۳ خرد ۱۳۹۷
مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین نظام:

با سیاست ناامیدسازی و ایجاد توهّم بن‌بست در کشور بشدّت باید مبارزه بشود

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولین قوای سه گانه کشور فرمودند: «یک نکته‌ی بسیار مهم در اینجا این است که با سیاست ناامیدسازی و ایجاد توهّم بن‌بست در کشور بشدّت باید مبارزه بشود؛ این یک سیاست خصمانه‌ی آمریکایی و غربی است که در کشور احساس بن‌بست به وجود بیاورند، ناامیدسازی کنند».

۱۴ بهم ۱۳۹۴

موارد تکرار شونده در بیانات امام(ره) «هندسه انقلاب» است

براساس سخنان امام رحمه‌الله ، موضوع «مردم»، «استقلال کشور»، «تدین و پایبندی به مبانی اسلامی»، «مبارزه با استکبار و زورگویی»، «مسأله‌ی فلسطین»، «موضوع معیشت مردم»، «توجه به مستضعفین و رفع فقر» خطوط اصلی انقلاب هستند.

۱۰ شهر ۱۳۹۴
در دیدار رئیس‌جمهور و اعضاى هیئت دولت‌

اقتصاد مقاومتی/ کدام برنامه تلویزیونی مورد توجه رهبر انقلاب قرار گرفت+فیلم

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: در تلویزیون یک برنامه‌ای چند روز قبل من دیدم که برنامه‌ی خوبی بود؛ گزارشی تهیّه کردند. یک نفری می‌آید آنجا و میگوید که من با ده میلیون تومان توانسته‌ام این اشتغال را ایجاد کنم که این‌قدر درآمد دارد.

۱۶ تیر ۱۳۹۴
گزارشي پيرامون مقدمات تحول در علوم انساني

نسبت استاد به دانشجو و تحول در علوم انسانی

«من می‌گویم نگاه به رشته‌های علمی باید نگاه متوازن و برخاسته از نگاه کلی باشد. مثلاً یک مدتی واقعاً علوم انسانی در کشور ما مفعول عنه واقع شد، مدتی ادبیات فارسی – هویت ملی ما که به زبان و خط ما است- مورد غفلت و بی‌اعتنایی قرار گرفت.»

۱۴ تیر ۱۳۹۴

رقم‌های عجیب‌وغریبِ گیج‌کننده از نگاه رهبری

 بند ۵۸ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به مقابله با کالای قاچاق و ارز اختصاص یافته که نگرانی عالی‌ترین ارکان نظام نسبت به روند رو به گسترش قاچاق را نشان می‌دهد؛ ولی قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سال ۹۲ در دولت خاک می‌خورد.

۲۶ خرد ۱۳۹۴
KHAMENEI.IR منتشر کرد

گزارشی از بیانات امام خامنه‌ای درباره ماهیت تحریم‌ها و نگاه مردم‌گرا برای غلبه بر تحریم

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در گزارشی به مرور «ماهیت تحریم» و «مبانی و ابعاد نگاه مردم‌گرا برای غلبه بر تحریم» براساس بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پرداخته است.

۷ خرد ۱۳۹۴

باور به اقتصاد مقاومتی، کلید حل مشکلات اقتصادی/ کمبود منابع با اولویت‌بندی و انضباط مالی علاج می‌شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس تأکید کردند: کلید حل مشکلات اقتصادی کشور و همچنین موضوع هسته‌ای، تکیه بر ظرفیتهای درونی و باور به اقتصاد مقاومتی است. در کشور بن بستی وجود ندارد، راه علاج مشکلات تقویت تولید داخلی و رعایت انضباط مالی است.

۲۸ ارد ۱۳۹۴
جان ایران، جان افغانستان

یک دستور از رهبر انقلاب: هیچ دانش‌آموز افغانستانی، از تحصیل بازنماند؛ حتی غیرقانونی

رهبر معظم انقلاب چندی پیش دستور داده‌اند که همه کودکان افغانستانی، چه آنها که دارای شرایط قانونی حضور در ایران هستند و چه آنها که مدارک قانونی حضور در ایران را ندارد باید در مدارس دولتی ثبت‌نام شوند، این یک تصمیم بزرگ و تاریخی است.

۱۴ ارد ۱۳۹۴

سطوح حمایت از کالای ایرانی

رهبر انقلاب در دیدار کارگران به نکات مهمی درباره خرید کالای ایرانی از سوی مردم و دولت اشاره کردند. برای تحقق هر امر مهمی در جامعه داشتن درک درست از آن ضروری است. در موضوع مهم و راهبردی حمایت از کالای ایرانی، داشتن درک درست و جامع از مفهوم «حمایت از کالای ایرانی» کمک فراوانی به تحقق آن خواهد کرد.

۱۰ ارد ۱۳۹۴

کلید حل مشکل اقتصاد در لوزان و ژنو و نیویورک نیست

دولت هرگونه مصرف کالاهای ریز و درشت خارجی را در صورت وجود مشابه داخلی، بر خود حرام بداند./ کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست، در داخل کشور است و همه باید مسئولیتهای متفاوت خود را در تقویت تولید داخلی به عنوان «تنها راه علاج مشکلات اقتصادی»، انجام دهند.