۲۰ شهر ۱۳۹۶
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو:

«آموزش» اولویت نخست ١٣۴ کشور در ١۵ سال آینده است

نصیری قیداری دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران: مجموعاً ١٣۴ کشور در سال گذشته در نشست شانگهای شرکت داشتند که همگی «آموزش» را اولویت اول ١۵ سال آینده جهان اعلام کردند؛ضمن اینکه اهمیت نوشتن و یادگرفتن، اولویت اول بشر است.اکنون ٢۶۴ میلیون کودک و نوجوان در جهان از تحصیل بازمانده‌اند. در سال ٢٠١۵، نیمی از بزرگسالان بیسواد در آسیای جنوبی و یک چهارم آنها در صحرای افریقا هستند.

۵ خرد ۱۳۹۶
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران:

اجرای سند ۲۰۳۰ پس از فرمایشات رهبری متوقف شد

نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکوی کشور: بیانیه آموزش ۲۰۳۰ هیچ الزام و تعهدی را برای ایران ایجاد نمی‌کند و نظرات ایران در تدوین این بیانیه لحاظ شده است، همچنین پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اجرای کار متوقف شده است. در چارچوب عمل به ۲۰۳۰ به واژه‌هایی همچون شهروند جهانی و برابری جنسیتی اشاره شده است که این مباحث از سوی برخی صاحب‌نظران و کارشناسان به‌ویژه در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد نقد است و حتی برخی معتقدند که تصویب و اجرای این سند دگرگونی‌های بسیاری را در آموزش کشور ایجاد خواهد کرد.

۲۶ ارد ۱۳۹۶
گزارش//

نشست تخصصی زن، صلح و ایثار، برگزار می‌شود

نشست تخصصی برگزاری نشست تخصصی زن، صلح و ایثار با همکاری دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه، کمیسیون ملی یونسکو-ایران و مجمع جهانی زنان ایثارگر دوستدار صلح در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۶، ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ در دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار می شود.

۲۰ ارد ۱۳۹۶
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو:

نظر رهبری در مورد سند ۲۰۳۰ فصل الخطاب است

نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکوی کشور: یکی از معدود کشورهایی که در مورد این سند ۲۰۳۰ حق تحفظ دارد، جمهوری اسلامی است که تاکید می کند هر بخشی از سند که با اسناد بالا دستی و قوانین جمهوری اسلامی ایران تعارض داشته باشد، قابل اجرا نخواهد بود. گرچه این سند بخش سوم و ادامه سندی است که از ۲۷ سال پیش در ایران و سایر کشور های عضو یونسکو اجرا می شود. در هر صورت دغدغه های مقام معظم رهبری خط قرمز است و فرمایشات رهگشای معظم له در این مورد فصل الخطاب است.

۲۹ دی ۱۳۹۵

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: یونسکو و دیگر نهادهای بین‌المللی با رویکردی عموماً مغایر با اهداف انقلاب اسلامی شکل‌گرفته‌اند

وزیرعلوم با اشاره به سند ملی آموزش ۲۰۳۰ گفت: آنچه رونمایی شده یک پیش‌نویس است و حتماً باید با در نظر گرفتن اسناد بالادستی ویرایش و بازنگری شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

اجرای سند آموزش ۲۰۳۰ منوط به بررسی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی

نصیری قیداری، دبیر کمیسیون ملی یونسکو: آنچه که توسط کمیسیون ملی یونسکو تدوین شده، چارچوب و برنامه اقدام ملی است و سند محسوب نمی‌شود.
حتماً باید در نهادهای بین‌المللی حضور داشته باشیم تا بتوانیم بر این نهادها و تصمیمات آنها تأثیرگذار باشیم. بدون تصویب نهادهای مسئول تعهدی برای کشور ایجاد نمی شود. تا موضوع کاملاً در نهادهای مسئول و از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب نشود هیچ‌گونه تعهدی برای کشور ایجاد نخواهد شد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطرح شد؛

ضرورت بازنگری پیش نویس ۲۰۳۰براساس اسناد بالادستی

وزیرعلوم با اشاره به سند ملی آموزش ۲۰۳۰ گفت: آنچه رونمایی شده یک پیش‌نویس است و حتماً باید با در نظر گرفتن اسناد بالادستی ویرایش و بازنگری شود.

۳۰ شهر ۱۳۹۵

برنامه های یونسکو برای اجرای سند ملی آموزش کشورها تا سال ۲۰۳۰

یازدهمین جلسه کمیته ملی آموزش عالی کمیسیون ملی یونسکو،به‌ریاست دکتر مجتبی شریعتی‌نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور دکتر سعدالله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و دکترمحدثه محب حسینی، رئیس بخش آموزش کمیسیون ملی یونسکو ودبیرجلسه برگزار شد.

۲۵ اسف ۱۳۹۴

شورای اجرایی کمیسیون ملی یونسکو – ایران به ریاست وزیر علوم برگزار شد

جلسه شورای اجرایی کمیسیون ملی یونسکو – ایران به ریاست دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس این کمیسیون در دفتر وی برگزار شد .

۲۵ اسف ۱۳۹۴

پیشنهاد ثبت «خیرین مدرسه ساز ایران» در یونسکو بررسی شد

پیشنهاد ثبت «خیرین مدرسه ساز ایران» در نشست مشترک سازمان نوسازی مدارس کشور، کمیسیون ملی یونسکو و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور بررسی شد.

۳ اسف ۱۳۹۴

کنفرانس ملی باز اندیشی و آینده نگری در نظام آموزش یادگیری ایران چیست؟

کنفرانس ملی باز اندیشی و آینده نگری در نظام آموزش یادگیری ایران با توجه به تغییرات پرشتاب جهان معاصر طی روزهای سوم و چهارم اسفند۹۴ با تشکیل پنل های تخصصی در زمینه ۱٫ فناوریهای جدید و توسعه فضاها، محتوا و عاملان آموزشی ۲٫ پیوند میان آموزش، یادگیری و جهان کار ۳٫آموزش شهروندی در جوامع یادگیرنده ۴-آینده نگری در آموزش یادگیری در محل سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران و پژوهش گران عرصه آموزشی برگزار می شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۴
معاون پارلمانی وزیر علوم:

بررسی بورسیه‌ها کارشناسانه و غیر سیاسی بود

معاون پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در موضوع بررسی بورسیه‌های غیرقانونی تمام فعالیت ها به صورت کارشناسی و غیرسیاسی انجام شده است.

۲۵ فرو ۱۳۹۴
معاون پارلمانی وزیر علوم در پاسخ به نمایندگان مجلس:

موضوع بورسیه‌ها و غیر قانونی بودن کاملا قانونی بررسی شده است / اتمام پرونده بورسیه‌ها در فروردین ۹۴

نصیری قیداری گفت: موضوع بورسیه‌ها و غیر قانونی بودن کاملا قانونی مورد بررسی قرار گرفته و این افراد شرایط بورسیه را دارا نبودند.