۱۱ دی ۱۳۹۶

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن : افزایش تعرفه واردات خودروهای دارای حجم موتور ۱۷۰۰سی‌سی به معنای غیر رقابتی کردن بازار است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در مجلس، گفت: افزایش تعرفه واردات خودروهای دارای حجم موتور ۱۷۰۰سی‌سی که مشابه آن در داخل کشور نیز تولید می‌شود به معنای غیر رقابتی کردن بازار است.

۲۶ آذر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع: خصوصی‌سازی در صنعت خودرو به خوبی صورت نگرفته‌است

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه از وزیر صنعت سوال کردیم که چرا ثبت سفارش واردات خودرو متوقف شده است؟ گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بحث تحقیق و تفحص از واردات خودرو را مطرح کرده اند و اگر این موضوع به زودی حل نشود نظارت ها شدیدتر می شود.

۵ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی از محل نیم درصد از بودجه‌های عمومی دستگاه‌های دولتی تامین نشده است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: یک بخش از تامین بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی باید با استفاده از تا نیم درصد بودجه‌های عمومی دستگاه‌های دولتی تامین می‌شد که تا کنون محقق نشده است.

۱۰ مهر ۱۳۹۶

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس: در بحث واگذاری معادن ایجاد قراردادهایی شبیه قراردادهای نفتی الزامی است

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس، گفت: در حوزه زنجیره ارزش آلمینیوم از معدن، استخراج، فراوری و محصولات آلومینیومی در کشور ظرفیت بالایی وجود دارد و دولت مکلف است تا به‌ظرفیت ۱ و نیم میلیون تنی دست پیدا کند.

۱ شهریور ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس:

موضوع حذف قیمت برخی کالاها در کمیسیون صنایع بررسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: موضوع حذف قیمت از روی برخی کالاها که در روزهای پایانی کار نعمت‌زاده در وزارت صنعت مصوب شد، در جلسه‌ای با حضور شریعتمداری بررسی خواهد شد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن: زنجیره ارزش معادن ایران هنوز کامل نیست

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم از وجود ۶۲ میلیارد تن ذخایر معدنی کشف شده در ایران خبر داد و گفت: سالانه کمتر از ۵۰۰ میلیون تن در حال استحصال و بهره برداری است.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

شریعتمداری مخالف واردات کالای مشابه داخلی است

نماینده مردم تربت حیدریه گفت: کنترل واردات و جلوگیری از ورود کالاهایی که نمونه مشابه داخلی آن وجود دارد از برنامه‌های شریعتمداری است.

۱۵ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ظرفیت بازرگانی با ادغام در وزارت صنعت یک چهارم شده است

باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: بخش بازرگانی کشور قطعاً باید یک وزارت خانه مستقل داشته باشد، چراکه ظرفیت بازرگانی با ادغام در وزارت صنعت یک چهارم شده است. وزارتخانه ای در ایران باید مسئولیت هماهنگی و تبدیل مواهب خدادادی به ارزش افزوده بالا را از طریق تکنولوژی های صنعتی فراهم کند و وزارتخانه ای دیگر بخش بازرگانی داخلی و خارجی آن را هماهنگ و هدایت کند. با ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت و معدن حجم کار وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش یافته و به همین منظور بازرگانی در حد یک معاونت تقلیل پیدا کرده و به عنوان یک شاخص اصلی در وزارت صنعت به آن نگریسته نمی شود. بیش از ۷۰درصد از الزامات فرایند تولید به بخش بازرگانی باز می‌گردد.

۶ خرداد ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

” حجم ذخایر معدنی باارزش در کشور ۶۲میلیارد تن است”

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه بحث اکتشاف معادن باید تسهیل شود، گفت:در حال حاضر بهره برداری از معادن حدود ۴۵۰ میلیون تن و کمتر از یک درصد ظرفیت معادن کشور است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۵

رکود در ۵۰ صنعت وابسته به ساختمان

بسیاری از صنایع وابسته به بخش مسکن نیز در این سالها به مانند ساخت و ساز خواب زمستانی طولانی را پشت سر می گذارند و حالا حالا نیز امیدی برای بیدار شدن و دیدن شکوفه های بهاری ندارند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس خبر داد؛

تصویب لایحه اعطای وام اشتغال روستایی در کمیسیون صنایع مجلس

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با لایحه اعطای وام اشتغال زایی در روستاها به مبلغ ۱.۵ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی خبرداد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: سایپا کاشان زیر قیمت به پژو واگذار شد‌ه‌است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس،از بررسی قراردادهای جدید خودرویی درکمیته صنعت کمیسیون صنایع خبرداد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵

سخنگو کمیسیون صنایع و معادن: اجرای طرح ریجستری بهترین راه برای جلوگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اجرای طرح ریجستری را بهترین راه شناسایی گوشی قاچاق از غیر قاچاق عنوان کرد.

۱۳ دی ۱۳۹۵

نشست کمیسیون صنایع با نعمت زاده برای بررسی افزایش قیمت خودرو و قراردادهای جدید خودرویی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از نشست با وزیر صنعت برای بررسی افزایش قیمت خودرو و قراردادهای جدید خودرویی خبر داد.

۸ دی ۱۳۹۵
امروز صورت می گیرد؛

دیدار رییس مجلس و وزیر نفت برای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از نشست رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر نفت و رییس کمیسیون متبوعش برای تعیین فرمول نرخ خوراک پتروشیمی ها خبر داد.