سیاست وزارت نفت مبنی بر اولویت توسعه میدانهای مشترک، تعیین تکلیف سلمان و فروزان از میان میدانهای نفتی معرفی شده فلات قاره در قالب قراردادهای IPC از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است.

۱۶ آذر ۱۳۹۴

توافق ۳ میلیارد دلاری ایران-هند/ هندی‌ها آماده امضای قرارداد شدندتوافق ۳ میلیارد دلاری ایران-هند/ هندی‌ها آماده امضای قرارداد شدند

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به توافق با هندی‌ها به منظور امضای قرارداد ۳ میلیارد دلاری توسعه میدان گازی فرزاد B گفت: طرح افزایش یک میلیارد فوت مکعبی تولید گاز از این میدان کلید می‌خورد.

۱۲ آبا ۱۳۹۴
با نهایی شدن قرارداد فروش گازهای مشعل یک میدان مشترک

تولید LNG از گازهای همراه نفت فروزان آغاز می شود

قرارداد فروش گازهای همراه نفت میدان فروزان مراحل نهایی را پشت سر می گذارد و به این ترتیب در آینده ای نزدیک، تولید گاز مایع طبیعی (LNG) با استفاده از گازهای مشعل این میدان آغاز می شود.

۷ آبا ۱۳۹۴

تولید میدانهای مشترک نفت فلات قاره ایران افزایش یافته است

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت:در اغلب میدانهای مشترک حوزه فعالیتی شرکت نفت فلات قاره، عملکرد مطلوبی داریم و مطابق با برنامه و پیشگام تر از کشور طرف مقابل عمل می کنیم.

۱۶ مهر ۱۳۹۴

دوباره‌کاری در تکمیل حفاری چاه‌های لایه نفتی پارس جنوبی

در حالی که فروردین ۹۲ بعد از اتمام عملیات حفاری و تکمیل چاه های طرح توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی، تولید آزمایشی از اولین چاه لایه های نفتی این میدان با موفقیت انجام شد، امروز بعد از گذشت ۲٫۵ سال دوباره خبر تکمیل چاه‌های این طرح منتشر شده است.

۴ مهر ۱۳۹۴

جزئیات طرح سه مرحله‌ای افزایش تولید نفت ایران

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره جزئیات طرح سه مرحله‌ای افزایش تولید نفت خام ایران در منطقه خلیج‌فارس در دوران پساتحریم را تشریح کرد.

۳۰ شهر ۱۳۹۴

امضای تفاهمنامه با یک شرکت نروژی-اتریشی برای توسعه میدان اسفندیار/مذاکره با توتال و انی برای توسعه میادین دریایی ایران

مدیرعامل نفت فلات قاره از امضای تفاهمنامه اولیه با یک شرکت نروژی-اتریشی برای توسعه میدان اسفندیار خبر داد و گفت: با عمان و امارات برای بهره‌برداری مشترک از میادین مرزی هنگام و سلمان گازی مذاکره می‌کنیم.

۴ اسف ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره:

میدان فروز B در اولویت سرمایه گذاری است

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره اعلام کرد که میدان فروز B جزو میدانهای در ردیف سرمایه گذاری است و در کنفرانس سرمایه گذاری که شهریورماه آینده در لندن برگزار می شود، معرفی خواهد شد.

۸ دی ۱۳۹۳

تزریق ۶٠٠ میلیون دلار اعتبار صندوق توسعه ملی به NGL خارک در بهار سال آینده

مجری پروژه NGL خارک، گفت: طبق اعلام پیشین امیدواریم اقدامهای اجرایی لازم برای تحویل تسهیلات ۶٠٠ میلیون دلاری از محل صندوق توسعه ملی تا پایان امسال انجام شود و از اواخر فروردین ماه ٩۴ بتوانیم برای عملیات اجرایی پروژه NGL خارک از آن استفاده کنیم.

۳ مهر ۱۳۹۳
با اختصاص ٦٠٠ میلیون دلار

کارخانه ان جی ال خارک ١٨ ماه دیگر تکمیل می شود

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از اختصاص ۶٠٠ میلیون دلار اعتبار به طرح توسعه و تکمیل پروژه NGL خارک با استفاده از بند ق بودجه ٩٣ و از محل صندوق توسعه ملی طی سال جاری خبر داد.