۲۸ دی ۱۳۹۵

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو: چارچوب عمل ملی آموزش ۲۰۳۰ تدوین شد

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو از تدوین چارچوب عمل ملی آموزش ۲۰۳۰ خبر داد و گفت: کارشناسان حوزه آموزش می‌توانند نظرات خود را درخصوص این چارچوب ارائه بدهند تا نواقص آن ویرایش شود.

۲۱ آذر ۱۳۹۵
دبیر کمیسیون ملی یونسکو:

برنامۀ آموزش۲۰۳۰، نقشه راه پانزده سال آینده جهان در حوزۀ آموزش است

نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو: چارچوب عمل جهانی آموزش ۲۰۳۰ با عنوان «به‌سوی آموزش و یادگیری مادام‌العمر با کیفیت، برابر و فراگیر»، که هدف چهارم دستور کار توسعۀ پایدار ۲۰۳۰ سازمان ملل متحد را تشکیل می‌دهد، در سی و هشتمین کنفرانس عمومی یونسکو در نوامبر ­۲۰۱۵ به تصویب صد و هشتاد و چهار کشور عضو یونسکو رسید و کشورهای عضو یونسکو متعهد به اجرای آن در سطح ملّی شده‌اند. برنامۀ آموزش۲۰۳۰، نقشه راه پانزده سال آینده جهان در حوزۀ آموزش است. یونسکو برای دست پیدا کردن به اهداف هفده‌گانه توسعه پایدار ، سند ۲۰۳۰ را در دستور کار خود قرار داده است

۳ تیر ۱۳۹۴
هیئت علمی آمریکایی با وزیر علوم دیدار نداشتند

مسئله ادغام دو دانشگاه دلیل حضور وزیر علوم در مجلس است

معاون پارلمانی وزیر علوم گفت: هیئت علمی آمریکایی که به ایران آمدند با وزیر علوم دیدار نداشتند و دلیل حضور وزیر علوم در مجلس اصلا ربطی به این مسئله ندارد.

۲۹ ارد ۱۳۹۴
نصیری قیداری:

مستندات تخلف ۳۲میلیاردی به نمایندگان ارائه شد/کمیسیون اصل نود توضیح بخواهد، پاسخگو هستیم

معاون پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پرونده تخلف ۳۲ میلیاردی وزارت علوم دولت سابق در مرجع قضایی در حال بررسی است، گفت: وزارت علوم در خصوص این پرونده، اطلاعات و مستندات موجود را به نماینده‌ها ارائه کرده است.

۲۷ ارد ۱۳۹۴
معاون وزیر علوم عنوان کرد:

ادغام دانشگاه علوم اقتصادی در خوارزمی مصوبه قانونی ست

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم گفت: ما برای الحاق دانشگاه علوم اقتصادی به دانشگاه خورازمی مصوبه قانونی داریم.

۲۲ فرو ۱۳۹۴
معاون حقوقی وزیر علوم اعلام کرد:

اعلام نتایج بورسیه‌ها تا آخر فروردین/ بررسی‌ها قانونی است

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بررسی بورسیه ها کاملا قانونی است و نتایج آن تا آخر فروردین اعلام می شود.

۲۷ شهر ۱۳۹۳

معاون وزیر علوم: تولید فکر به ثروت نیازمند حمایت از دانشگاهها است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حمایت از مراکز آموزش عالی باید تا مرحله ای باشد که بتوانند فکر را به ثروت تبدیل کنند در آن صورت دانشگاهها کار آفرین بوده و مشکلات را حل خواهند کرد.

۱۳ شهر ۱۳۹۳
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم:

لایحه مقابله با تقلب در کارهای علمی و پژوهشی تقدیم دولت شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: برای جلوگیری از سوء استفاده از تولیدات فکری و کارهای پژوهشی لایحه مقابله با تقلب در کارهای علمی و پژوهشی تقدیم هیات دولت شد.

۲۳ ارد ۱۳۹۳

آیین‌نامه انضباطی استادان دانشگاه تغییر می‌کند/ تدوین لایحه برخورد با تقلب در پایان نامه‌ها

معاون حقوقی وزارت علوم از تازه ترین تصمیمات این معاونت در خصوص برخورد با آن دسته از استادان و دانشجویان متخلف علمی، خبر داد و گفت: در حال تدوین لایحه ای برای پایان نامه ها هستیم که در صورتیکه که دانشجویان تخلف علمی در مقالات و پایان نامه ها داشته باشند با آنان برخورد می شوند.