۲۹ شهریور ۱۳۹۶
سرپرست وزارت نیرو:

آمادگی نیروگاه‌های برق به ۹۸ درصد رسیده است /کاهش ۲۰ درصدی باران پاییزی نسبت به سال گذشته

سرپرست وزارت نیروگفت: سازمان هواشناسی پاییز پر بارانی را پیش‌بینی نکرده است برابر این اطلاعات که یک ماه قابل استفاده است حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد بارش‌ها زیر میزان بارش سال گذشته آبی خواهد بود.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر نیرو: برنامه خاموشی برای تابستان امسال پیش بینی نشده است

قائم مقام وزیر نیرو با تاکید بر اینکه برنامه خاموشی برای تابستان امسال پیش بینی نشده است، گفت: ظرفیت کنونی تولید برق جوابگوی نیاز کشور است اما در زمان اوج مصرف، مدیریت مصرف مردم است که می تواند قله پیک (زمان اوج مصرف) را هموار کند.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر نیرو مطرح کرد؛

وزارت نیرو از «تولید برق از زباله» حمایت می کند

قائم مقام وزیر نیرو گفت: ایران در صنعت برق جایگاه مطلوبی در منطقه خاورمیانه دارد، چراکه از میزان ۷۶ هزارمگاوات ظرفیت برقی موجود کشور ۱۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات تامین برق انجام می شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۶

اجرای برنامه آبرسانی به ۳ هزار روستا با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر در سال ۹۵

قائم مقام وزیر نیرو گفت: در سال ۹۵ برنامه آبرسانی به ۳ هزار روستا با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر در استان‌های مختلف کشور اجرایی شد.

۶ بهمن ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر نیرو خبر داد:

افزایش ظرفیت تولید برق ایران به ۷۶ هزار مگاوات

قائم مقام وزیر نیرو با تشریح مهمترین محورهای همکاری صنعت برق و دانشگاه‌ها، گفت: ظرفیت تولید برق ایران به بیش از ۷۶ هزار مگاوات افزایش یافته است.

۹ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر نیرو عنوان کرد

نیاز ۱۶۰ هزارمیلیارد تومانی برای اتمام پروژه‌های وزارت نیرو

معاون وزیر نیرو گفت: در حال حاضر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان پروژه طرح نیمه تمام در حوزه وزارت نیرو وجود دارد.

۸ دی ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر نیرو خبر داد

تجمیع قبوض آب و برق منتفی شد

سال گذشته طرحی با عنوان تجمیع قبوض آب و برق مطرح شد که تاکنون به نتیجه بی‌نتیجه مانده بود، اما در آخرین صحبت‌های قائم مقام وزیر نیرو اجرایی شدن این طرح به‌طور کل منتفی اعلام شد.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر نیرو: تامین آب و برق حوزه صنعت از اولویت های وزارت نیرو است

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به حمایت این وزارتخانه از بخش تولید در کشور، گفت: بر این اساس، تامین آب و برق مورد نیاز صنایع از اولویت های جدی وزارت نیرو است.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر نیرو:

بیش از ۸۰ درصد منابع آبی تجدیدپذیر مصرف شده است

قائم مقام وزیر نیرو گفت: کشور با مصرف بیش از ۸۰ درصد منابع آب تجدیدپذیر، از خط قرمز جهانی عبور کرده که بخشی از آن به خاطر محدودیت های اقلیمی و بخشی دیگر نا هماهنگی و جزیره ای عمل کردن متولیان است.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
قائم مقام‌وزیر نیرو:

بودجه وزارت نیرو یک‌سوم نیاز سالانه است

قائم مقام وزیر نیرو از افزایش ۳۰ درصدی بودجه برای طرح‌ تعادل بخشی خبر داد و گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته بودجه این بخش بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد شد.

۱ آذر ۱۳۹۵
قائم‌مقام وزیر نیرو خبر داد

افزایش ۱۰ درصدی تعرفه برق از ابتدای سال/ قیمت آب و برق تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

قائم‌مقام وزیر نیرو با بیان اینکه افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌های برق بر اساس قانون و از ابتدای امسال بوده و چیز جدیدی نیست،‌ گفت: بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها تعرفه برق باید ۲۰ درصد افزایش یابد اما دولت با ۱۰ درصد رشد موافقت کرد.

۱۹ آبان ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر نیرو پاسخ داد

چرا تفاهم‌نامه‌های وزارت نیرو به قرارداد تبدیل نمی‌شود؟

در دوران پسابرجام تفاهم‌نامه‌های زیادی در وزارت نیرو منعقد شد که تاکنون هیچ کدام از آنها به قرارداد منجر نشده است که به گفته قائم‌مقام وزیر نیرو دلیل این امر احتیاط شرکت‌های خارجی و همچنین سلسله مراتب داخل کشور است.

۱۹ آبان ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر نیرو:

دغدغه صنعت برق تامین منابع مالی معقول و مقررات موجود است

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه انسجام بیشتر بخش خصوصی و شناخت بیشتر از مقررات بین‌المللی می تواند موجب افزایش صادرات شود گفت:اصلی ترین دغدغه صنعت برق، تامین منابع مالی معقول، بیمه و سیاست‌ها و مقررات موجود است.

۱۲ تیر ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر نیرو مطرح کرد:

برنامه ریزی برای جایگزین شدن برق به جای گاز در سبد انرژی کشور

محمودی با اشاره به ایمنی بیشتر برق نسبت به گاز برای مصارف روزانه خانوارها در سطح کشور، بالا بودن هزینه های سرمایه گذاری و برخی موانع فنی را از جمله موانع این جایگزینی عنوان کرد.

۱۰ تیر ۱۳۹۵

قائم‌مقام وزیر نیرو: همکاری با خارجی ها منوط به انتقال فناوری است

قائم مقام وزیر نیرو گفت: علاقه وزارت نیرو به همکاری با شرکت‌های خارجی منوط به رشد تامین کنندگان داخلی تجهیزات و انتقال فناوری است.