۳ تیر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه:

ایران در بین ۴۰ کشور دارای بالاترین نرخ زنان بیوه قرار دارد

کردونی: بر اساس گزارش های بین المللی که توسط داده های داخلی نیز تایید می شود ، ایران در بین چهل کشور با بالاترین تعداد زنان بیوه یعنی بیش از یک میلیون نفر قرار دارد.

۲۹ تیر ۱۳۹۵

رابطه «سبک زندگی» بر تغییرات خانواده/ عوامل اصلی طلاق و تک فرزندی

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه با اشاره به اینکه در طی چند دهه گذشته نهاد خانواده تغییرات چشمگیری داشته است گفت: فقر و نابرابری تنها عوامل تاثیر گذار در طلاق نیستند.

۲۲ دی ۱۳۹۴

کلی‌گویی درباره طلاق راهگشا نیست

در تحلیل آسیب‌های اجتماعی، نکته بسیار مهم این است که در این حوزه باید از کلی‌گویی و کلی‌نگری دور شویم. در واقع، یکی از آسیب‌هایی که ممکن است در تحلیل آسیب‌های اجتماعی به آن دچار شویم، تحلیل‌های کلی درباره آسیب‌های اجتماعی است.

۸ آذر ۱۳۹۴

برای حل مشکل کودکان بازمانده از تحصیل سیاست مدون نداریم

مدیرکل امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از آسیب‌های جدی در مسائل اجتماعی به خصوص کودکان بازمانده از تحصیل نبود یک سیاست ملی مدون است.

۱ آذر ۱۳۹۴

برگزاری دومین کنفرانس «توسعه و عدالت آموزشی»

چهار وزیر دولت یازدهم به همراه جمعی از اقتصاددانان، جامعه‏‌شناسان، سیاست‏گذاران، فعالان اجتماعی، فعالان رسانه‌ای و هنرمندان در دومین کنفرانس «توسعه و عدالت آموزشی» برای کاهش فقر آموزشی در ایران هفتم و هشتم آذر ماه راهکارها و برنامه های خود را ارائه می‌دهند.

۲۳ ارد ۱۳۹۴
مدیر دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارت کار

آمار رو به رشد تک‌فرزندی در خانواده‌های ایرانی

آمار سازمان ثبت احوال بیانگر این است که هم اکنون تک فرزندی و یا نداشتن فرزند در میان خانواده‌ها نرخ بالایی را به خود اختصاص داده به طوریکه در حال حاضر ۳۵ درصد خانواده‌ها یک فرزند داشته و یا اصلاً فرزند ندارند. ۸۰ درصد زنان ۳۵ سال و بالاتر که تک فرزند هستند، غیر‌شاغل و ۲۰ درصد آنان شاغل‌اند و کارمندان بخش خصوصی و دولتی بیشترین فراوانی را در بین این زنان شاغل نشان می‌دهند.