۲۴ خرد ۱۳۹۵

۸۶۰ هزار هکتار باغ در اراضی شیبدار ایجاد می شود

برنامه ۱۰ ساله احداث ۸۶۰ هزار هکتار باغ در اراضی شیبدار در قالب طرح اقتصاد مقاومتی تدوین شده که در صورت تامین اعتبار، اجرای فاز نخست آن از امسال آغاز می شود.

۲۲ فرو ۱۳۹۵

صادرات پسته ایران به ۱۷۰ کشور/ پسته ایران آفلاتوکسین ندارد

مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و نیمه سردسیری وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه پسته ایران مشکل آفلاتوکسین ندارد، گفت: پسته ایران از استاندارد لازم برای صادرات به اتحادیه اروپا برخوردار است.

۱۷ اسف ۱۳۹۴

پیله وری بهانه ای برای قاچاق میوه شده است

براساس گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سالانه ۲۰ تا ۲۴ میلیارد دلار قاچاق انواع محصولات و کالاهای مصرفی به کشور صورت می‌گیرد که به گفته یک مقام مسئول در وزارت کشاورزی، ارزش آن بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان می‌شود و این یعنی سرانه قاچاق در ایران یک میلیون تومان است.

۲ آذر ۱۳۹۴

واردات میوه دو برابر نیاز داخلی است

مدیرکل میوه های سردسیری و خشک وزارت جهادکشاورزی گفت: سرانه مصرف میوه در ایران ۱۳۴ کیلوگرم است که این میزان در کشورهای دیگر ۷۵ کیلوگرم می باشد.

۲۱ آبا ۱۳۹۴

صادرات ۲٫۶ میلیارد دلاری محصولات باغی

مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت:براساس برنامه ریزی های انجام شده در برنامه ششم توسعه کشور ،میزان صادرات محصولات باغی در کشور دو برابر می شود.

۲۹ شهر ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری وزارت جهادکشارزی:

۸۶۰ هزار هکتار زمین در کشوربرای احداث باغ اولویت بندی شده است

مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری وزارت جهادکشارزی عنوان کرد: ۸۶۰ هزار هکتار از اراضی سطح کشور برای احداث باغ و درختکاری اولویت بندی شده است.