۷ خرد ۱۳۹۷
رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان:

در تدوین سیاست‌های جمعیتی از تجربیات موفق دیگر کشورها نیز استفاده شده است

آیت‌اللهی: در تدوین سیاست‌های مربوط به جمعیت که در نقشه مهندسی فرهنگی مورد استفاده قرار گرفت، نه‌تنها کشورهای اروپایی بلکه سیاست‌های تشویق جمعیتی تمام کشورهای جهان را بررسی کردیم. اقدامات این کشورها خیلی جالب بود و آن‌ها ابتکار عمل‌های زیادی انجام داده بودند که اتفاقاً بخشی از این اقدامات در سند مهندسی فرهنگی آمده است و ما در سیاست‌های جمعیتی آن‌ها را لحاظ کردیم. زمانی می‌توانیم از تجربیات کشورهای دیگر استفاده کنیم که بومی‌سازی شده باشند، بنابراین سیاستی مانند مشوق‌های مالی برای تولد دو فرزند را می‌توانیم پیش‌بینی کنیم اما این سیاست باید متناسب با وضعیت کشور خودمان باشد.

۷ خرد ۱۳۹۷
رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده:

به سمتی حرکت کنیم که میزان تجرد قطعی کاهش یابد

آیت‌اللهی: باید کمک کنیم تا ازدواج‌ها آسان شود و به سمتی حرکت کنیم که میزان تجرد قطعی کاهش یابد، آمارها نشان می‌دهد در سال ۹۵، یک میلیون و ۲۹۷ هزار و ۳۰۰ دختر ۳۰ تا ۵۰ ساله هرگز ازدواج‌نکرده داشتیم که این تعداد اصلاً آمار خوبی نیست. باید به سمتی برویم که ازدواج‌ها در سن معقول اتفاق بیفتد، نه اینکه دختران در سن ۳۰ تا ۴۰ سالگی ازدواج کنند و جمع زیادی از دختران مجرد را داشته باشیم. بستری برای تعداد قابل‌توجهی از زنان که به دلیل طلاق یا فوت همسر، مجرد هستند فراهم شود تا امکان ازدواج مجدد پیدا کنند.

۱ خرد ۱۳۹۷
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:

مشکل ما در حوزه خانواده کوتاهی در اجرا است

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده گفت: مسئولان امور زنان کشور که در حوزه اجرا دست‌اندرکار هستند توضیح دهند برای حمایت از ازدواج دختران جوان کشور چه کرده‌اند؟ متأسفانه عمده طرح‌هایی که در حوزه زنان مطرح می‌شود منحصر به اشتغال و ترویج طرح‌های تصدی موقعیت‌های سیاسی و اجتماعی شده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

بهترین بستر آموزش برای تشویق به فرزندآوری بیشتر، دوره‌های آموزشی هنگام ازدواج است

آیت اللهی: بهترین بستر آموزش برای تشویق به فرزندآوری بیشتر، دوره‌های آموزشی هنگام ازدواج است که تلاش می‌شود سن ازدواج ۳۵-۳۰ جوانان که سن ازدواج بالایی است هم در این دوره‌ها کاهش دهیم.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق تشکیل شده است

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به افزایش روزافزون آمار طلاق،‌ گفت: به منظور کاهش آمار طلاق و آسیب‌های آن کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق با طرح آموزش‌های حین عقد تشکیل شده است.

۲۲ مرد ۱۳۹۶

هشتصد و یکمین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده تشکیل شد

هشتصد و یکمین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با حضور اعضا و ریاست زهرا آیت اللهی برگزار شد. مهمترین پیشنهادات مطرح شده در این جلسه عبارتند از، توجه ویژه به موضوع زن و خانواده در سیاستگذاری‌ها و اسناد ملی، ارتقاء سواد رسانه‌ای زنان و …

۲۸ فرو ۱۳۹۶

تعیین شاخص‌های عدالت جنسیتی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان

تعیین شاخص‌های عدالت جنسیتی در دستور کار شورای فرهنگی اجتماعی زنان قرار گرفت.

۶ دی ۱۳۹۵
در نشست خبری رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان مطرح شد:

از بیمه زنان متأهل خانه دار تا مرخصی اجباری آقایانی که صاحب فرزند می‌شوند

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با اشاره به ضرورت مرخصی دو هفته‌ای پدران در برنامه ششم توسعه گفت: بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار در این برنامه لحاظ شده است.

۳ مهر ۱۳۹۵

رشته مدیریت خانواده باید برای مردان هم ارایه شود

مشکل جامعه ما الان این است که مردها زن‌داری بلد نیستند اما زن‌ها از صداوسیما اطلاعات می‌گیرند، کتاب می‌خوانند و کلاس می‌روند اما مردها راجع به این‌که زن‌داری شایسته چیست، از کجا اطلاعات می‌گیرند؟

۲۷ شهر ۱۳۹۵

“زهرا آیت‌اللهی” رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شد

پس از رأی گیری زهرا آیت‌اللهی با ۱۳ رأی بالاترین آرا را به خود اختصاص داد و زهرا راستی نماینده حوزه‌های علمیه قم در شورای فرهنگی زنان نیز ۱۲ رأی کسب کرد. بدین ترتیب، زهرا آیت‌اللهی به عنوان رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان انتخاب شد.